Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Micranthemum umbrosum - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Micranthemum umbrosum - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2021 14:50 R Muž ctibum [6870] Re: afc1886
Hezoučký lesík :)
Já ho mám rád, je hezký a hezky zaplňuje prostor. Problém ale je, když je potřeba něco řešit. To zatáhnu za jeden stonek a jde to celý... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2021 14:43 R Muž afc1886 [14655] Re: ctibum
Jsme na tom stejně, taky mě přestalo bavit mít pořád ruce v akváriu a umravňovat ji. Kdysi jsem si s ní zkoušel různé blbosti.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2021 10:53 Muž 4Sima [1888] Re: ctibum
Můžu potvrdit, mám taky tak. Ve velké nádrži může být jako stonkovka předělem mezi velkými stonkovkami a kobercem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2021 08:53 R Muž ctibum [6870] Re: Sid
To můžu potvrdit. Jen mi ve "26" špatně kořenila (1 mm flexi) a při údržbě často opouštěla stanoviště. Nakonec mě neustálé stříhání, uklízení ustřihnutých částí a uchycování přestalo bavit a skončila vzadu, jako stonkovka, což mi u ní v miníčku přijde jako ideální funkce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2021 07:27 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Venusa915
...je to pekná rastlinka, ale nie na koberec...
Tahle rostlinka velmi dobře snáší zastřižení, takže udělat z ní "koberec" nebo i jiný, zajímavý tvar, není těžké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 20:53 Muž 4Sima [1888] Re: Venusa915
Taky se mi tak jevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 20:51 Žena Venusa915 [8] Re: vaclav
Áno, je to tá istá rastlina, ale nie je to Monte Carlo zamenili to v kelímku za micranthemum glomeratum alebo teda u nich nazvané micranthemoides, už to viem na 100%, pozerala som videá ako to rastie a vyzerá a presne toto mám doma, je to pekná rastlinka, ale nie na koberec. Takže do nového layoutu kúpim monte carlo a som zvedavá, čo zase pošlú :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 20:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavla28
invital má na prodej Micranthemum micranthemoides, tak si myslím, že to asi zaměninili a bude to to rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_glomeratum To je jedna a tatáž rostlina prodejci se drží starých názvů které už neplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 14:42 Žena Venusa915 [8]
Ach ale som nahnevaná. Napísali mi že chyba musela byť u dodávateľa a že sa ospravedlňujú no smich každopádne som písala na reklamácie a poslala fotky,tak uvidíme.

A to som sa tešila, že sa jej darí a budem mať pekný koberec :-D toto sa ťahá tak do skupín a do výšky mierne.

Kiberec z toho asi nebuds, aspoň nie taký ako si predstavujem. No nevadí... Idem prerábať akva, aspoň MC dostane novú šancu a toto pôjde asi do kvetináča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2021 14:23 Žena Pavla28 [210] Re: Silviebaris
invital má na prodej Micranthemum micranthemoides, tak si myslím, že to asi zaměninili a bude to to rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_glomeratum, jak psal 4Sima, podle jejich fotekje to podobné tomu co jsi dostala a je možné, že já potom nedostala glomeratum, ale monte carlo, taky to mám z invitalu :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 13:54 Silviebaris Re: Pavla28
no já koukala tady ale nic co má Venuša tam není.. surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 13:48 Žena Pavla28 [210] Re: CHiP
tohle asi bude lepší způsob identifikace, určitě by měli vědět co prodávají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2021 13:44 Žena Pavla28 [210] Re: Silviebaris
tak to není vůbec blíž, to co venusa vyfotila má lodyhu s listy, ty si vybrala trávu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 13:41 Žena Pavla28 [210] Re: Venusa915
rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_glomeratum- mám v akva a tohle není vůbec podobné, má mnohem kratší listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 13:25 Silviebaris Re: Venusa915
no můžeš kouknout a na tyhle dvě.. lilaeopis mauritiana a nebo eleochatis parvulus..to mi přijde blíž..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2021 13:19 Muž CHiP [48] Re: Venusa915
Napiš do Invitalu, přilož fotku a uvidíš co oni na to :-)
Jako Monte Carlo to opravdu nevypadá ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 12:50 Žena Venusa915 [8] Re: Pavla28
Mne sa to podobá na to glomeratum,invital ich aj má v ponuke. Kelímok označený správne len iná rastlina v ňom. Ono podľa mňa to už je submerz, pretože veľa listov z tej invitro rastliny (kde som nevedela rozoznať čo to je) už pohnilo a začalo vyrastať toto....
Edit: Ale mohla by to byť aj ta elatine akurát že to prežilo aj 28°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 06:43 Žena Pavla28 [210] Re: Venusa915
to vypadá jako Elatine triandra/ úpor trojmužný, ale invitro vypadají jinak, možná to jen ještě nepřešlo na submerzní formu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 06:12 Muž 4Sima [1888] Re: Venusa915
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 23:32 Žena Venusa915 [8] – Čo to je?
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím poraďte, prečo moje Montecarlo vyzerá ako úplne iná rastlina?

