Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění jezírka

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Čištění jezírka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2022 13:27 Žena BBchory [858] Re: Beastie
Záleží, jak moc se hýbe hladina. Pokud je tam furt aspoň nějaká voda, dala bych tam plovoucí bilogickou čističku - dřevěný rám uvnitř s králičím pletivem a do toho huste vysázené bahenní kytky (dá se to vyrýpat v lese u potoka a není třeba kupovat). Celé to plave na hladině, když to překáží nabrání vody do konce, dá se to vyndat bokem, kytky mají kořínky ve vodě, stoupá to a klesá podle toho, kolik vyzaléváte, kytky stíní a kořínky čistí vodu. Pitné to nebude ;-) ale řas by mělo ubýt. Proti komárům jenom ty ryby (ale já mám jezírko podobných rozměrů a tam se nastěhovalo tolik dravých larev a brouků, že tam skoro žádné komáří larvy nezbyly)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2022 10:16 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Beastie
Kytky do to asi nechceš, co? Překážely by tomu zalévání. hmm Kdybys tam hodila třeba kus růžkatce nebo něčeho podobného, tak spolu s přiměřeným přistíněním by to mohlo fungovat i bez filtrace a chemie. Já bych tam místo střechy šoupla leknín a bylo by z toho jezírko, ale když z toho zalévate, tak by to asi nešlo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2022 20:13 Sonic Re: Beastie
Sprav na to tienidlo /drevené napr. ľahko odnímateľné/, tak 20-30cm nad, aby sa k tomu dostali vtáky aj pes, bez svetla sa to nebude zariasovať. Proti komárom pár larvožravých rýb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2022 10:24 Muž Lojza007 [1204] Re: Beastie
Chlor je příliš silná chemie, byť přes noc v přiměřeným množství zase vyprchá, tak ten bych tam nedával, pokud to má být přírodní. I v noci z toho určitě pijou zvířata.
Jediná možnost, aby to vypadalo aspoň trochu čistě, tak tam dát nějakou menší jezírkovou filtraci. Dokud ta voda bude jenom stát, tak bez těžké chemie nebude nikdy čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2022 09:38 Žena Beastie [320]
Máme na zahradě 'jezirko' plastová zapuštěná nádrž, metr na 0,8m hloubka možná 60.
Je v ní voda na zalévání, pro psi na pití, pro ptáky na pití a přes zimu se v tom přítel otužoval. Ještě ale ani není léto a voda už je zelená, plave v tom posekaná tráva a žijí v ní vodoměrky. Chceme vodu udržovat nějak čistou ale netoxickou. Jaký je postup na léto? Zalévat z toho, jednou za měsíc napustit půlku čistou, dávát na noc chlor, vypouštět úplně a čistit,...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 08:27 Muž Yirka [9126] – Něco málo jarní osvěty

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 12:55 mirex
u jezírka je dobré počkat, biorovnováha se nastaví sama, ale trvá to dost dlouho. Pokud jsou v jezírku ryby a ty se krmí je dobré pomoc biorovnováze bakteriema z lonska mám odzkoušené a velká spokojenost s Bacter pond www.homepond.cz/… Pokud se jedna o jezirko bez ryb čistě s rostlinami muzou se a nemusi bakterie aplikovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2017 13:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sharka71
-tak to budou ty jílovité částice
-není potřeba si dělat nějakou starost ,pokud tam živočichové nevykazují žádné známky onemocnění ,případně známek jiných nestandartních projevů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 13:11 Žena sharka71 [37] Re: lacewings
Je pravda, že po dešti se tam objevuje skoro vždycky. Krmení tam žádné nedávám, jak jsem psala, tohle je jen průtokové jezírko, ryby mám v jiném. Půda je tam jílovitá, takže by to asi možné bylo. Nejvíc by mi řekl rozbor...ale si právě říkám, když tam jsou v pohodě žáby, tak to asi nic jedovatého nebude, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2017 13:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sharka71
-zákal může klidně způsobovat prostupnost při dešti z okolních hornin,třeba jílové prostředí
-pokud se jedná i o jev nahodilý ,tak to může být klidně v důsledku krmiva ,který je používán třeba nadměrně
-z rostlin,jako "uvolnující efekt" bych to viděl jako málo-pravděpodobné
-spíše ta organická hmota ve vztahu k bakteriím a prvokům ,bude důsledkem vzniku
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 12:36 Žena sharka71 [37] Re: lacewings
Zákal se tam objevoval ale už před čištěním a vždy jen v místě jak je vidět na fotkách. Nemůže to být nějaká chemikálie? Pevně tedy doufám, že ne. Myslela jsem jestli to nemůže vytvářet nějaká rostlina z okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2017 12:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sharka71
-je možné ,že zákal je důsledkem zvýšené koncentrace organických látek ,protože jezírko ještě není dostatečně nastartováno "oživeno" drobnými kroužkovci ,prvoky, bakteriemi, hlísticemi atd. v důsledku čištění
