Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Šnekárium

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Šnekárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2019 21:43 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlama – Šnečku,šnečku vystrč růžky:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 20:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Aleš
Přečti si o nich scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2018 20:26 R Muž afc1886 [14655] Re: Aleš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 20:24 Muž Aleš [1] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradíte? A jestli nechat? Jak se objevil vůbec nevím. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 16:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: permonici
Piskořky jsou většinou noční tvorové. A co se týče Cipangopaludin, mám jich více a fakt lezou i přes den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 16:07 Žena permonici [316] Re: Pepan
Moje ve dne spí, leze v noci, takže přes den s ní mnoho legrace není (ostatně, není sama, některé piskořky jsou též noční týpci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 15:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: permonici
To není pravda, protože v porovnání s Nerittinami je pohyblivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 15:14 Žena permonici [316] Re: Morticia
Klidně by se mohl jmenovat Lenora pomalá - poddruh gaučová, protože se nejedná o zrovna akčního a snaživého živočicha. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2017 23:06 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Morticia
Vypadá to, že zatím tahle bahenka český název nemá. Němci tomu neoficiálně říkají Tigerturmdeckelschnecke, což lze volně přeložit jako tygrovaný šnek věžovitého tvaru s víčkem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 18:02 Žena Morticia [118] – Cipangopaludina leucythoides
Ví někdo český název tohoto plže Cipangopaludina leucythoides? Nemohu česky najít.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 15:40 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Týna
to je na tobě, zas tak malej není, takže tam určitě nebude už sám ;-) takže si myslím, že i kdyby si ho vyndala, tak se stejně objeví další ;-)takže je to čistě na tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 19:56 R Muž afc1886 [14655] Re: Týna
Já bych ji nechal v akváriu,když se nebude překrmovat,tak se nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 19:53 Týna Re: afc1886
Moc vám děkuji za reakci, myslíte, že jí mám v akváriu nechat, máte s ní nějaké zkušenosti?
Děkuji. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 19:48 Týna – Šneci
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych poradit, v akváriu mám Neritinu Zebru, která jak jsem se dočetla se nedá rozmnožit ve sladkovodních akváriích, protože musí jít po proudu do slané(mořské) vody a dnes jsem v akváriu našla malinkého šnečka, zatím jsem ho dala stranou, dokud nezjistím co je to za druh. Pohybuje se docela rychle a je takový světle hnědí s černými skvrnkami, zkusím vám poslat fotku. Moc vás prosím o vaše rady co by to mohlo být za druh.
Děkuji
:-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:47 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: koyack
někdo je tam prostě nechce :-D ;-) kdyby jo tak max Neritina zebra ta se nerozmnožuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:39 Muž koyack [87] Re: Sitius
Nač je vybírat, když to jsou pomocníci. Navíc na rostlině mohou být vajíčka. Takže člověk může obírat jak chce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:20 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: koyack
jop, to se mi přesně stalo tady s rostlinami od www.AkvarijniRostliny.eu a to jsem si myslel že jsem je vybral z kořenů a listů ale to teda byl velkej omyl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:11 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: koyack
Ať se dívám jak se dívám, tak nikde nic ale budu teda doufat! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:08 Muž koyack [87] Re: Petan26
S každou rostlinkou si nějakého pidivouska donesete, takže žádný strach šneci budou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 15:51 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Chtěl jsem si včera s kytkama koupit i nějaké sneky, ale bohužel sneci nebyli, prý nešli a tak je majitel marketu zrušil, já jsem ale na pár kytkach viděl pidivousky ale i větší, byli to asi ti nezvani co tu o nich lidi píšou, moje otázka zní, můžou být tito sneci slušnou náhradou třeba za takového natipovaneho okružaka? O jaké plze vůbec jde? Prý bych je dostal gratis :-) diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 14:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Mám v akváriu ...
... šneka, u kterého cichlidář Ioan Tusinovschi, který ho v Bratislavě množí, uvádí název Cipangopaludina leucythoides. Pod tímto názvem není uveden v atlase (nicméné, pokud použiju Google, najdu pod tímto názvem zhruba to, co mám). Je v atlasu pod jiným názvem nebo v atlasu není, prosím?
Jedná se o živorodého šneka, orientovaného na řasy, který zřejmě bude do jisté míry i filtrátorem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 12:31 Muž Budik77 [7] Re: QNovobilsky
Ježiši co já bych dal za okružáky či jiné šneky.
Když sem nasypal 20 okružáků do akva tak za 3 dny sem nenašel ani jednoho. :)
Jen Mřenky byly nějaké vypasenější. :-DDD A skoro se na mě smály a jakoby říkaly ještěěěěě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 11:53 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: QNovobilsky
Ahoj, buď za ně rád ! Dříve jsem jich měl taky mraky, hlavně na předním skle (kde se jako naschvál sdružovli :) ) ale postupně ubývali a ubývali, a teď jejich počet odhaduji tak na 10 v celém akva....zrovna včera jsem dva odlovil do menší nádobky, a doufám, že brzy nakladou vajíčka :)
Pokud jich máš hodně, tak nejenom, že Ti pomáhají udržovat stabilitu v nádži, ale můžeš je i jednou za čas využít jako živé krmení (pár jich rozmáčkneš) a i menší ryby jimi nepohrdnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2014 07:05 Žena Turbínka [2558] Re: QNovobilsky
Nechat si je a být za ně rád! Nebo vykrmit a darovat někomu kdo je chovatelem čtverzubců nebo mřenek, aby si pochutnali. Také si můžeš pořídit plže clea helena a on je zbaští sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 23:49 QNovobilsky – Už je jich hodně
Ahoj, asi v rostlinkách jsem si domů donesl malé šneky. Najednou jich mám celou karanténu :-) Chci se zeptat, co s nimi mohu udělat, abych je nezabil. Ve zverimexu je patrně nevezmou a do přírody...? Co s nimi?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 14:38 Raider Re: pancernicek
No my máme doma trochu chladněji hlavně v noci...určitě bych tam dal jen malinké šneky...Ampulárka je moc velká;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 14:35 pancernicek Re: Mrakoplash
no tak nic no tak ale okružáky určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2009 14:35 Mrakoplash Re: pancernicek
Do 15ti litrů ampulárky nedávat. Je to na ně malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 14:33 pancernicek Re: Raider
s těma stupněma nevím no.. ale když bude teplota tak na 20 stupních tak si kup určitě nějaké ampularie rozmnoží se ti jako nic smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2009 14:30 picnic Re: Raider
Nevím jaká je ideální teplota pro chov šneků... ale zajímalo by mě, jak docílíš toho aby jsi měl v akvárku 13°C. Jestli ho budeš mít v pokoji, tak se ti přece voda zahřeje na pokojovou teplotu (20°C a více), což si myslím že šnekům bude stačit. Pokud ovšem nechodíte doma v zimních bundách, rukavicích, s čepicí na hlavě a zabalený do peřin...
A dal bych si tam pro začátek nějaký okružáky - ty se chovaj víceméně sami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:49 Raider – Šnekárium
Ahojky prosím poraďte...Mám kouli 15litrů.Chci si to udělat pro šneky,ale nevím jestli můžu mít nízkou teplotu vody...Myslím tím tak 13C...Mohl bych to mít udělané?A jaké šneky si tam můžu dát?Dík moc všem:-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1740x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10055-snekarium