Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Těsnění

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Těsnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2020 13:37 Muž DH [335] sunsun hw 703 problém
Tak jsem vyřešil protékání u fitru SunSun HW703 o kterém jsem psal níže. Napíši to sem, třeba to někomu pomůže, pokud by měl stejný problém. Filtr neprotékal kolem hadic, jak jsem myslel, ale kolem těsnění ruční pumpy. Tu jsem nikdy nemazal a po pár měsících přestala fungovat. Neřešil jsem to a hlavu jsem rozdělal, až když došlo k protečení. Přítlačná matice pístu pumpy byla úplně uvolněná a těsnění šlo na sucho. Takže jsem to máznul, dotáhnul přítlačnou matici a vše je v pořádku. Je potřeba na to u SunSun myslet a radši mazat i těsnění u ruční pumpy, zvlášť pokud je často používaná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 22:47 Muž 1965 [35] Re: DH
Chvíli jel v pohodě . Vše jsem poutíral a najednou zase voda . Těsnění , nebo mikro prasklinka na kýblu . Šel do popelnice . Nyní jedu na : www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 22:42 Muž DH [335] Re: 1965
a bylo to těsněním nebo šlo o jinou závadu. Teď jsem ho kontroloval a teče zase. Ale protíká to celkem dost, přijde mi, že v těsnění není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 22:20 Muž 1965 [35] Re: DH
Tak přesně tohle jsem zažil u tohoto filtru . Když to bylo po třetí šel z baráku . Nepotřebuji plovoucí podlahu opravdu plavat . Už nechci žádný čínský výrobek .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 21:38 Muž DH [335]
Čau chci se zeptat na vaše zkušnosti ohledně protékání kolem těsnění. Dělal jsem údržbu filtru SunSun 703, který mám už dva roky a je naprosto bez problémů. Vždycky jsem těnění jen očištil jemným kartáčkem od usazenin ani jsem nemazal.
Tentokrát jsem si pořídil lékařskou vazelínu a těsnění kolem hlavy očistil a namazal. Filtr jsem složil, zapnul a vše jelo be zproblémů. Po cca 2 hodinách jsem si všimnul louže pod akváriem, voda prolínala kolem těsnění a to celekm dost. Filtr jsem otevřel zkontroloval těsnění, ještě jednou máznul, otřel jsem přebytečnou vazelínu, zavřel a zapnul. Po 2 hodinách nikde ani kapka.
Má někdo podobnou zkušenost? Můj odhad je, že si těsnění nějak špatně sedlo po čistění. Pokud by bylo těsnění volné nebo steřelé, tak by to bylo jednak patrné a filtr by dál protékal. To se ale teď neděje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.12.2019 19:30 Muž jarovo [1695] Re: hunti
Ahoj, pokiaľ to budeš hladať na AQ portáloch veľkú šancu nemáš. Takéto tesnenia sa bežne používajú v hydraulických válcoch pod označením "O - ring" alebo "Okrúžok" kde sa udávajú dva priemery - malý priemer gumy 1 - 8mm po desatinách a veľký je priemer tesnenia. Pokiaľ budeš mať väčšie tesnenie dá sa šikmým rezom skrátiť na požadovanú dĺžku, alebo sa používa prižová tesniaca šnúra a potom sa zlepí sekundovým lepidlom. /používali sme to na servise a držalo to 300 -400 barov/
P.S. Konkrétne je toho viac napr. www.gufero.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.12.2019 14:10 Muž PetrO [746] Re: hunti
Jak píše _ucx_.
Zkus to prozatím nějak provizorně utěsnit, ale chtělo by to sehnat nové těsnění.
Já je pořídil za pár kaček na Aliexpresu, ale mám pouze na menší filtry (HW 602 a 603).
Od číňanů Ti to přijde zhruba za měsíc.
Nic lepšího mě nenapadá.
Edit: Jo a co tady?
www.rybupust.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 09:45 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: hunti
Tohle je problém, Sunsuny je potřeba otevírat co nejméně, pořiď si k němu předfiltr. Zkusil bych nějaký gumový kroužek, v Hornbachu je mít budou, jinak samozřejmě teflonová páska nebo konopný motouz, ale jednak je to poměrně dlouhé, čili to půjde blbě (máš málo rukou) a pak tě ta samá operace bude čekat při každém dalším otevření filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 19:23 Muž hunti [4] – Těsnění na Sunsun HW-703A
Zdravím,

Začal mi protékat filtr Sunsun HW-703A kolem hlavy po roce používání. Promazal jsem těsnění vazelinou, ale protéká pořád. Problém je, že těsnění na tento filtr nemají nikde skladem.

