Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ceratophyllum demersum - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ceratophyllum demersum - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2024 16:31 Muž Miky1981 [57]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz k růžkatci. V akva ho mám s ostatními rostlinami cca od 20.12. Před pár dny jsem začal pozorovat jakoby bílé špičky u nových výhonu. Je možné, že stihl odčerpat živiny? Okřehek také nemá takovou tu svěží zelenou barvu a u egerije je některý vrchol takový průsvitný. Voda měnena v týdeních intervalech.
Děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2020 08:29 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Klidně to může být jen jeden druh a různé podmínky v akváriích je ale pravděpodobné že rostliny můžou být smíchané ten rozdíl není moc poznat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2020 05:09 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
Děkuju, tahle varianta mě opravdu nenapadla. Jak se ke mně dostaly dva rozdílné druhy? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2020 19:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2020 17:05 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Ceratophyllum demersum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,

asi je problém v množství živin ve vodě, ale na prvním foto je C. demersum z mého walstadovského akvária a na druhém je z krevetária. Rozdíl je skoro propastný. Jeden je mohutný, drsný a druhý jen takové chmýří, ale roste stejně ochotně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 19:57 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte co této rostlině chybí? Rostlina je v akváriu s Channami, kde svítím jen 18W starou led trubicí na 325l a měním vodu jen 30% 1x za měsíc.
V jiném akváriu mi roste dobře, ale tady se jí nedaří a růstový vrchol vůbec není zelený.
Trochu mi to připadá jako přebytek světla, ale toho je v akváriu málo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 21:13 Žena Morticia [118] Re: Maq
Tak uvidím, budu teď trochu přisvěcovat a snad to bude mít efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 08:14 Maq Re: Morticia
Aha. Pokud měníš vodu takhle často, tak ta moje domněnka je zřejmě mylná.
Bude to snad tím světlem.
Ale měl jsem před rokem potíže s touhle velmi nenáročnou rostlinou, a světlem to určitě nebylo - pod stejným mi teď roste krásně. On i "plevel" mívá svoje tajemství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2017 23:15 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Morticia
Pokud provádíš údržbu pořád stejně, tak jediné co se od léta změnilo, je intenzita světla a teplota, tu ale můžeme pominout. Nejprve bych zkusil víc svítit a když to nepomůže, tak teprve poté podnikl další kroky. Ber to jako pokus, určitě nás bude víc, co jsme zvědaví na výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 23:06 Žena Morticia [118] Re: Maq
V této nádrži nehnojím ničím - 5 l. V této litráži, výměna 1x či 2x týdně? Teď su na frekvenci 1xtýdně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 22:55 Maq Re: Morticia
Podle mojí zkušenosti Ceratophyllum při nízkém obsahu dusíku roste velmi dobře.
Ověřuji domněnku, že potřebuje ve vodě křemičitany. Protože křemičitany skoro určitě nehnojíš (to dělám asi jenom já :) ), tak by měly v takovém případě pomoct častější výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:46 Žena Morticia [118] Re: Tudy
HF odpovídá současnému stavu.Riccia na hladině a růžkatec drží kamínek u dna. No,zkusíme to svícení a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:40 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Morticia
Není zač. :) Poslední co mě napadá je to, že Riccia okupuje celou hladinu (dle Tvé HF) a to Růžkatec nemá rád, nejlépe se mu daří těsně pod hladinou, což také souvisí s intenzitou světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:28 Žena Morticia [118] Re: Tudy
Zkusím, díky za radu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 22:24 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Morticia
No uvidíš, zkus přisvěcovat alespoň 4 h denně, vydrž to týden a pak dej vědět, jestli to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:21 Žena Morticia [118] Re: Tudy
Nemám,no. V létě jsem spíš přistiňovala, ale už mě téma světlo napadlo po pravdě. U nějakých podobných nádrží jsem viděla v akci obyč.stolní lampičku, už to tam pere. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:18 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Morticia
Ještě koukám že nemáš žádné umělé světlo, to může být kámen úrazu. Dny jsou teď krátké a mlhavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:13 Žena Morticia [118] Re: Tudy
Mě právě zaráží, že ostatní rostliny rostou a dost rychle. Nemám sice testy, ale ve vstupní vodě by mělo být dusičnanů dost (Brno-dle vodáren 36,70 mg/l). A tak malou nádrž nevím, zda je vhodné hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2017 22:02 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Morticia
Růžkatec je citlivý na obsah dusičnanů, pokud je koncentrace nízká, může strádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 21:55 Žena Morticia [118]
V nádrži Šnekokóla mám Ceratophyllum a nějak se mu nechce růst a opadává. Neproběhlo žádné léčení a v nádrži je od 9.5. Myslela jsem, že ho budu co týden vyhazovat, ale kam se růstem hrabe na Rotalu nebo Najas, které v poslední době rostou před očima.. Co se mu može nelíbit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 13:10 JoKa Re: Problém
Tohle dělá ve velkém například při aplikaci léčiv. Neproběhlo něco takového?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 11:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Problém
Nepřemrzlo při transportu domů? Ono sice Ceratophyllum v nevyhovujících podmínkách tohle dělá, ale tady musel být nějaký šokový problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 10:32 Problém – Problém
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na tuto rostlinu Ceratophyllum demersum koupil jsem si ji, aby měli paví očka kam rodit mladé ale cca za 2 dny skoro celé opadlaly a ty "listy" jsou na dně nevíte čím to je ? V odchovničce mám topnení a mírné vzduchování z kamínku. Za všechny rady jsem rád !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 19:05 Maq Re: Pepan
Gupky na záběh. 2+4 dospělých, cca 50 prcků.
