Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sagittaria subulata - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sagittaria subulata - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 23:56 Muž Rastlislav [31] - Mini, lowtech, nenáročnéRe: Radek87
Vyzerá to že tie ktorým sa nedarí sú príliš zahrabané v substráte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 20:27 Muž Radek87 [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám takový problém, některým se vede dobře a dělají odnože , ale pár jich vypadá takto a nevím jestli mám počkat jak se to vyvine, nebo je rovnou vytáhnout.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 14:48 Jarden Sk Re: Ivka
Pokial rastie a je iba malá a nevykazuje iné defekty max. je trochu žltšia, tak to bude nedostatok mikroprvkov a mala by si prihnojiť, nemáš v profile dostatok info o vstupnej vode, tak zatial len tolko.Mal som pred rokmi podobne nízke aj echinodory po prihnojení mikro vyrástli z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 10:25 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Ivka
Tak pokud S. subulata nevyroste víc než několik cm a zastaví se, je někde fakt problém, protože tomuto druhu nedělá problém vyrůst do 50 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 09:46 Ivka Re: Angus68
No ta moje určitě není prosperující rostlina.on tam sice nějaký ten listek vyroste ,ale spíše se snaží něž že roste :-) spíš sem chtěla vědět jestli se rostlina zbrchaa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 09:13 Angus68 Re: Ivka
Ona taky S.subulata nebude o nic vyšší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 09:06 Ivka Re: michalt
Ja mam podobny problém.kytka byla půl od řas a uhnila.nyní je v novem aqa a přijde mi ze se jakoby více zazelenala,aj kořínky některé už vypadaji zdravě,ale o růstu se mluvit nedá. Kytka ma tak 4 cm,sem tam vidím přírůst lístek ale vic jak 2 cm nevyroste.k některým kořenům sem davala rozdrcenou hnojici kuličku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 08:47 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: martin386
Vytáhl bych jeden kořen a podíval se na něj. Jestli je zdravý a začal se nějak dál rozvíjet, listy vyrostou. Jestli taky uhnil, tak se asi celá rostlina neujala (co se dřív takhle stalo mně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 00:02 Muž martin386 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím!
Pořídil jsem si tuhle rostlinou, spíše jsem ji dostal od známého. Jen ale v celku mladé malé rostlinky. Během jednoho týdne všechny listy uhynuly a zůstalo jen vždy takové koště. Je zde šance že se ještě zbrcha? Nebo už to vzdala?
Dřív byla pěstována normálně v akvárií.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 22:35 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dzumigar
A víš kolik hořčíku obsahuje tvoje voda, nebo jsi to jenom zkusil? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 22:27 Muž Dzumigar [20]
Približne od apríla (4.mesiac) a magnézium som pridal pred dvoma týždňami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 22:13 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dzumigar
O jaké době to mluvíš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 21:57 Muž Dzumigar [20] – Problém
Fotka k příspěvku Môže byť, že sagitaria zareagovala na chýbajúci magnézium. Lebo po dodaní do akva sa zlepšila celková kondícia.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 21:46 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: CZAntik
Hnědé zbarvení jsou rozsivky, v čerstvých nádržích běžná věc. Při dostatečném osvětlení časem zmizí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:59 CZAntik Re: vaaclav
Řekl bych, že ve skutečnosti vypadají hůř než na fotce. Když jsem je přinesl jako nové tak vypadaly teda o poznání lépe, byly zelené (ano opravdu jsou teď trošku nažloutlé) a měly zdravé listy. Je pravda, že se to asi trošku zlepšilo, defektní listy jsem ostříhal a teď se tolik nerozpadají, ale pořád to není podle mých představ. A taky jsou některé lístky takové hnědé, ale to mám asi na vícero rostlinách, ale zatím nevím co to je, zatím byly názory, že na hygrophilii corymbosa jsou to rozsivky, na anubisu barteri nana to pry muže být biologickým odvápněním a teď babo raď..:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:36 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: CZAntik
Mě se až tak hrozná nezdá jen se podívej jestli máš dostatek dusíku a stopových prvků, zdá se mě trochu víc žlutá ale to může být fotkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:18 CZAntik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, u sagittaria subulata mi některé lístky hnědnou, některé se rozpadají a celkově bych řekl, že se rostlině nedaří. Nevíte čím by to mohlo být...? 5°dKH, pH 7,2
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2016 10:29 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Dandyy16
Uhnije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 10:24 Muž Dandyy16 [-6] – Dotaz
Chci se zeptat jestli mohu listy u subulaty normálně zkracovat nůžkami třeba uprostřed listu ? Neuhnije potom ten list ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 15:45 Muž powery [250] Re: powery
Odpovím si sám ;-) Původní listy zprůhledněly a je po nich. Místo nich začínají pomalu růst nové. Tedy přeměna emerzních listů na submerzní. palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 20:54 Muž powery [250]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

zdechá mi Sagittaria subulata. Bledne a chřadne sad Čím to může být? Může to být vysokou hodnotou 14 dKH a 8 pH, a tím pádem málem CO2? Ostatní rostlinky taky nic moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 16:29 vitezslav Re: Designer
Večer mohu dodat foto, ostatní rostlinkám se také zastavil růst, ale tato jediná odchází. Jinak to začala takto blbnout po vysazení co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 16:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vitezslav
No jestli odchazi az 2 mesice po vysazeni CO2, tak to tim nebude. Jak se chovaji ostatni rostliny, tedy pokud nejake jsou? Nebyla by fotka?

