Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sagittaria subulata - problém

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sagittaria subulata - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 22:35 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dzumigar
A víš kolik hořčíku obsahuje tvoje voda, nebo jsi to jenom zkusil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 22:27 Muž @ Dzumigar [3]
Približne od apríla (4.mesiac) a magnézium som pridal pred dvoma týždňami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 22:13 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dzumigar
O jaké době to mluvíš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 21:57 Muž @ Dzumigar [3] – Problém
Fotka k příspěvku Môže byť, že sagitaria zareagovala na chýbajúci magnézium. Lebo po dodaní do akva sa zlepšila celková kondícia.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 21:46 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: CZAntik
Hnědé zbarvení jsou rozsivky, v čerstvých nádržích běžná věc. Při dostatečném osvětlení časem zmizí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:59 Muž @ CZAntik [1] Re: vaaclav
Řekl bych, že ve skutečnosti vypadají hůř než na fotce. Když jsem je přinesl jako nové tak vypadaly teda o poznání lépe, byly zelené (ano opravdu jsou teď trošku nažloutlé) a měly zdravé listy. Je pravda, že se to asi trošku zlepšilo, defektní listy jsem ostříhal a teď se tolik nerozpadají, ale pořád to není podle mých představ. A taky jsou některé lístky takové hnědé, ale to mám asi na vícero rostlinách, ale zatím nevím co to je, zatím byly názory, že na hygrophilii corymbosa jsou to rozsivky, na anubisu barteri nana to pry muže být biologickým odvápněním a teď babo raď..:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:36 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: CZAntik
Mě se až tak hrozná nezdá jen se podívej jestli máš dostatek dusíku a stopových prvků, zdá se mě trochu víc žlutá ale to může být fotkou. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:18 Muž @ CZAntik [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, u sagittaria subulata mi některé lístky hnědnou, některé se rozpadají a celkově bych řekl, že se rostlině nedaří. Nevíte čím by to mohlo být...? 5°dKH, pH 7,2

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:00 Žena @ Sarka27 [0] – Rychle roste
Ahoj minulý týden jsem do akva umístila tuto rostlinku a za týden my vyrostla o cca 2cm. Chci se optat, zda ji lze nějak zastřihávat ? :)
EDIT-A tak koukám, že zastřihávat nelze. Uhnila by mi chjo hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2016 10:29 Žena @ Xlienka [260] - AmerikaRe: Dandyy16
Uhnije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 10:24 Muž @ Dandyy16 [-6] – Dotaz
Chci se zeptat jestli mohu listy u subulaty normálně zkracovat nůžkami třeba uprostřed listu ? Neuhnije potom ten list ?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 15:45 Muž @ powery [180] Re: powery
Odpovím si sám ;-) Původní listy zprůhledněly a je po nich. Místo nich začínají pomalu růst nové. Tedy přeměna emerzních listů na submerzní. palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 20:54 Muž @ powery [180]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

zdechá mi Sagittaria subulata. Bledne a chřadne sad Čím to může být? Může to být vysokou hodnotou 14 dKH a 8 pH, a tím pádem málem CO2? Ostatní rostlinky taky nic moc.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 16:29 vitezslav Re: Designer
Večer mohu dodat foto, ostatní rostlinkám se také zastavil růst, ale tato jediná odchází. Jinak to začala takto blbnout po vysazení co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 16:07 Muž @ Designer [5654] - CichlidyRe: vitezslav
No jestli odchazi az 2 mesice po vysazeni CO2, tak to tim nebude. Jak se chovaji ostatni rostliny, tedy pokud nejake jsou? Nebyla by fotka?

