Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nevadí to krevetkám?

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Nevadí to krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:47 R Žena @ Turbínka [2534] Re: changaj
Volila bych esha exit v kombinaci s esha 2000. Ta sůl tolik košer není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 09:28 Žena @ changaj [2] - Živorodky – Vadí krevetkám sůl?
Snesou Caridina cantonensis kůru slanou vodou? Potřebuju osolit vodu kvůli rybičkám se kterými sdílí akva - nějak se otírají o kameny a mám podezření na kožovce. Jde o koncentraci 1 polévková lžíce na 30 litrů.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 16:47 R Muž @ romant [25870] Re: Roketka
Krevetky nechovám, žábám nerozumím, ale podle toho jak to popisuješ, tak moje zkušenosti říkají, že otrava by to býti mohla. Ovšem až jako následný jev, tedy že došlo k okamžitýmu zhoršení parametrů vody a ty krevetky to prostě nedaly. To, že je akvo dostatečně starý může hrát taktéž svojí roli a to v tom, že se postupně mohlo polehoučku cosi kazit a bod zlomu nastal právě teď, stává se to. Ovšem dost už spekulací, místo popisování stavu, investuj onen čas do zařízení prezentace, kde uvedeš co nejvíce údajů a jistě se zde zkušenější příčin doberou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 16:35 Žena @ Eva_R [362] - ObojživelníciRe: Roketka
Roketka napsala: Otázka ale byla, proč mi přes noc pošly všechny krevetky najednou?
Na to toho píšeš o akvárku dost málo, aby ti někdo dokázal odpovědět. Třeba kolik je tam těch pavích oček? Jak probíhá údržba, jestli třeba teď někdy nedošlo k nějakému razantnějšímu čištění nebo naopak jsi na to dlouho ani nesáhla... Takže nevím.
A pak, to se tady můžeš ptát jenom ty nebo co? :) Já se ptala na ty drápatky. Jestli je taky krmíš normálně, ne jenom granulema? Aby ses za čas neptala, proč ti hynou žáby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 16:18 Muž @ ludvik [1029] - Zde jsem skončil. Tam, kde mizí články nemám co pohledávat.Re: Urtman
A když už jsi to nakousl ... viděl jsem pořad o žabkách. Už nevím kde. Ale ukazovali tam takové mrňavé, snad z amazonského pralesa. O to ovšem nejde. Jde o to, že jsou jedovaté až tak, že je indiáni používají na šípy. A je to právě ze slizu, jak zmiňuješ. Co je nejzajímavější - záleží na stravě! Ty odchovávané v Evropě jsou krmené jinak a jsou neškodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 15:50 JoKa - Zde jsem skončil. Tam, kde mizí články nemám co pohledávat. – Re: Roketka
Tak Evina poznámka byla trefná. Kolega z práce drápatky má a krmí je právě pavíma očkama a loví vše, co se ulovit dá...