Založeno 12.9. t.r.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 18:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Jaké tam jsou ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 18:51 Maq Re: Pepan
substrát Rataj Aquaclay, žádné hnojení do dna
pH 7.3, dGH 14, dKH 4, NO3 cca 20 mg/l, spíš méně (ale čert těm testům věř)
hnojení jen Tenso Cocktail, maličko ale denně (chybělo železo, už nechybí)
žádné CO2
světlo: LED, 11 hodin denně, plynule regulovatelné, intenzitu měřit neumím, ale na maximum (54W / 200 l) se trošku příliš rozjely řasy, tak jsem ubral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 17:05 JoKa Re: Maq
Voda.

Pozoruji u jedné kryptošky, pro rostlináře nic nového, že voda má vliv na velikost rostliny, barvu, rychlost růstu, ale i tvar listů...
Dovezl jsem si ji od tchána (má studniční vodu, tvrdou a zásaditou) a ta kryptoška se mu doslova plazila po dně. Měla malé, tmavé listy a měla jich hodně.
Když se u mě uchytila (vodu mám v tom akvu 6,8 a hodně měkkou) tak udělala pět velkých listů, asi tak 10x větší, než ty tchánovi a natáhla se hodně do výšky. Tvar listů najednou připomíná spíš nějaký echináč ozelot a jsou světle zelené, narozdíl od jeho pidi tmavých lístečků...

Jenom nevím, kterému z nás se té kytce daří. Oběma nám prosperují, množí se. Jemu do kvantity, mě do velikosti...

Proto se také říká, že každému pojede jiná kytka, tomu to, na kila a druhému bude živořit, než zdechne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 16:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Bez prezentace se to dost těžko hádá. Nevíme substrát, světelné podmínky, prostě nic. Mohu se dohadovat že v nádrži není dostatek živin, ale je to střelba do prázdna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 13:37 Maq
Já jsem si Ceratophyllum taky onehdy pořídil do nově založeného. Nehnije, neumírá, není zarostlá řasou, ale roste velmi velmi pomalu. Přemýšlím, čím by to mohlo být. Máte někdo nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 16:45 cartimandua – Řasa?
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém s Ceratophyllem, který ve svém akváriu pěstuji volně plovoucí. Z počátku byl v pořádku a krásně se množil. Teď již zhruba měsíc pozoruji, že je jakoby napadený nějakou řasou (?). Přikládám foto - lépe se mi to vyfotit nepodařilo. Čím to může být a jak se tohoto zbavit?
Jednou za týden přidávám Tetra Plantamin a Carbon Invital.
