Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky od Mapuliho

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Krevetky od Mapuliho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 22:27 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: antiw
mailto:mapuli@seznam.cz, tel.: 604/475080 - má inzerát na hyperinzerci
Jinak na Olomoucké burze se dají koupit docela slušné krevetky a myslím že v Moravskoslezském kraji jsou chovatelé,co vím tak Ludvík Šabršula a Winter mají kvalitní chovy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 17:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: atiw
Kontakt na pana Hřivňáka je mezi prodejci burzy. Toho druhého neznám.
www.aquaburza.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 23:33 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – Kontakt na Mapuliho a Hřivňáka
Nemáte někdo kontakt na Mapuliho a Hřivňáka? Chci si od nich koupit krevetky a kontakt jsem nikde nenašel. Předem děkuji za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 13:31 Muž včelař [44] Re: Mapuli
100% souhlasím se vším co jsi zmínil! Třeba já jsem scháněl krevetky přes 3 měsíce (Východní Čechy) a nikde krom hornbachu je neměli nebo jsem na to nepřišel. A v Hornbachu jsem nakupovat nechtěl. Alě přece když si já koupím od překupníka cokoli tak budeme všichni spokojeni (chovatel-dostane svoucenu za krevetky, překupník nějakou provizi, a já budu rád, že mám krevetky ne?) Tak nevím no. Prostě obchod je obchod a někdo prodat umí sice jen po malém né jako chovatel ale prodává a baví ho to jako koníček a nevydělává si tím na 100-1000 kusech za měsích ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2009 12:00 Mapuli Re: Hřivňak
Mapuliho vyjádření:
Jsem rád, že se tu strhla takováto diskuze. Věřím, že většinu z vás bude zajímat, jak to doopravdy je. Vezmu to pěkně od podlahy. Samotnou akvaristikou se zabývám cca 15 let, chovem krevetek cca 2,5 roku. První krevetky jsem si pořídil od J. Dvořáka na IX. Mezinárodní výstavě Aqua - Terra (Ostrava, září, 2007, DK Vítkovice). Tedy jsem si od něho pořídil následující druhy: C. red crystal (80,-/kus), C. simoni simoni (25,-/kus), Neocaridina palmata (hnědá forma) (30,-/kus), Neocaridina zhangjiajiensis var. White (bílá perla) (40,-/kus). Část těchto krevetek uhynula do jednoho týdne, zbytek mi přežil a za pár týdnů samičky začaly nosit vajíčka. Asi za rok jsem měl několik desítek krevetek, které jsem rozprodal chovatelům především z Ostravy a blízkého okolí. A pak se mi zase pár krevetek narodilo, něco jsem si nechal do chovu, zbytek prodal. Chtěl jsem je rozšířit i mezi ty chovatele, kteří neměli to štěstí koupit si je od J. Dvořáka, který, jak všichni víte, s chovem a prodejem krevetek skončil. Tak to šlo až do podzimu minulého roku. Řekl jsem si, proč nezkusit chovat více druhů krevetek a tak jsem si pořídil více akvárií, které jsem samozřejmě vybudoval jako krevetkária (bez akv. rybek). Nastala otázka, kde sehnat v Ostravě, příp. v blízkém okolí krevetky. Kdo hledá, najde. Na výstavách, burzách a na internetu jsem si samozřejmě zjistil kontakty na chovatele krevetek a po domluvě jsem si od nich několik desítek kusů zakoupil. Za pár dní mi několik samiček opět začalo nosit vajíčka, pár se mi jich podařilo odchovat. Ale jak všichni víte, např. krevetky C. red a black crystal