Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubec - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Čtverzubec - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.02.2012 20:18 Muž navik [908] - SumciRe: Boudy
Fotka k příspěvku Ke tření dochází v největší houštině rostlinek - v mém případě buď velký chomáč jávského mechu nebo trs hnědovky, kdy obvykle po výměně části vody vzápětí sameček pravidelně láká samičku do houští. Vzhledem ke tření tam těžko odhadovat, kolik bylo nakladeno jiker, avšak obě nádrže, kde k odchovům došlo (Siluridark, Gemini LX) jsou i osazeny krevetkami, které si bezpochyby na jikrách či nerozplavaném plůdku pochutnají jedná se spíše o šťastnější přeživší nejsilnější jedince... . Rodiče téměř s jistotou mladé cíleně nepožírají - vzhledem k malé pohyblivosti rozplavaného plůdku by neměli problém jej během krátké doby "vysbírat". Po rozplavání si prcci v jemnolistých rostlinách vybírají mikrofaunu žijící v nádrži a přikrmoval jsem mraženým vířníkem, později jemnějším planktonem. Parametry vody jsou uvedeny v popisech nádrže - jedná se průběžně o měkkou vodu (cca 5 dGH) s nízkou alkalitou (1-1,5), teplota cca 28 stupňů +/-, mírně kyselé pH (cca 6,5) a vodivostí obvykle v rozmezí 270-340 uS/cm. Rybky je třeba udržovat v dobré kondici kvalitním krmením (žívé či mražené patentky, drobnější plže, výjimečněji živé nitěnky a nepochybuji, že si občas uchvátí malou nepozornou krevetku na svačinku) - za těchto podmínek jsem je ke tření nenutil :-), ale pravidelně po údržbě a výměně cca 15-20% vody (obvykle za mírně chladnější) páry rybek mizely v houštině :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 19:53 Boudy Re: navik
Ahoj, zajímá mne, zda jsou kanibalové, kolik mají mladých a čím jsi krmil? Jaké byly parametry vody? Vytírali se do rostlinek? Nějak se mi nedaří je přinutit ke tření, ale co kdyby :-) chci být připraven. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2012 22:12 Muž navik [908] - SumciRe: Boudy
Fotka k příspěvku Opakovaně mi jich několik ve společné nádrži (buď Siluridark nebo teď aktuálně v mám několik centimetrových prcků v Gemini LX) odroste samo.... ;-) v příloze obrázek z minulého odchovu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 14:29 Boudy – Odchov
Ahoj, chci se zeptat, povedl se někomu odchov čtverzubců trpasličich? Myslím osobně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2009 23:52 švíco Re: Lenka
Pohledej na webech...hlavně na zahraničních. Samečka poznáš podle výrazných vrásek za očima, má měně výrazné hlavní skvrny a pokud je dominantí, má tmavý pruh na břiše. Když dva samci zápasí o teritorium, umí se jakoby nafouknout na placku...umí se sploštit a vyvýšit hřbet. Samička má krásně boční skvrny, bez vrásek za očima, a mívá na hřbetě spoustu drobných teček....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:20 Lenka – Re: algastra
ahoj jak poznáš samečka a samičku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 18:48 algastra Re: Jiri
Děkuji za odkaz.
Mám samečka na dvě samičky, mají se čile k světu již pár měsíců a napadlo mě, že by nebylo od věci zkusit je pomnožit, tak uvidíme jak se bude dařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:18 švíco Re: Jiri
Tak tak, článek je to parádní. Nejucelenější přehled vrtulníčků v češtině, co jsem viděl. Pokud by věděl někdo o dalších podobných článcích, tak budu vděčný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 23:54 Jiri Re: algastra
Zkuste si přečíst tento článek aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:51 Muž Snofrev [54] Re: algastra
na českých serverech jsem nic neobjevil, jen na zahraničních
vytíračky 17 litrů, bujně zarostlé a nejlépe s jávským mechem do kterého se vytírají
jeden samec a jedna, maximálně dvě samičky
velmi čistá voda, živé krmení, nejlépe šneci
jikry malinké, průhledné, potěr se rozplavává cca po 4-5 dnech a nutno krmit živou drobnou artemií
po několika dnech přijímají i na drobno nasakenou masitou stravu

rodiče údajně mladé nežerou, ale asi bych to neriskoval

zítra v práci dám klidně i nějaký odkaz, mám v oblíbených
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 21:28 algastra – množení čtverzubců?
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s množením čtverzubců trpasličích - tedy spíš, zda se to někomu vůbec podařilo. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 16:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sid
Máte pamatováka ;-) je to ve třetím čísle Akvária
www.klub.akva.sk/…

Respektive je tam článek o těhle špuntech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 16:21 Muž Snofrev [54] Re: Sid
Ten článek v akvaristice jsem četl, byl pěkný, ale jestli si pamatuji, tak tam napsala pouze to, že je rozmnožoval jakýsi japonec v 16l nádržích, odkaz na jeho stránky sice měla a ještě se jich spousta najde na netu, ale stránky jsou již nefunkční
koukal jsem i na její stránky a tam píše o čtverzubkách jako celku, přímo tyhle trpašličí ne-e

já jen, že mi dneska po akva začal jezdit sameček, kterej se pořád otírá o samičku, tak zjišťuju co se to děje a jestli se náhodou nehodlaj třít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 16:16 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Snofrev
Myslím, že o tom psala Raviolka v některém z čísel Akvárium (Klub.sk).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 16:07 Muž Snofrev [54]
Ví prosím někdo jak probíhá tření u těchto prcků?
Mohl by mi ho někdo popsat? Případně jestli někdo zná nějakou stránku, kde je o tření těchto obrů cokoliv napsáno (v češtině) a dal by sem odkaz, byl bych mu moc vděčen.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10126-ctverzubec-rozmnozovani