Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nejprodávanější ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nejprodávanější ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 14:56 vavralery
Pancernicek kropenaty...aktivni rybka,snasenliva,hezka a nenarocna....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 07:17 tosomja – Ja
Gupky! smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 16:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: invalida
Já jsem na RD, takže malej příjem mám (manžel je řemeslník, takže je to podle práce s těma příjmama, jednou to jde, jednou zas nic moc - prostě to nejsou stálý a pravidelný peníze). Ale zastávám názor, že pokud něco chci, tak i když nemám moc, buď si na to ušetřím, nebo se to pokusím sehnat levněji (tzn. nekoupím endlerku v Horbachu za 65, ale seženu jí někde za 10 nebo 20 kaček) anebo si to holt musím odpustit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 15:20 S Muž invalida [3881] Re: ivaha
Když máš třeba malej příjem, uvažuješ než koupíš.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 13:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: snehulda007
snehulda007 napsal: Tak když jsi tak ortodoxní zastánce živrorodek zdarma tak ti prozradim něco co s tebou flákne o zem. V hornbachu jsem viděl endlerky 65 kačáků za kus.
Já zase tvrdím to, že pokud budu nějakou konkrétní rybu chtít, tak si jí koupím, ať stojí 50 nebo 200 a bude mi to jedno, protože jí chci. U vytoužené ryby nad tím vůbec nešpekuluju, teda pokud by to nebyly nějaké horentní sumy (ale zase na druhou stranu - kdo chce drahé ryby, musí s určitýma nákladama počítat, nebo se zaměřit na cenově dostupnější). ;-)
Zrovna endlerky se běžně prodávají za pár korun, ale kdyby tohle byla jejich normální cena a chtěla bych je, tak ani nemrknu a koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.06.2012 06:37 R Muž romant [27987] Re: Ad@m
V předešlém příspěvku od Libora v bodě 3, tam je ukryto to tajemství té ceny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.06.2012 06:33 Muž Ad@m [1051] Re: snehulda007
A to boli krížené so žralokom, alebo vykladané drahokamami? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2012 06:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ad@m
Několik pro mne nezbytných komentářů smich 1) živorodky by se rozdávat neměly, protože všechno, co se rozdává, toho si lidé neváží a nijak je to nemotivuje k tomu, aby se o to správně starali. Humanitární pomoc v Africe také k práci nemotivuje, stačí si přečíst zápisky cestovatelů, kteří shání v Keni nosiče. Co dělají, když dřepí na zemi a kouří? Čekají na humanitární pomoc smich
2)K vytuněným varietám - ty teda pořád za pár kaček nejsou. Mistrovské oko pod kilo není a to je kaček docela dost....
3)65 kaček za endlerku není nijak výrazně moc, pokud uvážíte, kolik lidí tu rybku mělo v ruce, než do Hornabachu dojela... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 22:24 Muž snehulda007 [850] Re: Ad@m
Běž do nejbližšího zveráče a zkus jim to tam navrhnout ;-) Já mám platy a Endlerky a samozřejmě je rozdávám.
Tak když jsi tak ortodoxní zastánce živrorodek zdarma tak ti prozradim něco co s tebou flákne o zem. V hornbachu jsem viděl endlerky 65 kačáků za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 22:08 Muž Ad@m [1051] Re: snehulda007
Väčšina druhov živorodých rýb by sa mali rozdávať, lebo to tempo, akým sa množia je neuveriteľné coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 22:00 Muž snehulda007 [850]
Já si myslim,že paví očka. Zvlášť když jsou dneska za pár kaček k sehnání i ty "vytuněný" variety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:54 Muž Ad@m [1051] Re: Semtex
Ale zase sú často kupované začiatočníkmi, ktorí sa riadia heslom čo je pekné farebné a má veľké plutvy musím mať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Ad@m
ne Betty určitě ne, ty se kupují po jedný dvou, ale jiný hejnové ryby po vícero kusech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:27 Muž Ad@m [1051] Re: sevca23
+betty, ancistrusy a corydoras :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:03 sevca23 – prodavani
Ja myslim ,že se nejvíc prodávají živorodky nebo neonky :) ano palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 23:43 Muž Jiri_99 [425]
:-D
Myslím, že nejvíc se prodávají naprosto obyčejné rybky, jako paví oka a živorodky vůbec, neonky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 23:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Ninco
Ano, těm závojnatkám věřím. I my jsme je měli ve stovce, cca půl roku. Ne, žádný strachy o jejich osud, věnovala jsem je sousedům o dva baráky vedle, mají jezírko. Ale ryba je to atraktivní a v laickým povědomí je asi opravdu dost zprofanovaná jakožto akvarijní - viz. "zlatá rybka" v kouli. Bohužel, ten obrázek závojnatky v maličkým akvárku je natolik zažitej i u neakvaristů, že u začátečníků vpodstatě ani není divu, když si jí pořídí.
Ad malý tetry - už jsem to tady někde psala v jiný diskusi - viděla jsem v obchodě nádherný cca 2 cm rybičky, strašně se mi líbily. Jelikož mám prázdnou elementku, ptala jsem se, jestli si je tam můžu dát. A prej - ale určitě jó, to bude ideální. Doma koukám do atlasu, a ejhle - tetra rodwayova, 60 litrů. Byly by ty tetry stejný chudáci jako ty závojnatky.
Kéž by nejprodávanější ryby byly prodávaný do vhodných nádrží, to by mě těšilo hlavně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 22:53 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj, nechtělo se mi číst celé téma, ale z vlastních zkušeností s prodejem ryb v akvaristice, vám mohu sdělit, že mezi nejprodávanější ryby patří bohužel i ZÁVOJNATKY. Jinak co jsem v rychlosti četl, tak jsem viděl neonky, paví očka a ancistruse. Ano toto jsou opravdu nejprodávanější ryby, ale i barevné živorodky nebo různé malé tetry nejsou pozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Nonono kamarádko, také bych se ohradil, ale asi jinak než je žádáno...znám ty kteří umí dělat zovojové neonky jako zcela normálně plovoucí, pokud jde o toto. Protože jinak podle vyjádření "monstra" jsou všechny závojové formy také "monstra"...No nevím....mají své obdivovatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:03 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
Tak na ty radši zapomenout. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 09:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
a nezapomenout na závojnatá monstra :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 05:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Djimmy
Djimmy napsal: Modré,červené,černé,obecné
zelené, zlaté... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 01:12 Muž Djimmy [0] – NEONKY
Modré,červené,černé,obecné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2012 22:09 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Roketka
Haha - to mi připomnělo, jak jsem si taky kdysi myslela, že to musí být pestrý akvárium plný těchhle ryb (v době, kdy jsem v nejmenším netušila, že jednou budeme mít doma ryby a kdy jsem betty viděla někde na obrázku a ani nevěděla, jakže se to jmenujou) :-D
Ale nejprodávanější asi budou neonky, mollyny, platy, paví očko apod., ancistrus - prostě to, co má nebo někdy měl doma skoro každej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:34 Žena Roketka [9] - Labyrintky – Bojovnice pestrá
U mě je nejkupovanější Bojovnice pestrá. Tuhle rybku jsem obdivovala už jako dítě, trochu si mě pozlobila, když jsem pak zjistila, že nemůžu mít akvárko plné nádherných samečků, jak jsem si to kdysi vysnila.

