Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rychle rostoucí rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rychle rostoucí rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.06.2018 21:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 1pe2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou to echinodory a ty mají v dobrých podmínkách vždycky ohromný vzrůst. Musíš si vybrat menší druhy nebo jiný typ rostlin. Jdou sice trochu omezit v růstu ale je to vždycky dočasná záležitost, pokud je tedy nestrčíš někam do tmavého rohu akvária. Podívej se jak jsem dopadl já. smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 19:58 1pe2
Fotka k příspěvku Zdravim.Zasilam foto.Mam dvě rostliny ktere začaly dosti rychle rust.Denni přirustky jsou opravdu viditelne.Již se mi tlačila jedna z nich z akvaria kdyz jsem se po tydnu vratil a otevřel kryt tak se listy opekaly u led trubice....nikdy mi to tak rychle ve starte nadrži nerostlo aspoň ne tak vysoko.Je to normalni jev u těcho rostlin? Jinak použivam CO2 po dobu sviceni Ph od 6.6 do 7.Přihnojuji jednou tydně Easy life Profito+Carbon když jsi vzpomenu...hlavně na štětičkovou řasu.Děkuji za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 23:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Wanderer
Je to dobrá rostlina, rozhodně se jí dočista nezbavuj :-) Míru zárůstu koriguj podle dostatku světla rostlinám pod ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2017 23:06 Muž larix [1420] Re: Wanderer
Keď som ešte pestoval plávajúce rastliny, robil som to tak, že som v úrovni hladiny, rovnobežne s čelným sklom (cca 5-10 cm od skla) natiahol silon, ktorý som na pravej a ľavej stene upevnil prísavkami. Čiže rastliny boli zafixované v prednej pohľadovej časti hladiny ale ostatným rastlinám netienili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 21:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: NHKG
U mě teď rostou spíš u filtru (viz. fotky v prezentaci) kde to tak moc nevadí, ale už se stěhují nad echinodory a cryptocoryny a tam už to nebude tak ono. Takže stanovený prostor bych nejspíš měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 21:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Wanderer
No pokud to jde, vymez mu na hladině prostor ze kterého nebude moc stínit rostlinám pod ním a co bude navíc vyhazuj. Ale velikost toho prostoru si musíš určit sám.
Já třeba mám v jednom akváriu zarostlých 100% hladiny, protože ve dně nemám kytky, tak mi to stínění nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 21:24 Muž powery [250] Re: Wanderer
U mě má takové střídavě oblačné období. Někdy roste jak šílený a někdy chřadne. Máš asi zrovna dobré období. Redukuju ho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 19:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Nenašel jsem vhodnější vlákno, tak se dotážu zde. Mimo jiné rostliny jsem pořídil i voďankovec. rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
Byla toho malá krabička a docela solidně se to za těch pár měsíců rozrostlo. Myslím si, že tahle rostlinka mi pomohla stabilizovat podmínky při stěhování do většího akvária. Jenže momentálně pokrývá cca 1/3 plochy hladiny a mám obavu, že časem se pokrytá plocha bude zvětšovat a na další rostliny nebude dostávat světlo. Mám to začít redukovat? Jak velkou plochu hladiny mám nechat zarostlou? Díky za vaše zkušenosti a doporučení.

Ještě bych vydržel, až se kompletně zaběhne nový filtr, ale časem bych toho ubral...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 22:57 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: odikcz
To že rychlerostoucí rostliny seberou živiny těm pomalurostoucím bych se nebál, právě nedostatek živin se jako první projevý na těch rychlerostoucích. Těm pomalurostoucím zásoby vydrží déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 23:41 Muž ludvik [1082] Re: JirkaŠčobák
To je sice hezké ale tady je řeč o růžkatci. Ten sotva někomu vyroste z akvária. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2016 14:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
Když ho dáš pryč nečekej že ostatní rostliny zlepší růst. rybicky.net/clanky/1571-rychlost-rustu-rostlin-v-zavislosti-na-mnozstvi-zivin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2016 14:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: odikcz
odikcz napsal: Mně je líto ten růžkatec každej tejden vyhazovat víc jak metr :-D už jsem to tu nabízel několikrát a nikdo tenhle plevel nechce :-D
Tak já to zkusím nějak pomalu redukovat, měřit u toho NO3 a uvidím - co z toho bude.

