Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:33 Muž MrHu [300] Re: JagerMaister
Ony se takhle někdy předváděj i samice. :-) Ale tohle konkrétně bych taky viděl na samce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2012 12:08 JagerMaister Re: dblazek
Sú to samce. Ten prvý sa predvádza pred sklom a druhý je určo samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 11:37 R Muž romant [27987] Re: dblazeks
Zkusit to můžeš, ale já si myslím že máš dva samce, ale můj názor ber s rezervou, nejsem kdovíjakej odborník na bety. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 19:07 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem po dlouhé době udělal foto už břibil i samec. Ale pořád nevím jestli je toto samice nebo samec,
jsou rozdělený mám je skusit dát do jednoho akvaria?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 22:18 Kačka Re: Wayne
Fotka k příspěvku já mám právě ještě tady tuhle..a té si ten náš vůbec nevšímá..ta kolem něj plave a nic..a jen vykoukne ta druhá a hned po ní jde hmm jsem začátečník,takže jsem jednala jen jak mi poradili ve zverimexu. i když teď vím, že tam jsou ještě větší laici než já.:-(..dostali jsme Betáka jen v takové malé kouli, ale bylo mi ho líto, tak jsme okamžitě koupili 40l akvárko.. přemýšlím, že koupím ještě jednu samičku, aby tu starší neuhnal.. :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 22:02 Wayne Re: Kačka
Určitě je to samička a má už taky něco za sebou. Koupil jsem podobně velkou (pokud je ze Zverimexu, tak ji obvykle někdo vyřadil z chovu) a měl opačný problém, okousala mi samečka. Tak jsem je na měsíc rozdělil a nakonec se přeci jen vytřeli. Dneska mám krásný malý beťáky (je jich sice méně), ale samička už to má bohužel za sebou sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 11:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: MrHu
No tato bude možná docela stará herka, která není naplněná a o to více dostává čočku, dejte do nádrže trubičky, střepy květináčů, aby se měla kde schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:26 Muž MrHu [300] Re: Kačka
Některé samičky to dělají taky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:24 Kačka Re: MrHu
Super... Já pro ni něco vymyslím..:) Právě mi jen přišlo zvláštní, že reaguje na zrcátko, jak ten náš beťák..Ale děkuji..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:21 Muž MrHu [300] Re: Kačka
Samice...:-) Ono se někdy stane, že si ryby "nesednou"....jestli má ty ploutve potrhané od betťáka, asi bych jí odlovil do jiné nádrže...jestli teda máte možnost:-) Je možné, že když jí tam za dva týdny vrátíte, tak bude všechno v pořádku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:19 Kačka Re: MrHu
Fotka k příspěvku Je to divný. Ten náš samec si druhé samice nevšímá a právě tady tuhle pořád otravuje..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:15 Muž MrHu [300] Re: Kačka
Chtělo by to lepší fotku, ale viděl bych to spíš na samici...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:11 Kačka
Fotka k příspěvku Je to samec či samička?

Když jsem ji kupovala, bylo mi řečeno, že je to samička. Ovšem náš Beťák na ni neustále útočí a ona reaguje i na zrcátku. Mám obavu, že je to možná samec. Pořád se straní a je schovaná..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 16:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: dblazeks
To reagují i holky. Ale tohle fakt na samici vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 11:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: dblazeks
Z fotky jde poznat, že je to ryba asi Betta X-)
Co ta mušle tam? Kde jsou další kvítka?
Zdá se mi to, nebo má ta ryba na bocích podélné pruhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 11:20 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: Sid
Fotka k příspěvku No tak skoušel jsem fotit. A tohle mi vyšlo. Tak to je moje bojovnice nejspíš tedy samec. Reaguje na zrcátko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 21:33 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: dblazeks
Jestli ten váš vypadá stejně, jako tento na fotce, pak máte nádherného samce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 20:28 Muž dblazek [16] - Cichlidy – samec nebo samice?
Takhle vypadá moje bojovnice. Je to samec nebo samice? Obrázek jsem našel na internetu. Mám blbej fotoaparát ale vypadá uplně stejně: i2.wp.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2012 21:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Pokud jde o krátkoploutvé samce PK (takové jako jsou v přírodě), tak tohle jsou opravdu "Páni Bettaci".

Dlouho ploutvé, velkoploutvé, střapaté, nebo dvěma ocasy jsou taky moc pěkné to ano, ale není to ono.

V poslední době těchto PK se začíná prodávat čím dál víc i u laiků.
Například na poslední burze v Brně je tam obdivovalo hned několik lidí a někteří s výběrem závojových forem změnili názor a vzali si tyhle PK samce.