Jinak jestli mas podezreni na zelezo, vem Tenso a zvedni zelezo o 0.2mg/l (cimz zvednes vsechny mikroprvky) a uvidis, jestli to tim je. Timhle prizvednutim bys nemel nicemu uskodit, pokud uz necim jinym nehnojis, a nemohu Ti k tomu rict nic treba o krevetach, ktere jsem zatim nechoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 15:52 vitezslav - Cichlidy – problém
Dobrý den,
mohu se zeptat, co se mi stalo se sagittariou subalatou? Mám ji přibližně rok, rozrostla se mi po 1/5 akvária a najednou začala chřadnout - odehnívají lístky.Může to být tím, že jsem bublinkovat burčákem a pak 2 měsíce Ne, nebo jí chybí železo? Mám objednaný již profesionální co2 set od rostlinna-akvaria.cz
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 19:30 Muž @ grunda [1769] - CichlidyRe: Koli
vytáhni ji zpátky a neblbni, kořeny prorostou, ale srdíčko je třeba mít nad substrátem. A Václav ti radí dobře, máš je moc nahusto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:34 Muž @ Koli [1] Re: vaaclav
Rostlinky jsem měl zasázené více na dně a po přečtení nároků na tuto rostlinu (2 mm říční písek) jsem ji zasadil o něco hlouběji, kde tento říční písek mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2014 17:27 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Koli
Řekl bych že je máš špatně zasazené, je jich několik u sebe a jsou v substrátu hodně hluboko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:27 R Muž @ romant [26771] Re: Koli
Tak potom je dno vyhnojeno z mého pohledu dostatečně a vyčkal bych na růst submerzních listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:24 Muž @ Koli [1] Re: romant
Dobře, jsem tu nový tak některé věci ještě neznám, tak děkuji za upozornění :-) Jinak na dně mám 1 cm vrtsvu TetraPlant Complete Substrate akvarijni-pisky.heureka.cz/… a hnojivo www.zoo-hobby.cz/… (1x týdně). Bojím se, aby rostlinka nezašla úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:20 R Muž @ romant [26771] Re: Koli
Podle mě se bude jednat o tzv. přelistovávání(změnu emerzních listů na submerzní). Jako vhodné bych viděl mít dno obohacené o živiny(jílový kuličky, osmocote např.), jenom CO2 stačit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:13 Muž @ Koli [1] – Sagittaria subulata
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte někdo co znamená toto hnědnutí listů u této rostliny? Teplota vody 25°C, nonstop CO2 z kvasnic. Díky za odpověď.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 12:27 Muž @ Sid [5844] - RostlinyRe: Designer
...A platilo ze kde byla jako kobercovka, bylo vice svetla? Bezne se uvadi, ze cim vic svetla, tim je mensi...
V mém případě 112 l akva, 5* 18W/T8/8xx zářivka 12 h/den a S.s. 40 i více cm... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 11:24 Muž @ souky [589] - Rostliny
já jí mám v rohu, kde tak 4 hodiny denně na ní paří slunce a je celkem mrňavá, a čím dál je od skla tím je větší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 09:11 Muž @ Designer [5654] - CichlidyRe: bali
A platilo ze kde byla jako kobercovka, bylo vice svetla? Bezne se uvadi, ze cim vic svetla, tim je mensi. Ale u mne si tak nejak dela co chce. Nemam ji sice nijak moc, ale mam jak celkem male rostliny, tak se najde zblaznena, ktera roste a roste.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 07:47 Muž @ Johan [4655] - Rostliny
Jo, ale s trochou štěstí začne růst a růst... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 22:42 Muž @ DrBolíto [248] - Rostliny