Nevím jestli se to týká drápatek, žáby nechovám, ale četl jsem, že většina žab uvolňuje sliz, respektive má ho na těle, který bývá jedovatý. Některý prudce, jiný ještě více a pro mnoho organismů doslova toxický a zrovna krevetky jsou citlivé prakticky na všechno... Tak jestli nebude jádro pudla někde tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 15:46 Žena @ Roketka [8] - LabyrintkyRe: Eva_R
Otázka ale byla, proč mi přes noc pošly všechny krevetky najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 14:05 Žena @ Eva_R [362] - ObojživelníciRe: Roketka
Drápatky krmíš granulema?? Nějak se mi to nezdá, kdyby tam byly normální drápatky, tak už tam dávno nejsou paví očka, natož krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 12:14 Žena @ Roketka [8] - LabyrintkyRe: Urtman
Drápatky. ne, byly tam mrtvolky, ale úplně všech a tak mě nenapadá nic jiného, než to nové krmení, protože do teď bylo všechno v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 12:03 JoKa - LabyrintkyRe: Roketka
A co za žáby tam máš? Nemohli je čistě hypoteticky sežrat?? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 12:01 JoKa - LabyrintkyRe: tchorik
Viděl bych to asi fakt na tu cherry, ale kovaný krevetkář nejsem. Pokud se pletu, tak mě jistě někdo rychle opraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 11:23 Žena @ Roketka [8] - Labyrintky
Zdravím, mám problém s celkovým krevetím vymřením. Mám akva založené už dlouho, všechno funguje jak má, už mám nějakou praxi, tak nevím, jak se to mohlo stát, ale doslova přes noc mi vymřely všechny krevetky. Mám 54L, jsou tam jen paví očka, žáby a krevetky pinokio, krevetky jsem kupovala někdy před rokem na burze a až do včera bylo všechno úplně normální. Myslíte, že se mohly otrávit novýma granulkama, které jsem včera koupila? Je to Vitakraft, pro žáby, ale žábám nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 23:44 tchorik - Labyrintky
Jo jo, diky za rady, tak ja holt pritlacim potlesk Potrebovala bych ten proces nejak usnadnit, akva je za sedackou, kyble taham az z kuchyne, proste pakarna. Nejlepsi je, jak jsem si ted placala po ramenou, ze se fakt staram - menim vodu (cca 20l) kvuli krevetkam dvakrat v tydnu, to se mi jeste nestalo. Jsem takovy ten liny druh akvaristy (mozna to neni druh, mozna jsem jedina - tady na foru asi jo), ktery meni vodu, kdyz potrebuje zalit kytky ano No a co pestuju? Kaktusy a orchideje, takze zadne zalevani obden ;-) Jo a jeste jeden dotaz, jsou ty krevetky fakt Red cherry nebo spis nejaka prirodni forma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 20:01 JoKa - LabyrintkyRe: tchorik
Já bych tam sůl necpal, není důvod, alespoň tedy ne ty slepené ploutve... Přitlač na výměny vody. Ob den třetinu a za pár dní bude vše ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 19:55 Muž @ sajfrdík [11] Re: tchorik
Slepený ocásky mají díky špatný vodě,takže jí část vyměň..Dělají to nějaký nálevníci myslím..krevetkám sůl nevadí,ale není dobrá jestli tam máš nějakej mech..a celkově to moc rostlinkám nesvědčí..Měň častějc vodu a bude to OK..Moje krevetky měly plíseň a stačilo jenom měnit vodu každej den a zmizelo to samo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 23:08 tchorik – Slaná voda
Fotka k příspěvku Zdravím. Chtěla bych se zeptat, máme doma obyčejné krevetky - dcera je přinesla z chov. kroužku, prý to budou Red cherry (přikládám fotku). Jsou ve společném akváriu (cca 70l) s pavími očky (jeden dospělý pár + potěr do vel. 1cm), ještě 3 ancistrusi. Dokonce už jsme objevily i malé krevetky, takže doufám, že jich bude víc a víc. Ale potěr pavích oček (některé kusy) mají jakoby slepenou ocasní ploutvičku a sem tam na sobě bílý flíček - předpokládám nějaká plíseň??? :-( Bohužel jsou tak malinkatí, že je nezvládnu vyfotit. Můžeme přidat do vody sůl a když jo, tak kolik? Ublíží to krevetkám nebo to zvládnou? A pomůže to pavím očkům? Nechci tam lít chemii ani nemám ty nemocné kam odlovit, ani by to asi neklaplo, je jich tam asi 30 a jsou zatím tak prťavý, těžko ty nemocné.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 19:47 R Žena @ Turbínka [2534] Re: Nicky
Ze složení tam není nic co by jim vadilo, nic obsahující těžké kovy, jen hodně hlavně fosforu vázaného ve sloučeninách. Já ho jednou ke krevetám taky kápla a žijou :-) A jestli se jedná jen o ten filtr, nedělala bych si z toho těžkou hlavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:37 Žena @ Nicky [55] - LabyrintkyRe: Turbínka
Díky, měla jsem tu zbyteček, tak jsem ho tam kápla, jinak hnojit nepotřebuju a jde mi čistě o tu reakci krevetek na filr z akvárka, kde se to používalo. Nerada bych si zadělala na katastrofu, takže jestli to vadí, filtr vyperu a bude se znova zabíhat, jestli ne, bude to fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:10 R Žena @ Turbínka [2534] Re: Nicky
Ve složení tohodle přípravku není žádná meď což je fajn, jedna ze složek tohoto hnojiva EDTA dokonce poutá u těžké kovy, ale moje zkušenost s tíhmle hnojivem je spíše ta, že pomáhá více růstu řas než rostlinám. Je tam dost sloučenin fosforu a uhlíku na úkor jiných důležitých prvků, raději bych se poohlídla po něčem jiném :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:57 Žena @ Nicky [55] - Labyrintky – hnojivo
Ahoj, nebude krevetkám vadit nepatrné množství tohoto hnojiva: www.akva-exo.cz/… ? Prý jsou citlivé na chemii a nevím, jak moc je toto chemické, o torbenu mi bylo řečeno, že to chemie není, co tohle?

