Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nevadí to krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nevadí to krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2023 00:15 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Anthrax
Jasný, přesně o tohle mi šlo...žádný brutální bassy, na kterých bych jel nějaký techna to nejsou...pouštím si tam většinou filmy, nebo ten svůj rock a metal a nijak zvlášť naplno to nehulím. :-D tak super, díky za odpověď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2023 23:58 R Muž Anthrax [4773] Re: corydoras©
Ahoj. Všechno to bude otazka míry. Jestli to budou jemné otřesy, tak v pohodě. Měl jsem krevety na stole s reprákama (sem tam i docela hlasitý poslech, bylo to na vš kolejích) a bylo jim to jedno. Ale nejsem moc příznivcem přehulených basů. Ty by se jim možná nelíbily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2023 23:48 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – Krevetky
Zdar lidi, mám možná trochu praštěnou otázku....ale dneska jsem si zařídil krevetárium...za nějakou dobu, až pořádně zaroste tam přijdou krevetky...ale uvědomil jsem si, že na stejným stole mám položený i repráky...otázka teda zní. Jak moc jsou krevetky haklive na jemné otřesy, co budou repráky vytvářet? Vím, že ryby otřesy dost vnímají...ale nevím, zda je tak vnímají i tito živočichové, díky za vaše rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2022 22:35 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Rovano
Vhodnější volbou jsou pancéřníčci,Endrelky na volné ploše dna požírají vylíhnuté krevetky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2022 22:23 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Rainy
Měl jsem je na jaře taky. Buď zmizely sami nebo se o to postaraly Endlerky. Jakmile byly Endlerky v akva, mračna lasturnatek se ukryly. A již jsem je nikdy více neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2022 18:47 Žena tramtra [3202] Re: Rainy
Tohle jsou lasturnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2022 13:38 Rainy – Identifikace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám akvárium 160l krevetárium, a nalezl jsem na zadní stěně akvaria tyhle ty hosty. Potřeboval bych je identifikovat, popřípadě jak se jich zbavit nebo jestli škodí krevetkam. Velikostně mají max 1mm a je jich tam cca 100-200.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 20:29 Muž Planorbella [643] Re: ladalup
Jediný způsob to jistě není, ale je nejjednodušší. Vlastně je dobře, že je tam máš, hlavně ty lasturnatky. Ony ti spásají řasu, co se tvoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 20:20 Muž ladalup [3] Re: Planorbella
Tak to je v pohodě. Jediný způsob jak se jich zbavit je násada ryb předpokládám a to nechci hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 20:11 Muž Planorbella [643] Re: ladalup
Je tam obojí. První fotka to bílé je buchanka a to zelené na druhé fotce je lasturnatka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 20:06 Muž ladalup [3] Re: silviebaris
To na těch kostkách asi jo ale ty drobný bílý nvm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 19:58 Silviebaris Re: ladalup
Myslím že lasturnatka ale počkej co řekne Planorbella,každopadně,obě dvě jsou neškodné,občas když na ni natrefim,nehtem rozmácknu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 19:54 Muž ladalup [3] Re: Planorbella
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Líp to asi nepůjde
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 17:45 Muž Planorbella [643] Re: ladalup
Taky nevím, ale víc mi to sedí na buchanky právě kvůli tomu ocásku. Nebylo by lepší foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 17:44 Silviebaris Re: ladalup
i kdyby to byla lasturnatka,tak se taky nic neděje... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 17:42 Muž ladalup [3] Re: Planorbella
Nebo mě taky napadla lasturantka. Nvm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2019 13:43 Muž Planorbella [643] Re: ladalup
To by mohly být buchanky obecné = neškodné v tomto případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 13:23 Muž ladalup [3] – Šmejdi v krevetáriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj poradíte mi někdo co mi to šmejdí v krevetárku. Není dobře vidět ale snad to někdo pozná dík moc za rady. SOU to ty bílé tečky lítá to po skle a po celým akva :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2016 10:47 Žena Turbínka [2558] Re: changaj
Volila bych esha exit v kombinaci s esha 2000. Ta sůl tolik košer není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 09:28 Žena changaj [2] - Živorodky – Vadí krevetkám sůl?