It is "v kelu" :).
Hele. Rohatec JE, BYL a BUDE plevel. Když zagooglíš, najdeš výpovědi lidí, kterým nejen, že zaplnil celé akvárium, ale taky vyrostl z akvária, až nakonec v akváriu pěstovali "jen kořeny". Může to být patnáct let, co mi zarostl 100l akvárium, že kromě něj už jiná rostlina v nádrži nebyla a nebýt krycího skla, byl by venku. Před pár měsíci jsem vzal kousek, strčil ho do koule a postavil blízko severnímu oknu. Bez ničeho jiného (koule ještě nemá tu na rybičkách prezentaci). Je tam trocha sinice, rohatec pomaloučku roste, když bude jednou téct z koule, nebude mi to vadit. Počítám, že budu pěstovat kořeny. Nicméně málokdo o pěstování kořenů, když si rohatec kupuje, ví a pak má problém, jako ty. Tahle rostlina, když jí necháš, zničí všechny ostatní rostliny v akváriu. Což ale nemusí být zlé! Může vytvořit super biotop pro tvé živočichy! Pokud ji budeš omezovat, nedosáhneš vlastně ničeho. Myslím, že "příměří" mezi ní a jinými rostlinami neexistuje. Takže buď budou ostatní rostliny vedle ní jen přežívat nebo ji jednou omezíš tolik, že se začne cítit zle a v tu ránu máš v akváriu sinici, protože recese tak velké rostliny se musí projevit.

Myslím, že jediný moment, kde se situace dá v pohodě řešit, je prvotní nákup rostlin do akvária. Buď rohatec použiješ a víš, co je zač nebo ho budeš chtít omezovat, dlouho bojovat, finálně se ho zbavíš a budeš akvárium rozbíhat do určité míry znova, protože ostatní rostliny nebyly zvyklé pořádně růst a akvárium nebylo zvyklé bez rohatce existovat. Přečti si moji nedávno zveřejněnou Obhajobu jednoduchých akvárií tady na rybičkách, co v ní píšu o "plevelu". Vedle rozběhnutého rohatce nedokáže žádná rostlina být plevel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 14:19 Muž odikcz [114] Re: vaaclav
1) Nechci nic plovoucího, proto se chci zbavit růžkatce ("sázet" ho už taky nechci).
2) Já se nikde neptal, co mam dát místo něj.
3) Jak jsem psal hned v prvním příspěvku: Mám pomaleji roustoucí rostlinky (čerpající živiny převážně ze dna) a zajímalo mě, zda jim ten rychle roustoucí růžkatec třeba nebere zbytečně živiny = rostli by lépe. Navíc, když se mi tam moc nelíbí, tak by bylo fajn se ho už moci zbavit (měl jsem ho tam hlavně na začátku kvůli udržení rovnováhy, ale teď už by to mělo všechno fungovat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 12:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
Nikdo ti neřekne co máš do akvária dát když nechceš růžkatec. To si musíš vyzkoušet sám. Pokud nechceš stonkové rostliny vyzkoušej něco pomaleji rostoucího a třeba Limnobium na hladinu. rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum U něj je poznat kolik dusíku máš v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 23:20 Muž odikcz [114] Re: vaaclav
To už jsem tady taky psal, když to budu akorát tak opakovat, tak nebudem dělat nic jiného ...
rybicky.net/forum/937-rychleji-rostouci-rostliny…
rybicky.net/forum/937-rychleji-rostouci-rostliny…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 23:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
Když ti akvárium bez problémů běží co tedy řešíš? Nebo předci jen nějaké problémy jsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 22:40 Muž odikcz [114] Re: vaaclav
Psal jsem to hned v prvním příspěvku, že neřeším začátek (kde to chce hromadu rychle rostoucích rostlin), ale už delší dobu fungující akvárium ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 22:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
Není dobré ale mít jen je. Hlavně na začátek se doporučuje až 70% těch rychle rostoucích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 21:35 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: odikcz
není, btw. žádné rostliny nečerpají jen ze dna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 21:09 Muž odikcz [114] Re: vaaclav
A je problém mít jen rostliny, které čerpají živiny ze dna?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 20:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
To jsou ale rostliny které toho na rozdíl od echinodorů potřebují podstatně méně a to jak na živiny tak na světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 19:32 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Tak u Hnědovek a Anubiasů to čerpání ze dna platit moc nebude, ty si to vezmou z vodního sloupce, i když tedy i zasazený bejt dovedou, ale volný kořeny , jsou volný kořeny. Ty jsi měl jistě na mysli třeba Echináče a Kryptokoryny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 17:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
Pomaleji rostoucí rostliny mají většinou velký kořenový systém a čerpají živiny ze dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 17:13 Muž odikcz [114] Re: romant
Mně je líto ten růžkatec každej tejden vyhazovat víc jak metr :-D už jsem to tu nabízel několikrát a nikdo tenhle plevel nechce :-D
Tak já to zkusím nějak pomalu redukovat, měřit u toho NO3 a uvidím - co z toho bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 17:02 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Spíš bych k tomu přitoupil od samýho začátku v nějakým poměru rychle-pomalu a postupně po zaběhnutí a vykonání svojí práce bych ty rychleji rostoucí lehce začal redukovat, prostě žádný razantní skoky a sem tam uštípnout, popř. "vyhodit" celou stonkovku a nechat si už to finální rostlinstvo. Tedy mě se tento postup osvědčil a léta ho takto praktikuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 16:42 Muž odikcz [114] Re: vaclav
Ryb je hodně ... z rychleji rostoucích rostlin se uchytila rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma = tu bych nechal ... ale rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum mi tam začíná překážet
Právě ale zvažuju, jak to dopadne:
1) Pomaleji rostoucím se bude dařit ještě lépe (víc světla + víc živin)
2) Rozbije se rovnováha a všechno pude do ...

