Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Interní filtr vlastní výroby

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Interní filtr vlastní výroby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 15:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JanaW
Skoro vzdycky kdyz clovek neco vymysli, uz na to nekdo prisel driv ;-) .

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2014 22:23 Žena JanaW [2] Re: DrChila
Fotka k příspěvku Průtok jsem neměřila,zvýšení není problém, stačí použít větší průměr trubky a větší filtrační nádoba rovněž není problém.
Já to vyrobila jako nouzovku a rychlovku.
V tom 200litrovém mám něco podobného (ve větším - jako automatický odkalovač za kamenama) a průtok je odhadem téměř stejný jako u ex.filtru co tam mám.
Myslím že do menších nádrží by si to někdo,kdo nemá moc kaček mohl lehko vyrobit,proto jsem to sem dala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:56 Muž DrChila [243] Re: JanaW
neřikám že to fungovat nebude jen to že(já to vidim v tý 200tce co máš) na tu 200 by to bylo slabý. Objem toho taky nebude nic moc a průtok jsi asi neměřila že? kolik ti proteče litrů za hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:55 Žena JanaW [2] Re: cezarmilan
Je to odchovna karasů z jezírka a oni při krmení docela skáčou, proto není voda až nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:52 Žena JanaW [2] Re: DrChila
to je v 90 litrech - princip je v podstatě stejný jako u průmyslově vyráběného externího filtru, jen bez tlaku. Tak proč by to nefungovalo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:25 Muž DrChila [243] Re: JanaW
Zdravim a pravim že ten filtr nebude zcela dostačující takovýto filr mít ve 200litrovým akvariu opravdu nestačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JanaW
To zrejme stačiť nebude. prečo voda nieje po vrch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:29 Žena JanaW [2] – filtr za 15 minut
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes mi odešel vnitřní filtr do věčných lovišť:-)
Páč se mi nechtělo hned kupovat nový,koukla jsem po bytě,
našla plastovou lahvičku od čehosi...,kousek trubičky, plast.krabičku,vzduch.hadičku, filtrační matroš - vše pospojovala,připojila na vduchovací motorek a za 15 minut filtr jede jak víno
Nevím zda někoho inspiruji,ale třeba jo stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 11:47 Muž karelchess [45] Re: Dejmon
Keramzit bych si uměl představit jako kvalitní filtrační medium, ale použil bych asi menší zrnitost a externí filtr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 10:58 bijou Re: Dejmon
ozaj krásne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 10:41 HaDaS Re: Dejmon
Zajímavý. :-D Hlavně v tom designovým akva. :-D Nejlepší je ten dovětek : "A už jede." ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 10:30 Muž Dejmon [64] – Zajímavý vnitřní filtr
Zajímavý vnitřní filtr
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 10:58 Žena Alen [0] Re: Sid
Já bych ale nechtěla mít v akvárku žádnou techniku ;-) Jen max. filtrační komůrku. Je ještě jiné řešení, případně značka, kolik by měl být průtok atd.Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 10:50 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Alen
Zkuste raději čerpací hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 09:18 Žena Alen [0] – Interní filtr a kompresor?
Chtěla jsem se zeptat, budu mit v akva D200XHL50V70 interní filtr v komůrce a musím si koupit k tomu asi kompresor?
Chtěla bych hlavně tichý a kvalitnější. můžete mě doporučit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 12:45 Muž PentueR [256]
Filtr jsem dodělal, zbývá jen vyvrtat otvory do rozstřikovací rampy a nacpat filtračné hmotou. Koho to ještě zajímá, najde na www.pentuer.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 08:19 Muž PentueR [256] Re: DrBolíto
Filtr je od začátku koncipován jako interní, protože mám akva v nábytku a nemám možnost použít externí (hrncový/závěsný/skleněný). Primární byl větší objem filtrhmoty zároveň s co nejmenším rozměrem (průřezu) filtru a hlavně aby byl minimálně vidět. Stejně většinou roh akva obsadí nějaký filtr na přísavkách a pak se horko těžko zakrývá kořeny/kameny/rostlinstvem. Dokonalé to určitě není, nechtěl jsem do toho dávat moc peněz a času a zároveň jsem chtěl možnost ho kdykoli odmontovat a mít rozumný přístup k čištění - jinak bych asi vlepil skleněný nebo z plexiskla rovnou přepažil zadní stěnu. Je to boj hlavně s místem u takhle mrňavého akva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 06:43 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: PentueR
Super pracicka ;-) ,
Nieje to dokonale ale na domacu vyrobu vyborne :-) Velmi sa mi to paci , ale ja preferujem zasadne vonkajsie filtre ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 17:25 Muž kortezhugo [983] Re: DrBolíto
Aha to som si len teraz vsimol - zberac slepej hladiny prave toto riesim.Co dodat - desiatnika chlapovi. palec
A uz viem s coho to budem robit ja.Inštalačné káblové lišty/žľaby.
Pozeram je toho kopec.
download.hager.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 12:50 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: PentueR
Pěkná práce, ale tohle se dá udělat z odřezku skla, zabírá to zbytečně vnitřní prostor, chce to udělat buď z boku, nebo na zadní stěnu z venku kde by se kapacita dala ještě zvětšit a prostor by byl volný bez rušivé krabice. Jinak máš pochvalu je pěkné a líbí se mi, že si nezapomněl na odsávání nečistot z hladiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 12:09 Muž kortezhugo [983] Re: PentueR
Takto sa mi to paci - ked si ludia vedia aj nico vyrobit a poradit.A je to dobre lacne a ucelne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 11:36 forepa
Já jsem přemýšlel že bych si taky vyrobil svůj filtr...Ale aby byl jen jeden a bral mě 3,4 akvária....což bude hodně složité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 11:11 Muž PentueR [256] Re: PentueR
Na odkaz jsem dodal pár zbývajících fotek. Ještě nějaké info doplním příští víkend.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:40 Muž kortezhugo [983] Re: PentueR
Mne by sa hodil prierez 10x10x35 - 3.5 litra filtr hmoty - cerpadlo co mam ma 400l/h.
Musim nieco take zohnat.
Ale som za - lebo orig. filtre su strasne predrazene - za kus bakelitu nevedia co pytat. :-)
Urcite to vyrobime lepsie a lacnejsie.
Ja chcem ale nieco take ako kose - proste nasuvat to na seba a rozne filtr.hmoty aby sa to dalo osobitne rozaoberat 3 ks 10x10x10 a nasuvat to na seba.Len musim mrknut co sa da zohnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:38 Muž PentueR [256] Re: kortezhugo, whisky, vena
kortezhugo: Cenu si v tuhle chvíli nepamatuju (něco přes stovku), postupně všechno doplním do popisu. Cenově to vychází stejně jako koupě malého filtru - podle toho co člověk má/nemá doma a co musí dokoupit (nejdražší je na tom čerpadlo). Vnitřní průřez je 10,5 x 5cm, síla stěny asi 1,5mm - je to tak akorát pro miničerpadlo. Funkční objem (v provedení jaké mám) je něco přes litr filtrační hmoty.

