Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak mám upravit fotky?

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Jak mám upravit fotky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 14:56 Muž BIGI [9] – jaký formát fotek na rybicky.net
ahoj, chci poprosit o radu nebo mne prosím naveďte, kam se na tomto serveru podívat.

V jakém formátu či barevném profilu nahráváte fotky na rybicky.net? Nahrál jsem jpeg, barevný profil adobe rgb 1998 a vždy mi to fotky desaturuje a stahuje kontrast. Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 09:17 Mrakoplash
Na úplně základní úpravu fotek stačí Picasa :-) picasa.google.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 08:24 JuraS Re: 2lizard
však to jsem napsal....
jen je ještě třeba napsat, že seriály policie z xxxx rády ukazují jak z fotky u rychlostní kamery auta řítícího se 150 km/hod v šeru dokáží jedním kliknutím v historicky krátké době udělat nááádhernou fotku na půlku stěny...tak tohle je hollywoodská fikce jako modrý paňáckvé 3 metry vysocí a skály visící ve vzduchu....z fotky z mobilu o rozměrech 640*480 a mizerné ostrosti se slušná fotka na rozměr do alba dá udělat za hodiny se znalostí profi programů jako je photoshop a nebo i gimp...ale čím větší rozměr tím mizernější detaily....jo když mlasknu svým 10 megáčem a slušným sklem fotku tak ty tečky tam aspoň jsou a to že je černá a měla by být světle růžová se pak dá přebarvit...ale doplňovat chybící pixely je pakárna....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 08:23 Muž 2lizard [7] Re: JuraS
I sebelepší programy na úpravu fota nedokáží jedním tlačítkem opravit chyby fotografa.
Pracuji s Photoshopem poloprofesionálně a řeknu Ti, že opravit nepovedené foto zabere dost práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 07:51 JuraS
na sem tam úpravu fotek když jsou navíc foceny mizerným foťákem a nebo i dobrým foťákem drženým nedobrýma rukama se šmajdavým okem nepomůže ani photoshop..navíc..v soft se vyznám ..profesně, ale photoshou i když ho mám ofiko ..i jiné corely je pro laika příliš komplikovaný..někde na netu jsem narazil na soft..je to už dááávno..byl shareware...a ten sloužil k úpravám fotek tak, že si z exif stáhl údaje o foťáku kterým byl focen a světelných podmínkách a zaostření a podle znalostí chyb foťáků dokázal autoamaticky fotce dost pomoci..ne však pokud fotilo poleno....já mám docela slušnej foťák ale zaboha nedokážu nafotit pořádnou fotku a nebo krásný detail v barvách jak to vidí moje oči....vím, že se to dá přez manuální režim ale to je pro mě naprosto španělská vesnice a když jsem četl knížku o focení tak jsem z toho byl magor stejně jako bych četl maa v originále...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:28 K4SEY
Radím Photoshop CS4 alebo CS3 ... Ak by sa nedalo tak nejaky online programek na webe tiez existuje staci skusit google

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 01:10 Jana Re: Mile
jj, to funguje a umí všechno co chci, hlavně oříznutí fotky je super jednoduché
potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 21:00 Mile – Stránky na úpravu fotek česky a zdarma
já používám stránky perfectphoto.formisoft.com

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 18:56 Muž BranoN [1] - TetryRe: PaDa
stiahol som si cesku verziu, a nasiel som to. Takze v Zoner Photo Studio 12 Profesional to je mozne tiez. Dik za radu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 15:33 Random Re: bali
Může mít klidně i cracknutej Cs, to fakt neni problém ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 15:30 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rex
asi ma nejakou shareware verzi, ale je to omezene na 30 dni, jestli je to osekane i funkcema tezko rict
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 15:24 A Muž Rex [6876] - AdministrátorRe: Verča.D
To, že se dá stáhnout odněkud zadarmo, ještě neznamená, že to je legální. Adobe Photoshop stojí kolem 20 tisíc Kč (podle druhu licence). Existuje už i oficiálně v češtině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 14:35 Žena Verča.D [3] Re: Imii
omyl :-) já si ho stáhla zadara a čeština se tam taky dá stáhnout ;-) já jsem s ním spokojená :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 14:25 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: BaroN
BranoN napsal: Zoner to nevie.
