Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výtlak filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Výtlak filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 00:03 DavidH Re: matrix069
Sání je dole a výtlak nahoře, pokud jsem dobře pochopil. :-D Jo, je to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:59 Muž matrix069 [79] Re: DavidH
Ja mám ECCO pro 2036,vrtuľka sa dá pekne vyndať,treba s určitosťou vedieť,či sa točí,netraba sa báť ju aj prstami zastaviť,nepoškodíš ju. Ak čerpadlo zamotné funguje,skús ho ponoriť do vody,stačí dať do kýbla vodu,zapni motor a ponor ho. Prívodnú hadicu nedávaj daj iba výstupnú aby si videl či motor vody vytláča von,musí to dokázať vytlačiť prúdom,nie iba samovoňe. Inak,počuj,ten 2213 má prívod vody dole na tom filtri a hore výstup,alebo opačne?

Inak ten motor sa nepokazí tým vypínaním a hneď zapnutím,neboj,je to iba cievka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:58 jirikovar Re: DavidH
Jak ho máš pod akvariem vyška přetlaku?
Nema jak. Na volnoběh neni jak spalit motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:58 DavidH Re: Romiš
I toto jsem zkoušel. Tenhle filtr je můj druhý a ten předchozí jsem takhle rozchodil. Tenhle ale ani za boha. tone Nemůže se tak nějak zk... motor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:57 jirikovar Re: DavidH
podivej se na vrtulku bude na 100% přistupna jestli neni zaseklá vrční neznamena točení muže ti vybrovat rotor motorku. mimochodem přistupna bo ji musíš čas od času vyčistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:54 Romiš Re: DavidH
To znám... :) Taky jsem se po nainstalování EHEIMu (2217) s tímto natrápil... hmm
Pak jsem na to ale přišel. V návodu je uvedeno, že k filtrům tohoto typu existuje doplněk - externí čerpadlo. Jako by se počítalo s případnými potížemi při rozjezdu... ;-)
Zkuste tohle - několikrát za sebou strčte a zase vyjměte zástrčku do/ze zásuvky. Hladina vody v hadicích vám při tomto postupu bude "poskakovat". Sledujte okamžik, kdy se bude hladina pohybovat směrem k okraji akvária a v tu chvíli zastrčte zástrčku do zásuvky. Voda by měla "přehoupnout" a okruh se uzavře. :)
Snad jsem to napsal česky... hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:52 DavidH Re: matrix069
Od začátku do konce podle návodu jsem šel nesčetněkrát. Jak jsi napsal, zkusil jsem do zásuvky samotnou hlavu a motorek vrčí. Co jsem postřehl, vrtulka se asi také točí, ale není tam moc dobře vidět. Do rozebírání hlavy se pouštět nebudu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:30 Muž matrix069 [79] Re: DavidH
počuj,postupuj odznova podľa návodu od A po Z,ak to nepôjde,vyber z flitru iba hlavu (nádobu nechaj tak) a skús ho dať do zásuvky a pozri či aspoň vrčí. Určite sa dá pozrieť aj či sa točí vrtuľka,myslím že sa k nej dá dostať(ak tam vôbec je). Prvé musíme zistiť,či Ti vlastne ide motor!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:22 DavidH Re: filipsi
Všechno tohle jsem zkontroloval a vyzkoušel. Nemám už síly ani nápady, snad jen reklamace, že by bylo nějaký špatný čerpadlo. :-O Vydrží mi do rána bez filtru 32 rybiček ve 180 l akva? (11 neonek, 10 molly, 4 ancistrusy a 7 danio - 1/3 vody měněna před 3 dny) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:21 Muž matrix069 [79] Re: DavidH
nemáš naopak hadice vstup a výstup? Inak podľa toho čo popisuješ,tak ako keby ti vôbec nešlo čerpadlo(motor) filtru,preto sa tvári tak ako sa tvári,že keď dáš hadicu nižšie ako úroveň hladiny,tak voda z nej vyteká.ale je to iba tým,že fuguje princíp spojených nádob,keď ju dáš vyžšie kao hladina v akva tak prestane tiecť. Určite Ti nejde čerpadlo,alebo máš naopak hadice(vstup,výstup-ale to sa mi nezdá)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:14 Muž filipsi [1296] Re: DavidH
Ja nevim, neznam ho. Pokyvat, ..... Kdyz jede, ma prutok veliky (tak jak ma mit)? Stoji pod akva? Nejsou priskrcene kohouty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 23:05 DavidH Re: filipsi
Snažil jsem se všechno naplnit vodou. Jak jinak ještě odvzdušnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:52 Muž filipsi [1296] Re: DavidH
Neni zavzdusneny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:51 DavidH Re: Štěpán
Je to EHEIM 2213. Nejde mi právě do hlavy, že voda ve výtlačné hadici je zároveň s hladinou. :-O Ach ta fyzika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:42 Štěpán Re: David
To je nějaká blbost, ten filtr je potřeba otestovat, nejlépe nejříve bez filtračních náplní. Vodu nad hladinu musí být schopný vytlačit.

