Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do Jižní Ameriky?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do Jižní Ameriky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 22:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sirah
Já jsem Bioflow neměl, ale terno to podle ohlasů na netu fakt není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 21:32 Žena Sirah [11] Re: NHKG
takze ten Bioflow 3.0 nebo 6.0 co cpou do toho akvaria od Juwelu asi nebude zadne terno, ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 21:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sirah
Je potřeba si pohrát s prouděním v nádrži, ať se ten binec nedrží vepředu u skla. Na 300l se skaláry to bude chtít na filtraci přitlačit. Ideální by byl externí filtr nebo ukutit nějaký filtr přímo do akvária (HMF, komorový a podobně). Další možností jsou 2 čerpací hlavy a velké molitany nebo jedna čerpací hlava s velkým molitanem a stávající filtr z 112l akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 20:54 Žena Sirah [11] Re: NHKG
Parada, tak nejak jsem to asi videla jako schudnou variantu. Ale i tak jsem poprosila o radu :) Muzu jeste poprosit o definici "vychytana filtrace"? Aktualne mam vnitrni filtr Biopower s molitanem a keramickymi valecky... Na 240 - 300 bych take rada zustala u vnitrniho filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 19:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sirah
Já bych dal křemičitý písek zrnitosti cca 1mm. Odkalovat ho není potřeba, ale drží se na něm kal. Chce to mít vychytanou filtraci. Rostliny v něm rostou normálně. Pod něj bych nic nedával. Maximálně nějaké hnojivo pod největší rostliny (jako jsou Echinodory), ale ani to není nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 19:09 Žena Sirah [11]
Ahoj vsem, mam doma mensi akva (110 l cca) a uz nejakou dobu si brousim zuby na neco kolem 300 litru. Protoze od zalozeni meho Sirahkvaria uplynula uz nejaka rada let, tak je mi jasne, ze jsou jine moznosti a nejspis lepsi.
V podstate resim jake dno?? Substrat? Kremicity pisek, sterk? Jaka zrnitost?? Zasobni substrat a sterk??
Chci, aby se darilo rostlinam, ale v akva budou samozrejme ryby. Mam v planu takovy pokus o Amazonii.
Porizovat budu asi mensi tetry, skalary, krunyrovce a pancernicky.
Poradi mi nekdo? Obcas budu muset semtam do dna rypnout, takze se obavam, ze se mi substrat smicha s piskem... Rada bych take neco, co bude udrzovatelne (odkalovani dna atd...).
Dekuju :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2014 18:12 radim Re: jmalyska
až ted jsem si všiml... je to taky ten na zásyp zámkovky. prodává se čistě bílý, nebo tento "špinavý" ale jak říkám chce to pořádně proprat. Vypadá aspoň pro mě přirozeněji než ten bílý. No namíchal jsem to a je to zatím supr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 18:08 Muž Mislow [304] Re: Designer
Me to microsorium nakonec nedalo, drzelo se statecne, ale predsi ma jemnejsi listy nez anubias. Naopak anubiasem ho ted na korenu nahradim, ten co tam je nejen prezil bez ujmy, ale i pri bidnem osvetleni se trochu rozrostl. :-) Jinak jsem to taky nedal s zadnou jinou rostlinou do dna nez s echinodory. I tak to chtelo hodne "stavebniho umu" to naraficit, tak aby dokazaly nejen prezit, ale i se rozrust, ale nakonec se zadarilo. Nejvetsi vyhrou byla koupe XXL ve velikosti pul metru s velkymi koreny .... ty drzi a rostou paradne ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 17:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ičin
Chapu, ze mne ted nekdo za tu Asii posle nekam, ale rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus by mohla byt resenim. At si hrabou, ja se drzim na dreve :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 17:53 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Mislow
S některýma to jde zvládat, ale prostě geoši jsou ještě trochu jiná liga v bagrování :) já to zvládal udržovat zastrkaný různě pod kameny a kořeny, ale stejně jsem každý týden sázel jak blb furt dokola. A většině rostlin to stěhování dna nedělá fakt dobře. Takhle sem to zvládal udržovat (to je to dno) rybicky.net/nadrz/18200/22.jpg
Ad Designer nade mnou : jasně, přisedlé rostliny jsou řešení, microsorka a anubias to přežije, ale přece jenom rostou dost pomalu a je to spíš na okrasu (nic moc to neodčerpá). Ale je to řešení jak to ozelenit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 17:48 Muž Mislow [304] Re: Ičin
S tou skalou mas skoro pravdu, ale jde to. Kdyz se podivas na mou prezentaci Fred II., tak je to z toho videt. Dlouho jsem tedy neaktualizoval a fotky jsou mizerny, ale v te dobe tam byla skupina tlamovcu, ale nejvice skody delali papousi, kteri maji kolem 20cm nici rostliny nejen vyhrabavanim, ale i zvrchu. Skoro pulmetrovy krunyrovec si take prida. Ale stejne to jde. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 17:40 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