Snesou Caridina cantonensis kůru slanou vodou? Potřebuju osolit vodu kvůli rybičkám se kterými sdílí akva - nějak se otírají o kameny a mám podezření na kožovce. Jde o koncentraci 1 polévková lžíce na 30 litrů.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 16:47 R Muž romant [27987] Re: Roketka
Krevetky nechovám, žábám nerozumím, ale podle toho jak to popisuješ, tak moje zkušenosti říkají, že otrava by to býti mohla. Ovšem až jako následný jev, tedy že došlo k okamžitýmu zhoršení parametrů vody a ty krevetky to prostě nedaly. To, že je akvo dostatečně starý může hrát taktéž svojí roli a to v tom, že se postupně mohlo polehoučku cosi kazit a bod zlomu nastal právě teď, stává se to. Ovšem dost už spekulací, místo popisování stavu, investuj onen čas do zařízení prezentace, kde uvedeš co nejvíce údajů a jistě se zde zkušenější příčin doberou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 16:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Roketka
Roketka napsala: Otázka ale byla, proč mi přes noc pošly všechny krevetky najednou?
Na to toho píšeš o akvárku dost málo, aby ti někdo dokázal odpovědět. Třeba kolik je tam těch pavích oček? Jak probíhá údržba, jestli třeba teď někdy nedošlo k nějakému razantnějšímu čištění nebo naopak jsi na to dlouho ani nesáhla... Takže nevím.
A pak, to se tady můžeš ptát jenom ty nebo co? :) Já se ptala na ty drápatky. Jestli je taky krmíš normálně, ne jenom granulema? Aby ses za čas neptala, proč ti hynou žáby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 15:50 JoKa Re: Roketka
Tak Evina poznámka byla trefná. Kolega z práce drápatky má a krmí je právě pavíma očkama a loví vše, co se ulovit dá...
Nevím jestli se to týká drápatek, žáby nechovám, ale četl jsem, že většina žab uvolňuje sliz, respektive má ho na těle, který bývá jedovatý. Některý prudce, jiný ještě více a pro mnoho organismů doslova toxický a zrovna krevetky jsou citlivé prakticky na všechno... Tak jestli nebude jádro pudla někde tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 15:46 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Eva_R
Otázka ale byla, proč mi přes noc pošly všechny krevetky najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 14:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Roketka
Drápatky krmíš granulema?? Nějak se mi to nezdá, kdyby tam byly normální drápatky, tak už tam dávno nejsou paví očka, natož krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 12:14 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: JoKa
Drápatky. ne, byly tam mrtvolky, ale úplně všech a tak mě nenapadá nic jiného, než to nové krmení, protože do teď bylo všechno v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 12:03 JoKa Re: Roketka
A co za žáby tam máš? Nemohli je čistě hypoteticky sežrat?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 12:01 JoKa Re: tchorik
Viděl bych to asi fakt na tu cherry, ale kovaný krevetkář nejsem. Pokud se pletu, tak mě jistě někdo rychle opraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 11:23 Žena Roketka [9] - Labyrintky
Zdravím, mám problém s celkovým krevetím vymřením. Mám akva založené už dlouho, všechno funguje jak má, už mám nějakou praxi, tak nevím, jak se to mohlo stát, ale doslova přes noc mi vymřely všechny krevetky. Mám 54L, jsou tam jen paví očka, žáby a krevetky pinokio, krevetky jsem kupovala někdy před rokem na burze a až do včera bylo všechno úplně normální. Myslíte, že se mohly otrávit novýma granulkama, které jsem včera koupila? Je to Vitakraft, pro žáby, ale žábám nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 23:44 tchorik Re: JoKa
Jo jo, diky za rady, tak ja holt pritlacim potlesk Potrebovala bych ten proces nejak usnadnit, akva je za sedackou, kyble taham az z kuchyne, proste pakarna. Nejlepsi je, jak jsem si ted placala po ramenou, ze se fakt staram - menim vodu (cca 20l) kvuli krevetkam dvakrat v tydnu, to se mi jeste nestalo. Jsem takovy ten liny druh akvaristy (mozna to neni druh, mozna jsem jedina - tady na foru asi jo), ktery meni vodu, kdyz potrebuje zalit kytky ano No a co pestuju? Kaktusy a orchideje, takze zadne zalevani obden ;-) Jo a jeste jeden dotaz, jsou ty krevetky fakt Red cherry nebo spis nejaka prirodni forma?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 20:01 JoKa Re: tchorik
