Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra test CO2

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Tetra test CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 16:24 GP Re: Johanka
hmm omlouvam se, nenapadlo me, ze nekdo bude merit obsah co2 spesl testem, kdyz zna tvrdost vody a ph stejne nejspis meri casteji.
a stejne by me zajimalo jak ten test meri rozpustene co2, h2co3, hc03- a co3^2-. ovsem to vypada ze stupnici ma presnejsi.
kazdopadne jeste jednou prominte, asi me k chybne reakci privedl styl otazky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 14:53 Žena Johanka [57] Re: GP
Nerozumím..Podle čeho soudíte,že o tom nic nevím????Podle toho,že poprvé držím test CO2 ,který neobsahuje návod?? No nic...Pro ty ,kterým přijde CO2 test bez návodu vkládám návod na použití-sehnala jsem si ho jinde TETRA CO2 test

Jak testovat?
Před započetím testování si přečtěte následující instrukce.
1. Odměrky vypláchněte vodou z akvária
2. Do obou odměrek naberte 20ml akvarijní vody.
3. Obě odměrky postavte vedle sebe na bílou podložku. Jednu odměrku použijte jako testovací (dále jen B) a druhou odměrku jako srovnávací (dále jen A)
4. Lahvičku č.1 držte rovně nad odměrkou B a lehkým stisknutím do ní nakapejte 5 kapek testovací kapaliny.
5. Rovněž do odměrky B postupně kapejte pomalu po 1 kapce z lahvičky č.2.
6. Po každé kapce z druhé lahvičky vodu v odměrce protřepejte a počítejte počet celkem vkápnutých kapek dokud voda lehce nezrůžoví.
7. Podívejte se z hora na obě odměrky. Pokud během 30-ti vteřin voda v odměrce B zůstane růžová, měření je ukončeno a můžete spočítat obsah CO2.
Podle počtu vkápnutých kapek z lahvičky č.2 spočítáte obsah CO2. Jinými slovy, každá kápnutá kapka z lahvičky č.2 odpovídá 2mg CO2 na litr. Např. jestliže jste kápli 5 kapek, hodnota CO2 ve vašem akváriu je 10mg/l. Po ukončení měření obě odměrky vypláchněte čistou vodou.
Edit: Hm..ještě je tam chybka nebo spíše neúplnost-srovnávací se má postavit na růžové kolečko a do testovací se kape takové množství kapek, dokud se nezabarví do stejného odstímu ,jako je ve srovnávací. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 14:30 GP Re: Johanka
www.akvarko.cz/…
ale jestli o tom nic nevite, jako ze asi ne, pokud neznate takove zaklady, tak VELMI opatrne. navic pokud pouzivate chemii nebo nejak jinak ovlivnujete chemismus vody tak ta tabulka neplati...
pokud mate neco jako permanentni test pak by mel byt pritomen navod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:57 Žena Johanka [57] – Tetra test Co2-bez návodu
Zdravím-moc prosím o radu,jak na test a od čeho se pak odvozuje množství CO2 v akváriu-chybí návod.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 11:46 Muž DavidDizzer [26]
hm? divný test a já za něj utratil tolik peněz! no- do té zkumevky jsem nakapal 9-10 kapek, aby se srovnaly barvy s tou srovnávací zkumovakou? a jak to zjistím podle počtu kapek, kolik je tam CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:46 Muž filipsi [1295] Re: rasto
Pri mereni Ph kapkovymi testy se muzes mylit i o 0.5, terba i vice. Pri urcovani obsahu uhlicitanu nekolik stupnu zadna mira. To se pak pocita tezko.
Jak uz mnohokrat bylo psane, testy se daji pouzit pouze ke sledovani stoupajiciho nebo klesajiciho trendu, a vylouceni katastrofy (ale tu by si stejne na akva poznal driv, nez testem.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:14 Usine Re: rasto
Asi jsi v určování CO2 udělal velkou chybu. Kalkulátor už se přiblížil podstatně blíže realitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: rasto
Jste si jistý, že je to CO2, co vašim kytkám chybí?
Určitě je CO2 tím, co dokáže rostliny řádně stimulovat, ale není samospasitelné - řadě lidí kytky dobře prosperují i bez umělého přidávání CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:05 rasto Re: Sid