Zoner to vie ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:18 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: Johan
Fotka k příspěvku chceš mi vyfouknout džob?:-D:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 12:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: BranoN
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 12:02 Muž BranoN [1] - TetryRe: unicorn
Fotka k příspěvku Dakujem unior, a este jedna otazocka, ako eliminujem odraz svetla, co mi vznika na spodu AQ, skusal som polarizacny filter, ale nefungovalo to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:35 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: radim
..na to je lepší použít funkci "deformace"..: )..jestli jí mají i ty volně stažitelný prográmky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:31 radim Re: BranoN
tak si s tim pohraj!v gimpu muzes menit rotaci i po setinách... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:29 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: BranoN
photoshop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:28 Žena uniorn [21] - Rostliny
Fotka k příspěvku pracuju s photoshopem už pár let.. jestli nechceš nic stahovat, nebo se učit, tak ti fotky klidně upravím: )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:25 Muž BranoN [1] - TetryRe: Pipet
Dik za radu, ale ako chces pouzit rotaciu, ja horizont potrebujem pootocit, len o par stupnov nie o 90?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:17 Pipet Re: BranoN
Používám Gimp, umí to - resp. já to s ním umím=) Nevím, proč hledáš tak "složitou" funkci jako je úprava horizontu, normálně použij rotaci a pak to ořízni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:51 Muž BranoN [1] - Tetry
Fotka k příspěvku Neviete mi odporucit graficky program, ktory mi umozni na fotke upravit horizon? Chcem orezat fotku a nedari sa mi to, lebo jeden roh akva je nizsie ako druhy.
Zoner to nevie.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:10 pouluss
Souhlasím s MOLIREM jak píše ''Osobně používám Photoshop, ale začátečníkům bych doporučil Zoner''
jen bych upřesnil nepovažuji se co se týče fotografie ani co se týče úpravy fotek za začátečníka a přesto pro některé úpravy fotografií používám právě ZONER je na ovládání podstatně jednoduší než zmíněný ADOBE Photoshop. ADOBE PHOTOSHOP je podstatně náročnější program (lze pracovat ve vrstvách).
Zoner jsem sehnal ve starší verzi v časopisu za 50 Kč(ne Profesional ten má větší možnosti úprav).
Pro standardní úpravy fotek (ořez, červené oči, zmenšení .........rychlý přehledný, navíc ho více než pro úpravu fotek používám k prohlížení nemůžu si ho vynachválit celkem s ůspěchem jsem používal funkci razítka pro retuš. pokud se podíváš v knize po digitální fotografii nebo úpravě digi fotografie tak se setkáš s oběma programy. Pokud seženeš ADOBE i ZONER pak uděláš vše na co si vzpomeneš s ADOBE i to co tě ani nanapedne že jde hop
Zoner super k prohlížení a nenahraditelný pomocník při třídění zrna od plev (v digi fotografii je přeci jen těch plev podstatně víc však to znáte pokud se s kompaktem pokusíte o detalnější foto ryb)
Závěr oba víše zmiňované programy jsou super pro běžného i pokročilejšího uživatele dostačuje i zoner
(když přihlédnu k ceně) pokud přestane dostačovat ZONER pek je nutné připlatit a zakoupit ADOBE. ahoj
Do té knihy určitě zajdi!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 18:14 Muž vlacek [402]
Skutecne jde o to, co vsechno chces upravovat a jestli jsi ochotna za programy platit. Prosel jsem mnoho editoru a pro uplny zaklad staci IrfanView (i cesky), pokrocilejsi pak Raw Therapee (anglicky).
