Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Povlak hnědozelenou řasou

 

NápovědaFórum » Řasy  

Povlak hnědozelenou řasou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:55 Muž patamatix [408] Re: horalka
Mě se stalo něco podobného,ale já to řešil razantněji a to že jsem začal znova,což bych ale u tebe nedělal,já ho měl krátce (Škoda zaběhlého dna). Tak bych jen odkalil a měnil vodu,buď to ryby zvládnou a když ne,tak bych začal od znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:49 horalka Re: patamatix
a teda: zbyly tam 2 mečovky (kluk a holka) a mládě, co vypadá jako paví oko (a zatím je separovaný) .. akvárko je podle mejch výpočtů cca 50 litrový a máme ho několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:48 Muž patamatix [408] Re: romant
Ty hory na to mají vilv? :-) ;-)
Ok, jdu to převařovat, aby to do rána vychladlo - jen ta voda byla vyměněná někdy před třema dnama, tak si skoro říkám jestli sme tam něco nemohli zavlíct s ní .. a je otázka jak se jim bude líbit, že je nikdo nekrmí (není tu moc světla a všechny kytky hynou .. nějaká tam teda vždycky je, ale nikdy to dlouho nevydrží).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:45 R Muž romant [27987] Re: horalka
Vyměnit polovinu vody a odjet na hory a po dobu pobytu na horách ať nikdo nekrmí, nikomu se nic nestane. Dno možno lehce odkalit, narušit tu řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:40 Muž patamatix [408] Re: horalka
Kolik ti tedy zbylo ryb,a jak dlouho máš založené akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:21 horalka – plíseň na písku - co s tím?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
před cca týdnem nasypal mladší syn v nestřežený chvíli do akvárka celý krmení. Do večera byla mrtvá poslední neonka, pak muž přelovil co se dalo - tzn. 6 pavích ok a jedno mladý (muž tvrdí že je to oko, já tvrdím že je to xyfa), paví oka postupně pomřely ve vedlejším akvárku, mladý sem odlovila a nejspíš zachránila koupelí teplým preventinu. Vyměnili sme vodu (zůstala tam max. 1/3 ůvodní, spíš čtvrtina), xyfy sou v pohodě, mladý k nim asi brzo přibude, ale na dně se udělala plíseň, která roste. Jediný co mě k tomu napdá další je, že rybky dostaly k vánocům nítěnky a ty se někde v blízkosti plísňovýho místa (ale teda ne úplně na něm) zahrabaly .. napadá vás k tomu něco? Zítra jedem na hory, vracíme se v neděli .. přežijou?
díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:52 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: draco
Myslim, že s tim neuděláš nic. Smiř se s tím jako další miliony akvaristů na celém světě. Jedině jak ho udržíš bílej je ho prohrabávat. Spodní vrstvu nahoru, ale dlouhodobě nevim jak ti to bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2012 19:46 R Muž romant [27987] Re: draco
Vypadá to na rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:44 Muž draco [5] Re: Prasan
jasne ze som nedufal ze bude vecne biely, ze sa zaspini od kalu apod. ale toto je uplne ina spina je to nejaky tip riasy. co snou? mal som pocit ze svetla mam na este malo. 108W na 525L nieje vela ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:07 - Re: draco
Čo si čakal od bieleho štrku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:46 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: draco