Nyní mám tedy nádherného modrého krasavce, který se ale, mrzák, nechce třít.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.06.2012 13:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Ad@m
Proč my chováme Betty splendens...
Už to tu trochu Libor nakousl....
Když máte neonky - např. tak mladé budou z velké pravděpodobnocti kopie rodičů.
Když máte mladé u Betty spl. nikdy dopředu nevíte jakou bude mít barvu, ploutve.... povahu.
V odchovech je velká pravděpodobnost, že budete mít nějakou vyjmečnou rybku než když chováte třeba ty neonky. Kolik si myslíte že jsme měli potomstva žlutých bojovniček po žlutých rodičích? Ani jednu.
Po prvním výtěru černého samce v potomstvu nebyla ani jedna černá rybka. V prvním výtěru jednoho z potomků bylo 9 černých rybek 3 samečci a 6 samiček. Kolik černých bude v potomstvu od těch dvou ze 3 samečků nevím, začínají se vybarvovat, zajímavě vybarvovat. 2-3 rybky začínají chytat černou barvu, ale jak bude v dospělosti zbarvená je ještě ve hvězdách.
Toto je to napětí co nás na Bojovnicích nejvíc zajímá.
Takové vzrušení prostě u neonek nemáte, pořád to bude jen neonka. Ale ty jsou taky moc pěkné, též je máme, ale neodchováváme.
Tu jsou stránky kde je plno pěkných kousků a s vysvětlením co je jaká varianta bojovnice

theaquariumwiki.com/…

A komu se nelíbí přešlechtění B. splendens, má možnost chovat divoké bojovnice stavějící pěnová hnízda, nebo tlamovcové, které stejně jako Tlamovci odchovávají své mladé v tlamkách.

www.israquarium.co.il/…

Lovení bojovnic je z 99% jeden z nejsnažších, většinou vám do síťky či fajfky vlezou dobrovolně.


