Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní muréna

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Sladkovodní muréna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 18:52 petr
Dobrý den. Má dva tydny doma sladkovodní muránu asi 30cm. Chtěl jsem se zeptat jak často a kolik toho spapá? Dávám jí zatím neonky to je na ní zatím akorát a asi žere převážně v noci, nebo ve dne je taky chytne? Ještě by mě zajímalo kolik vyroste do dospělosti a co jí dávat za akvarijní rybky až bude větší nebo už dospělá? A kolik mám solit na 160L akvárko? Mám ji tam samotnou, spoustu pařezů a teplotu 27. Moc děkuji za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 10:20 Martin71 Re: Marek
Optejte se u Papíků .... www.profi-aquarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 10:13 Marek
Prosím o radu a popřípadě kontakt na chovatele,kteří tento druh murény (gymnothorax polyuranodon) nabízejí, mám o ni vážný zájem,ale nemůžu ji nikde sehnat na aquarium.cz je nedostupná a tak hledám jinde,předem děkuji.Marek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:37 MildaDitr – krmny rybi
:-) ahoj a prosím jaka je idealni velikost krmnych ryb ?
Karas kapřici atd ? jsem domluvenej v rybařskym kramu na 10 až 50 ks tydně ale nevím velikost a nějaky rybi doma chovam .

s pozdravem miloš potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:25 MildaDitr – Sladkovodni murena
www.aquarium.cz/…

ahoj mureny budu kupovat tady :-) připravuju akvarko 1 čistě pro ně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 12:25 radim Re: Fantomka
fishprofiles.com/…
tod je neco málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 09:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fantomka
Především je to dravec, který bude neustále hledat, kde nechal tesař díru. Protáhne se opravdu neuvěřitelnými skulinami. Takže samozřejmě nejideálnějším krmení jsou rybky a ještě lépe živé. Co se nehýbe, bere jen v nouzi nejvyšší, snad. To jsem fakt moc nezkoušel. Vodu je potřeba dost solit..., nejlépe mořskou solí. Nádrž musí mít skrýše, kam se dostane svým dlouhým tělem, pak snad omezí zdrhání, ale moc tomu nevěřím...Voda by měl být čistá a čím bude muréna starší, tím víc mořská. Ve 300 litrech se malé murény dvě snesou, posléze by to mohlo dělat problémy z hlediska teritoria. Teplota mezi 26 a 30 stupni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 09:48 Fantomka Re: mareks82
love Dobrý den, mám na Vás prosbičku ohledně chovu murén. Manžel se do nich zamiloval, moc by je chtěl, ale prakticky o nich nic nevíme a koupit si je proto zatím neodvážím.
Myslíte, že byste se mohl se mnou podělit o Vaše zkušenosti s chovem a napsat mi, v jak velkém akváriu se musí chovat, jak často a čím se krmí, zda se snese víc jedinců najednou..jakou musí mít vodu, tím myslím, zda slanou, nebo sladkou, jaké teploty..nezlobte se prosím, že takto vyzvídám, ale koupit bezhlavě murénu jen proto, že se nám líbí a riskovat, že by nám umřela, to opravdu nechci. :-O
Předem Vám děkuji za odpověď a přeju pěkný den. Laďka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 09:43 Fantomka Re: LiborSprysl
ano Děkuju moc za odpověď, kterou jsem přetlumočila manželovi, který se do murény zamiloval a nechce si dát vymluvit, že chov murén není jen tak coze :-| v chovu akvarijních rybiček začátečníci nejsme, chováme je víc než 20 let, měli jsme i 2 odchovy piraní a teď nám ještě přibyly africké žáby, které krásně prospívají, ale s murénou to bude jiné :-( je krásná, ale bylo by mi ji moc líto, kdyby nám nevhodným chovem pošla :-( nikde se ani nemůžu dopátrat, jak a čím a jak často se krmí, tak jsem Vás chtěla poprosit, pokud máte s chovem murén zkušenosti, zda byste byl tak hodný a podělil se s nimi. Jinak akvárium, kde by muréna byla je 300 l velké. Taky by mne zajímalo, zda se snesou i 2 murény. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 08:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fantomka
Nutno zkonstatovat v první řadě, že není "sladkovodních" murén, jsou pouze ryby, které s přežívají i ve sladké vodě, protože se líhnou v ústích řek, tedy vodě brakické a na lov se vydávají i do vod sladkých. Za druhé - jsou to fenomenální zdrhači z nádrže. Pokud překonají všechny růstové problémy, potřebují pak ke svému životu velkou nádrž. Co z toho plyne? Absolutně to není ryba vhodná pro začátečníky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 08:49 Fantomka Re: mareks82
ahoj ahoj, mám velkou prosbu, ještě máte murény, o kterých tady píšete?..ráda bych si ji taky pořídila, ale mejdříve bych o ní potřebovala všechno vědět..byla bych moc ráda, pokud byste mi s chovem murém poradil. :-) předem moc děkuju za odpověď. Fantomka ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 14:34 Odborník a pěstitel.
Podívejte, murény jsou krásná zvířata, ale přesto, že jsem světový odborník, jsem tu murénu na obrázku ještě neviděl! ne Má krásné zbarvení, Zajímalo by mně, jak je velká. Pokud se jedná přes 2 metry, nebo i pod, rád bych se skontaktoval s majitelem a murénu odkoupil pro vědecké vyšetření. Pokud by majitel nechtěl, mohu si ji jen vypújčit a dobře z ni zaplatit potlesk . Prosím, napište mi odpověď, pane majiteli.
Michal Křeček

