Kyvetové bombičky
take se da pouzit obracena nadoba, na difuzi do akva, odpada pocitadlo bublin, jehlovy ventil a elektromagneticky ventil, proste jen kazde rano nadobu naplnis, tahle metoda se pouziva u sifonovych bombicek
Světlo má souvislost se sinicemi pramalou...
Díky za rady. Fotky sinice určitě co nejdřív udělám. Na jejím rozvoji bude mít možná podíl taky to, že hodně intenzivně svítím. Myslel jsem, že prospěju rostlinám, ale šlo to k duhu spíš těm sinicím. Teď jsem osvětlení výrazně omezil až na 0,15W/l a pustil na plno čerpadlo u biomolitanu, který teď tahá cca 6xobjem akva/hod. V akváriu je celkem intenzivní pohyb vody. Zdá se, že sinice trochu ustupuje, přinejmenším zpomalila růst.
Jestli tohle nepomůže (a trvale nejspíš ne, čekám, že po návratu k běžnému provozu se sinice opět rozjede), tak přece jen budu muset CO2 zkusit.
Já bych to nezavrhoval také jsem o tom přemýšlel, ale u nás nejsou k sehnání tak jsem si udělal ze šlehačková láhve, mám obrázek v prezentaci. Jak tu někdo psal je potřeba redukce kterou zvládne šikovnější soustružník, pokud nějakého znáš dones mu prázdnou! láhev a pořádně mu to vysvětli na co to je a že redukce musí po zašroubování odjistit středový pružinový uzávěr. Nejhlavnější je redukční ventil aby snížil tlak, jehlový ventil se dá sehnat okolo 400kč. Navíc až našetříš další peníze můžeš pak bez problému přejít na tlakovou láhev, jen je nutno si pohlídat závit myslím 3/4.
Drtivá většina akvaristů, kteří aplikují CO2, používají k jeho výrobě kvašení cukru. To zvládnete taky!
Proti sinicím je to jedno z nevhodnějších opatření.
Jaké sinice vás trápí? Máte je nafocené?
Ja bych to nevzdaval, celkove to slozite neni. Chce to neco precist o chemii, popremyslet (treba
maniakva.sweb.cz/… ), a smele do toho, klidne s kvasnicemi na zkousku, a uvidis zda budes pak mit chut resit tl. lahev. Ael samozrejme, je to starost k akva navic, a pokud rostliny rostou, nemas ambice mit narocnejsi a experimentovat, obejde se clovek dobre i bez nej.
Skvělý článek o CO2 je zde:
www.akvarko.cz/…
Mně šlo hlavně o tu úsporu místa a o to, že bych si bombičky mohl snadno měnit v obchodu, kam to mám 5min pěšky. Ale po přečtení zmíněného článku asi CO2 pustím z hlavy. Celkově je to složitější, než jsem si představoval.
Jenick napsal:... Spíš by mě zajímalo, jestli na ní jde sehnat nějakej regulační ventil...
Prave to jsem mel namysli, ze tudy cesta uspor nepovede. Sehnat se da ledasco, ale asi draz nez u obvyklych rozmeru. Me stoji naplneni 2kg asi 30kc. Ale to je jedno, proste sel bych do toho pouze z prostorovych duvodu, kdyz by mi na nejake te korune navic nezalezelo. Zbytek (jehlovy, difuzer) se uz snadno doma udela.
Mám akva 63l. V aplikaci CO2 jsem začátečník, teď teprv jsem si o tom něco přečetl...
Kyv. bombička má 200g. Náplň stojí 23,- což dělá 115,-/kg a to není nijak moc. Z tohohle hlediska to není špatný, zvlášť když má člověk v ulici obchod, kde může prázdné bombičky za plné snadno měnit
Tím, že je kyvetka malá, jsou taky nároky na prostor minimální. Spíš by mě zajímalo, jestli na ní jde sehnat nějakej regulační ventil.
Ale když koukám, co všechno je ještě s aplikací CO2 spojeno - jehlový ventil, počítání bublin, difuzér, jak zautomatizovat denní/noční spínání... nějak mě přechází chuť. Jenže akva je plný sinic a pH=8.
Bombicky cca 150g co2.
Tak mozna pro nejake miniakva, kde na alespon pulkilovku opravdu neni prostor, ale mysli, ze tudy cesta uspor moc nevede.
Pro sporive a kutily je asi ten hasicak mnohem lepsi varianta.
co to sou kyvetove bombicky?
Myslím, že jediný rozdíl oproti jiné CO2 lahvi (hasičák atd.) je v závitu, takže je potřeba redukce (přechodka) pro našroubování redukčního ventilu. Nevýhodou je malý objem.
Nevim jak s kyvetovima, ale zkus prohledat forum na sifonove bombicky. Toho je tu spousta, osobne je jeste taky pouzivam.
Používáte někdo k přidávání CO2 do akva kyvetové bombičky? A jestli jo, můžete zde zveřejnit, jak vypadá celé vaše zařízení a jak to funguje? Díky.
Kvasit se mi doma nic nechce a akva sady s tlakovýma lahvema jdou do mnoha tisíc, tak hledám dostupnější alternativu.
Přidat reakci
Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2267x