Má úzke podlhovasté listy. Kúpené invitro v invitale, už vtedy ich malo úzke, len o dosť menšie.

Inak sa celkom rozrastá.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 16:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Albona
Já udělám z drátu U a připíchnu většinou in-vitro rostliny ke dnu až jim narostou kořínky do substrátu a trochu to začne růst pak teprve přesazuji. Vlastně si je trochu předpěstuji, k tomu in-vitro vlastně původně sloužilo než se začalo prodávat veřejnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 15:24 Žena Albona [0] – monte carlo
Nemáte někdo nápad, jak monte carlo zasadit, aby drželo? Něco jako stonkovky do matek? :) Koupila jsem dva košíčky, štěrk frakce 2-4mm, ale nedrží mi. Pořád po částech vyplavává. Hádám, že za to mohou obyvatelé akva, ale s nimi nic nenadělám :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2020 17:50 Muž ZDRI [1415] Re: MPCZ
Je to tak, jak jednou koberec necháš přerůst, oddělí se a je třeba začít znovu.

Navíc tito velcí hrabalové (sumci, ancistrusi) ho poškozují. Vypěstoval jsem kamarádce krásný koberec z Hemianthus micranthemoides, ale nedala si říct, dala tam Thorokáty, kteří jí ho také oddělili od substrátu (a to byl stříhaný a dobře zakořeněný). Jakmile tam zapadne nějaké krmení, oni za ním jsou "přes mrtvoly"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2020 17:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MPCZ
Jakmile se ti koberec zvedne nezbude ti nic jiného než začít od znovu. To je bohužel jejich nevýhoda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 14:57 Muž MPCZ [12] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj prosím o radu. Pěstuji Micranthemum umbrosum 'Monte Carlo' a velmi se mi daří. Jen nevím jak a nebo jestli se musí nějak zastřihovat. Teď se mi začal celý trs odpojovat od substrátu a lezou tam Krunýřoveci. Dá se to nějak zachránit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 13:53 Žena Miraell [15] – Monte Carlo
Ahoj, nevím, kde se zeptat, tak to zkusím zde.