Děkuji za případné rady. :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2011 16:17 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: sarkozi
No krunýřovci by ti ho sežrat neměli. Jen budeš mít problémy ten růžkatec udržet ve dně jestli máš nějaké velké krunýřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 20:40 sarkozi – a sakra
vymřeli mi rostlinky. chci si zasadit růžkatec problém nevim jestli ho nepožerou krunýřovci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:07 Muž soubi [32] Re: Kamila
už je to v pohodě...po hnojení se probrala k životu a roste do pohody palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2011 09:37 Žena Kamila [6] - RostlinyRe: soubi
Víš co? Vyprdni se na to, co to asi je, stejně bys těžko hledal lék. Udělej částečnou výměnu vody, pohnoj, sviť a to stačí. Pokud dáš rostlince vše, co potřebuje, vzpamatuje se, pokud má zákeřnou nemoc, těžko bys ju zachraňoval. Mně už se hodněkrát stalo, že v akva, kde mi rostou určité rostliny, mi jiné nechtějí prospívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 08:59 Muž soubi [32] Re: Mrakoplash
no vypadá to tak...původně jsem si to taky myslel ale jak už jsem psal je to pevné jako lístek ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 08:24 R Muž Mrakoplash [1776] Re: soubi
To na té fotce vypadá jako sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 08:19 Muž soubi [32] Re: Cheron
možná že pod tou hladinou ja na ní moc teplo....nebo moc světla :-O v práci mi roste úplně v pohodě...fakt nevim ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 20:57 Muž Cheron [89] Re: soubi
Nie som si 100%ne istý, ale ...
Možno to nie je C. demersum. Existuje ešte jedna rastlina, ktorá sa na C. podobá (ale neviem si spomenúť ako sa volá). Ona má totiž také "chuchvalce" na listoch. Rastie dokonca aj v našich končinách.
Otázkou je, odkiaľ tú rastlinu máš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 19:50 Muž soubi [32] Re: Filip980
ne to jsou uštípnutý špičky tone
navíc to neni hniloba, ty cancoury jsou pevný jako nedotčený lístky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 19:17 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
neodhnívají jen starší kousky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 09:35 Muž soubi [32] – růžkatec ponořený(mutace)
Fotka k příspěvku víte někdo co se děje s tím růžkatcem ? :-|
...takhle to začíná a ve finále vypadá jako salát no
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 21:57 Muž Tudy [330] - Krevetky
Pořídil jsem si ho před týdnem - 7 ks po cca 10 cm. Roste to jako šílené, spousta vedlejších výhonků, jednotlivé kusy narostly o dalších 10 cm během 6-ti dnů! Osvětlení mám přitom slabé, jen 36 W na 112 l akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 21:39 Muž Charon92 [3] Re: falco1992
Ja jsem si znovu zalozil akvarko a nasasil jsem tam ruzkatce do zadni casti akvarka a napadla ho zelena rasa tak cely zhnednul a jen spicky byli zelene ale jakmile jsem vymenil jednu zarivku co uz byla stara a dal tam 827 tak najednou cely zezelenal a spicky ma uplne hnede a zacal rychle a huste rust.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 20:39 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: grizly
No já ho mám v gupkariu, a tam roste v pohodě, červená se apod. Rychle dosahuje hladiny neboť akviško neni vysoké. A v padesátce ho mám taky u skla, aby kryl techniku a akvárko mám 40cm na vejšku a neni problém. Tam teda hnojim, ale roste uplně normálně jako v tom malém. A vypadá hezky :-) Neni to vůbec náročná rostlinka bych řekl. Naopak ji musim po kýblích spíš vyhazovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:57 Muž grizly [145] Re: falco1992
Hnojíš? V akva kde jsem hnojil PMDD rostla hodně rychle, ale bylo to takové koště. V krevetárku bez hnojení je hezká, hustá, konce má načervenalé. Čim pomaleji roste, tím je hustější a hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 16:02 Muž kortezhugo [983] Re: chuanvaldes
"koupil"??? :-) - to sa "nekupuje"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:13 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Ja ho mam taky... Zatim se drzi, ale vypada to ze to bude poradny plevel... smich mam ho tam od ctvrtku, koupil jsem ho v AQ na Nuselske a za ty 3dny mi pustil 8 novych stonek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 14:01 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kalupinka
Možná nedostatek křemíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 13:57 Žena Kalupinka [32] Re: Imii
Opadal mi ať byl kdekoliv, v akvárku i v kýblu. Nebyl zasazený, ale plaval si hezky na hladině. A pak ten bordel z něho byl šílený. Je to hezká kytka, jen s ní nebudu už riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 13:14 Breaker Re: Kalupinka
Mám úplně stejný problém,už se mi to stalo 3x tak už ji asi nekoupím...,uvidím jaké rady zde napíší ostatní ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2413x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10687-ceratophyllum-demersum-problem