Asi neexistuje akva ve kterém vydrží písek jako padlý sníh. Ale co vadí tvému estetickému cítění, vyhovuje více rybám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: draco
aspoń to nebude svítit tak bíle, myslím že takhle ztmavnou všechny bílý křemičitý písky v akvárku
nejspíš by stačila i jedna ta zářivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:36 Muž draco [5] Re: matlala
tak potom co robim zle. svietim 9h nepretrzite 2*54w od 12H do 21H
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:07 Muž matlala [798] - RostlinyRe: draco
řasa, to je normální. Jinak písek je opravdu vhodný pro kytky.
Mimochodem slučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:06 Muž draco [5] – Zltne mi kremicity piesok!!!!!!
Fotka k příspěvku Mam problem s kremicitim pieskom. zacal mi zltnut. akva funguje 4 tyzdne. piesok je 0.6-1.2 z mountfildu urceny na filtraciu bazenov. na forach ho celkom doporucovali ako vhodny do akva no teraz nemam taky pocit. neviete cim to moze byt? prikladam foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:41 Žena ustavprochore [567] Re: geminika
Podle mě jsou to rozsivky + binec. A upřímně, při té osádce (s výjimkou těch neonek a kardinálky samá čuňátka), frekvenci odkalování a počtu rostlin se není čemu divit. Osobně bych nasadila piskořky a vytipovaná místa odkalila častěji. Zakrytí páskou je taky možnost, jen estetická. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:21 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: kvoro
OK, dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:18 kvoro Re: geminika
No tak odfoť o týždeň a uvidí sa. Kým sa to robí len v predu v štrku tak je to v pohode. :-)
Z estetickej stránky môôžeš urobiť tak, že štrk prelep napr čiernou tapetou zpredu aj na bokoch na vonkajšej strane akvária. Hneď to vyzerá krajšie keď nevidno zpredu hrubú vrstvu štrku ale iba zhora pekné dno ( čisto môj názor ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:11 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: kvoro
Mám len štrk. Pod ním nie je nič iné. Je to len na tej strane, kde nie je pozadie. Čiže tam, kde preniká denné svetlo.Skúsim to pri najbližšom odkaľovaní odfotiť. Asi tak na budúci týždeň,lebo som to robila predvčerom. Aj tak mi je to záhada, že to nie je na rastlinách (na šťastie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 09:47 kvoro Re: geminika
Máš nejaký substrát pod štrkom? Inak neviem čo to môže byť. Môžno pri odkaľovaní keby si tie kusy bordelu odfotila z blízka dalo by sa. Ja mám pod štrkom staré dno od rataja, pri odkaľovaní sa mi tiež uvoľnuje voľne po vode. Ale tak že by sa usádzalo v predu to nie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 09:28 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: roman
Aktuálne foto mám v prezentácii. Na hlavnej fotke je vidno to čierne dno a na fotke "nové dno" je po odkalení.Rastlín tam je dosť a na tých to vôbec nie je. To čierne sa drží len pri skle, a výkaly to nie sú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 09:14 roman Re: geminika
Myslím že by sa hodila foto. Nech vieme ako vyzerá tá "čierna riasa". Takisto koľko rýb je v akva aby sa vedelo či je treba častejšie odkaľovať a pod. ale poradím ti základné veci. na riasu vymieňať častejšie vodu, častejšie odkaľovať (ja odkalujem 1x do týždňa), svietenie myslím že je v pohode síce by sa malo svietiť okolo 12 hod. za deň, asi to nerobí problém.