Na tom problému s NO3 asi něco bude ... to se mi stalo ve starym akváriu, že jsem ho srazil na 0 (dle levného kapkového testu) ... po čase začali chřadnou rostlinky a nakonec to vše dodělala ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 15:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
Záleží pa počtu ryb aby rostliny stačily spotřebovat to co ryby a filtr vyprodukuje. Takže si změř několikrát NO3 a podle toho přidej nebo uber rostliny. Velký přebytek NO3 nebo dokonce nedostatek je vždy problém a následuje většinou stagnace růstu a řasy.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2016 15:14 Muž Horác [3942] Re: Xpe
Že rostlina roste pomalu, to přece ještě neznamená, že má nějaký problém :o) ... To je dáno i geneticky. Z anubisu rychlíka typu L.sessiliflora neuděláš ani v těch neoptimálnějších podmínkách :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2016 15:10 Muž Horác [3942] Re: odikcz
Tak určitě ... to je potřeba vyladit :o) ... není to jen o poměru ryby : rostliny, ale i rychlerostoucí rostliny : pomalurostoucí rostliny ... a další a další ... Jenže vyladit akvárko, to není jen tak ... chce to spoustu znalostí, času a trpělivosti. Proto je taky daleko častější volbou hnojit a měnit vodu :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 14:40 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: odikcz
No, já bych řekl že to tak asi je, jednoduše rostou rychleji díky rychlejší spotřebě živin o proti těm pomaleji rostoucím. Ty nejspíš mají s něčím problém jako je třeba složení vody, nedostatek světla, teplota a tak dále...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 09:32 Muž odikcz [114]
Rychle rostoucí rostliny při zakládání akvária určitě dobrá věc, ale co když už akvárium nějakou dobu běží a je normálně zarostlé? Nechci do vody přidávat žádná další hnojiva apod., a tak si říkám, jestli ty rychle rostoucí pak nekradou živivy těm pomaleji rostoucím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2013 11:43 Muž RBeil [174] Re: burc106
Ceratophyllum demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 19:58 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: burc106
Cabomba carolinana - roste mi jako divá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 19:54 burc106 – Rychle rostoucí rostliny
Jaké rostliny se dají považovat za rychle rostoucí? Většina lidí mi doporučila rychle rostoucí rostliny, ale nevím, které to vlastně jsou. A hlavně né všechny, co jsem našel v atlasu, jsou vhodné do akva. Tak jestli někdo dokáže poradit budu rád. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 16:56 lakystar
Fotka k příspěvku mám niekoľko rýchlorastúcich rastlín kupil som ich pred 3 týždňami. Zdá sa mi ako keby niektoré strácali takú sitú zelenú farbu.Neviete mi poradiť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:26 Muž Yirka [9123] Re: KAČKA
Až na velmi jemnolisté ropstliny není obvyklé, že by ampulárky rostliny okusovala. Většinou tak činí u rostlin v rozkladu či jinak nezdravých. U mě nikdy nedělaly problémy na běžných echinodorech a anubiasech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:15 KAČKA
jaká rostlina rychle doroste když jí ampulárka, nakousne?? ;-) ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 12:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Johan
V akvariu s hrubym objemem 160l je ted sotva okolo 200 ryb, klidne by se jeste nejake vesly smich . Abych to uvedl na pravou miru, plave tam zhruba 160 mladych Plat koralovych, ale jsou zatim tak pidi, ze dohromady nedaji ani objem jedne samice (jiste ze do budoucna tam nezustanou). Sice mne napadly tihle cudlove taky, ryb v akvarku ani bez nich neni uplne malo, ale to by se projevilo uz driv, zase o tolik ze dne na den nerostou. Nejjasneji viditelna zmena v akvariu je ta Pistia, pribyva ji, ze by se to snad dalo pozorovat i nahatym okem. Ryby uz vcera rano dychaly malinko rychleji, vymenil jsem radeji asi ctvrtinu vody, pro jistotu, dnes dychaly jeste rychleji. Pistia uz je temer po cele hladine. Jo jo, vodu zase vymenim, o tom zadna, nechci nic nechat nahode a co kdyby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 12:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Designer
Pokud výtok z filtru nějakým způsobem čeří hladinu, tak u normálně zarybněného akvária by se ryby dusit neměli, i kdyby byla hladina celá zarostlá plovoučkama - tak to ostatně je v mnohých akváriích. Pokud se vám dělá mezi plovoučkama slepá hladina, hledejte problém někde v akváriu. Nemělo by se to dělat, i když hladina stojí, nebo jen minimálně.
Tím nechci říct, že vytrhání pistie to nezlepší, možná jo, ale pokud za to třeba jen z části může, tak jen dokonává to co způsobuje něco jiného (např. moc kalu, moc ryb apod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 12:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Johan
Bud nic necitim, nebo si toho nevsimam, ale to bych si vsiml. Ted nejsem u akvarka, abych si sel cmuchnout. Kdyz vyplachuji houbu z filtru, citim to i na rukach. Nicmene voda je kristalova, po rozhaseni akvarka lecenim jsem ji menil tretinu co den cely tyden, pak nasadil nitrifikacni bakterie a zase vymena vody co dva dny. Ted ji stale jeste menim 2x az 3x tydne, uz spis jen z opatrnosti.