-biomasa plovoucích bakterií a prvoků způsobí mléčné zakalení vody
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 11:52 Žena sharka71 [37] – divná voda v jezírku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím nevíte co by mohlo způsobovat ten bílý zákal v jezírku? Je to v den vyčištění, ale objevoval se tam i před tím. Ryby v něm nemám, jsou tam jen skokani. Jezírko je průtokové, přírodní, před ním je ještě jedno, kde je hlavní přítok a tam to není a pak další, kde mám ryby a tam taky ne. Doufám, že to není nějaká chemikálie. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 22:41 Žena EditHa [91] - TetryRe: hr:-)))
Díky, dobrá inspirace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:11 hr:-))) Re: EditHa
Edit, this is video for you X-)
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:11 Žena EditHa [91] - TetryRe: Jarik
kouknu se na youtube a nasadím černý brýle :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:49 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: EditHa
Přesně jak píše hr:-))).Stačí dát malej do toho rohu jak je nejvíce toho nafoukaného neporadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hr:-)))
Už vidím jak kolem rybníka běhám s prodlužovákem a lezu do toho bordelu abych nastavil skimmer. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:35 hr:-))) Re: EditHa
Však ti stačí malej skymer, jen do toho místa, kde se zafoukává ten bordel na hladině.
Vždyť ten skymer by si to natáhl až v tom místě.
Stačí malej skymer a prutokový čerpadlo a hotovo.
Skymer si dokáže středně šikovný kutil vyrobit sám, návodů jak na to, je plnej youtube.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: EditHa
Vem si černé brýle ono to tak nebude vidět. Rybník, to je široký pojem trocha bordelu tam patří. To není jak v té reklamě, dočista dočista. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:10 Žena EditHa [91] - TetryRe: Jarik
Skimmer na plochu rybníka by stál asi 48000 což je skoro 2x tolik než výdaje na celý rybník. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:16 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: EditHa
Já myslím že by stačil skimmer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 14:21 Žena EditHa [91] - Tetry – jak nejlépe posbírat kal a nánosy na rybníku
Náš rybník je stojatý a když pěkně fouká na hladinu smetí a kal se dostane do jednoho rohu,voda je čistá a tak sbíráme kal síťkou na dlouhé tyči(od bazénu).Fungoval by nějaký vysavač povrchového kalu? Šlo by asi o plochu max. 2x2m kalu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 12:53 Muž Jurasek [137] Re: Jitka
Jezírko jsem vypustil tak do půlky, fólii odrhl kartáčkem, vybral to do kýble a na kompost. Je dobré mít ty lekníny nasázené v kýblu - vytáhneš je ven a pak ten bordýlek u dna odsaješ kalovým čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 12:04 Žena červík [4] Re: Jitka
kýbl, holinky a vodou z jezírka si zalejt zahrádku a bioodpad na kompost nebo ke kytkám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 11:28 Jitka
Dobrý den, koupili jsme zahrádku a na ní je i malé jezírko, asi tak metr na metr, do hloubky snad ani ten metr není. Jsou v něm nějaké lekníny a hlavně spoustu shnilého bioodpadu přes zimu. Chtěla bych poprosit někoho zkušenějšího, co s tím. Je to jezírko s černou folii, které se nedá vypustit. Jak ho mám vyčistit? Nabízí se mi snad jen nějaká biochemická cesta. Díky předem za radu. J.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 21:30 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Jarik
Ahoj, já ospbně ho čistím celkově 4x do roka. z jara, 2x přes léto, a na podzim. na jaře ho vypustím, prostřihám rostliny odstraním rasi co se udělali přes zimu. v létě odstranuji starou zhnilou trávu a kořeny. a na podzim prostříhám kořena, trávu a prostě vše aby to tam přez zimu nehnilo a nedělalo zbytečně co2 a neumírali ryby, na podzym ho čistím nejpečlivěji, tak hodně štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 21:21 libca Re: Jarik
Mělo by se čistit na jaře a případně pokud je třeba tak během roku. Vysát kal a nepořádek ze dna, řasu apod. Ostříhat rostliny na podzim. Přeju hodně úspěchů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 19:56 Muž jajaapaja [174] Re: Jarik
Já ho čistím po roce.Vždy touto dobou.Vypustím oškrabu ze stěn řasu.Vyberu humus na dně.A napustím vodu z bazenu z loňského roku napůl s čerstvou vodovodní.Pustím ryby .Pustím filtrování.A je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 19:39 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – čištění jezírka
jak casto a kdy bych mel cistit jezirko??sem zacatecnik tak mi poradte vse kolem toho prosim
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 2904x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10282-cisteni-jezirka