Nenapadá někoho jak to alternativně řešit? Napadlo mě do drážky, kterou je těsnění obepnuté dát teflonovou pásku, nebo tak něco... ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2019 16:19 Muž daren [408] Re: Anakyel
Pasivni reseni muze byt maly otvor na saci hadici kousek pod hladinou. Kdyz dojde k poklesu vody, ocitne se na hladinou, filtr nasaje vzduch a prestane cerpat.

(Vytok byva take vysoko, takze skrz nej se take nic nevrati - v tomto pripade asi nepripada moc v uvahu, ale treba pri rozpojeni vytokove hadice muze prijit k uzitku).

PS: Jsem teoretik, tetusim, zda kdyz pojede fitr pul dne naprazdno, jak e to na nem zanecha nasledky. Ale nejspis porad lepsi nez vytopeny sousedi a znicena podlaha :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 10:37 Muž Anakyel [3]
Zdravím, ahoj, mám akvárium 230l, používám externí filtr Eheim Professional 4+ 350. Mám obavy o protečení vody pod hlavou filtru kvůli těsnění, už se mi to kdysi s jiným filtrem (konkrétně JBL) stalo. Co doporučujete proti těmto problémům? Neviděli jste někde automatizované řešení např. hlídání hladiny senzorem a při pokledu zavření ventilu u nasávací hadice nebo něco podobného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:09 R Muž Silent [5949] Re: prisavnik
Já bych to neriskoval. Kdo ví co je k jiných vazelínách za příměsi. Silikonová je jistota a při tý spotřebě jakou je třeba je za pakatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:08 J4ck Re: prisavnik
Ja osobne mam TetraTec EX 700 a tesneni mazu silikonovou vazelinou z lekarny.. je absolutne nezavadna.. takze ani nevadi kdyz se dostane do vody.. Uz se to na foru kdysi resilo..:) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 14:57 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Silent
Nie je nejaka ina alternativa? Neda sa pouzit nieco ine napr. vodeodolna vazelina a tak? :) Ja osobne si myslim ze to blbost, ale chcem vediet skusenosti inych ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 13:37 R Muž Silent [5949] Re: prisavnik
Těsnění vydrží bez mazání dlouho, ale je lepší ho alespoň jednou do roka máznout kvůli regeneraci gumy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 13:34 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Silent
Je to nutnost? Kolko vydrzi tesnenie pri nemazani CCA?
Tiez mam TertaTec EX 400....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:30 R Muž Silent [5949] Re: fap
Je to vazelína, takže tím jemně potřeš těsnění a nic se do vody nedostane. Má to hustotu jako mast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:25 fap Re: Silent
při nasazování ,že to kapne do vnítřku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:05 R Muž Silent [5949] Re: fap
Pokud aplikuješ opatrně a s mírou tak se do vody nic nedostane a i kdyby tak je to naprosto inertní a rybám to nijak neuškodí. Jen by mě zajímalo jak si představuješ, že by se to dostalo do akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:02 fap Re: Silent
rybám to nevadí, když se to dostane do vody?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:59 Bouda Re: Silent
Ale bacha při mazání :-) Já si tim umastil celej filtr a pak jsem to hodinu drhnul abych to odmastil :-D
Prostě hlavně si nevykydnout celej pytlík někam kam nechceš tone
(Když je člověk nešika, tak se s tim daj dělat parádní věci)

Od té doby otíram těsnění jen do sucha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:04 R Muž Silent [5949] Re: fap
Lepší je to mazat. Udrží se déle pružné a nezpuchří. Používám tohle i když to vypadá,že je toho za ty peníze málo vydrží to dost dlouho: www.akvarista.cz/… Není to nutné mazat při každém čištění filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:38 fap – těsnění
zdravym,čím prosím mazat těsnění u hlavy filtru tetra tec ex 400 ,nebo nemazat ,stačí jen otřít do sucha?děkuji Radek ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1038x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10729-tesneni