Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektronické měření pH a dalších veličin na PC

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Elektronické měření pH a dalších veličin na PC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 13:59 filipsi Re: sokar
Moc se mi to nelibi, nevidim nikde bnc konektor na sondu. Mysli na to, ze sonda je to hlavni a nejdrazsi na levnem ph metru, a ze je ji potreba menit, ma omezenou zivotnost (v zavislosti na tom, co a jak meris a jak ji skladujes a udrzujes, cca pul roku - nekolik let).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 21:09 sokar
Má někdo zkušenosti s tímto pH metrem?
Uvítal bych Vaše názory. ahoj

www.shopakva.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:33 Muž Bammaboy [0]
tady se o automatizaci akvárií pomocí PC něco probíralo
www.akva.sk/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 17:00 Muž Yirka [9126] Re: kristian
Souhlas, tak jak už bylo několikrát psáno, všechny hobby testy jsou více méně orientační a slouží hlavně na sledování trendů. Při dlouhodobějším měření však dobře poslouží k poznání procesů probíhajících v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 16:52 Muž kristian [80] Re: Yirka
Kapkove jsou urcite presnejsi nez papirkove. Ale i tak je to pouze orientacni hodnota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 16:48 Muž Yirka [9126] Re: ims
Když už se rozhoduješ mimo Ph metr, tak lepší a přesnější než papírky jsou určitě kapkové testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 15:00 Muž kristian [80] Re: ims
Zivotnost maji bohuzel mensi, ale je to o tom jak se sondou zachazi.Pokud je pouzita k ucelu mereni ph po celou dobu, je nutna castejsi kalibrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 14:53 ims Re: kristian
jo, uz jsem na to taky prisel. A jeste navic nema moc velkou zivotbost, co ?

Nasel jsem nejaky jednobodovy pH meric s teplotni korekci asi za 850 bez DPH. Asi zustanu u papirku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 14:15 Muž kristian [80] Re: ims
Nejvetsi cena pH metru je samotna sonda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 14:13 ims
A neco na mereni pH s vystupem pro digitalni mV metr neexistuje ? To by nemuselo byt tak drahe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 13:42 Muž Ipetr [1] Re: Yirka
jasná věc, to já chci si s akvárkem hrát. Jen mne tato varianta napadla protože jsem asi barvoslepý, takže ty různé odstíny zelené, podle které se určuje PH přijdou všechny stejný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 08:35 Muž Yirka [9126] Re: Ipetr
Takže ses dozvěděl pár námětů kde pátrat a na co používat PC elektroniku. Vzhledem k tomu žes právě založil nádrž mi však dovol doporučit ti, abys nějaký čas před aplikací elektroniky provozoval nádrž klasicky, abys věděl jak vůbec pochody v tvé nádrži fungují a co vlastně budeš od té alektroniky chtít.(Ony ty pocity zásahu vlastních rukou těžko něco vynahradí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 21:10 JuraS Re: wert69
koukni na ebay kolik stoji ta řídící jednotka i se sondami na teplo a na pH...dalších habakuk věcí tam můžeš připojit..a co všechno to umí řídit...tohle udělal profi firma co to úspěšně prodává..neříkám, že homemade věc není dobrá..ale pokud nejsi bastlíř a nemáš doma tuny součástek a vybavení tak je to holý nesmysl se do něčeho takového pouštět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 21:01 wert69 Re: filipsi
Tak něco podobnýho jsme začali sestavovat s kamarádem ale po všelijakym zkoušení a propočítávání jsme se stále pohybovali okolo ceny 10.000-15.000kč,takže nakonec z toho sešlo.Pro domácí využití je to spíš luxus.Ted mám nově sestavenou automatiku(teplo,světlo.pH,o dovolené krmení)za cca 3.000kč jen stim že to není řízeno pc,což si myslim že to zas není takový problém.Někdy podle času dam foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 20:53 JuraS Re: Ipetr
Podívej se sem www.draquarium.com ten sofware toho umí strašně moc..kompletně řídí několik velkých výstavních akvárií..umí všechno např. i když namíříš na akva web kameru tak cestou netu můžeš koukat co se děje ale například i spouští vlastní web server s kompletním řízením cestou webu...nebudu říkat odkud mám komplet soft, ale například jedna z jednotek rozhraní i se sondami se prodává na ebay za směšných 2500...a raději půjdu do verze počítače a software do něj...starej comp z aukra a máš vystaráno..já tam koupil vyřazený server za 600...plně funkční a rozdejchal i zkušební provoz s MS windows 2003 server...
tady je ta měřící jednotka se senzory... cgi.ebay.com/…

kdyby to špatně dalo linku tak na eBay dát hledat "DrDAQ Sensor board"

jo a ještě mě napadlo, že conrad prodává stavebnici řídící jednotky..připojuje se na lpt port..má to snad 24 vstupů a 12 výstupů..digitálních i analog...dodávají k tomu i programy pomocí kterých se dá nastavit co ta jednotka má dělat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:46 Muž filipsi [1295] Re: Ipetr
Pripadne prohledej zahranicni weby, je toho vic. Ale u tech "dalsich velicin" budes narazet na velice drahe sondy (pokud tim nemyslis teplotu, pripadne vodivost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:10 R Muž Silent [5949] Re: Ipetr
Zkus kouknout na tohle: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 18:04 Muž Ipetr [1] – Elektronické měření PH a dalších veličin na PC
Nezahlédli jste někde hw+sw na on-line elektronické měření PH a dalších veličin v akváriu připojitelný na počítač. ?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1832x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10431-elektronicke-mereni-ph-a-dalsich-velicin-na-pc