Chtěla bych do krevetkárka přesunout filtr z většího akva, kde jsem tohle hnojivo používala, a rozhodně nechci, aby mi kvůli tomu krevetky popadaly a zas vymývat filtr a začínat znova s jeho zabíháním mi přijde škoda. Mám crystalky křížené s taiwany, tedy mrchy citlivé.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 15:53 R Muž @ romant [25870] Re: kahua
Mrkni do tohoto vlákna rybicky.net/forum/10066-lasturnatka… a zjistíš že vadit nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 15:47 Žena @ kahua [220] - Miniakvária
Ahoj, krevetky mám necelý týden. Včera jsem si všimla, že mám v akvárku lasturnatky nebo nějaké hlístice (milimetrové nitky na skle a 0.5cm plavací ve vodě). Vím, že jsme to měli v čerstve založeném akvárku a rybky to vyžrali. Ale vadí to krevetkám?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 22:01 Muž @ Deathbull [1902] - Cichlidy
Ono nic jemnějšího stejně nesežene, eshou jsem již u krevet léčil galaxky a naprosto v pohodě přežily...ani vajíčka nepustily což o něčem svědčí.
Edit : Byly to teda pouhé moje sakury.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:57 Muž @ davidek75 [159] - ŽivorodkyRe: Buba - Gump
třeba ti to pomůže , předposlední řádek
www.crustakrankheiten.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:53 R Muž @ romant [25870] Re: Buba - Gump
Nejsem krevetkář, ale pohledej výraz "malachitová zeleň" a to jak jí snáší krevetky, protože to je základ toho Anti ichtinu a obsahuje jí i Costapur.
Edit: Já osobně bych použil eSHu 2000, tam si jistej jsem, že je to O.k. i vůči krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:34 JagerMaister
ahoj, v mojom chove sa vyskytlo plesňové ochorenie kreviet, na ktoré mi pošlo asi 50ks .. liečba sa robí s prípravkom Sera Costapur - lenže u nás v akvaristike ho nemali tak mi ponúkli Anti Ichtin .. že vraj je to to isté ... viem že krevetky sú náchylné na chémiu tak sa radšej informujem :) za rady vrelá vďaka X-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2009 12:08 Mrakoplash
Mám v pokoji 60ti litrové akvárium, kde je "bublifuk". Slyšet sice trochu je, ale spát se u toho dá. :-)
Mám někde podobnýho Atmana a má moc velký průtok i na minimum a i malou filtrační hmotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 11:55 Žena @ kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mrakoplash
Tenhle filtr jsme volily, že nehlučí /spíme u akvárek/ navíc je regulovatelný a do 30 litrů, máme ho na minimum. Ty rybičky by tam neměly být ve velkým počtu, většinou odchytíme tak 3 kousky, doteď jsme je měli v síťce v Bouillabaise, ale bez toho to akva bude hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2009 11:48 Mrakoplash - Raci, krabi, krevetky
Pak bych volil filtr který má menší průtok :-) třeba tzv. "Bublifuk"
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 11:46 Žena @ kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mrakoplash
Ten filtr tam máme pro jistotu. Nevím, zda tam vždy na výkrm nepůjde našich pár pavích a mečovčích miminek (vždy tak na měsíc). Potom by tam ten filtr měl být ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2009 11:44 Mrakoplash - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
.. i tak bych tam tenhle filtr nedával.
