Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozedranec proužkovaný - Antennarius striatus

 

Atlasy » Ryby » Česky » R » Rozedranec proužkovaný 

Vivarium
Vivarium
Česky   Rozedranec proužkovaný
Latinsky   Antennarius striatus

VelikostTeplotapHTvrdostCena
1723812000
cm°C|dGH
21288.5202600

Čeleď: Antennariidae (rozedrancovití)
Anglicky: Striped anglerfish
Synonyma: Lophius striatus (Shaw, 1794). Phrynelox striatus (Shaw, 1794), Phrynelox atra (Schultz, 1957), Antennarius atra (Schultz, 1957), Antennarius pinniceps bleekeri (Günther, 1861), Antennarius cubensis (Borodin, 1928), Antennarius cunninghami (Fowler, 1941), Phrynelox cunninghami (Fowler, 1941), Antennarius delaisi (Cadenat, 1959), Antennarius pinnaceps fasciata (Steindachner, 1866)
Biotop: Útesové moře
Věd.popsáno: Shaw, 1794
Původ: Severní pobřeží Austrálie, Indický oceán, Tichý oceán.
Chov: Poměrně obtížný
Lokalizace: Dolní část nádrže
Délka života: Cca 8 let.
Dop.počet ryb: Chovat jednoho jedince.
Min.vel.n.: 200 litrů.
Krmení: Masožravec - malé rybky, korýše, krevety. Přijímá i mraženou potravu, je ale nutné jej zpravidla krmit tyčkou, na které je potrava nabodnutá a vyvolat tak dojem, že se potrava hýbe.
Pohlaví: Pohlaví je obtížně zjistitelné. Značně se liší v barvě, která může být bílá, žlutá, oranžová, černá, šedá nebo hnědá. Jejich barva závisí na okolním prostředí. Mladí jedinci jsou převážně zbarveni žlutě, někdy i černé nebo bílé, zatímco dospělí jsou obvykle zbarveni oranžově, hnědě nebo šedě. Na těle mají různě barevné proužky nebo skvrny (v některých barevných mutacích mohou ale chybět).
Odchov: V akváriích se nerozmnožují.
Snášenlivost: Agresivní dravec, k vlastnímu druhu nesnášenlivý. Malé ryby považuje za kořist. Bývá agresivní vůči ostatním rybám, především v malém nebo přerybněném akváriu.
Charakteristika: Jinak se mu také říká mořský ďas. Tělo mají obrostlé nejrůznějšími třásněmi, výrůstky či hrbolky a bradavicemi. Ty slouží k tomu, aby ryba dokonale splynula s mořskými řasami či korály, v nichž nehybně číhá na kořist. Svou barvu mohou v závislosti na prostředí také měnit - změna barvy přitom může trvat několik dní, ale také jen několik minut. Potřebuje u dna vytvořit skrýš, kterou obsadí a kde bude lovit. Vyžaduje čisté prostředí a dobře okysličenou vodu. Žije i v ústí velkých řek v hloubce 1 metr, v moři pak až v hloubce 140 metrů.
Plave v nádrži:
Zobrazit » Zobrazit vše « Jen z kraje:
Zakoupeno:
Biolib.cz: odkaz

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

Související témata v diskuzním fóru

Nebyla nalezena žádná související témata

Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/atlasryb/rozedranec_prouzkovany