Mě se to nějakou dobu taky dařilo, ale jakmile vyrostli, tak to bylo takřka neřešitelné. Trs valisnerky g. se držel celkem statečně, ale zbytek neměl šanci. Oni u těch kytek pudově hledají zbytky krmení, takže to po čase vyhrabou úplně. To by tam člověk asi fakt musel vyskládat skálu, aby je to tam nelákalo, ale ono by to vypadalo dost divně a nedalo by se to udržovat
Jinak pro geoše bych rozhodně volil něco jemnéhom, ideálně těch 0,8-1,2 (což je ten filtrační písek
Ten můj je konktrétně tento www.hornbach.at/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 17:35 RAP Re: Mislow, riso
Já myslím, že je možné zkombinovat bagristy a rostliny. Malý příklad www.akvarista.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 17:34 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
Jojo ten mám na mysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 17:04 Muž Mislow [304] Re: riso
Ano, v akvarku mam take mista kde je jen sklo a jinde 20 cm kopec, kameny musi byt velke, prakticky az na skle, pri spravne sestave se to da zvladnout, zpocatku jsem taky mel dost neuspechu, ale vypracoval jsem to do dokonalosti a z holeho akva mam ted slusne zarostle echinodory. ;-) Me hrabali red parroti a tlamovci ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 16:58 Muž riso [129] - CichlidyRe: Mislow
Mislow napsal: Dobrou volbou by byly velke echinodory, s tim mam dobrou zkusenost s devastujicimi rybami. Kdyz je koupis ve vetsi velikosti a oblozis kameny, aby je ryby nemohly vyhrabat, tak je dost velka sance, ze se udrzi.
No nevim, obkladani kamenana jsem zkousel ale geophagove to vyhrabaly zvenku az uplne na sklo. Ty kameny sice rostlinu udrzi ale koreny bude mit venku a moc hezky to nevypada. Ale je pravda ze ty moje ryby jsou poradne bagry ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 16:37 radim Re: Mislow
s tím echi mám taky problém jménem 10 panaků smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 16:14 Muž Mislow [304] Re: radim
Jj, to neni. :-D Zvlast, kdyz se chces specializovat na tyto rybky. I tak zustavam u toho substratu, co jsem rikal. Jsou to pomerne velke ryby a pisek 1-3 mm pro ne nebude zadny problem. Dobrou volbou by byly velke echinodory, s tim mam dobrou zkusenost s devastujicimi rybami. Kdyz je koupis ve vetsi velikosti a oblozis kameny, aby je ryby nemohly vyhrabat, tak je dost velka sance, ze se udrzi. Ale to je samo na tobe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 16:04 radim Re: Mislow
geophagus
tak ono není Amerika jako Amerika X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 15:38 Muž Mislow [304] Re: radim
Jj, asi mam spatne informace, myslel jsem, ze jizni amerika znamena dobre zarostle akvarko ... :-P
A ktere ryby myslis? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 15:28 radim Re: Mislow
tak já rostliny vedu max. plovoucí a pro ryby hledající potravu přesíváním substrátu je to ideální zrnitost.
jinak ten nejjemnější prach je vyplavený..to jsem si pohrál dost X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 15:11 Muž Mislow [304] Re: radim
Osobne si myslim, ze jakykoliv substrat prirodni barvy, ne bily, vhodny pro rust rostlinek bude dobra volba. Nejsem si jisty az tak jemnym jako 0 - 1, radsi bych sel po necem 1 - 3. :-) Max. tak nejaky vyzivny substrat pod vrchni vrstvu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 15:03 Muž jmalyska [167] Re: radim
A to je jaký teda písek? Kde koupit? Vypadá dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 12:50 radim Re: Ičin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku toto je ten žlutý co jsem myslel..není to náhodou to samé? líbil se mi ze všech nejvíc :-) je psaný 0-1mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 09:51 RAP Re: Ičin
Jestli myslíš ten, co máš v rybicky.net/nadrze/18200 , tak ten je pěkný. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 08:42 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Plecos
Právě vůbec. Mám na tom jak placky, tak geoše a bez problémů. Povedlo se mě ho v Bauhausu najít i v přírodnější barvě než ta šílená bílá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 23:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jmalyska
Jižní Amerika - Amazonie. Jaké dno?
Vyber si jakékoliv chceš na určitě se trefíš. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 23:32 radim Re: jmalyska
já jsem smíchal ten bílý písek na zásyp zámkovky, pak nějaký dožluta z obi a lehce jsem to dosypal těmi obroušenými barevnými kamínky z potěráku (cca do 1cm) a vypadá to ok..ne tak sterilně ;-) ani geophagové nijak neprotestují a pěkně se v tom vrtají... ovšem co by na to řekli placky netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 23:02 Muž jmalyska [167] Dno
Zajímavé názory, asi se nejvíce ztotožňuji s co nejvíce přírodním akváriem, tedy něco ve smyslu "rybník po bouřce" se mi moc líbí palec

