Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mayaca fluviatilis - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Mayaca fluviatilis - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 19:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jrk
U mne, (když jsem ji "zanedbal" :)), se táhla po hladině a měla kolem 70-80cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 18:46 Muž Jrk [143] – Jaké velikosti dorůstá?
Chtěl bych se zeptat:

Jaké velikosti, dle vašich zkušeností, dorůstá tato rostlinka?

Připadá mi nepravděpodobné tvrzení místního atlasu rybicky.net/atlasrostlin/mayaca_fluviatilis ohledně velikosti 10 - 20 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 23:22 Muž PT [89] Re: Usine
No u zabehnutych akva bych spis prizpusoboval rostliny akvariu, nez akvarium rostlinkam. Cim mene zasahu, tim lepe. Tech veci, co se da udelat je tolik, pritom bez mensi laboratore nelze spolehlive urcit, ktere pomuzou a ktere ne :) Ale beru, ze nekdo je hracickar a zkousi, no a nekdo tomu dava volnzy prubeh :) Priroda se taky rostlinek nepta, co jim chybi - co prezije, prezije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:46 Usine Re: karel
Když něco nejde tak všichni radí něco chybí. Většinou je to ale naopak, něco přebývá. Takže jsi správně usoudil že PMDD ne. Stačí maličkost třeba studenější odstín světla, nebo jeho jiná intenzita. Žádné akvárium není stejné a tudíž nebudou stejné ani rostliny. Týdenní výměna části vody bohatě stačí na doplnění prvků které rostliny potřebují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:11 karel Re: beowulfx
O tom jsem taky uvažoval.Ale mam akva bez řas a nerad bych to pos..l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:50 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: karel
No pokud je vyblitá, tak ji chybí nějaké prvky, většinou je to v těchto případech železo a hořčík, které se starají o pěkné vybrvení listů a rostlin, zkus třeba PMDD X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 18:39 karel – Mayaca fluviatilis
ahoj Mám dotaz koupil jsem rostlinku Mayaca fluviatilis. Košíček jsem rozdělil do dvou akvárií. V jednom roste krasně a je zelená a v druhem taky krasně roste ale je taková vyblita.Je možné že něco v druhem akva chybí že se nechce vybarvit.Bohužel nemam veškeré testy na to abych změřil co v jednom je a v druhem není.Jinak podmínky jsou skoro stejné.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 927x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10502-mayaca-fluviatilis-problem