Pokud tam budeš mít jen krevetky, tak se dá takové krevetkárium provozovat bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 10:53 Žena @ kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mrakoplash
Filtr opravdu vypadá podobně, ale my na něm máme punčochu, to jsme našly tady na stránkách. Snad je to tak ok. Proto jsme taky neměly ten filtr nainstalovaný hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2009 06:23 Mrakoplash - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
Pokud je ten malej atman, něco jako tohle
www.happypet.cz/…

tak to ke krevetkám nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2009 19:53 Žena @ kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
A dneska jsem koupila nové kytičky a zasázela nějaké z velkého. Už to vypadá jako aqua a teď jen vydržet aby se to zaběhlo a krevetky se tam koncem května cítily dobře potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2009 23:28 Žena @ darka [497] – Re: kikuška
Poslechni Gošice a neukvapuj se, pak Ti těch malých tvorečků bude líto ;-) Krevetky nejsou tak snadné na chov, ani ty "nenáročné", ale myslím, že o tom víš hodně, tak se řiď svým rozumem a nenech se kamarádkou nutit do něčeho, o čem předem víš, že je špatně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:43 Muž @ grizly [137] – Re: kikuška
Dej do krevetkaria vodu z velkeho akfarka, nainstaluj filtr a vymackej do ni trochu vody z jiz zabehnuteho filtru a bude to v pohode, krevetky tam muzes bez starosti pustit, nic se jim nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 21:51 DeathAngell – Re: Ivulik1
zapoměl sem napsat aby dala vodu z velkeho akviška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 21:49 Žena @ gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
A co poprosit kámošku o strpení, přece jí taky na krevetkách záleží, tak jí prostě vysvětli co by se jim mohlo stát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 21:26 Ivulik1 - Raci, krabi, krevetky – Re: DeathAngell
To je rovnou muze dat do ty nezajety nadrze, ne? ne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 20:14 DeathAngell - Raci, krabi, krevetky
Filtr se "zabíhá" zhruba měsíc , krevetky bych nedaval do velke nadrže pak by jsi je asi blbě chytala a "mečoun" by ti je asi zrušil .. skus pohledat velkou zavačovačku 3litry (jak mám já) dej tam kytky a vzduchovací kamínek mělo by to jako prozatimní řešení stačit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 19:59 Žena @ kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Filtr pro krevetky
Mám trochu problém, zařizuju si maličké nano akvárko pro krevetky. Zatím mám dno a kořen a ustaluju vodu, zítra přidám pár kytiček a doleju vodu asi z mého akva s rybičkami. Počítala jsem že si dokoupím další kytičky, dám filtr (mám maličky atman) a až koncem května si dám do akva pár krevetek (myslela jsem tak 4-5). Ale kámoška je iniciativní, myslí to asi dobře a chce mi dát krevetky hned. Zatrhla jsem jí je přinést do školy, co ale když je přinese? Mám dát krevetky do své 50, ta je poněkud přerybená a navíc je tam betta a agresivní mečovák? Nebo mám pustit ten malý filtřík v zaběhlém akva, aby byl připravený pro případně darované krevetky? A za jak dlouho je ten filtřík zaběhlý? Moc děkuji za vaše rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:26 Muž @ Horác [3583] – Re: brabenec
Slepá hladina. Viz např. zde rybicky.net/forum/8426
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:23 brabenec – Nevadí to krevetkám..?
Ahoj dnes jsem zpozoroval nějaký jakoby povlak na hladině akvária neni to ani tak povlak,ale jako když dáte olej do vody nevím co to je tak prosím poraďte a nebude to vadit krvetkám???

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 2273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10754-nevadi-to-krevetkam