Ale nezdá sa mi, že je to iba na dne, riasa by mala postihnúť rastliny a aj sklo, nie iba dno. No každopádne foto pomôže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 09:01 Žena geminika [39] - Živorodky – Čierny štrk
Zdravím všetkých. Tu som sa nič nedočítala, tak Vás chcem poprosiť vyriešiť môj problém. Mám 54 l akvárium - set (pozri prezentáciu Ukľudňovák v práci) a trápi ma čierne dno pri skle (asi) od rias. Na rastlinách to nie je, iba v štrku. Vyzerá to ako čierna riasa, ale keď to prehrabem pri odkaľovaní, tak plávajú kúsky toho bordelu. Chvíľu je to čisté a za týždeň je to zase celé čierne. Svietim cca 8 hodín (kým som v práci), krmim raz denne väčšinou suchým, raz v týždni mrazeným krmivom. Odkaľujem zhruba každé 2-3 týždne.Viete mi poradiť čo mám spraviť, aby to nečernalo? Ďakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 09:31 Mrakoplash Re: MichalK
Rybám to vadit ze začátku nebude. Až pak začnou pomalu mizet rostlinky tak už se top dotkne i ryb, ale nejvíc to bude vadit tobě, až začnou s nedostatkem světla pro rostliny bujet řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:23 Muž kristian [80] Re: MichalK
No to ze nesviti druha se da vysvetlit tim ze jsou zapojeny na jeden predradnik v serii. Ano 830 je tepla barva vice do zluta (Warm White).
No zajimalo by me hlavne, zda to nejak rybkam neuskodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:19 Muž MichalK [16] Re: MichalK
Abych se zbavil te sun glo, nevedel jsem, ze bude mit tak vyrazne zlute svetlo (mimochodem voda vypadala spis jak chcanky) a kdyz jsem jednu proste odsrouboval, tak nesvitila ani ta druha a navic tam byly odhaleny ty spoje takze kdyby do toho kapla voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:11 Muž kristian [80] Re: MichalK
Proc jste ji tam tedy daval, kdyz jste ji zatemnil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:09 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: MichalK
To jste si pořídil zářivku (830), a protože svítila do žluta, tak jste ji z poloviny omotal alobalem a basta?! coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:07 Muž MichalK [16] Re: Povalec
Tak nakonec jsem koupil v hornbachu zářivku PHILIPS s označením 830 - 18W a druhou jsem nechal původní (základní, která byla v tom krytu od začátku. Ta PHIPISka má úplně žluté světlo, tak jsem ji zatemnil asi z poloviny alobalem, teď se zdá už týden všechno ok. může být zatemněna alobalem? neuvolňuje to kovy nebo tak něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:59 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: Snofrev
Me se rasy taky docela rozjely poslednich par tydnech. Trochu jsem se stoural ve vode a zjistil jsem, ze vodovodni ma zrejme vic NO3, nez voda v akva po tydnu. Je to samozrejme relativni srovnani podle barev. O abolutnich velicinach nema vzhledem k presnosti mereni vubec zadnej smysl se bavit. Kdyz jsem ale kohoutkovou vodu meril na podzim, tak bylo NO3 nemeritelny. Takze bych to videl na vliv tani, ktery splachne do Zelivky hromady bordelu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 07:07 Muž Snofrev [54] Re: MichalK
žrádlo pro rybičky a piskořky je něco jiného než živiny pro rostliny