whisky: vím o podobných systémech, spíš se mi ale nedostává času nad tím sedět ;)

vena: dík, o článku jsem uvažoval ale nevím jak je to v něm s fotkami. Možná až to dokončím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:00 Muž vena [52] Re: PentueR
Supr práce. Kdyby ti to nevyšlo s vlastníma stránkama udělej alespoň článek sem na web.Odkaz postuně zapadne .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 08:59 Muž vhisky [45] Re: PentueR
já myslím že není potřeba se nějak zatěžovat s html, stačí si nainstalovat redakční systém, třeba joomla. tady máš příklad www.krabikov.ic.cz V red. sys. nemusíš umět html, vše se dělá s grafickým rozhraním.. Nainstaluješ si fotogalerie, pluginy na zobrazení obrázků atd.. kdyby si chtěl pomoct s instalací a nastavením, tak napiš. Zapnutí databáze, instalace red. systému a základní instalace doplňků zabere tak max půl hodiny, pak už jen píšeš a ukládáš články :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 08:35 Muž kortezhugo [983] Re: PentueR
palec Tiez si musim nieco podobne vyrobit.Lebo hlavicu co mam ma 400l/h prietok a filtracnej hmoty je tam malo.
Ta trubka pro vzduchotechniku kolko stala? A aky ma rozmer aby som si vedel vyratat objem filt.hmoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 08:24 Muž PentueR [256] Re: Horác
Dík - určitě něco vyplodím, zatím sbírám čas a chuť na boj s html ;) Na podzim se, společně se stěhováním, dočkám větší loužičky - pak to asi bude mít smysl, zatím úplně stačí místo tady na rybičkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 07:56 Muž Horác [3942] Re: PentueR
Dost dobrý ... Neuvažuješ o kompletních akvastránkách? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:29 Muž PentueR [256] – Interní filtr vlastní výroby
Začal jsem vyrábět další verzi filtru, který používám ve své nádrži. Třeba někomu přijde vhod moje řešení - postupně dokumentuju zde: www.pentuer.cz/…

Třeba někdo přispěje i nápadem na vylepšení/zjednodušení. Za případné názory dík, za kritiku také ;)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10607-interni-filtr-vlastni-vyroby