Pokud jde o krátkoploutvé samce, tak bych řekl, že v poslední době začínají být u nác více oblíbeni.
Ono opravdu nejvíc Bojovník vynikne když je PK - přírodního vzezření.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 09:36 Muž Ad@m [1051] Re: Martex42
Ancistrus je dobrý, ten sa predáva všade. Mrenky štvorpruhové u nás nemávajú, ale vôbec mi to nevadí, pretože tú ich bláznivú povahu neznášam. U nás sa najviac predávajú živorodky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: KotyzaVamberk
KotyzaVamberk napsal: Tak já patřím k té skupině,co si koupí ty své vyvolené cichlidy střední a jižní ameriky,pak je problém s odbytem a když jsem odvezl do akvaristiky malé synspily ,tak po dvou měsících ,jsem si je musel vzít zpět.Neprodejné .
No jo, máte pravdu, většinou se prodávají déle a pokud nemáte prostor na jejich "ustájení" tak to je problém. Jako větší se prodávají docela dobře... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2012 05:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ad@m
To je asi podobná otázka jako kdyby jste se zeptal, proč se mi líbí baby a ne kluci.
Mimo sexuální orientace v tom roli hraje více aspektů... smich
Meditovat o betách je podobný nesmysl a přesvědčovat k jejich chovu ještě větší. Někdo chová dvorkové slepice pro vajíčka, někomu se líbí zakrslé paduánky a jsou to také slepice...Jen mají vajíček míň a jsou menší. smich
Já tedy dodám jeden argument k chovu bet - ovšem tím nemyslím asi totéž co vy - ještě před několika lety jsem s betími samci soutěžil, takže jsem jich měl naráz třeba 500. Při hledání vítězné barvy a tvaru máte v rukou osud těch ryb sám. Jste tvůrce a když se vám to povede, můžete být pyšný. Mimo toho, že se vám pak docela dobře po ocenění ryby, jejichž prodejem se živíte, prodávají o hodně lépe hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 04:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Bývám často přesvědčen o své pravdě, za ty roky co jsem na světě, i když také někdy i po té době bývám někdy přesvědčen, že jsem žil dlouho v bludu. smichNa vaši otázku vám odpovím snadno.
...a s ostatníma mladýma mu mám klidně přinést i ty "staré", že lidi radši koupí velký ryby - proboha proč? Odpověď na vaši otázku souvisí s mou první odpovědí. Už vám to je asi při čtení jasné - druhý typ nakupujících....
smich Véliké, převéliké, barevné, krásné...znalý ví...staré....
Také takové ryby v některých obchodech, kam dodávám, po mně takové požadují. Znají zjevně dobře svou klientelu. Jsou obchody naopak, kde umí vysvětlit, proč ryba nemá deset cm, ale jen čtyři....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 23:54 Muž Martex42 [20] - Tetry
U nás se dobře prodávají Ancistrusové.Také parmičky Mechové a čtyřpruhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   02.06.2012 23:28 Žena petulinakk [2016] Re: Ad@m
Adame, tobě se nelíbí betty, jinému třeba neonky, jinému velké ryby, malé ryby... někdo chce ryby dravé, někdo tvarově zajímavé, někdo fialové s kolečkama...