Na fotce je jedn takovej PK co šel do světa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2012 18:22 R Muž romant [27987] Re: dblazeks
K tomu starání jak zde již zaznělo, to chce častěji, klidně obden měnit část vody, protože se tím bude suplovat funkce filtrace. Čím méně rostlin, tím častěji tu vodu měnit. Nepřekrmovat, teplotu držet na min. 25 stupních a akvárko mít přikrytý, to z důvodu možného nachlazení, jak se nadechují nad hladinou toho vzduchu. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:21 Muž MrHu [300] Re: Dawe_cz
Samce a dvě samice do 10l fakt ne. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:19 Muž Dawe_CZ [34] Re: dblazeks
Podle mě je tohle samice. Každopádně radši počkej na vyjádření někoho zkušenějšího. Podívej se na můj profil a mám tam fotku samce i samice. Jinak bych doporučil mušli dát pryč, pořiď nějakej kořen a více rostlinek. Můžeš klidně i stonkový rostlinky který umísti do zadní části akvária a můžeš je nechat zarůst až k hladině. Bojovnice se rády ukrývají mezi rostlinky u hladiny a tam odpočívají. Pokud to obsázíš rostlinkama a budeš mít samce a 2 samice, bude to vypadat hezky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:17 Muž MrHu [300] Re: dblazeks
Tak tam bych rozhodně další rybu nedával...:-) Zrcátko se tam dát může...nevím na jak dlouho, na pár minut...ono toho betťáka po chvíli stejně omrzí...:-)
Určitě by to chtělo osvětlení, asi i topítko (jaká je teplota vody?)...a vidim, že neni filtr, takže je potřeba se pořádně starat;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2012 18:16 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: dblazeks
Místo dalších bojovnic tam dej spíš rostliny, nejlíp plovoučky. Z týhle fotky to fakt poznat nejde. Jinak na zrcátko reagujou i samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:13 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: Dawe_CZ
Fotka k příspěvku No ona je vcelku malá, takže to tak nejde poznat. Akvarium je cca 10L.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:12 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Dawe_cz
I samec může mít krátké ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:04 Muž Dawe_CZ [34] Re: dblazek
Proč by jsi tam dával zrcátko? Samce poznáš že má takový dlouhý ploutve, jako záclonu. A jak velký máš akvárium? Pokud je to samec, tak třeba místo zrcátka mu pořiď jednu nebo i klidně dvě samice. Hoď sem nějaký fotky Tvého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:01 Muž dblazek [16] - Cichlidy – Bojovnice Pestrá
Dobrý den, před týdnem jsem si zakoupil bojovnici pestrou a na internetu jsem četl že by se ji tam mělo dát zrcátko. Je to pravda? Na jak dlouho? Když jsem ho tam zkusil dát celá se naježila. Myslím si, že je to samec. Reagují se zrcátkem i samice? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:38 Muž grizly [145] Re: DaNiEl
Kupoval jsem ji jako samici. Jen se mi nezdály její ploutve, jsou dost dlouhe. Nikdy předtím jsem samičku neměl a tak jsem si nebyl jistý.
Samec mi tento týden umřel, takže žádný sex nebude.Stejně vůbec neprojevoval ochotu se třít, nějak se mu nechtělo. Mám ještě jednu, taky plnou jiker a tak budu muset koupit nového samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 20:07 KAKTUS1010 Re: grizly
Je to na 100 % samica. Stavba tela a podobne. A je riadne zaplnena ikrami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 16:06 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: grizly
Bud poradna samice, nebo mlady samec. Jak je rybka stara?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 12:57 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: grizly
Za mě ona. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:08 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: grizly
Vypada to jako on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:46 Muž grizly [145]
Fotka k příspěvku On nebo ona?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 08:42 KAKTUS1010 Re: Designer
Su to bojovnice nie nadarmo dostali take meno biju sa aj samci aj samice... Samice sa biju kvoli dominancii.... Ale zabit sa možu tak či tak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 17:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucie
Jako ze samice roztahuje skrele? Nejen to, mel jsem dve samice, par dni byly v karantence v pohode a pak jsem sel po vikendu do prace a po prichodu bylo po nich. Samice se vzajemne zabily - rozskubaly se jak to jen slo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 21:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucie
Dělají to i samičky. ;-) Víc by pomohly fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 21:05 Lucie
Prosim vas. Ted jsem si koupila dve ,,samicky'' ale ty jedny vyjizdi za krkem takvy ten krunyrek jako maji samci. Je to samec nebo samicka? Dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 20:06 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyRe: Merkur
Dekuji i tak. Ten chovatel rikal, ze muzou mit ta 3-4 mesice, vice ne. Tak jsem se trosku divila tomu, ze si je jistej, ze jsou to 100% samicky. Jak rikam, cetla jsem, ze se to spise pozna az v 6mesicich. Hnizdo zatim nestavi. Uvidime no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 19:23 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Kobylka23
No, tak já asi nevím.. My totiž máme krásné velké, vybarvené samičky, který vypadají jako samci, teda když je někdo uvidí, myslí si to o nich. Tak to už bych zkoumala chování. Zda-li z nich někdo dělá hnízdo, jsou-li napruhovaní a pod.. Tak jsem asi moc nepomohla. :-(
Edit: I když na první pohled by tomhla být samička.. Budu-li předpokládat, že má více jak 6 měs. Poradím se doma ( Semtex). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:24 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyRe: Merkur
Fotka k příspěvku To je ona:viz foto. Neni to sice nejak kvalitni, ale aspon neco. :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 09:32 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Kobylka23
Zrovna koukám na naše 3 měsíční Bojovnice, náš chov, jak se samec se samičkou třou.. U některých Bett jde znatelně rozeznat, kdo je kdo. Někteří samečci i v tomto věku jsou vyzrálí jako samci už starší. Kouknete a vidíte, že to samec je. U některých si můžete počkat i půl roku. Dle praxe se Semtexem víme, že jsme dlouho ( cca 6 měsíců i více )měly některé samce za samičky. Každý ten jedinec roste, vyspívá jinak, proto máte-li fotku, pošlete.
Každá samička i sameček se může chovat k druhým jinak. V jedné ze společenské nádrži co máme si plavou 2 samci a v pohodě. Jednoho zajímají jen holky a druhýho asi jen on sám. Také jsme měly samičky, který se mydlily, že šly každá do jiného akva.
Bojovnice se nechovají k sobě dle předpisu stejně, ať jde o samečky si samičky. Máte-li fotku, pošlete a uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 08:46 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky
Zdravim,mam 3 Betty splendens.1x samce a 2samicky.A samec porad nahani jen tu 1 samicku,porad se pred ni naparuje a te druhe si "ani nevsimne".Samicky jsme kupovali od chovatele a udajne jim meli byt 3mesice.Ale nekde jsem cetla,ze pohlavi se pozna az v 6mesicich.Tak je mozne,ze mame 2samecky?Jak se pozna maly samecek bojovnice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Semtex
Diky za odpoved, hloupe jsem zevseobecnil co jsem mel driv. Ryby nejsou kus jako kus, a uz bych to taky mohl vedet. Budu si to pamatovat. Ach jo, cely vikend jsem je sledoval, kazdou chvili, a ony se servou imrvere kdyz musim zrovna makat... Asi to priroda vyresila za mne, nemel bych kam obe samice s takovou povahou dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Designer
Jo bojovnice jsou i samice. Loni tuším jsme měli dvě samice co spolu nemohli být. Hned se do sebe pustili. Ale s jinýma bylo vše OK.

