Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rejnok - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Rejnok - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2020 17:40 Ana
Dobry vecer prisla jsem domu s prace a koukla jsem se na rejnoky a ty maj bili oci a samec ma jedno praskle co stim prosim o radu nerada bych aby mi posly

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 06:29 Tibi Re: Romy
Ja som parazity na rajách liečil Prazikvantelom - musi byt cisty bez nosicov ako ma SERA. Zohnal som ho v obchode: www.numa.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 22:14 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Plecos
Takže pro úplnost,teď mi Sokar psal,že aplikoval Tremazol a prvoléčba byla úspěšná,první reakce rejnoků byla dobrá,vše se vrátilo do normálu,ještě ho čeká přeléčba za 7 dní.Doufám,že se podělí s dalšími zkušenostmi s Tremazolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 15:20 Muž Plecos [322] Re: Romy
Ono se totiž říká, že rejnoci jsou dost hákliví na léky... takže kdo ví, jak by se ten motorák choval po plné dávce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 13:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Plecos
Ano,po polovině doby léčby,zhruba po čtyřech hodinách.Ještě byla třetinová účinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 10:34 Muž Plecos [322] Re: Romy
eLka snáší léky celkem dobře, ale není možné, že při nasazení motoráka byl už ten tremazol odbouraný? Nebo alespoň nějak degradoval? Tedy pokud tam nebyla čerstvá dávka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 23:16 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: sokar
Žabrohlísti jsou dva druhy,živorodé a vejcorodé,Dactylogyrus(vejcorodé) a Gyrodactylus(živorodé).Více zde: www.aquar.cz/…
Některé jsou pouhým okem vidět,kolem žaber,nebo po vylovení ryby a pohledem do žaber.100% jistota je pod mikroskopem.Mně stačí vnější příznaky ryb.Mnohokrát vyzkoušeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:28 sokar Re: Romy
Zkusím sehnat.
Jen ještě jedna věc.Vidíš ty žábrohlísty běžným okem??
Já tam nic nevidím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:20 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: sokar
Jak jsem psal,měl jsem strach o importy L-66 a L-14,klepal jsem se strachy jak to dopadne....a dobrý.Léčba probíhá ještě jednou za dalších 7 dní,ale dle mé zkušenosti ještě jednou za 7 dní,je to jistota.Teď jsem měl doma ve své karanténě,která je v podstatě stále založená,od kamaráda mladého Potamotrygon motoro,neměl ho kam dát.Jiná voda,než s tremazolem nebyla,klepali jsme se oba....žral jak divej a dnes šel do dekoračky jinam,naprosto v pořádku.Vybarvenej,fleky jak knoflíky.....Dnes už nemám strach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:09 sokar Re: Romy
No to zrychlené dýchání už pozoruju cca 14 dní,ale když oni furt někde rejdijou...

Ten tremazol je bezpečný?Nerad bych přišel i o zbytek ryb.??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:05 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: sokar
Voda dobrá,asi bych se zaměřil na ty žabrohlísty.Zrychlené dýchání,provoz na jednu žabru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:01 sokar Re: Romy
Ahoj,
pH 6,2
NO2 0
NO3 30mg/L
Všici ostatní jsou ok. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 21:50 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: sokar
Co se týče provozu na jednu žabru,je to asi stejné u všech ryb.Myslím že se jedná o napadení žabrohlísty.Já na terčovce používám Tremazol od Sery,je to šetrné léčivo,není problém ani s importovanými L-sumci.Zákal oka je snad jen následek nedobrého stavu ryby.Asi bych pozoroval i výkaly.Jaké jsou parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 21:37 sokar – NEMOCNÝ REJNOK
Zdravim,

dnes jsem si všiml na jednom z mých rejnoků,že dýchá jen jednou plící.Druhá polovina nefunguje.Neotevírají se jí žábra na jedné straně ani nasávání vody.Včera jedla normálně.Dnes nic nechtěla a k tomi ještě na očích má drobný našedlý povlak.

Ještě všera byla v pohodě a dnes....

Kdyby někdo věděl, prosím o pomoc. ahoj
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1492x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10641-rejnok-nemoc