Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubec - rozmnožování

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Čtverzubec - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:50 Žena LLee [1] Re: Andulka
Ahoj,
mám jednoho čtverzubce trpasličího ve 140l společenském akváriu, populaci kružníků čínských zlikvidoval během tří dnů. Co se týče okružáků, hodila jsem tam několik dorostlých, ti sice přežívají, ale mladé vidět není. Nevím jestli se nemnoží nebo ty mladé požírá. Jediné levatky tam drží jakš takš stabilní populaci (i když žádná sláva) asi mu tak nechutnají, ale občas vidím že na ně útočí, takže jako nouzovka asi dobrý. Každopádně nejraději má ty malé kružáky, tak je chovám bokem a sem tam mu nějakýho "na chuť" hodím.
Ono s těma šnekama je to těžký, když nepřekrmuješ tak jich tam nikdy nebudeš mít moc, a v kombinaci se čtverzubcem nemají moc šanci se tam stabilně držet.
V případě že by jsi je měla taky ve společnosti dalších ryb tak počítej s tím že při krmení k němu budeš muset přistupovat individuálně (já ho krmím bokem z brčka), jinak se přes ostatní ryby k žrádlu moc nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 17:28 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím chovatele čtverzubců trpasličích! Ráda bych si teď pár pořídila a chci si ověřit jednu informaci - v článku o čtverzubcích v Akváriu (č.3) jsem se dočetla, že do sebe cpou žrádlo, i když jsou plní, resp. jídlo loví a zas vyplivují. O co mi jde - plánovala jsem, že je budu mít k akvárku s okružáky, tzn. že potravu tam budou mít k dispozici pořád a bude se jim taky množit. Takhle to tedy nepůjde? Vy při krmení šneky vhazujete nebo je tam máte taky pořád? Děkuju za rady!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2009 23:52 švíco - Raci, krabi, krevetky – Re: Lenka
Pohledej na webech...hlavně na zahraničních. Samečka poznáš podle výrazných vrásek za očima, má měně výrazné hlavní skvrny a pokud je dominantí, má tmavý pruh na břiše. Když dva samci zápasí o teritorium, umí se jakoby nafouknout na placku...umí se sploštit a vyvýšit hřbet. Samička má krásně boční skvrny, bez vrásek za očima, a mívá na hřbetě spoustu drobných teček....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:20 Lenka - Raci, krabi, krevetky – Re: algastra
ahoj jak poznáš samečka a samičku?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 18:48 algastra - Raci, krabi, krevetky – Re: Snofrev
Děkuji za odkaz.
Mám samečka na dvě samičky, mají se čile k světu již pár měsíců a napadlo mě, že by nebylo od věci zkusit je pomnožit, tak uvidíme jak se bude dařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:18 švíco - Raci, krabi, krevetky – Re: Mrakoplash
Tak tak, článek je to parádní. Nejucelenější přehled vrtulníčků v češtině, co jsem viděl. Pokud by věděl někdo o dalších podobných článcích, tak budu vděčný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 13:14 Mrakoplash - Raci, krabi, krevetky – Re: Jiri
Moc pěknej článek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 23:54 Jiri - Raci, krabi, krevetky – Re: algastra
Zkuste si přečíst tento článek aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:51 Muž Snofrev [52] – Re: algastra
na českých serverech jsem nic neobjevil, jen na zahraničních
vytíračky 17 litrů, bujně zarostlé a nejlépe s jávským mechem do kterého se vytírají
jeden samec a jedna, maximálně dvě samičky
velmi čistá voda, živé krmení, nejlépe šneci
jikry malinké, průhledné, potěr se rozplavává cca po 4-5 dnech a nutno krmit živou drobnou artemií
po několika dnech přijímají i na drobno nasakenou masitou stravu

rodiče údajně mladé nežerou, ale asi bych to neriskoval

zítra v práci dám klidně i nějaký odkaz, mám v oblíbených
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 21:28 algastra – množení čtverzubců?
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s množením čtverzubců trpasličích - tedy spíš, zda se to někomu vůbec podařilo. Děkuji
Reklama

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 1069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10126-ctverzubec-rozmnozovani