Jinak jestli mas podezreni na zelezo, vem Tenso a zvedni zelezo o 0.2mg/l (cimz zvednes vsechny mikroprvky) a uvidis, jestli to tim je. Timhle prizvednutim bys nemel nicemu uskodit, pokud uz necim jinym nehnojis, a nemohu Ti k tomu rict nic treba o krevetach, ktere jsem zatim nechoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 15:52 vitezslav – problém
Dobrý den,
mohu se zeptat, co se mi stalo se sagittariou subalatou? Mám ji přibližně rok, rozrostla se mi po 1/5 akvária a najednou začala chřadnout - odehnívají lístky.Může to být tím, že jsem bublinkovat burčákem a pak 2 měsíce Ne, nebo jí chybí železo? Mám objednaný již profesionální co2 set od rostlinna-akvaria.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 19:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Koli
vytáhni ji zpátky a neblbni, kořeny prorostou, ale srdíčko je třeba mít nad substrátem. A Václav ti radí dobře, máš je moc nahusto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:34 Muž Koli [1] Re: vaaclav
Rostlinky jsem měl zasázené více na dně a po přečtení nároků na tuto rostlinu (2 mm říční písek) jsem ji zasadil o něco hlouběji, kde tento říční písek mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2014 17:27 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Koli
Řekl bych že je máš špatně zasazené, je jich několik u sebe a jsou v substrátu hodně hluboko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:27 R Muž romant [27987] Re: Koli
Tak potom je dno vyhnojeno z mého pohledu dostatečně a vyčkal bych na růst submerzních listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:24 Muž Koli [1] Re: romant
Dobře, jsem tu nový tak některé věci ještě neznám, tak děkuji za upozornění :-) Jinak na dně mám 1 cm vrtsvu TetraPlant Complete Substrate akvarijni-pisky.heureka.cz/… a hnojivo www.zoo-hobby.cz/… (1x týdně). Bojím se, aby rostlinka nezašla úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2014 17:20 R Muž romant [27987] Re: Koli
Podle mě se bude jednat o tzv. přelistovávání(změnu emerzních listů na submerzní). Jako vhodné bych viděl mít dno obohacené o živiny(jílový kuličky, osmocote např.), jenom CO2 stačit nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:13 Muž Koli [1] – Sagittaria subulata
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte někdo co znamená toto hnědnutí listů u této rostliny? Teplota vody 25°C, nonstop CO2 z kvasnic. Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: donleo
Divam se na to akvarko z prezentace. Zatim to osvetleni muze stacit, ale casem to muze byt trosku malo a muze to byt pozdeji duvodem, proc nektere rostliny nechteji rust. Pokud to zustane jak je, daval bych pri vyberu rostlin pozor na narocnost na svetlo.

Jestli neporoste nejaka Vallisneria, je fajn zkusit rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea . Kdyz ta gigantea poroste a jina ne, je problem nejspis ve svetle, gigantea je na svetlo malo narocna, jine byvaji narocnejsi.