Nepracuji s vrstvami, ale i tak si myslim, ze skok z malovani to je dost velky ;-)
Potom jeste ACDSee (placene). Photoshop a Zoner, no neco se jinak neda, ale pokud nechces upravou respektive "modelovanim" fotek travit vecery, vystacis si bez nich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 17:58 moliro
Osobně používám Photoshop, ale začátečníkům bych doporučil Zoner
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 17:51 Muž cc355 [1]
osobně používám zoner photostudio 12. je to česky a je to dobry.:-) můžeš si stáhnout zkušební verzi na 30 dní... www.stahuj.cz tam to najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 17:29 Krylux Re: BAKrv
asi tak nejak, pravda v Photoshopu clovek udela vic jestli to ale umi, kdo neumi tak bych doporucil stahnout nejaky programky pro "amatery" ktere vam to upravi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:39 Muž BAKrv [2] Re: Qain
Ono také záleží jak moc chceš fotografie upravovat. Podle toho bych zvolil program.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:32 Muž Qain [5] – programy
ahoj, je to tezke... PS je proste nejlepsi... bohudik i bohuzel. Ale existuje spousta dalsich opravdu zdarma produktu, ktere se mu snazi blizit. Navic nektere funkce a filtry maji shodne. Zkus treba Gimp, par znamych si to nemuze vynachvalit. Obcas jsou ale dobre i programy prilozene k fotoaparatu. Prace v nich byva kostrbatejsi, ale kdo se toho neboji, casto zjisti, ze se v nich da udelat opravdu hodne veci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 21:00 BENAK Re: Usine
mas pravdu je to nej program.a navic je i cesky.fakt super
potlesk potlesk palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:03 Žena Imii [45] Re: DeathAngell
Ale je anglicky ... a není zdarma no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:57 DeathAngell Re: Marketa
Skus Adobe Photoshop :-) to je taky super program přes to udelas vše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:54 Usine Re: Markéta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:45 Žena Imii [45] Re: Markéta
V programu Photofiltre (na stahuj.cz je zdarma) nebo v trial verzi Zoner photo studio (to je i česky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:44 Markéta – Napište prosím jak mám upravit fotky?
Ahoj prosím vás napište jak se upravujou fotky já sem to dělala zatím jen přes Malování ale nevím jak to mám dělat jinak poraďte prosíííím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 16:28 Muž Venca [25] Re: Rebbie
Na úpravu fotek do webu bohatě stačí FhotoFiltre www.slunecnice.cz/… LICENCE:Freeware nebo tyto programy: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 16:08 Muž nipac [3] Re: oldkiwina
Zoner Photo Studio 8 (o je ho legálnosti se bavit nebudem) a Adobe Photoshop. Zoner je každodenní úprava každé fotky a Photoshop je na takové ty specialitky nebo vlastní výtvory (aneb co dokáže stvořit nuda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 16:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Rebbie
Gimp + script kterej se da najit volne na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 16:49 Žena Dinamit [68] Re: oldkiwina
jenže Photo studio 10 stojí 2.000 kč. Je to super program, já mám jakousi reklamní verzi a teď jsem ve výprodeji sehnala 9 za stovku. Musej mi jí teda ještě poslat, ale původní cena i tý 9 je pořád kolem 1.500 kč, což je za program opravdu hodně. I když toho umí opravdu hodně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 16:45 oldkiwinka Re: Rebbie
když si stahnete Zoner Photo Studio 10 nebo 9 (je to skoro stejný) , seženete si jakýsi registrační číslo, nainstalujete, pak dáte upravit, okraje a rámečky a hrajte si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 13:07 Žena RS [1] Re: Rebbie
Takový Jasc Image Robot dělá hromadně leccos, nejen zmenšení fotek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 23:36 Muž isamik [180] Re: Rebbie
Jj umi, oznacis kolik fotek chces, pak tools a resize images ;-) (verzi mam 8.0)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 23:32 Žena Rebbie [71] Re: isamic
ACDSee to umí? měla sem za to že né, tak sem ani novější verze zatim nezkoumala :-D juknu na to, díky :) I Rexovi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 23:31 A Muž Rex [6876] - AdministrátorRe: Rebbie
Osobně používám na hromadnou úpravu (zmenšování) fotek IrfanView ( www.irfanview.com ). Stačí dát Soubor -> Dávková konverze a zvolit příslušné parametry v Pokročilých možnostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 23:31 Muž isamik [180] Re: Rebbie
Třeba v ACDSee. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 23:28 Žena Rebbie [71]
Trochu mimo téma, ale zkuisim to... Nevíte někdo v čem jdou hromadně zmenšovat fotky, please? ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 5826x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10541-jak-mam-upravit-fotky