"A preto Vás prosím, ukážte mi nejaké rozumné dôvody, prečo ich chovať"
A jaké jsou ty "rozumné důvody" pro chov např. neonek, skalárů, ancíků atd... kromě toho že někoho zaujaly, a prostě se mu líbí?
To, že se betty nelíbí tobě, myslím neznamená že pro jejich chov není důvod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 23:22 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Ad@m
Mne sa lúbia zas dlhoplutví samci a páči sa mi dokonca aj ten ich výraz. Ďalej čo sa mi páči je ich elegantná plavba a je to proste ryba ktorá zaujme. Láka ma napríklad aj osádka v podobe väčšieho húfu malých menej výrazných a prírodne sfarbených rybiek a medzi nimi ako dominanta samec bojovnice, najlepšie nejaký pekný dragon (len nie PK).
Napríklad ďalšie ryby, ktoré by som rád použil ako dominanty sú velifery. Viem si napríklad predstaviť párik oranžových velifier spolu s trpasličími pancierničkami..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 23:19 KotyzaVamberk Re: LiborSprysl
Tak já patřím k té skupině,co si koupí ty své vyvolené cichlidy střední a jižní ameriky,pak je problém s odbytem a když jsem odvezl do akvaristiky malé synspily ,tak po dvou měsících ,jsem si je musel vzít zpět.Neprodejné .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 23:12 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Ad@m
co vím ze zkušenosti,tak se občas stane,že si krátkoploutvého samce koupí lidi jako samičku...I ti dlouhoploutví jsou nádherní,ale taky to není rybka,kterou bych chtěla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 23:09 Muž Ad@m [1051] Re: glumča
Hmmm. Pravda. Ten príspevok je len tak - zo zvedavosti. Ale na tých krátkoplutvých samcoch niečo bude. No myslím, že medzi začiatočníkmi veľkú šancu nemajú. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.06.2012 23:05 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Ad@m
mě osobně se třeba líbí krátkoploutví samci a co je na nich zajímavého?třeba jejich namlouvání,to je úžasná podívaná. ano ...a navíc je to klidná rybka,žádnej plašan,stačí jí menší prostor a patří mezi ty nenáročné rybky.
tak proto asi bude ta oblíbená ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 23:01 Muž Ad@m [1051] – A HITom roka sa stáva...?
Ja by som sa rád spýtal, čo sa Vám páči na Bettách. Mňa napríklad vôbec neoslovili. Je to pre mňa iba jedna z mnohých rýb, ktoré sa šlachtia ako na bežiacom páse. Asi ako Gupka. Tú som tiež nikdy nechoval a ani ju chovať nebudem. Asi. Nikdy nehovor nikdy. Ale späť k veci. Čo sa Vám páči na Bojovniciach. No... Počítam s reakciami typu: "Veď má predsa nádherné plutvy." alebo: "Jestvujú predsa krásne farebné varianty." a pod. Ale trocha pesimizmu je podľa mňa na mieste. Samce sú voči sebe veľmi neznášanlivé. A tiež sa mi nepáči ich výraz tváre... Takto by som mohol pokračovať do nekonečna. A preto Vás prosím, ukážte mi nejaké rozumné dôvody, prečo ich chovať. Ďakujem za pochopenie a prípadné reakcie. Alebo skôr ďakujem za prípadné pochopenie a reakcie. Na túto otázku sa pýtam nie z dôvodu, že zvažujem ich chov. To rozhodne nie. Len chcem vedieť, prečo ju väčšina z Vás, kolegovia, uviedlo ako jednu z najpredávanejších a najobľúbenejších sladkovodných rybiek. A prečo sa všetkým páči. Okrem mňa, samozrejme. A aj prečo zaplňuje s Diskusmi súťaže o najkrajšiu rybu a tak. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2012 20:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Libore, bohužel máte s největší pravděpodobností pravdu. Ale je to škoda :-O Když jsem se majitele prodejny ptala na odkup mollyn, vyplynulo z toho, že si nechám pár svých mladých a s ostatníma mladýma mu mám klidně přinést i ty "staré", že lidi radši koupí velký ryby - proboha proč? Přece, když si koupím mladou rybu, bude mi dýl žít, tak proč kupovat starší? Když mě pak přesvědčoval o těch tetrách rodwayových, že do mini můžou určitě, tak mi to asi podle všeho tvrdil tak, jak je zvyklej to tvrdit té většině zákazníků, kterým je to fuk. Jinak myslím, že on osobně tomu rozumí a ví o čem to je, na spoustě věcí se s ním shodnu, když se zapovídáme. Na ty sličenky a halančíky jsem se ptala prodavače (majitel tam zrovna nebyl) - když si teď zpětně vzpomenu, jak jsem na rady tohoto prodavače slepě spoléhala při zakládání akvária... Naštěstí chyba byla jen ta, že jsem si nechala prodat puškvorec, to není nic tragickýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   02.06.2012 04:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Milá, zlatá...tohle je názor "zájemce o akvaristiku". Pak je ještě jeden jeden typ - i když nehomogenní, ale v mnohém jsou si velmi podobní - "dejte mi tajhle tu červenou, tu černou, tu žlutou, tu placatou a tajhletu s proužkem". Za tu dobu, co ryby dělám, a už je dlouhá, je ten počet skutečných zájemců o akvaristiku proti těm druhým zhruba 1:18-20. Rázem pak zjistíte, že prodejné i prodávanější jsou ryby zcela jiné, než ty, které máte na mysli vy. Ti druzí jsou podstatnější pro prodávající více než ti první. Zájemce o akvaristiku si nastuduje vše potřebné o své vyvolené rybě, zařídí ji akvárko a koupí si pár kousků. Budou asi dokonce i dražší, protože budou málo prodávané, ale to je zájemci jedno, protože on je chce. Bude je chovat rok,dva, nebo i tři a rybky budou prosperovat. Nedej Bože smich se i množit. Obchodník takového zájemce uvidí maximálně, když si přijde koupit žrádlo. V lepším případě, když mu přijde nabídnout přebytky, které asi ani dokonce nevykoupí, protože od návštěvy "zájemce" se na tu rybu nikdo neptal. Druhá skupina je pro prodejce mnohem zajímavější...ryby nakupují ve velkém, dokonce pravidelně a většinou i často smich Z toho vyplývá orientace mnohých prodavačů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 00:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: semko
Vím, že původní příspěvek je už starý - ale třeba to někoho s volnou kapacitou zaujme i dnes. Já kdybych měla 8 volných nádrží, tak kdybych měla zkušenosti, chovala bych ryby, které nejsou zas až tak běžné. Např. u nás - sehnat rybku do miniakvária asi bude oříšek (která by tam skutečně netrpěla - mě byla doporučena tetra Rodwayova - zlatá, považte, už jen to, že vím, že je to tetra, tak jasně nepatří do mini, i já vím, že tetry jsou plavci). Při dotazu na živorodku sličnou jsem se "dozvěděla" až po zadání latinského názvu - "elegans - jo, to jsem někdy slyšel", na halančíky "Jo, ty někdy míváme..." atd. A to jsem začátečník, po pár měsících čtení zde a na jiných stránkách vím víc, než někteří prodavači, kteří mezi rybami tráví půl dne - škoda sad Vážně myslím, že není problém vybrat si pro chov ryby, které jsou poměrně nenáročné, pěkné, zajímavé a ne až tak obvyklé (= tudíž dobře prodejné).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:26 semko Re: brabenec
u nas v obchode najviac predavame klasika zivorodky, ancistrusy a dovozove betty z azie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 18:40 Joecz Re: brabenec
určitě neonky, všem se líbí a většině začátečníků nevydrží a tak si koupí další
bojovnice nedoporučuju, pokud to neděláte jako hobby a nebudete separovat samce...