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 17:39 Miroslav – Gymnothorax tile
Prosim o radu, zakoupil jsem Gymnothorax tile(murena sladkovodni).

Mam ji ve 112l.akvarku spolu s 15cm tlamovcem a dalsi 3 tlamovci.Prisolil jsem ji vodu uvedene nize 1lzice/30litru,.

Murenu mam tyden je stale zaĺezla a neprijima potravu,ani nevim jakym zpusobem ji potravu podavat a jakou,.Daval jsem ji nitenky rybi maso, kureci maso i primo pred tlamu a nema zadny zajem a vse sezerou okolni ryby,.Kdyby nekdo vedel vic budu moc rad,.

Predem dekuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 13:07 kreten Re: Roman
Dnes skutečně není problém murény již sehnat a to za ceny velmi příznivé. Rád bych podotkl, že se nejedná o sladkovodní murény, ale murény, které snáší celkem dobře i sladkou vodu. Bez přídavku soli již strádají. Vychází to z jejich přirozeného vývoje, protože se líhnou v ústí řek, takže ve vodě spíše brakické. Ovšem na výlet dále do řeky se mláďata vydávají běžně. Především proto, že je tu snadnější přísun potravy a méně predátorů, kteří by si troufli "na hada" těchto rozměrů.
Jinak v akváriu ji lze s jinými rybami chovat, pokud jí slouží za potravu. Pravda je, že nevím, jak se chová ke krunýřovcům. Jinak sežere co se pohne a na co přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 11:34 Roman Re: mareks82
V jak velkem akva je mas? Daji se chovat i jinymi rybami? Murenu v akva jsem jeste nevidel, docela rad bych o tom vedel vic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 10:46 mareks82 Re: ČUPR
Děkuju. Sehnal jsem ji od jednoho chovatele v Ostrave. Fotka je přímo z mého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 15:09 Muž Chem [837] Re: mareks82
Je to murena sundska, Gymnothorax polyuranodon. Sehnat se da za cca 350Kc. Myslim, ze ji meli v nabidce na aquarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 15:03 xx to mareks82
Gymnothorax polyuranodon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:59 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: mareks82
Řekl bych, že se jedná o Gymnothorax tile nebo Gymnothorax polyuranodon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2009 14:23 Muž ČUPR [204] - TetryRe: mareks82
Zkus ji trochu blíže popsat - jedná se o sladkovodní, nebo mořský druh? Ta fotografie je přímo ta, co máš doma? Zkus ji nafotit celou, případně z jiné polohy. Mám tušení, ale nechci se ukvapit špatným popisem. Určo se ještě ozvu.
...ještě doplním můj dotaz. Pokud to není nic tajného, napiš mi (třeba i soukromě)zdroj, odkud jsi tento druh získal. Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:14 mareks82 – Určení přeesného názvu sladkovodní murény
Fotka k příspěvku Prosím o radu, určení přesného názvu této murény (český i latinský). Mám doma 3 tyto murény už rok, jsou super bez problému, rostou, žerou, ale neznám její přesný název. Děkuju
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10067-sladkovodni-murena