To že se do sebe nepustily hned nic neznamená. Byly z prodejy asi stresované, ale jak se uklidní, naberou sílu a jedna se zle podívá na tu druhou, jsou v sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Dostal jsem za vyucenou
V sobotu jsem koupil 2 samice Betta splendens, v nadrzi mame nadherneho samce, tak jsem mu chtel poridit samice. V nadrzi u prodejce byly betky 4, velke asi tak 2.5cm bez ocasni plotve, jeden dlouhoplotvy samec (jasne samec na pohled) a 3 samice (kratoucke ploutve a vypadalo to velikostne na sourozence). Samice jsem donesl domu, dal do karantenky (zhruba 12l) a rikal si, jak to bude fajn. Za par hodin jsem jim zkusil dat nazrat, obe zraly. Dokonce si i vyzobly sneka, ktery se tam dostal s kusem kytky, vzajemne si nic nedelaly. Dnes vecer byly obe mrtve, silene porvane, jedna upne bez plotvi, obe sama rana na tele. Je vubec mozne, ze to byli dva samci? A nebo tohle umi i samice? Jsem zmaten. Jak je mozne, ze v prodejne byly v jedne nadrzi OK - no byla vetsi, pravda, ale i tak, proc tohle ne hned, ale az v utery (koupeny v sobotu). Schovat se v karantence bylo kam, v nadrzce i nejake kytky, ale to je asi jedno, agrese nebyla jednostranna, obe dobite az hruza. Kdysi jsem mel 2 samice a zily cely svuj zivot v pohode, nikdy si neublizily. Ja to nechapu, proc se Ti samci (jestli to byli) nepovrazdili uz u prodejce? Chybami se clovek uci, ale mrzi mne to a ptam se, abych uz nikdy neudelal stejnou chybu :(.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 15:53 KAKTUS1010 Re: Forro
Je to samec ako vyšitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 15:44 Žena Forro [3]
Fotka k příspěvku Ahoj je to samecek? Neni to tak davno co jsem cetla, ze uz i samicky maji dlouhe ploutve. Tak se radsi chci zeptat. Je kupovana v marketu a pani prodavacka si vubec nebyla jista. hmm Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 18:46 KAKTUS1010 Re: Bettka
To su trecie pruhy a je to samica na 1000 %. Chcela by sa triet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 17:02 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: JagerMaister
Pokud tam někde zřetelně vidíte urogenitální papilu, pak je to samice.
Co já na té fotce vidím, je jakýsi světlý bod, ale při mé kvalitě zraku a zejména kvalitě fotky, hádat se nehodlám. :-)
Usuzuji spíš podle tlamky a břišních ploutví...
Možná mám oko z Kašparovy krávy. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383-betta-splendens-samice-nebo-samec?od=326