Já bych tam sůl necpal, není důvod, alespoň tedy ne ty slepené ploutve... Přitlač na výměny vody. Ob den třetinu a za pár dní bude vše ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 19:55 Muž sajfrdík [14] Re: tchorik
Slepený ocásky mají díky špatný vodě,takže jí část vyměň..Dělají to nějaký nálevníci myslím..krevetkám sůl nevadí,ale není dobrá jestli tam máš nějakej mech..a celkově to moc rostlinkám nesvědčí..Měň častějc vodu a bude to OK..Moje krevetky měly plíseň a stačilo jenom měnit vodu každej den a zmizelo to samo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 23:08 tchorik – Slaná voda
Fotka k příspěvku Zdravím. Chtěla bych se zeptat, máme doma obyčejné krevetky - dcera je přinesla z chov. kroužku, prý to budou Red cherry (přikládám fotku). Jsou ve společném akváriu (cca 70l) s pavími očky (jeden dospělý pár + potěr do vel. 1cm), ještě 3 ancistrusi. Dokonce už jsme objevily i malé krevetky, takže doufám, že jich bude víc a víc. Ale potěr pavích oček (některé kusy) mají jakoby slepenou ocasní ploutvičku a sem tam na sobě bílý flíček - předpokládám nějaká plíseň??? :-( Bohužel jsou tak malinkatí, že je nezvládnu vyfotit. Můžeme přidat do vody sůl a když jo, tak kolik? Ublíží to krevetkám nebo to zvládnou? A pomůže to pavím očkům? Nechci tam lít chemii ani nemám ty nemocné kam odlovit, ani by to asi neklaplo, je jich tam asi 30 a jsou zatím tak prťavý, těžko ty nemocné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 19:47 Žena Turbínka [2558] Re: Nicky
Ze složení tam není nic co by jim vadilo, nic obsahující těžké kovy, jen hodně hlavně fosforu vázaného ve sloučeninách. Já ho jednou ke krevetám taky kápla a žijou :-) A jestli se jedná jen o ten filtr, nedělala bych si z toho těžkou hlavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:37 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Turbínka
Díky, měla jsem tu zbyteček, tak jsem ho tam kápla, jinak hnojit nepotřebuju a jde mi čistě o tu reakci krevetek na filr z akvárka, kde se to používalo. Nerada bych si zadělala na katastrofu, takže jestli to vadí, filtr vyperu a bude se znova zabíhat, jestli ne, bude to fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:10 Žena Turbínka [2558] Re: Nicky
Ve složení tohodle přípravku není žádná meď což je fajn, jedna ze složek tohoto hnojiva EDTA dokonce poutá u těžké kovy, ale moje zkušenost s tíhmle hnojivem je spíše ta, že pomáhá více růstu řas než rostlinám. Je tam dost sloučenin fosforu a uhlíku na úkor jiných důležitých prvků, raději bych se poohlídla po něčem jiném :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:57 Žena Nicky [195] - Labyrintky – hnojivo
Ahoj, nebude krevetkám vadit nepatrné množství tohoto hnojiva: www.akva-exo.cz/… ? Prý jsou citlivé na chemii a nevím, jak moc je toto chemické, o torbenu mi bylo řečeno, že to chemie není, co tohle?

Chtěla bych do krevetkárka přesunout filtr z většího akva, kde jsem tohle hnojivo používala, a rozhodně nechci, aby mi kvůli tomu krevetky popadaly a zas vymývat filtr a začínat znova s jeho zabíháním mi přijde škoda. Mám crystalky křížené s taiwany, tedy mrchy citlivé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 15:53 R Muž romant [27987] Re: kahua
Mrkni do tohoto vlákna rybicky.net/forum/10066-lasturnatka… a zjistíš že vadit nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 15:47 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, krevetky mám necelý týden. Včera jsem si všimla, že mám v akvárku lasturnatky nebo nějaké hlístice (milimetrové nitky na skle a 0.5cm plavací ve vodě). Vím, že jsme to měli v čerstve založeném akvárku a rybky to vyžrali. Ale vadí to krevetkám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 22:01 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: JagerMaister
Ono nic jemnějšího stejně nesežene, eshou jsem již u krevet léčil galaxky a naprosto v pohodě přežily...ani vajíčka nepustily což o něčem svědčí.
