Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 15:40 Piky Re: Bettka
Podle fotek jasná samice, i když tedy pěkně rostlá. Někdy jsou agresivní jako samci, hájí si teritorium a zaútočí i na samce. Na fotkách není zrovna moc poznat, co to je za skrvny, osobně bych řekla, že jen ztrácí strachem barvu, ale pokud to vypadá na kousnutí, nebo se to bude šířit, začni preventivně přidávat něco jako preventin (cokoli na prevenci) a kdyby bylo hůř, vyfoť a ozvi se znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2010 14:46 JagerMaister Re: Sid
A čo tá ikerná škvrna? Podľa mňa samica :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2010 14:25 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Bettka
Pro mě - samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 14:22 Bettka – Co to s ní/ním je?
Fotka k příspěvku Mám v akvárku 3 bojovnice, jeden samec, dvě samičky, u té jedné si ale nejsem jistá. Dokonce mi teď začala nahánět tu druhou samičku a samec za ní neustále plave a doráži na ni, takže si myslím, že tu bude nakonec taky sameček.
Dnes jsem na ní/něm zpozorovala bílé skvrny sad nevím co to je, možná to má od toho samce, na jedné půlce to má víc.
Je to samec nebo samička a co jí je?? :-O
Přikládám fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2010 13:27 R Muž romant [27987] Re: Mates
To jestli je to kluk nebo holka to ti neporadím. Ale jednu radu ti dám. Do malé koule rybky nepatří. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mates
Jsou to Bojovnice, nejspíš samičky. A u těch se neperou jen kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:06 Muž Mates [0] - Tetry – samec nebo samice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Bohuzel lepsi fotku neslo vyfotit. Co myslite same nebo samice?
Ve zverimexu mi rikali, ze je to samice. Ale ja nejak nevim. Na samici je to nejak velke a barevne. Pere se ze samcem a na ostatni samicky taky utoci. rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Traktorysta
Fotka k příspěvku Obě jsou to samičky. Bojovnice nebojová, Betta imbelis, vypadá trošku jinak - viz foto dvou samců B. imbelis.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 12:01 Muž traktorysta [28] - LabyrintkyRe: Míša123
já bych tipoval samičky, ale také může jít i o samce betty nebojovné (např) i když to asi bude nepravděpodovné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:26 Míša123 Re: Semtex
Fotka k příspěvku Že by každá samička vypada jinak, i když jsou cca stejně staré? Tady ještě jedna fotka údajné samičky.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Míša123
Samička, na 99 %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:04 Míša123 Re: Traktorysta
Fotka k příspěvku Tak tady je ten krasavec/krasavice. Fakt si s ním nevím rady. Ten velkej samec, nevím jestli je tak hloupý, že si tady toho prcka plete se samičkou, ho dost nahání, ale ne agresivně, spíš si ho tak okukuje.
Co myslíte samec nebo samička?
Mám ještě tu jednu bettu samičku a ty vypadá jinak než tahle/tehle, vypadá víc jak samička.

Omlouvám se za tu fotku, ale je to jediná rybka v akvárku, která se nerada fotí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 19:39 Muž traktorysta [28] - LabyrintkyRe: Míša123
Dva samci betty ve společném akva? Muselo by být hodně velké. Dejte si inzerát, někomu ho darujte. Vraťte spátky do akvaristiky. Jeho dny jsou sečtené. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 19:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Míša123
Pokud jsou to opravdu dva samci tak to spolu moc dlouho nezvládnou. To by chtělo mnohem větší akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 19:30 Míša123
Koupila jsem si dvě samičky s doměním, že opravdu o samičky jde, ale z jedné se nakonec podle mě vyklubal samec. Takže teď mám v 60l akvárku 2 samce (jeden už velký) a jednu samičku. Dá se to přežít i bez úrazu? V akvárku dále 1 ancík, 3 platy a 4 pancéřníčci panda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: linope
Každá betta je jiná. Mrkněte sem betta.wz.cz je tam spousta hodnotných informací. ;-)
Pokud to jde, tak je nechte chvilku od sebe a až se samec trochu zmátoří, tak bych je zkusil k sobě zase dát. každopádně bych oddělil spíš tu samičku, aby se tam sameček trochu zabydlel. Pokud ho zase oškube, tak už bych to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:21 linope Re: Mrakoplash
Ano má tu bradavku. Ale předchozí betta nám samečka nikdy takhle nezrychtovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:20 R Muž Mrakoplash [1776] Re: linope
Taky si myslím, že je to samička. Trochu tomu nasvědčuje ta bílá skvrnka pod předníma ploutvičkama.