Tym,ze pridam CO2,tak myslim,ze zacnu rychlejsie rast rastlinky. Je mi jasne,ze domace testy nie su presne,ale necakal som az taku odchylku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2009 14:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: rasto
Zkuste nejprve odpovědět na otázku, proč uvažujete o přidávání CO2. Co sledujete případným přidáváním CO2?
Kdybyste si přečetl, co jsem napsal, nebyl byste tak udiven, že se "výsledky neshodují"... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 14:06 rasto Re: Sid
Hodil som to do CO2 kalkulacky. Dal som priemer KH 7,75 a PH 7,4. Podla kalkulacky mi vyslo,ze mam 8,6 mg/l co je uplne odveci,lebo priemr pri merani je 21,5 mg/l. Vobec mi to nepomohlo v rozhodnuti,ci mam pridavat CO2 alebo nie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2009 13:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Usine
Pokud neměříte pH alespoň amatérským pH-metrem a alkalitu nemáte zjištěnou laboratorním testem, výsledek jakékoli "CO2 kalkulačky" berte s velkou rezervou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:03 rasto Re: kristian
Rastlin mam 7 druhou najviac sa dari egerii,tej mam okolo 20-30ks ostatne mam tak od 4-15ks a osvetlenie je 2x25W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:59 Usine Re: rasto
Stáhni si kalkulátor na určování obsahu CO2. Používej jen jeden druh testu, aby byla chyba přibližně stejná. Pokud se rozhodneš pro CO2 tak musíš vědět spoustu dalších věcí aby ti to fungovalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:51 Muž kristian [80] Re: rasto
vysledek kapkoveho testu zalezi i na svetelnych podminkach kdy je porovnavan vzorek se stupnici, je to jen orientacni pro zjisteni trendu hodnot.
Zalezi na poctu rostlin a kvalite osvetleni, jestli dodavat ci ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:49 rasto Re: ghostik
Mne ide o to,ze podla Tillmana pri PH > 7,4 je nedostacujuci obsah CO2 v akva a podla tetra testu mam vela CO2. Tak nwm ci mam dodavat do vody CO2 alebo nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:42 Muž NASREDDIN [1383] Re: rasto
Proč myslíte, že je někde chyba?
Sice s CO2 zkušenosti nemám, ale v ranních hodinách bude obsah vyšší, a přes den klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:40 Muž ghostik [81] Re: rasto
Nedrzet se ani jednoho ;-)
Oboji je zavisle na tolika vecech ze hodnoty jsou hodne orientacni !! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:19 rasto – Tetra test CO2 vs Tillmanova tabulka
Robil som testy vody v akva na CO2 pomocou tetra testu, KH s testom od rataja a PH s ben-testom. Tu su moje merania:
1. meranie
cas: 9:00
datum: 28.3.09
KH 8,5 dKH
CO2 30 mg/l
PH >7,4

2.meranie
cas: 13:00
datum: 28.3.09
KH 8 dKH
CO2 20 mg/l
PH >7,4

3.meranie
cas: 18:00
datum: 28.3.09
KH 7 dKH
CO2 18 mg/l
PH >7,4

4.meranie
cas: 12:00
datum: 29.3.09
KH 7,5 dKH
CO2 18 mg/l
PH >7,4

Porovnaval som tieto udaje s Tillmanovou tabulkou a nesedelo mi to,tak potom coho sa mam drzat. Jeden test musi byt chybny,lebo potom neviem de je chyba...Ma niekto skusenosti s tymito testami??

Dik za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:59 Žena Janica [5] Re: achyles73
Naplň si obě odměrky 20ml jednu postav rúžové kolečko a druhou na bílé kolečko. Ta co stojí na růžovém je jenom srovnávací. Nakapej 5 kapek do testovací tj. ta na bílém kolečku. A potom do té samé kapej z lahvičky číslo 2 a počkej až bude barva souhlasit s kontrolní zkumavkou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:05 Muž achyles73 [12] - Živorodky – test
Může mi někdo a po lopatě vysvětlit tetra test co2. Jsem z toho návodu lopata. coze

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2599x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10516-tetra-test-co2