rostou mnohem pomaleji než méně náročné druhy. Začali se mi ozývat kamarádi chovatelé (akvaristi), kteří chtěli ode mne krevetky koupit. Bohužel nejsou z Ostravy, bydlí v menších vesničkách v okrese Bruntál. Znovu jsem kontaktoval chovatele krevetek a požádal, zda by mi další prodali. Samozřejmě prodali a velice ochotně. Mé peníze jim tedy „nesmrděly“. Ke kamarádům jsem musel zajet autem, takže jsem si k ceně krevetek přirazil nějakou tu desetikorunu, aby se mi vůbec vrátilo to, za co jsem zaplatil za benzín, který samozřejmě není zadarmo (bohužel). Jelikož rád tvořím webové stránky, ať už pro sebe, nebo pro známé, vytvořil jsem si webovky o krevetkách shrimps.ic.cz . Postupně jsem získával kontakty na další chovatele, akvaristy, obchodníky, překupníky,… kteří se zabývají prodejem akv. rybek i krevetek. Podařilo se mi získat Palmaty var. blue ze středních Čech, C. japonica z Jižní Moravy, Neocaridina denticulata var. Red fire z Bruntálska, Neocaridina denticulata (přírodní - divoká forma) z Hlučína. Poštěstilo se a samotný předseda akva. družstva mi nabídl, že mi může dovézt ze zahraničí tyto druhy krevetek: Caridina sp. Tiger, Neocaridina sp. mandarine (orange shrimp), Neocaridina ninja blue bee. Jezdí tam 1x za 14 dní a vždycky se mi ozval, zda chci, aby mi znovu dovezl tyto druhy. Objednal jsem si je od něho jen 2x – úmrtnost těchto krevetek byla značná. Zajímavé, také mu mé peníze „nesmrděly“. Krevetky Black crystal a C. simoni simoni jsem dále a pravidelně kupoval od pana Hřivňáka. Sám dobře věděl, že mám své stránky, na kterých krevetky prodávám a že je tam mám samozřejmě o desetikorunu dražší, je to logické, kdo by to zadarmo dělal? NIKDO. Opět se mi začali ozývat chovatelé nejenom z Ostravska, ale i z Brna, Prostějova a dokonce i ze vzdálenějších měst. Byli ochotni si pro ať už mé odchované, či od jiných chovatelů zakoupené krevetky přijet. Čím to asi bude? Že by přezdívkou MAPULI? Určitě ne, ale asi stránkami shrimps.ic.cz , které mohly udělat ně pár lidí dojem, ale třeba se mýlím. Pak jsem kupoval C. red crystal od dalšího chovatele (nebudu ho tu jmenovat, abyste se do něho nepustili ;-)) a zase mu peníze „nesmrděly“ . Za tu dobu, co jsem nakupoval, prodával se mi samozřejmě také podařilo a stále se daří několik desítek krevetek pravidelně odchovávat. Takže si mohu troufnout říct, že 50% krevetek, které prodám, je mých a polovinu odkoupím od úspěšnějších chovatelů, kteří mají více zkušeností a více prostorů pro své nádrže. Kladu si nyní otázku, tak proč vlastně mi je pravidelně „PRODÁVALI“, když věděli, že je prodávám dále (malou část z toho jsem si ale vždycky nechal pro svůj chov). Věděli, že mám na to svůj web, věděli, že je jednou za čas vozím akvaristům z malých vesniček, věděli, že ti, co bydlí kousek od Ostravy si pro ně ke mně zajedou. Obávali se snad toho, že jim představuji snad nějakou konkurenci? Jim, kteří jich prodají tisíce a já jen několik desítek kusů? Cituji výrok mých dodavatelů krevetek: „Každý si vydělává, jak umí“. Původně jsem to zde zmínit nechtěl, ale když už jsem se rozepsal, tak mne těch pár řádků nezabije. Ozval se mi cca před měsícem jeden polský chovatel, akvarista beztak jak vy říkáte překupník. Chtěl ode mne koupit 1500 ks krevetek (500 ks ve třech druzích), volal mi na mobil přímo z Polska. Samozřejmě, jsem mu vysvětlil, že