To že se samička naparuje a že dokáže samečka zrychtovat, je celkem normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:17 linope Re: katterinecka
Tak byla v akvariu 60 litrů. Myslím si, že rostlin je tam snad dost. S akvaristikou začínáme a nějak se nedaří :-( A je normální, že se "naparuje" v okolí žaber?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: linope
Já bych to tipla na samičku. I když expert nejsem. Ale samičky taky můžou útočit na samce, to není nic neobvyklého, Mají dost místa a úkrytů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:12 linope
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Je to samice nebo samec? Zakoupili jsme tuto bettu jako samici, ale nějak se nám to nezdá a hlavně nám totálně okousala samečka :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:05 jandy Re: Stene
Jednoznačně samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:02 JagerMaister Re: Stene
Samček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:47 Stene – Fotečky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ani nevím, zda mám samce, či samici..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 12:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: minqo27
Ale ne vždy to platí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 11:01 minqo27 – Re: Barča
Boze, ved smaec ma peknu velku plutvu a samicka taku nemá. :):)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 17:06 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: geminika
No nejspíš proto že se tu v jiném tématu ptáš,na paví očka a píšeš o 45l.Protože je sameček na foto ve společnosti mečovky,domnívala jsem se že je to z onoho společného akva,kde jsi psala že mečovka je spolu s dalšími rybkami.Pokud se ti bettky líbí,je dobré se podívat na stránky o bettách Splendenspower.cz fórum a rozhodni se sama ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 16:26 Muž Leonardo [3] Re: Geminika
Mám dvě samice betty a ta malá mrcha na tu větší pořád útočí, když se potkají.. chce to hodně rostlin a úkryty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 13:43 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: zelvik58
Z čoho usudzuješ, že je malé? Veď píšu, že nemusí mať veľkú nádrž. Tá časť akvária, kde mám spoločné má asi 50 litrov. Takže to, čo mám je samec a môžem mu dokúpiť samičku alebo radšej dve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 11:27 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: geminika
Ono je to akva dost malé, tak o rvačky nebude nouze,chce to nacpat tam co nejvíc kytek,aby byly schovávačky.Hlavně už nic nepřidávat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 11:03 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: zelvik58
Fotka k příspěvku Tá druhá bola určite samička, lebo bola menšia, menej faberná s malými plutvami viď foto. Akvarko mám síce predelené, ale v tej druhej časti odchovávam malé gupky. To by si určite pochutnala. Ak jej nevadí samota, tak to nechám tak. Možne keď mladé odrastú tak tam dám nejaké samičku, nech si zvyknú na seba. Zatiaľ "bojuje" iba so samcami gubiek a ničí im chvosty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 10:52 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: geminika
Pokud už jednu rybku ubil,tak bych to neriskovala.Pokud ta rybka co uhynula nebyla taky samec.Jestli je akva dost velké,zkus ho rozdělit přepážkou,ze skla nebo plastu,a dát samičku za přepážku.Samec je hodně mladý,mohl by si na ni zvyknout.Každá ryba je jiná,ale většinou jsou samci samotáři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 10:12 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: geminika
Nečtu celé vlákno a pak to tak dopadá... hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 09:54 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: maxo
Ďakujem. Ešte mám jednu otázočku. Keď mu dokúpim 1 - 2 kamošky, tak ich neubije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 09:03 Muž maxo [9] Re: geminika
Mam doma 1 samca a 2 samicky. A toto je na 99% samec. Samicka ma chrbtovu a brusnu plutvu podstatne mensiu. Aj z celneho pohladu je to "najezeny" samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 08:53 Žena geminika [39] - Živorodky – Bojovnica - akého je pohlavie?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o určenie pohlavia. Kúpila som si 2 bojovnice s tým, že sú to vraj obidve samice. Lenže tá menšia doma stále iba ležala pod listami ako keby sa schovávala pred tou druhou, lebo keď sa náhodou stretli, tak tá väčšia na ňu útočila a "naparovala sa" ako samec. Tá menšia nakoniec aj tak pošla a zostala mi len tá väčšia. Rada by som jej/mu kúpila 1 do páru, ale neviem, či je toto samička alebo samec. Nerada by som kúpila samca, ktorého by potom odrovnal tento, ak je tiež samec. Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 18:13 Joecz Re: Semtex