Aforte: Flexi velikostně ok, barevně celkem taky ok, ale to, že jsou všechny zrnka stejné se mi moc nelíbí, a smíchání velikostí to neřeší.

Filtrační písek až moc jemný a moc stejně barevný, tomu dávám 80% (pro případ, že pořídím motoráky)

Křemičitý písek (Hornbach) docela ok, různobarevný a různé velikosti(Pro motoráky nepoužitelný)

Rataje jsem neměl v ruce, nevím - nemá někdo vzorek??? pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jmalyska
Já si stojím za flexi. :) Je tam široký výběr barev. Zrnitost je možno si vybrat popř. smíchat zrnitost např. 1-2mm s 3-4mm. Cenově to nevychází špatně, i když do tohoto giganta. :-) :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:14 RAP Re: jmalyska
Můžeš to skusit třeba s tímhle www.rataj-spk.cz/… nebo s tímto www.rataj-spk.cz/… atd.
Je spoustu možností a fantazii se meze nekladou, stačí jen, aby nebyl ostrý a neobsahoval nic, co by ovlivňovalo kvalitu vod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:11 Muž Plecos [322] Re: Ičin
A není moc ostrý? Teda já ho ještě používám místy taky, ale už nahrazuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 20:06 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: jmalyska
Většina cichlid ocení dno v kterém se dá hrabat, takže pokud tam mají být, tak pak je super volba filtrační písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:04 R Muž romant [27987] Re: jmalyska
Já když vidím slovo Amazonie, tak si vybavím vodu jak ve vobecním rybníku po bouřce, tedy skoro nic nevidět, samý kořeny a dno z jemnýho světlýho písku, ale ten stejně není vidět jakou má vlastně barvu, ale myslím si, že tohle neplánuješ a tudíž bude platit, co jsi napsal, že tam člověk bude moci dát to co se mu nejvíce líbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 20:00 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: jmalyska
Po shlédnutí x videií na youtube, včetně od Ivana Mikolji, jsem došel k závěru, že nejlepší je jemný písek s pásy kamínků různé frakce, tak, aby to napodobilo říční koryto.
Ale mohu se mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:44 Muž jmalyska [167] – Amazonie
Oživíme téma ;)

Jižní Amerika - Amazonie. Jaké dno? :) Když se člověk podívá na videa z Amazonky, najdeš tam všechny barvy i hrubosti dna... Jaké je podle vás TOP do akvária? Bez závislosti na tom, jaké ryby tam budou. Terče ani Motory mít nechci :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: crypto231
Přesně tak, nejčastěji se používá dubové listí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:36 crypto231 Re: JagerMaister
+ mozes dno pokryt listim a roznymi vetvickami , potom je viacmenej jedno aku farbu ma piesok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JagerMaister
Pistie nebo Limnobium laevigatum , já tam mám oboje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:01 JagerMaister Re: Bob66
tže pistia to istí vďaka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JagerMaister
Jižní amerika je spíš tmavé dno, ale můžeš dát co chceš úplně dokonale stejně biotop těžko uděláš X-) On ten bílý křemičitý písek stejně nebude pořád bílý a můžeš dát i plovoucí kytky a tím zastíníš, ryby budou rádi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 13:18 JagerMaister – Dno?
Ahoj zajtra si zakladám akvárium s biotopom Južná Amerika a chcem ako dno použiť biely kremčitý piesok ale počul som že sa od neho odráža svetlo a vadí rybám je to pravda ? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:27 Jaroslav
CAV ten strk mozes zohnat v AQEXE maju tam roznu zrnitost je trochu bledci ale parada aj ja ho mam ateraz som domiesal do polki akvarka cierny z Belgie neaki novy objekt DECOLINE CARAT 1 parada palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:17 Muž phanjan [1] - CichlidyRe: RAP
Zmenil som ho teda na jemny tmavy piesok 1-2mm, ale rastliny som uz objednal :) takze to bude taky kus amazonky, kde este nikto nebol. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 15:56 Usine Re: Barney
Já mám vrstvu 15-17 cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 15:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Barney
Fungovat můžou i bez písku, ale čím ho je víc, tím lépe=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 14:18 Muž Barney [61] Re: Usine
Proč 10cm? Nikdy jsem neměl víc jak 7cm a akvárka naprosto fungují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 11:23 Usine Re: phanjan
5 cm písku je málo doporučil bych ti vrstvu aspoň 10cm o velikosti 1-3 mm. Do dna určitě nic nedávej, ze začátku by to možná fungovalo ale časem by to mohlo zhoršovat kvalitu vody a to by se rybám nemuselo líbit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 09:45 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: RAP
přesně tak vallisneria se hodí do ameriky víc než microsorium X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 20:35 RAP Re: phanjan
V Amazonii je většinou dno tvořeno jemným světlým pískem na kterém je různě vysoká vrstva usazenin. Jinak tebou zmiňovaná velikost štěrku je hrubá, spousta zbytků potravy a odpadu zapadne a špatně se to odkaluje. Spíš bych použil zrnitost max. do 5mm.
Co se týče rostlin, Amazonie je široký pojem. ;-)
Ještě k těm rostlinám, je těžké napodobit biotop. Nevidím důvod proč by Valisnérka nemohla zastávat roli rákosí apod. Všechny ty řeči o biotopu jsou tak trochu mimo.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4460x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10710-jake-dno-do-jizni-ameriky