Edit : Byly to teda pouhé moje sakury.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:57 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: JagerMaister
třeba ti to pomůže , předposlední řádek
www.crustakrankheiten.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:53 R Muž romant [27987] Re: JagerMaister
Nejsem krevetkář, ale pohledej výraz "malachitová zeleň" a to jak jí snáší krevetky, protože to je základ toho Anti ichtinu a obsahuje jí i Costapur.
Edit: Já osobně bych použil eSHu 2000, tam si jistej jsem, že je to O.k. i vůči krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:34 JagerMaister
ahoj, v mojom chove sa vyskytlo plesňové ochorenie kreviet, na ktoré mi pošlo asi 50ks .. liečba sa robí s prípravkom Sera Costapur - lenže u nás v akvaristike ho nemali tak mi ponúkli Anti Ichtin .. že vraj je to to isté ... viem že krevetky sú náchylné na chémiu tak sa radšej informujem :) za rady vrelá vďaka X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2012 13:11 Muž Yirka [9126] Re: Přemek
Cu test - stanoví obsah mědi Cu2+ ve vodě v mg/l, metodou kolorimetrickou (podle barevné stupnice) v rozsahu 0 - 7 mg/ l Cu2+. V přirozených vodách se měď nachází jen ve stopách maximálně od 0 - 0,03 mg/l. Pro ryby je měď velmi toxická. Přesto se její sloučeniny používají ve vodním hospodářství a v akvaristice, kde jsou součástí komerčně vyráběných léčiv pro potlačení růstu sinic, řas, parazitických prvoků, láčkovců a plžů.
Toxicita mědi v mgCu2+na litr vody:
Od 0,0005 do 0,001 - nastává hynutí láčkovců - nezmarů
od 0,004 - nastává hynutí ploštěnek a pijavek
od 0,015 do 0,020 - nastává hynutí mekkýšů ( plovatek).
Koncentrace mědi od 0,06 do 0,15 mg/l brzdí vývoj prvoků např. Piscinoodinium pillularis, Chilodonella sp. Tetrahymena sp. a dalších jednobuněčných živočichů.
Základní balení: Souprava 20 ml.
celebrity-modelky.osoba.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:03 R Muž romant [27987] Re: Přemek
No vidíš a tím jsi měl začít, otestovat si tu vodu na přítomnost mědi. Kolik takový test stojí nevím, testy nepoužívám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 13:01 Přemek Re: romant
a jde nějakým testem ( pokud možno laciným) zjistit, jestli už mohu nastěhovat krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:55 R Muž romant [27987] Re: Přemek
Naopak, to je nejlepší prevence. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:51 Přemek Re: Yirka
i když tedy, 1/3 vody denně je podle mě dosti razantní zásah do akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:38 Muž Yirka [9126] Re: Přemek
Takže výsledek ne parádní, ale špatný. Tak jako většina násilných zásahů do nádrže. Kdybys měl trochu trpělivosti (pro akvaristu nezybtná vlastnost) nezmaři by za pár týdnů zmizeli a ty bys neměl problémy. Takže zopakuji: měnit vodu denně 1/3. A jin ak - u takto malé nádrže je i při jejím dobrém chodu NUTNO měnit vodu týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:06 Přemek – Měď
Zdravím, měl bych dotaz. Před cca měsícem jsem ničil nezmary pomocí 9V baterie a měděných drátků. Výsledek parádní, ale když jsem teď pořídil neritinu odešla do dvou dnů. Tzn. obsah mědi ve vodě je veliký. Je nějaký způsob jak ho snížit? popř. když každé 3 - 4 týdny odkaluji a měním 1/4 vody za jak dlouho tak bude obsah mědi na únosné hladině, abych mohl nastěhovat krevetky Red Cherry? Nádrž 19 l, rybky razborky skvrnoocasé a pancéřníčci třískvrní. Filtr AQ Fan Mini Plus, Osvětlení 13W úspora (9 hod denně), Rostliny anubiasi, cabomba, microsorum a micranthemum. Díky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2900x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10754-nevadi-to-krevetkam