Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kyselina chlorovodíková

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Kyselina chlorovodíková
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:44 Muž @ zordix [37]
Já bych tuto chemikálii tak nezatracoval. Normálně se prodává 32%, kde je pH -1. Možná nevýhoda je navázání chlóru k jiným kationtům, ale to je diskutabilní. Já osobně jsem na zkoušku zkusil takto snížit pH o 1 stupeň s úspěchem. Teče mi z kohoutku zásaditá voda a to kytkám nesvědčí.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:51 Rybous
No ja jsem ji pouzival , kdyz jsem si privezl z Italie (kalabrie) uzasny sterk slozeny z oblazko 2-3 mm velkych, abych odstranil vapenec a pak jsem ho propiral dokud jsem nemel rozedrene ruce . A svete div se pisek je ok a rybicky taky nevypadaji spatne hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:50 Muž @ filipsi [1273]
dan napsal: k snížení Ph
Ja bych ti take doporucil zapomenout na jakekoli upravy vody, dokud nebudes presne vedet, proc, co a jak delas.
maniakva.sweb.cz/…
Cim to ph meris? Pokud kapkami, a chces ho upravovat, nejprve se podivej na presnost mereni timto zpusobem. 0.5 zadna mira.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:19 Usine – Re: dan
Na kyselinu zapomeň. :-) Jednodušší a hlavně bezpečnější je to z rašelinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:16 Muž @ Sid [5837] - Rostliny – Re: dan
Ke snížení pH je možné použít i CO2. S tím se při dodržení základních pravidel nedá moc pokazit.
Proč chcete snižovat pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:15 Muž @ Sid [5837] - Rostliny – Re: dan
Já s touto kyselinou experimentuji :), ale jestli bych vám mohl doporučit - není-li vyhnutí a vy nezbytně potřebujete k životu nějakou "akvakyselinu", pořiďte si raději Acidon nebo Acid. Ne, že byste jimi nemohl případně zlikvidovat komplet akva, ale přeci jen...
Kromě jakýchsi teoretických znalostí budete nutně potřebovat i testy na pH, (alespoň kapkové), a hlavně - rozum do hrsti. (Základní info o použití je na přebalu těchto prostředků.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:08 dan - Rostliny – Re: kristian
k snížení Ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 16:40 Muž @ kristian [78] – Re: dan
Mohu se zeptat k jakemu ucelu ji chcete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 16:30 dan – Re: kristian
myslím tento produkt www.inchema.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 16:13 Muž @ kristian [78] – Re: Yirka
nastesti je na tento produkt vyzadovan obcansky prukaz s vekem minimalne 18 let
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:52 Muž @ Yirka [7463] – Re: dan
Pokud nejsi trochu více edukovaný v chemii a v zacházení s kyselinami a žíravinami, nedoporučuji k amatérské aplikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:31 dan – kyselina chlorovodíková(solná)
Nemáte s touto kyselinou zkušenosti?Chci si koupit a nevím jak dávkovat hmm ahoj

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 1220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10520-kyselina-chlorovodikova