Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Váš akvaristický portál

 

Články »   Vytisknout tuto stránku 

Publikováno: 01.01.1970 • Autor: © • Rubrika:
 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení

Líbilo se: x Nelíbilo se: x Zveřejněno: 01.01.1970 Upraveno: 01.01.1970 Přečteno: 1x

Schválili: afc1886 *** 06.12.17 • romant *** 06.12.17 • ctibum *** 06.12.17 • vaaclav ** 06.12.17

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky
Žádné další články

Komentáře návštěvníků
Celkem: 13 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [13] Tučňák® 22.09.18 14:53
Myslím, že myšlenka toho CO2 není pro většinu amatérských akvaristů nevalidní. CO2 sice nevyřeší globální oteplování, ale v akváriu lecčemu pomůže. Dávkované s rozumem toho ani moc nezkazí. Jak článek uvádí - je to takové mamlas řešení (asi jako řasobijce na řasu). Má-li se ale Barr tvářit odborně, nevím, proč to tvrdí, nepřináší to žádný další posun znalostí.

Tvrdit, že uhlí se dá rubat krumpáčem, je sice pravda, ale v oblasti těžby je to bez pointy a nepřináší to nic užitečného. Podle mě jsou v současnosti poznatelné fakty, horší je to s jejich interpretací v praxi, protože se kříží se vším dalším.

Mám pocit, že Barr razí strategii "ono to nějak fungovat bude", což ale není zrovna důvod, proč by ho měl někdo brát jako autoritu.

Reagovat na tento komentář [12] Xavi® 28.12.17 11:53
myslim ze najdolezitejsia myslienka tohto clanku je "Živá voda je dynamický živel, stále se v ní něco děje..." aj ked nie priamo v zmysle ktorom bolo pouzite, ale kazde akvarium je ine a akvarium sa meni dokonca aj medzi dvoma cisteniami. kazdy druh ma ine naroky a inu spotrebu zivin a s pribudanim rastlinnej hmoty sa menia aj naroky na ziviny v priebehu tyzdna. Barr sa to snazi zjednodusit. svojim sposobom ma pravdu a tato metoda nie je on nic horsia ako komercne hnojiva. to ze to ma aj nejake slabiny je viac nez zrejme, ale idealny sposob, ktory by bol univerzalny pre vsetky akvaria podla mna neexistuje.

Reagovat na tento komentář [11] Jifi® 14.12.17 12:02
Fajn souhrn zkušeností.
Jen mám taxonomickou poznámku: sinice opravdu nejsou řasy ;-)

Upravit Reagovat na tento komentář [10] ® 12.12.17 08:38
lhajek: Aha, odkazy na poznámky pod čarou opravdu obsahují umístění souboru, ze kterého jsem text (včetně poznámek pod čarou) vložil. Ale já nevím, co bych na tom mohl opravit. Spíš možná správce webu, ne?

Reagovat na tento komentář [9] lhajek® 12.12.17 07:07
Pěkně zhodnoceno a závěr se vlastně shoduje s tím co jsem za ty roky u akvárií viděl.
Jen ty odkazy na dokumenty pod článkem trochu nevhodně odkazují na lokální disk, kde opravdu ty dokumenty já nemám: file:///C:/Users/Maq/Documents/Aquarium/Maq%20-%20Indexed%20Estimate.%20Co%20to%20je.doc#_ftnref1

Zasloužilo by to opravičku :-)

Reagovat na tento komentář [8] JirkaŠčobák® 08.12.17 21:12
:)

Upravit Reagovat na tento komentář [7] ® 08.12.17 17:02
Jirka: Ne. Tahle "amatérštější" platforma mi vyhovuje víc. Beru to do značné míry jako vybídnutí k diskusi. Nejsem rozhodně žádný eminentní akvarista, akorát sbírám poznatky systematicky, a co je možná důležitější, mám ke psaní kladnější vztah než většina ostatních akvaristů, a po stylistické stránce to taky líp umím.
Mimochodem, nacházíš-li v tomto článku nějaké drobné chyby v interpunkci, věz že nejsou dílem mým, leč jazykové redakce. =))

Reagovat na tento komentář [6] JirkaŠčobák® 08.12.17 12:57
Maq: Nepřemýšlel jsi nad tím, napsat něco pro časopis Akvárium?

Reagovat na tento komentář [5] Ciffik® 07.12.17 20:33
Přiznám se, že jsem na zahraničních ,,rybkových,, stránkách strávil, a ještě strávím, podstatně více času než na našich rybicky.net. Mám za to, že jsou tam lidé, kteří jsou v pěstování rostlin prostě o fous dál, nebo se min. o zkušenosti podělí. No narážím stále na stejný trn v oku. Onu slavnou Barrovu univerzální odpověď ,,Přidej víc CO2" jakožto odpověď na každý problém v akva a to mě už vyloženě se... vadí.

Palec hore všem, kdo se snaží ostatním otevřít oči.

Čím dýl se zabývám pěstováním náročnějších kytek, tím víc přicházím na to, jak málo jim ke štěstí vlastně stačí. Kdysi jsem za jejich špatným růstem viděl nedostatek, dneska to vidím naopak na přebytek. Čím ,,míň" toho ve vodě mám, tím hezčí kytky...

Nemluvě o tom, že při hnojení dle EI se v akva nelíbí celé řadě živočichů a ve finále ani rostlin.

Reagovat na tento komentář [4] slavko® 07.12.17 17:38
Moje pozorovania sú oveľa menej vedecké a oveľa menej rozsiahle, ale na tom vlastne nezáleží. Na EI som si urobil názor už dávno: ujo Barr je prosto Američan -- čím viac a čím jednoduchšie (vysvetlenie), tým lepšie. Pochopil, že väčšina zákazníkov i tak odborným slovám nerozumie, i že ľudia nechcú pekné akvárko za pár mesiacov, ale chcú ho mať rýchlo, najlepšie hneď. A hlavne, sú ochotní za to zaplatiť. U nás je to trochu inak, naši predkovia už dávno prišli na to, že "aj dobrého veľa škodí" a že treba "dočkať času, ako hus klasu", no i tu sa stále nájdu takí, čo si myslia, že so systémom vybabrú.

Reagovat na tento komentář [3] tonof® 07.12.17 16:41
Výborný článok, jak pre začiatočníka, tak aj pre skúseného akvaristu.

Reagovat na tento komentář [2] NHKG® 07.12.17 15:05
Souhlasím, super článek.

Reagovat na tento komentář [1] JirkaŠčobák® 07.12.17 12:46
Prvotřídní článek a úvaha! Určitě se k němu v budoucnu vrátím a budu ho doporučovat!

Další články tohoto autora
Žádné další články© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/1699-maq:-estimative-index-nazor