jj taky jí mám jako kobercovou není vyšší než 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 19:44 Muž @ bali [341] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
takze jen pri dobrych podminkach? ja ji kdysi prave mel aspon 50cm a delala paradni trsy a neustale kvetla, pak jsem tu dlouhou presadil do jinyho a sla skoro jako kobercovka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 18:18 Muž @ jinokrajec [0] - TetryRe: Johan
To já vím, proto se ptám, jak se o ni starat, kde a jak stříhat, abych něco nepo...al
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 18:12 Muž @ Johan [4655] - RostlinyRe: jinokrajec
Tato rosltina má při vhodných podmínkách hodně přes 60 cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 18:02 Muž @ jinokrajec [0] - TetryRe: romant
Ok díky ;-) palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:58 R Muž @ romant [26771] Re: jinokrajec
Listy stříhej co nejníž, je to potom nevzhledný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:56 Muž @ jinokrajec [0] - TetryRe: romant
Já ji mám v úmyslu stěhovat, všechny co jsem si tady vypěstoval, půjdou v úterý do 75L. Z 10L je dám zase sem do 25L. Díky Romane, ale stejně jsem se nedozvěděl, jak je mám zkracovat a kde je ušmyknout, nebo urvat. Stačí ten list ustřihnout a kde? Nevím jak na to. stydim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2011 17:41 R Muž @ romant [26771] Re: jinokrajec
Mě ta velikost sagitárky příjde jako normální. Snad jenom ta velikost akvária je vůči této vcelku vzrůstné rostlině, jaksi menší. :) Takže bych si jí předpěstoval do té 75 litrové nádrže. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:25 Muž @ jinokrajec [0] - Tetry – Zkrácení Sagitárky
Fotka k příspěvku Zdravím lidičky . Mám problém. Sagitárka mi vyrostla až moc ( nebo už je čas ji zkrátit ) a nevím jak na to. Nejsem zahradník a v rostlinkách se moc nevyznám. Nechci nic pokazit, tak si sem idu pro radu. Jak ji zkrátit? To mám ty listy ustřihnout anebo odtrhnout? Co si mám z toho nechat? Napíšte mi přesný postup. Je to 25L a zdají se mi už velké ty listy. Zasílám aj foto. Děkuji moc. Budu vám moc vděčný ;-) palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 16:12 Muž @ Designer [5654] - Cichlidy – Re: RadekCX
Nemam strach, uz roste a poroste dal. Ale diky za nazor. :-)
EDIT: Echinodory maji v korenech JBL kulicky a hrebiky, tedy malinko jine podminky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 16:00 Muž @ RadekCX [217]
no ja bych to spis videl tak ze dno je vyhnojene dost - protoze to by nesly ty echinodory - problem proc neroste a neporoste nijak rozumne je ten silenej sterk (4-8mm) - to je dobre tak na prijezdovou cestu a ne do akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 15:56 Muž @ Designer [5654] - Cichlidy – Re: RadekCX
Tim jsem myslel ten trsik vlevo mezi kameny (asi tak ve ctvrtine fotky), pac pred tim to byl chudacek, ktery celou dobu jen taktak prezil, skoro nemel listecky, a ted vypada dobre, hezky odnozuje, pribyva. Vzdyt jsem psal, ze ted konecne jede a ja jsem rad, ze to s timhle plevelem pujde i u mne ;-) .
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 15:32 Muž @ RadekCX [217] – Re: Designer
ehmmm rybicky.net/nadrz/10771/9.jpg tohle je ze 4.3.2011 to se to rozjelo az posledni tyden? protoze rozjeta subulata vypada v akvariu jinak - minimalne nejde prehlidnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 15:23 Muž @ Designer [5654] - Cichlidy – Re: RadekCX
No prave, uz roste dokonce i u mne :) .