EDIT: On tenhle plevel chce pohnojene dno, a ono se zrovna tohle u nove zalozeneho akvaria moc nekona, pokud se tam neco neda, coz ja (mimo par JBL kulicek) neudelal, tedy potrebovalo to pak nejaky cas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 19:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: donleo
Pro tyhle kytka tam prostě nemáte živiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:21 Muž radusho [41] – SAGITARIA
Mne ako znovu zaciatocnikovy rastie pekne po dvoch mesiacoch mam asi dvojnasobok toho co som kupil jedine co sa jej u mna nepaci je hrubsi strk na dne ozaj sa pre nu hodi viac nieco jemnejsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:12 Muž donleo [1] Re: jossu
mám podobný problém, koupena na burze před 14 dny, nejdříve šla krásně, ale pak uhnívají listy a ztrácejí barvu, ale co tu čtu, tak asi počkám... myslel jsem, jestli není přehnojeno... mám akva zarybněné 3 týdny cca, 112 litrů hrubý objem, 20 ryb (tetry). dával jsem pod každý trs cca 10 sazeniček tabletu, celkem 8 do akvaria. Jiné kytky v pohodě, Limnophila roste snad o cm denně, ludwigia repens taky, ale např. egeria píšou všude, že je snad až plevel, ale sice mi nehnije, ale neroste tak rychle jako egeria nebo lymnophila. uhnívající sagittarii ožírají tetry červenoústé, protože se na ně moc při krmení nedostane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:42 jossu
Fotka k příspěvku caute ja uz som bezmocny mam tuto rastlinu 2 tyzdne. Tyzden pekne rastie a potom tyzde hnije a je koniec...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 09:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RendyD
Jo jo, na rostliny se vzdycky vyplati pockat, uvidi se co bude. A kdyz to nepujde, existuji vzhledove podobne rostliny, proc se trapit s necim, cemu se nechce ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 09:07 RendyD Re: Designer
Aha... Mám teplotu cca 26-27, tak možná to bude také jedna z příčin. Vydržím, zda se nezmátoří. Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RendyD
Tohle mi udelala Sagittaria subulata. Koupil jsem ji na pohled celkem zdravou, dal do noveho akvarka, a za tyden byla z listu jen hneda kase. Dal jsem pryc ty ohnile listy, zbyla jen jakasi srdicka s korinky, jeste zkracenymi pri sazeni. Nechal jsem ji byt. Dodnes to nejak roste, nejake listecky vyrostly, jenze ona u mne asi moc neporoste, protoze pak prisli Tercovci, teploty stale 28 az 30C a ji se to nejspis nelibi. Dal jsem si jedno to srdicko v nadrzi vice dopredu, at na nej vidim, o neco se snazi, ale je to slabe. Kdysi jsem mel Sipatek mraky, kamosum se nedarily a ja je rozdaval, jak to rostlo. Dnes jsem na tom opacne, roste ledacos, Sipatkam se nedari. Mozna je to teplotou, ale jestli je ma vzit das, at si je vezme, Vallisneria Torta mi roste a zase nejsem sberatel, abych musel mit v akvarku vice vzhledove podobnych rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:21 RendyD Re: pancéřníček
Nějaké, zdá se, odspoda vykukují, ale vyděsilo mě, jak během dvou dnů všechno odešlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:17 Muž pancéřníček [168] Re: RendyD
A co nové lístky,pokud už teda nějaké jsou,také sklovatí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 09:49 RendyD – S.Pusilla
Dobrý den, nechci zakládat nové vlákno, mám asi 2 týdny v měsíc starém kompletně předělaném akváriu S.Pusilla a přišel podobný problém, jaký je popisován výše. Včera začaly všechny listy "sklovatět" a vypadají, že všechny odehnijí... Ostatní rostliny bez problémů. Mám vyčkávat, nebo je třeba zjistit jiný problém, než že jsou rostliny relativně nové a musí se "uchytit"? Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 15:20 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte nevíte v čem je problém u mě taky jí hnijou listy :-( jinak fotka mého akva je na mojem profilu ale kořeny má husté jako blázen čím to může být díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 15:53 Muž Lada2 [11]
tak ted koukam vcera jsem protrhal moji pralesni sagitarku a nektery listky se mi podarilo nalomit a ty behem jednoho dne zacinaj odchazet jako kdyz sem ji koupil takze je to asi normalni jev pri prevozu se pochroumala ale je to plevel tomu staci koreny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pakozdy
Příliš mnoho fosforu? :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:53 pakozdy
neviete co by mohlo sposobovat zltnutie az cervenanie listov u sagitarie ?

vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 01:31 Muž Lada2 [11] Re: Bodlak
tak kup jen samotny zelezo.Ja tenhle problem vyresil pripravkem Sera florena od te doby mam klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 00:09 Muž Bodlak [21]
dobry den,chci se zeptat a poprosit i radu...sagitaria mi zacina totalne sklovatet uz je temer cela pruhledna...cim to muze byt? zkousel jsem namerit FE testem Ferrin a ukazuje mi to nulovou hodnotu...je to tim zelezem?mam akva asi 2 mesice a predtim vypadala celkem zdrave...jak dodam do akav zelezo???nejaky rychly zpusob? o PMMD zatim neuvazuji...dik za kazdou pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 01:30 Muž Lada2 [11] Re: Hern
myslim ze je to normalni .Ja kdyz ji koupil po dvou dnesch zacala zloutnout opadavat uz sem ji skoro pohrbil.A koukni do me prezentace jak vypada ten opadanej korinek dneska. Jeste s ni budes mit co delat abys ji usmernil:-))Jinak to Florenette tam klidne dej mam je v celym akva a mysli ze pokazde kdyz je dam k nake kytce co chradne trosku pookreje:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 10:07 Muž Fajnxman [1] - RostlinyRe: Hern
No ona se nevyplato sazet ji v celem trsu, ale opravdu ji rozclenit na jednotlive "tavicky" a pak az ji samostatne zasazet.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6012x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10574-sagittaria-subulata-problem