žrádlo které házíte rybičkám je i žrádlo pro piskořky, nicméně jeho rozkaldem a rozkladem i ostatních věcí v akva se tvoří NO2, baterie ve filtru toto NO2 přetvářejí na NO3 a to je potrava pro rostliny a řasy

takže čím víc krmení, tím víc zbytků a odpadu z živočichů, tím pádem zvýšená tvorba NO2 a nárůst bakterií ve filtru a NO3 roste pokud není likvidováno dostatkem rychle rostoucích rostlin, tím pádem je tam nadbytek živin pro řasy

v malawi a tanganyice nejsou rostliny, případně velmi málo,takže NO3 nemá kdo likvidovat, takže řasy tam prostě budou, ale to NO3 je nutné držet na uzdě pomocí výměny vody, kde NO3 bývá na nule (třeba u mě)
čím víc ryb, tím častější výměna vody musí být

snad to takhle v rychlosti stačí, podrobnosti se dají dohledat ja kzde na fóru, tak i na internetu

edit: uf, to je teda sloh, já se snad už budu muset probudit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 21:44 Muž MichalK [16] Re: Snofrev
... no chci se zeptat, mám na dně mnoho piskořek, rikate ze to mozna bude nadbytek zivin, piskorky je nelikvidujou? nebo jak to s nima vubec je, muze mi tady ten problem s "zivinama" nekdo vice priblizit prosim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 06:50 Muž Snofrev [54] Re: MichalK
Asi nejlépe se okysličí pohybem hladiny.
Řasy v tanganyice i malawi byly, jsou a budou. Chce se to s řasou smířit (v takové míře jako u vás asi ne) a NO3 likvidovat výměnou vody jednou za týden, maximálně jednou za dva týdny. Zkusil bych vodu měnit jendou týdně a pokud rostliny, tak nějaké valisnerky, případně nějakou na hladinu, já bych docela rád zkusil některý z okřehků, nevím co je to zač, ale snad se mi z těch dvou lístečků rozjede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:34 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: kristian
Anubias neshazuje po přenesení pod vodu listy. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:21 Muž kristian [80] Re: MichalK
Tak to pak beru muj prispevek o odumirani starych listu, zpet, omlouvam se toto sem nevedel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:17 Muž MichalK [16] Re: kristian
V akváriu jsou 3 až 2 měsíce všechny rostliny.
Když dám z akvária všechny rostliny pryč a nechám jen 2 ryby, bude to horší, nebo lepší (s těma řasama)? (mě se rostlinky v tanganice nikdy nelíbily) a mám nechat vzduchování (z filtru)? Může se ještě nějak jinak než uměle z filtru nebo z rostlinek nějak voda okysličovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:00 Muž kristian [80] Re: jajaapaja
No jestli je dal do akvaria ted, tak je mozne ze se jeste neprispusobil zmene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 21:40 Muž jajaapaja [174] Re: kristian
To by ty listy byly staré všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 21:35 Muž kristian [80] Re: MichalK
Jak dlouho jsou ty anubiasy v akvariu? Neshazuji jen stare listy nez vyrostou nove? Anubias je pomalu rostouci rostlina, takze nespotrebujue tolik zivin jako neco rychlerostouciho. Problem bych mozna vydel v nadbitku zivin, zkusit testy na no2, no3 popripade zelezo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 21:01 Muž MichalK [16] Re: kristian
Mam 2x neolamprologus brichardi, 2x julidochromis regani a 2x altolamprologus calvus, ale jsou to vsechno mladata max 4 cm (za chvili necham jen jeden par).
No taky musim rict, ze jsem zezacatku myslel ze je to nedostatkem rostlin (proto jsem nakoupil tolik anubiasu i kdyz se mi to moc nelibilo), ale ted vidim, ze se stejne rozlozily, takze rostlinama to urcite nebude, nebo teda aspon myslim, ze ne popripade necham svitit jen jednu zarivku a nedam tam uz zadny rostliny a necham jen ten jeden par ryb, ale nevim jestli by to i tak pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 20:41 Muž kristian [80] Re: MichalK
Na 100Litrech bych nehledal problem ve dvou trubicich. Ja osobne svitim 4x18W. Jake mas osazeni ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:30 Muž MichalK [16] Re: fap
No to je celkem rozumné, ale neproveditelné, neboť ty zářivky jsou v krytu a když vypojím jednu nejde ani druhá, jedině, že bych tu jednu zabalil do alobalu... ale může se to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 17:25 fap Re: MichalK
Zkus jednu zařivku odebrat a svitit jednou a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 17:20 Muž MichalK [16] – Hnědozelená řasa, povlak, černé dno
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám v akváriu 6 rybek (po 4 cm), krmím cca co 2 den artemii, svítím 2 zářivkama v krytu (1x glow 20w a 1x normalni z elektra 18w), 100l akva., jsem naprosto zoufalý, pořád jen jezdím magnetem abych setřel řasu, mám i neritiniu zebru, rostlinky týdně ručně očišťuji, vyměňuji 1x za 14 dní 30% vody, přidávám 1 lžičku sody a soli na 100l a přidávám AlguMin, akvárium mám cca 1,5 m od okna ve výklenku, ale přesto se mi neustále v akváriu tvoří ŘASA. Prosím o RADU, co s tím, je vidět, že rybkám nijak nevadí, ale mě ano. přidávám několik fotek, pro lepší identifikaci, mimochodem písku jsem měl 2x více, jenže kvůli černých chuchvalců jsem jej při každém odkalování musel část odsát, sundal jsem i tapetu aby jste to lépe viděli.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 3785x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10298