Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Komorník třískvrnný - Dascyllus trimaculatus

 

Atlasy » Ryby » Česky » K » Komorník třískvrnný 

Vivarium
Vivarium
Dascyllus trimaculatus | © půlpy
Komorník třískvrnný | © půlpy

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Česky   Komorník třískvrnný
Latinsky   Dascyllus trimaculatus
Slovensky   Komorník trojškvrnný

VelikostTeplotapHTvrdostCena
724810200
cm°C|dGH
9288.530300

Čeleď: Pomacentridae (sapínovití)
Anglicky: Domino damsel
Synonyma: Pomacentrus trimaculatus, Dascyllus trimaculatum, Dascyllus axillaris, Dascyllus niger, Sparus nigricans, Pomacentrus nuchalis, Dascyllus unicolor, panenka domino.
Biotop: Útesové moře
Věd.popsáno: Rüppell, 1829.
Původ: Indopacifická oblast.
Chov: Snadný
Lokalizace: Celá nádrž
Délka života: Cca 4 roky.
Dop.počet ryb: 1 kus nebo jeden pár. V mládí jich může být pohromadě chováno větší množství, vytvoří hejno. V dospělosti ale potřebují svůj prostor a více jedinců může být jen ve velkých akváriích s dostatkem úkrytů.
Min.vel.n.: 300 litrů.
Krmení: Všežravec - živé krmení - plankton, žábronožku solnou, vidlonožce, mražená, suchá potrava, vločky, zelené krmení, řasy, ryby, krevety.
Pohlaví: Pohlaví se dá určit podle močopohlavní bradavky, která je nejlépe vidět, když jsou připraveni ke tření. U samců je úzká a mírně zašpičatělá, u samic je širší a tupá. Barva celého těla je sametově černá. Na bocích má výraznou bílou skvrnu. Ta je i v záhlaví nad očima. S věkem bílé skvrny mizejí a v dospělosti je celý černý.
Odchov: Teplota vody 25 stupňů. Jikry kladou na kameny nebo jiný vhodný podklad. V tomto období je velmi agresivní vůči všem rybám. V akváriích je odchov málo častý. Pro páření potřebují dostatek prostoru a klidu.
Snášenlivost: V dospělosti je teritoriální a agresivní k vlastnímu druhu. V mládí vytváří hejna, v dospělosti potřebuje každý jedinec svůj prostor. Pokud je více jedinců chováno od malička spolu, jejich vzájemná agresivita není příliš velká, při přidání nové ryby svého druhu ji ale zpravidla nepřijmou a ubijí.
Charakteristika: Je ideální rybou pro začátečníky. Nepoškozuje bezobratlé. Velmi nenáročná ryba, která dokáže snést i chyby začínajícího akvaristy. Vhodná do útesových nádrží, pokud má dostatek prostoru, není problém chovat i více jedinců téhož druhu, stejně tak i soužití s jinými rybami bývá bezproblémové. Dobrá filtrace a čistá voda mají pochopitelně vliv na jeho prospívání i barevnost. Je dobré ho umístit do nádrže až po jejím řádném zaběhnutí. Pokud změní barvu z krásné sametově černé na šedou, je třeba ihned zkontrolovat stav nádrže a učinit opatření k zajištění dobré kvality vody. Proudění v nádrži nemusí být příliš silné. Mezi akvaristy je rozšířena jeho přezdívka „Domino“. Mláďata často vyhledávají ochranu mořských sasanek.
Biolib.cz: Přejít na taxon
Plave v nádrži:Zobrazit prezentace
Nabízí:Zobrazit nabídky od našich uživatelů
Zakoupeno:
Fotky:Zobrazit fotky z prezentací našich uživatelů
Komentáře:Zobrazit komentáře našich uživatelů
Fórum:Zobrazit související témata v našem diskuzním fóru
Související:Zobrazit další ryby rodu Dascyllus (latinsky)
Zobrazit další ryby rodu Komorník (česky)
Zobrazit další ryby rodu Komorník (slovensky)
Dascyllus trimaculatus | © půlpy
Komorník třískvrnný | © půlpy

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa


Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/atlasryb/komornik_triskvrnny