EDIT: On tenhle plevel chce pohnojene dno, a ono se zrovna tohle u nove zalozeneho akvaria moc nekona, pokud se tam neco neda, coz ja (mimo par JBL kulicek) neudelal, tedy potrebovalo to pak nejaky cas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 14:32 Muž @ RadekCX [217]
Designer napsal: Umis rozesmat :) . Vis co by mnozi za takove prilisne bujeni Sipatek dali? No ja uz ne, uz mi roste taky, ale trvalo to nez zacala rust, mozna pul roku po zalozeni akvaria jen prezivala, az ted konecne jede.

a ja jsem myslel ze ten "plevel" nebo jak jste to nazvali roste vsude... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:00 Muž @ Designer [5654] - Cichlidy – Re: donleo
Divam se na to akvarko z prezentace. Zatim to osvetleni muze stacit, ale casem to muze byt trosku malo a muze to byt pozdeji duvodem, proc nektere rostliny nechteji rust. Pokud to zustane jak je, daval bych pri vyberu rostlin pozor na narocnost na svetlo.

Jestli neporoste nejaka Vallisneria, je fajn zkusit rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea . Kdyz ta gigantea poroste a jina ne, je problem nejspis ve svetle, gigantea je na svetlo malo narocna, jine byvaji narocnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 19:35 Muž @ Johan [4655] - Rostliny – Re: donleo
Pro tyhle kytka tam prostě nemáte živiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 19:07 Muž @ donleo [1]
ještě bych doplnil, že podobně i když ne stejně je to s valisnerou. sice se drží, mám jí v akvariu úplně jako první kytku, ještě tam nebyly ryby. nehnije ani neztrácí barvu, ale listy se mi zdají takové křehké a ne úplně vitální. konce listů jsou někde polámané. před zasazením jsem dal ke kořenům hnojící tabletu, stejně jako u sagittarie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 18:53 Muž @ donleo [1]
díky všem za reakci. vybíral jsem kytky podle náročnosti. i tady v přehledu rostlin je jako nenáročná nebo nízká náročnost. nemyslím, že mám tak špatné podmínky, akva není ještě úplně zaběhlé, to je jasný, ale ludwigia a limnophilla jedou jak blázen, ty jsou po 2-3 týdnech skoro dvojnásobné. záměrně jsem vybíral kytky které jsou většinou označené jako nenáročné. podle přehledu tady nejnáročnější mám camomba, ale tý se daří podle vzhledu dobře. zajímavé je, že uhnívající sagittarii ožírají tetry červenoústé, protože se na ně moc při krmení nedostane, neonky jim vše sežerou a to se stihne nažrat i beta, o kterou jsme se na začátku báli, jestli bude stíhat. pokud můžete, tak doporučte nějaké nízké rostliny do popředí akvaria, nechci anubiasy malé. vyhlédl jsem si zatím hydrophilla polysperma, když někdo poradíte další, budu jen rád.... tak zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:21 Muž @ radusho [37] – SAGITARIA
Mne ako znovu zaciatocnikovy rastie pekne po dvoch mesiacoch mam asi dvojnasobok toho co som kupil jedine co sa jej u mna nepaci je hrubsi strk na dne ozaj sa pre nu hodi viac nieco jemnejsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:06 Muž @ beowulfx [131] - Parmičky – Re: Designer
No s tou cenou, to zas až tak horké nebude, v Daho stojí vesměs všechny kytky od 25 do 45 Kč, samozřejmě by ji i začátečník mohl použít, avšak je spousta jiných mnohem jednodušších a hezčích kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:01 Muž @ Designer [5654] - Cichlidy – Re: beowulfx
Ja bych ani nerekl, ze by se mela nedoporucit zacatecnikum. No tak co, nekomu poroste, nekomu ne, kdyz se nebude libit, vyhodit se da vzdycky, vzdyt to neni nic vzacneho, nic co by bylo drahe a nebylo k sehnani. Do akvarka jsem ji poridil, protoze jsem si pamatoval, ze jako klukovi mi rostla bez problemu vsude. Ted to bez problemu nebylo, ale nakonec se chytla.

Nejake drahe rostliny je cloveku lito, krasne ryby ktera trpi treba malym akvarkem a v nezkusenych rukach taky, ale co se tyce levnych rostlin, muj nazor je, ze zasadit vsechno co se sezene a co nejvic, ono se uvidi.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 15:57 Muž @ beowulfx [131] - Parmičky – Re: Designer
A žeby konečně... :-) Je dost kytek, které rostou docela spokojeně povětšinou každému s normálními podmínkami v akva, pak jsou kytky, které potřebuji spíš vhodné prostředí, či konkrétní prostředí aby rostly tak jak chceme, jednou takovou je právě tato... X-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 4833x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10574-sagittaria-subulata-problem