Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rybí lékarnička

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Rybí lékarnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 17:47 R Muž romant [27987] Re: vaclav
JRD Kapušany, to je stálice. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2020 16:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Něco z historie. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 12:38 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, nemohla jsem najít lepší forum na můj dotaz stydim Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s přípravkem esha Optima www.rostlinna-akvaria.cz/… Poslední dobou mi odešlo pár pancíků z neznámého důvodu a Optima je prý na posílení imunity a vývoje ryb, tak se chci jen ujistit, jestli to opravdu zabírá anebo jestli to není jen zbytečná investice hmm Myslím, že by bylo dobré do AQ přidávat nějaké vitamíny a tohle mi přijde jako nejlepší volba palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2014 17:58 R Muž romant [27987] Re: JagerMaister
Ano, používám běžně prošlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:47 JagerMaister
ahoj, doma som našiel prípravok sera FISHTAMIN ale má prešlú záručnú lehotu, do roku 12/2013 čo myslíte môžem ho použiť ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 17:40 Žena Nancy [0] Re: Horác
Ze sběrného dvora už mi odepasli - nepřijímají léčiva. Zkusím tedy zajít do lékárny. Děkuji za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2013 13:01 Muž Horác [3942] Re: Nancy
No ... jsou to léčiva ... a i když jejich výdej (resp. prodej) není vázán na lékárnu, kdyby mi je někdo přinesl do lékárny, určitě bych je vzal (stejně jako jakákoliv jiná prošlá či nespotřebovaná léčiva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 11:30 Žena Nancy [0] – Prošlá léčiva
Dobrý den, co s prošlými léčivy z rybí lékárničky? Mám tu Dajana Oidimol, Dajana Bioicht a přípravek na úpravu vody Dajana Chlor Stop. Jedná se o celá balení, předpokládám, že vylít do toalety není dobrý nápad. Napadl mě sběrný dvůr, ale zda vybírají i toto, toť otázka. Pokud máte někdo zkušetnost, podělte se :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2009 11:49 Muž Yirka [9126] Re: Ivulik1
Nemusíš skenovat, již to tu je. Také je ve výrobcích-léčivech a proklikáš se. Na příbalovém letáku je také, pochopitelně, dávkování uvedeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 11:23 Ivulik1 Re: Yirka
Si to bohuzel nepamatuju, ale je tam neco jakoze: na tohle a na tamto a pod. nebo 3 tecky. Tak to mi pripada opravdu neprofesionalni, ale mozna jsem zhejckana :) Taky tam neni napsany jak dlouho se to ma kapat do vody, jestli ji vymenovat a tak. Dostanu se k tomu az za tyden, ale dam si tu namahu a naskenuju to sem :) Nebo jestli to ma nekdo po ruce...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2009 09:28 Muž Yirka [9126] Re: Ivulik1
Já bych naopak řekl, že v příbalovém letáku popisované příznaky nemocí jsou pro hobby uživatele skoro lepší než odborný název nemoci, který mnoha akvaristům nemusí nic říci. Nezapomeň, že eSHa 2000 je širokospektrální léčivo pokrývající celou škálu chorob. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 09:18 Ivulik1 Re: Daniel
Ja muzu doporucit ESHA Exit a 2000. Co me ale pekne stve je, ze ani v podrobnom navode neni presne napsano, na ktere konkretni nemoci, nebo mikroorganizmy to zabira. Ocekavala bych pribalovy letak jako u lidskych leku, ale tady je to vsechno takove od oka. Vyrobce by snad mel vedet nejlip, co vyrabi a k cemu je to dobre tone
Jinak souhlasim s tim, co napsala Danila. Ryby muzou mit stejne priznaky, jako u nemoci a casto je to "jen" premira jedu ve vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 08:22 Muž metal [96] - CichlidyRe: Daniel
ja mamv zasobe esa exit na krupicku,baktopur na plesne a rospad plutiev,entyzol na vnutorne parazity.dobre je mat v zasobe lebo ked sa nieco zomelie nemusi to potom clovek hned zohnat.preto sa vravi ako keby nasiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 00:42 Žena Danila [4489] - SumciRe: Daniel
V mé rybí lékárničce je papír a tam je napsáno:
Podívej se, jestli se nepodělalo topení,
vyměň 1/3 vody v nádrži, přidej vzduchování a čekej, co bude....
Jinak jediný dva léky, co tu mám je Esha Exit na krupičku a akriflavin.
Paradoxně nejsem příznivcem neodborného léčení ryb smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 00:09 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Daniel
Ak myslis samostatne male akvarko, donho filter,ohrievac tak ano, take pouzivam a je to specialne len nato urcene. A ak lekarnicku ako lieky, mam len jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 00:03 Daniel – +Lékarnička+
Čau-te
Chtěl sem se vás všech zeptat jestli provozujete jako takovou rybí lékarničku,když vám nějaká rybička onemocní.Přemýšlel jsem o tom že bych si ji pořídil ,ale zatím jsme nepoužil žádné léživo a tak se vám ptám co by bylo nezbytné pro tuto lékarničku(typy přípravků a názvy).Dikes ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1257x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10286-rybi-lekarnicka