se tím neživím, že to mám jen jako hobby. Ale kontaktoval jsem přímo pana Hřivňáka, a předal mu kontakt (e-mail, tel. číslo) na polského chovatele, aby si mohl díky „Polákovi“ přijít na pěkné peníze. Vyšlo by to cca na 75.000,-. To je už slušný přivýdělek, nemyslíte? Ale o tom se tady nezmínil, ani mu to nevyčítám, chápu to ;-). Ale jestli tento obchod uskutečnilo, to nikdo netuší, ani mne to nezajímá, ale přál bych mu to, když už se tomu chovu tak oddaně věnuje. Je škoda, že se zde do mne opřel, když jsem byl jeho pravidelný odběratel (snad nejsem jediný). Myslím, že jsem tuto situaci uvedl tímto článkem na pravou míru. To, že někdo něco koupí a prodá o nějakou korunu dráž je v současné době samozřejmostí. Jinak by akvaristiky (kamenné obchody ani internetové obchody) fungovat nemohly. Sami dobře víte, jaké jsou ceny krevetek např. v Praze, Brně a v jiných větších městech. Tím, že jsem hledal chovatele, kteří chovají, dovážejí a prodávají různé druhy krevetek, jsem si vytvořil docela slušnou nabídku cca 8 druhů krevetek, které se třeba v Moravskoslezském kraji velice těžko shánějí a myslím, že nejenom tam. Chovám a odchovávám třeba i již zmíněné „bílé perly“, které snad nikdo v republice k prodeji nenabízí. Nikdy a nikoho jsem do prodeje nenutil, každý se sám dobrovolně a svobodně rozhodl, že si za mnou zajede a koupí 1, 2, 3 nebo snad i všech 8 druhů krevetek. Komu se to „NELÍBÍ“, no tak ať si ty krevetky sežene tím, že bude jezdit po republice a shánět chovatelé jednotlivých druhů a nebo, že si je nechá poslat ze zahraničí a tím za ně zaplatí stále „tvrdou“ měnou. Na závěr chci velice poděkovat všem, kteří se mne v této diskuzi zastali a kteří uvažují cca stejně jako já. „Pozn.: Prodejem akv. rybek jsem se nikdy nezabýval, ani je neprodávám, chovám je jen pro svou vlastní potřebu a kvůli tomu, že z nich mají naše malé děti radost. … a vo vo v o tom to je!“ Mapuli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 11:54 hrivnak Re: Chem, Gruzii, Q
Vážení čtenáři, ano obchod je obchod, a pokud si sám vypěstuji rostlinku nebo rybu, pak ji prodám za cenu jakou si stanovím.Pokud prodám do výkupu nebodo obchodu vím, že se s tím bude dále obchodovat za vyšší ceny.
Ale dosti řečí: Já inzeruji na všech webech a akvaristickou tématikou. Cena Red Crystal a Black Crystal je 40,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 10:35 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Q
Samozřejmě akvaristika je bussiness jako jiné činnosti. Někdo vyrábí (chová), někdo prodává. Někdo je dobrý chovatel, ale prodat neumí, tak se tohoto úkolu musí zhostit někdo jiný, kdo je lepší obchodník. Základem obchodu je zisk, jinak by to nikdo nedělal. Bez obchodníků prostě prodej nejde. Kdo nepodá informace o svém chovu, anebo z nějakého důvodu není schopen vyvíjet obchodní činnost, ať ji teda nechá na schopných obchodnících. Ti samozřejmě přizpůsobí cenu trhu, poptávce. Na tom není nic špatného. Je ale špatné tvrdit, když obchodník u zboží udává, že je to jeho chov. Stačilo podat informaci, že je to z čistého chovu domácího chovatele, že třeba nejde o import.
Informace na stránkách mapuliho dnes jsou jiné, než které tam byly včera. Jde vidět, že fórum čte a bere si z něj informace, a snad i ponaučení. Možná, že už má také svůj vlastní odchov, tak bych mu nerad křivdil.