Mám kobereček z tohoto rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_umbrosum_monte_carlo a ráda bych jím obalila větev, kámen nebo kořen.
Myslíte, že mi poroste? Máte někdo vlastní zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 19:48 Ladis67 Re: vaaclav
Taky myslím, mám ho z in vitro a pod vodou se mu daří skvěle. Jen mi ho likviduje zakrslík - vytahuje ho a cpe si ho do hnízda :-) Já mu ho zase seberu, zasadím a tak pořád dokola smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 21:24 Muž Daviman84 [9] Re: vaaclav
Zatím všechny Monte Carla od Tropicy 1-2grow, co jsem měl mi z emerzu určitě přecházeli(zesklovatění lístků a po opad a znovuvyražení nových). Teda aspoň jsem to vždy za tenhle proces považoval :-D koupil jsem jich postupně asi 10-15ks. V AQ kde bych chtěl odebírat se mi zrovna začíná dařit takže tenhle nápad buď vzdám nebo to zkusím opět s tou Tropicou palec můžu pak dát vědět o výsledku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 21:50 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Daviman84
Jde to tak že snížíš hladinu vody. Jinak se říká že invitro zas takový emerz není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 21:43 Muž Daviman84 [9] Re: vaaclav
Nějak tak jsem si myslel že to bude...
No zrovna Monte Carlo nechávat vyrůst z vody bude složitý tone
takže pro tenhle účel asi raději koupím nějaké invitro což by měl být emerz taky.
Díky za odpověď pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 20:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Daviman84
To je podstatně složitější musíš jí nechat vyrůst z vody a zasadit už jen tu emerzní část. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 18:22 Muž Daviman84 [9] – Submerzni na emerzní
Všude se dočítám jak přechází MonteCarlo z emerzní formy na submerzni. To mám už za sebou... Máte někdo opačné zkušenosti? Vytáhnout kytku z akvária a nechat jí přejít do emerzu.
Díky za vaše zkušenosti nebo aspoň za radu kde hledat ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:28 Muž VerčaJirka [0]
Fotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz ohledně Monte Carla,... před týdnem jsme zasadili Micranthemum umbrosum ,,Monte Carlo,, a dnes už tam neni skoro ani vidět. Je možnost toho že se to ještě chytne, nebo ten zbytek máme vyházet ?? Děkuji předem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 15:11 dingoZA – Pestovanie
Je velmi náročná na svetlo.Na mojej 128l mám 3x18w a aj tak jej to nestačí,ťahá sa do výšky.Musel som odstrániť krycie sklo aby sa tak neťahala.Pri hnojení a CO2 rastie ako divá.Za ten rok čo ju pestujem som vyhodil také dobré 4 trsy.Preto som prestal hnojiť úplne a aj tak rastie celkom svižne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 16:04 Muž Wrata [21] Re: gošice
typek tvrdil,ze je to kytka z akvaria,ale melo to korinky temer po cele delce sazenice,tak tomu moc neverim..:) Uvidime.. Kytek by uz te melo byt dost..Co2 se mi moc nechce, pote co jsem se dovedel,ze bych pak musel furt..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 16:01 Muž Wrata [21] Re: Dusyk
Mam tam 0,5W /litr.. je to vcelku novy akva , kvuli rasam nechci zadny jiny hnojeni aplikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 14:10 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Wrata
tuhle kytičku jsem měl taky, ale bohužel mi odešla celá - nevím, zda to byla moje chyba, či se do toho pustila rybí osádka, ale po 3 týdnech jsem ji vyhodil... podle toho co píšeš, to ale skutečně vypadá pouze na obměnu lístků - uvidíš časem, zda se zmátoří - nyní bych s ní nic nedělal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 14:02 Dusyk Re: Wrata
Rastlinu som nepestoval ,ale keď si ju pozrieš tu v atlase tak tam máš 0,7w/l čo asi nemáš a hnojenie. Používaš len tablety a tie pre túto rastlinku úžitok neprinesú, lebo príjma živiny listami. Toto sa stáva aj mne pri rastlinách náročnejšie na sveltlo, tak hlavný problém by som videl tam. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 14:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Wrata
Přechází zřejmě z emerzní do submerzní formy. Starší emerzní lístky Ti odejdou a jak jsi napsal vyráží jiné..submerzní. Nechala bych ji v klidu. Možná podpořit růst CO2, ale to záleží také na tom jak zarostlé máš akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 13:42 Muž Wrata [21] – Micranthemum umbrosum
Chtel bych zjistit jake máte zkušenosti s pěstováním této moc pěkné rostlinky. Já jsem si ji pořídil, mám ji zhruba měsíc a moc nejde. Objevuji se nove lístečkyy i s výhonkama,ale starsi listky chřadnou a rostlinka nevypadá nic moc. Osvětlení je 1x 18W Narva Warm white 1x20AquaGlo, výška akva 35 cm. Rostlinkám nic nestíní. Bez Co2.Hnojení základní-Tablety JBL do dna.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1952x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10643-micranthemum-umbrosum-pestovani