Samec jo, HMPK ani náhodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 18:10 Žena Imii [45] Re: Vocko88
Samec jak vyšitej, podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 17:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Vocko88
Já bych tipnul podle vzhledu že je to samec HMPK. Ale pokud bude mít tu bílou tečku jak píše callito, tak to bude ta samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2009 17:33 callito Re: Vocko88
Koukni jestli má bílou tečku (bradavku)u ploutví(ventrale).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 17:25 Vocko88
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Toto jsem koupil jako samici betty-sneslo se to se samcem a je to starší. Teď to staví hnízdo a podle fotek fóra na splendenspower se bojím, že to je samec. Dokáže někdo poradit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Madu
pokud je ta menší s těmi dvěma a nikdo je na ní nijak nevytahuje, a ona si plave v poklidu, tak to tak i pravděpodobně zůstane. Horší by byla samička stejného, nebo i většího vzrůstu než ti dva. To by se taky mohlo stát, že samečci budou často potrhaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:29 Žena Madu [5] Re: Semtex
tak jo, díky za rady a info:)
uvidím, jak se to teda časem vyvine (až bude samička větší), kdyžtak je rozdělím... tak dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Madu
Samec staví hnízdo i bez samice, pokud e ale ve spol. AQ tak to staví hnízdo jen když se cítí bezpečně je v klidu nerušen. Ale taky záleží na samečkovi. S bojovnicemi je to hodně těžký. Jsou nepředvídatelné jak se zachovají vůči sobě i druhým rybám. Proto je možný, že i v tak malém AQ se dva samci nenapadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 15:22 Žena Madu [5] Re: Semtex
tak kdyby to byla samice, tak by snad samec stavěl hnízdo ne? jinak tu tečku nemá na stoprocent, takže by to měl samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 15:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Madu
Jak píšeš, ta "tečka" není vidět - sameček by to být mohl, alena zrcátko se nespoléhej, na něj se mě naparují i 100% samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 15:14 Žena Madu [5] Re: Semtex
Fotka k příspěvku Fotku mám jen nekvalitní, ale ze spodu an bříško nemá "bílou tečku" - nevím, jak se tomu říká odborně, každopádně by ta tečka byla zankem samice, že? Jinak jsem zkoušela dát před něj zrcadlo a je to takový všelijaký - nejdřív nijak nereagoval, podruhé se teda trochu "roztáhl" (propnul ploutve), ale nijak moc... Přidám tu fotku, ale asi moc nepomůže...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 14:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Madu
Seš si jístá, že ten modrý je opravdu ON?
Pokud se červený naježí na modrého, neznamená to, že je to taky sameček.
Když k nim přikoupíš určitě samičku a ten druhý by byl určitě sameček (myslím ale že nebude) tak se o ní prát nebudou. NTo spíš jen proto, že jsou to samečci. Spíš si myslim, že to modrý je samička ale fotka by napověděla víc. Takhle to nejde určit. Dodej fotku, nejlíp když bude záběr spiš ze spodu nebo tak aby jí šlo vidět bříško. Pak ti můžu říct víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 14:20 Žena Madu [5] – dotaz
Ahoj, mám dotaz ohledně bojovnic. Od začátku mám jednoho samce (červený), pak jsem k němu koupila údajně dvě samice - jedna to teda nezvládla, z druhé "samice" se asi vyklubal modrý samec. Alespon to tak teda vypadá...
Oba jsou v jedné nádrži (60 litrů), neperou se, jen občas se ten červenej "nafoukne" a zastraší toho modrýho. Ale neutočí na sebe, prostě ten červnej ho jen trochu prožene kousek po nádrži (není to žádná velká nebo agresivní honička).
K dotazu - můžu je teda nechat dál spolu, když zatím to asi 2 měsíce klape? Už jsou zhurba stejně velcí, tak mám trochu strach aby ten modrej nezačal být nějakej agresivnější třeba...
A další dotaz - teď jsem k nim koupila snad už jednu samičku - bílou, zatím je malinká - myslíte, že až trochu vyroste, začnou se o ni samci prát? Nebo to bude probíhat tak jak doposud, že ten červenej má prostě větší "autoritu" a modrej si netroufá?
Nechci aby se nějak poprali, takže je kdyžtak oddělím, ale zatím teda spolu vychází...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 12:09 poweron Re: Semtex
Vsem moc diky za rady. Vcera jsem ji vice zkoumal a nasel sem na ni tu bradavku nebo co to je, takze se jedna o samici.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383-betta-splendens-samice-nebo-samec?od=376