Je pravda, že o chovu krevetek pana Hřivňáka jsem se taky dozvěděl náhodou, když jsem k němu jel pro úplně jinou záležitost. Hned se si jich pár koupil. Chov má pěkný, čístý. Jde vidět, že tomu dává hodně. Proto ta rozčarovanost, když se někdo chlubí jeho úspěchy. Ale stránky nemá a pro jiné zájemce je prakticky nemožné se o jeho nabídce dozvědět. Pak jim nezbývá než si krevetky pořídit od obchodníka nebo zakoupit rizikové jedince z Hornbachu. Sám bych volil raději variantu od obchodníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2009 09:40 Muž Chem [837] Re: Hřivňak
Pane Hrivnaku, na jednu stranu chapu, ze Vas muze Mapuli rozhorcovat tim, ze diky sve "lepsi reklame" prodava (i Vase) krevetky. Nerozumim vsak, stejne jako diskutujici pode mnou tomu, ze Vas rozciluji jeho vyssi ceny. Zvlaste pak v pripade, ze v tematu o akvaristicke burze v Brne jste uvedl - cituji: "I kdyby prodával mech po 500 EUR za kuličku, co je komu po tom. Je to jen jeho věc a kupujícího. A když je kupující trumbela a neumí otevřít zobák a komunikovat, je to jeho problém." V prispevku, ktery komentuji tvrdite pravy opak. Myslim, ze opravdu zalezi (jak jste napsal k burze) pouze na vztahu prodejce s kupujicim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 08:36 Q Re: Hřivňak
Komunismus uz tu neni....myslim ze kazdy muze prodavat co chce, pokud to obchodnik nakoupil stava se to jeho zbožím, tudíž ty krevetky co prodává jsou jeho. Pokud někdo je lepší obchodník než chovatel, at mu to chovatel prodá a on se stará jestli to za tu cenu prodá.Na tom nevidím nic špatného.Z vlastní zkušenosti můžu říct, že spoustu chovatelů terčovců skupují po svém okolí, někdy po celé republice mladé terčovce cca 1-2cm od drobných chovatelů a pak ryby taky prodávají ve svých chovnách jako čisté vynikající ryby z vlastního chovu. Navíc jsou tyto lidi schopni se s těmito rybama přihlásit na výstavu a tu s takovou rybou vyhrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 08:07 petulevrtule
Myslím, že kreveteky jsou momentálně docela dobrý byznys a záleží na lidech, kde si je koupí - když jsem já sháněla krevetky, kontaktovala jsem také Mapuliho, ale jelikož neposílá ČD kurýrem a já to mám přes celou republiku, obrátila jsem se jinam. Vím o chovateli Crystalů Black a Red, kdyby měl někdo z Prahy zájem, kontakt poskytnu. Dále také vím o chovateli z Libereckého kraje - v Rumburku, ale u toho nevím, jaká je dostupnost, mám u něj rezervované krevetky a raky, ale kontakt určitě mohu poskytnout, za zeptání nikdo nic nedáte ;-) Dále také mám kontakt na chovatele Cherrynek a obyč. přírodní formy, velice slušný člověk a poradí i ve večerních hodinách a nedávno si Crystaly pořídil, takže třebas časem bude taky Crystaly inzerovat. Kontakty poskytnu přes SZ :-)
Byznys je byznys, ale myslím, že tohle je zrovna opravdu neetické - prodávat cizí peří s tak velkou přirážkou...(ještě bych brala, kdyby tam měl uvedené, že jsou krevety od jiných chovatelů, viděla jsem již, že prodávající udával, že zvířátka jsou z českých chovů od různých chovatelů :-)
Mezi námi, akvaristiky prodávají Cherrynky u nás za 30 Kč, a já je měla za 12,- ...Takže i akvaristiky krásně na nás vydělávají ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 07:50 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: vejvar
Bohužel se prodávají i za polovic...protože čistota takových chovů je prachbídná, ale pokud někomu nevadí např. pobledlé red cherry...tak proč ne.

A k Vašim rozhořčeným reakcím ohledně Mapuliho...Pokud daná osoba netvrdí, že jde o jeho odchovy, tak na jeho počínání nevidím nic špatného, je to klasický princip které funguje i v obchodu s rybami.A pokud sami chovatelé nejsou schopni či ochotni obětovat čas prodeji svých odchovů, je to dobrá cesta jak najít odbyt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 07:32 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hřivňak
no ja osobne teda nechapu, ze od nej nekdo kupuje krevety jako red cherry nebo palmaty, kdyz je prodava 30 za kus, kdyz se bezne prodavaji i za polvic.

a dale by me docela zajimalo, co jsou zac ty palmata blue, protoze priblizne takto se mi v jednom akvariu zabarvily obycejne palmaty, ale po preloveni do jine nadrze se opet odbarvily a jsou zase sedive.