Zitra se dozvim, jestli je to ono jak si to vysvetluji, protoze dnesni noc uz akvarium prezije bez te prebujele Pistie - rano uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 11:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Designer
Jan voní vaše voda? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 11:54 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Rostliny ublizuji rybam
Rano jsem se dival na akvarium a vidim, ze ryby nejak rychleji dychaji. No jo, je rano, v noci pribyva CO2 a O2 je mene, vzduchovani mam vypnute, jede jen filtr. V noci rostliny spotrebovavaji O2 stejne jako ryby, je ho mene, ale ze by tech rostlin uz bylo tak desne moc a rano uz bylo kysliku ve vode tak malo? Rostlin nemam zrovna malo, drive se to nedelo, ryby tak moc nevyrostly...

...pak mi to doslo, co se nejspis deje. V ramci boje s rasami jsem nechal porust Pistia stratiotes skoro celou hladinu, ze ted zase zastinim, a ze zkusim jak tahle prebujela kraska s rasami pohne, kdyz z jejich korenu uz zmizela, jak zacala poradne rust. Jeji listy plavou na hladine a pochopitelne tim zamezuji difuzi vzduchu do vody, takze difuze probiha pomaleji (na mensi plose), tim padem se kyslik pres hladinu dostane do vody mnohem pomaleji a mozna az tak pomalu, ze jej v noci stihne dost znatelne ubyt. Navic jak se mezi temi plovoucimi rostlinami mene hybe voda, vznika mezi nimi na hladine povlak (davam na to pozor, ale i tak), ktery take difuzi ztezuje.

Takze na co jsem chtel upozornit, nenechavejte si zarust celou hladinu necim jako je Pistia stratiotes, protoze pokud mne napadl ten spravny duvod proc ryby rano dychaji rychleji, muze to znamenat docela vazny problem. Asi nic noveho, ale ne vsechno vzdycky dojde cloveku hned.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 16:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Teflon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2010 15:59 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Teflon
Alebo este rychlejsie rastie Limnophila:
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora :)

Pripadne na tvoju vysku akva sa da pouzit aj tato (ta narastie naozaj velka a kosata):
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis

Alebo este mozes skusit aj toto, tiez rychlo rastie a vetvi sa:
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 15:55 R Muž romant [27987] Re: Teflon
V sekci rostliny, vyhledávání, vyplň v náročnosti var. "velmi nízká" a z toho co Ti to najde určitě nějakou kytku vybereš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 15:52 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Teflon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 15:47 Muž Teflon [0] – Rychlerostoucí rostliny
Ahoj,
chtel bych poridit naky rostliny do svyho akva, nejlepe nakou velkou košatou rostlinu, ktera se rychle rozroste.
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 19:48 Muž cusbus [37] - TetryRe: vladislav
No u větších nádrží nemá podsvětlení takový vliv, ale i tak gratuluju. AQ vypadá dobře... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 18:48 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: cusbus
No nevím,já mám 110 Wattů podpořené reflektory na 400 litrů vody.. rybicky.net/nadrze/7218 Roste opravdu dobře.. ;-) A to mám hladinu dost zacloněnou plovoucíma kytkama.. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5277x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/937-rychle-rostouci-rostliny