já osbně bych si bojovnici v petshopu nekoupil, co jsem viděl, tak jsou to samý chudáci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:55 ondra08 Re: FranzFritz
tak pokud má všechny podmínky jaké potřebuje tak náročná ani není.ale vytipoval bych si až na nějakém rybníku bude prachová potrava a pak bych jich teprv dal do tření ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:12 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: ondra08
Neonku červenou bych raději nedoporučoval. Co vím, tak je docela náročná na odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 10:57 ondra08 Re: brabenec
Cichlidy:Skalára Sumci:Ancistrus sp. Panceřníčci: Aeneus, Paleatus, Panda, Sterbai Tetry:Neonka obecná, Neonka červená Živorodky: Gupka, Mečovky Karovití:Parmička čtyřpruhá Labyrintky:Bojovnice pestrá

Určitě záleží co nejvíc zrovna jde třeba u štěrbáků můžeš mít často problém z prodejem.Ale toto jsou asi tak nejprodávanější ryby které jdou měsíčně do světa vyváženy v desetitisícech kusů.Být tebou se pustím asi do neonek červených i když nevím jestli máš patřičné zkušenosti.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 00:58 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: brabenec
Některé druhy krevetek jsou za dobrou cenu. Vlastně všechny, které se špatně množí a jsou pěkně vybarvené. Z ryb bych nezapomínal na čichavce. Nejlépe zakrslý, medový, perleťový. Z pancéřníčků třeba panda, leopardí a podobné výrazné. Určitě bych hlavně sázel na vzhled, protože nejvíc prodává. Ale třeba sekavce v některý akvaristikách nechtějí, protože není moc vidět, i když to je nádherná ryba.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 13:29 Muž Geri [29] - SkaláryRe: Horác
zaměřil bych se klidně i na běžně dostupné ryby, jen bych zvolil vzáčnější formy, které se jen tak nevidí, např.: závojová neonka, xantorické formy, různé vyšlechtěné atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 13:17 Mrakoplash Re: Horác
U těch je pak riziko, že je nebude mít komu prodat, což je nakonec obdobnej problém jako s neonkama. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2009 12:38 Muž Horác [3942] Re: brabenec
Velkopěstírny dnes chrlej neonky na trh v takovém množství a za takovou cenu, že jim chovatel s několika nádržema nemá šanci konkurovat. Náklady stále rostou, ceny ryb naopak stagnují nebo dokonce klesají. Takže bych nehledal mezi tím, čeho je všude dost, spíš bych se zaměřil na nějaké vzácnější "špeky".

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6955x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10120-nejprodavanejsi-ryby