to: hrivnak nemate nejake internetove stranky, kde byste prezentovali svoje chovy a aktualni nabidky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 06:58 anitka guzii
Jo ale aby si je rozmnozil sam? Jake by to bylo tobe kdyby se nekdo ,,frajeřil" tvojím úsilím a jeste na tom vydelal :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 01:14 0 Re: guzii
Nabízí je stále a dlouho - vidím a čtu to v inzerátech často a určitě nemám lepší zrak než jiní uživatelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 01:01 guzii Re: Hřivňak
Nezlobte se na mě p.hrivnak, ale pokud tady není jiná nabídka na prodej krevetek než od Mapuliho, budou brát lidi krevetky od něj. Jeho přirážka za ryby dle mě není ničím špatným. Jen je umí prodávat lépe než vy a je za to zaplacen. Pokud jste ochoten s ostatními lidmi obchodovat tak, jako zmýněný prodejce, proč zde nezveřejníte vaší nabídku? Já vámi zmýněné chovatele neznám. Bohužel.

Nechci Mapuliho nijak obhajovat, ale pokud na prodej udělal web a inzeruje, je dle mě jeho přirážka normální. To že vydává krevetky za své je věc druhá a můžeme bavit o tom jak etické to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 23:00 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Hřivňak
Mohu jen potvrdit, žen pan Hřivňak osobně chová krevetky. Minulý měsíc jsem od něj odebral krevetky black crystal. Byl jsem u něj doma a chov viděl na vlastní oči.
Nedivím se mu, že je rozhořčen, když si obchodník přisvojuje cizí chovatelské úspěchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 20:28 hrivnak – Všem krevetkářům
Dobrý den, přečetl jsem si vaše ohlasy a nedá mi to, abych s dosti velkým rozhořčením nezareagoval.Jsem z Ostravy a jsem členem Českého klubu guppy o.s. Chovám krevetky RED CRYSTAL a BLACK CRYSTAL, dále průsvitné SIMONI, panceřičky černé, guppy, endlerky,mečovky a různé krunýřovce( sturisomy, farlowely....) S chovem "krystalek" jsem začal před 2 roky a dosti jsem se natrápil, než jsem dosáhl rozmnožení a kvalitního chovu selekcí.Na výstavách v Ostravě, které pořádáme, prodáváme vlastní odchované rybičky a krevety. Nejbližší akce se koná pod názvem Tropická Ostrava ve dnech 2-3.května v Čapkové sokolovně. Ale zpět k Vámi opěvovanému "akvaristovi tělem a duší",tento člověk mě několikrát kontaktoval a koupil krevety Crystal black a simoni simoni, od jiného člena z klubu kupuje Red Crystal a náš předseda mu vozí krevetky z Polska z Katovic ( oranž atd.)Nakupuje pod záminkou, že je prodává v okolních vesnicích, kde nemají lidé možnost si je koupit. Pak jsme zjistili, že je prodává přes internet pod MAPULI.
Pokud tedy píšete, že krevetky jsou čilé a pěkné, vězte,že jsou od nás chovatelů a těší nás to, že Vám přinášejí potěšení a radost. Netěší nás však, že se naším peřím chlubí někdo jiný a prodává s přirážkou, jak mě dnes upozornil jeden rozčilený chovatel krevetek z Pardubic.
Pokud tedy máte zájem o kvalitní krevetky přímo z nádrže, kde se narodily, vyhněte se překupníkům a kontaktujte přímo chovatele, zasíláme také kurýrem ČD.
Pokud někoho tento můj příspěvek nadzvednul, vězte, že je to názor nejen můj ale také mnoha chovatelů z Ostravy a jejich kolegů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 14:20 Žena darka [520] Re: anitka
Koukni sem shrimps.ic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 13:35 anitka
Jake ma ty stranky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 12:30 Tereza Re: darka
440 Kč a 4 hodiny jízdy jen za cestu tam? Nebo za 300, ale 8! hodin jízdy busem jen tam? To se mi vážně nevyplatí, když chci jen pár kousků pro sebe :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 06:25 Muž agent007 [47] Re: Tereza
Jsem z Ostravy takže jsem využil a nakoupil u něj v pátek 20.3. Maximální spokojenost. Je to akvarista tělem i duší... Koupil jsem Red Crystal a Black Crystal, nádherné kousky, čilé, zdravé... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 23:10 Žena darka [520] Re: Tereza
Má je krásné, dnes jsem od něho brala crystalky, cesta se vyplatí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 22:49 Tereza – Krevetky od Mapuliho
Nejedete si někdo z Prahy nebo Mostu či blízkého okolí pro krevetky k Mapulimu do Ostravy? Bych přispěla na cestu, kdyby někdo přivezl i mně.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10380-krevetky-od-mapuliho