Co je to za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:33 DavidH Re: samis
Vždyť píšu, že pokud nenasadím výtlačnou hadici nad hladinu, voda protéká. A filtr běží. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:30 Muž samis [5] Re: David
Tak jak to popisuješ se chová filtr nezapojený do zásuvky, tím pádem voda samospádem protéká až do výšky vyrovnání hladin. Fakt si na tu šňůru nezapomněl ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:05 David – Výtlak filtru - POMOC!!!
Zdravim, měl bych dotaz ohledně výtlaku filtru. Možná budu vypadat jako totální i****, ale dnes po zapojení (vnějšího) filtru jsem narazil na problám, že filtr nevytlačí vodu výš jak na úroveň hladiny (nelze tedy vypouštět vodu hadicí přes horní rám). Pomůže mi někdo? Filtr by měl být v pořádku, nasává asi dobře a pokud vypouštím vodu níže než je hladina (třeba do kbelíku), voda se filtruje v poho, akorát se mi zdá malý tlak. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 16:47 Muž Horác [3942] Re: Tokuschew
Myslel jsem, že se tu řeší otázka, zda má nějaký významný vliv na výkon externího filtru, když ho místo na úroveň akvária dám pod akvárium. Tření jsem si dovolil zanedbat. Vyvracet mé tvrzení povídáním o patnáctimetrové hadici je myslím mimo mísu. Každý (kromě Tebe) tu pochopil, že jsem ten první příspěvek psal s určitou dávkou nadsázky - abych zdůraznil, co jsem zdůraznit chtěl.
Opravuji:
"Čerpadlo nepřekonává větší odpor, protože hmotnost vody v sací a odtokové hadici se vzájemně ruší - ať jsou jakkoliv dlouhé. U příliš dlouhé hadice však musíme počítat s odpovídajícím navýšením odporu vlivem tření."
Už je to lepší? :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 13:38 Muž filipsi [1296] Re: Tokuschew
Samozrejme ze ne, viz koeficienty odporu pro laminarni a turbulentni proudeni. Nepredpokladam, ze by Horac mluvil o tom, ze je jedno, jestli si k filtru dame 15m hadice nebo 1m. Spis porovnaval 1 a 1.5m, rozumneho prumeru. A to opravdu zavaznou roli nehraje. Druha vec je zarustani rasami a necistotami. Proste hadice od filtru maji byt dlouhe tak akorat, aby umoznily bezproblemove pripojeni a manipulaci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 13:37 ElDiablo Re: Tokuschew
Jo, jasně, uplně jedno to není, ale jde spíš o to, že když má jisté čerpadlo výdlak 50 cm, tak pokud uděláme hadici 49 cm do výšky, tak nám bude voda sotva vytékat. to bude způsobeno jak odporem hadice, tak tlakem vody (gravitace). Kdežto když toto použijeme v uzavřeném systému, tak zde to hlavní - hmotnost vody nad čerpadlem - není, takže nám bude vadit jen odpor hadice, což u 49cm bude znamenat třeba jen 5% z výkonu čerpadla oproti 99% při opravdovém výtlaku. (ty procenta jsou smyšlená, střílím od pasu, ale jde o princip)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 13:31 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: ElDiablo
ano ElDiablo napsal: Je to způsobené odporem hadice, zkus exnout 0,5L tenkou hadičkou ;)
No! A z tohoto dôvodu zrejme nemôže byť jedno aká dlhá hadica sa použije na vonkajší filter. Alebo nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 13:27 ElDiablo Re: Tokuschew
Je to způsobené odporem hadice, zkus exnout 0,5L tenkou hadičkou ;)

edit: to nebylo uplně přesné - vem si hadičku 10 cm a pak 1m. Při nasávání ucítíš značný rozdíl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 13:22 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Horác
Horác, prosím ťa, vysvetli mi následovné:
Odkalujem s hadicou 12/16 mm o dlžke 1.5 m, vedierko sa naplní za ca 100 sekúnd. Odkalujem tou isto hadicou, ale dlžke 15 m a vedierko sa naplní za 250 sekund. Prečo? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 12:54 Muž filipsi [1296] Re: pakozdy
U odstrediveho cerpadla je s jistym malym zjednodusenim vztah mezi prutokem a vyskou snadno spocitatelny. Pokud zname maximalni vytlak a prutok pri nulove vysce (to je to, co vyrobci zpravidla uvadeji).
Vice zde, pripadne ucebnice fyziky:
www.engineeringtoolbox.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 12:52 ElDiablo Re: Horác
Souhlasím s Horácem, jen bych doplnil, že roli bude hrát délka hadic, protože ty kladou průtoku vody odpor, ale nemyslím, že je to nějak podstatné - pokud nebydlíš v desátém patře a nechceš mít filtr ve sklepě :) No možná bych ještě zmínil, že čím níže čerpadlo bude, tím větší bude tlak v systému a tím větší nároky na utěsnění, mělo by mít na sobě údaj, jak hluboko vůči hladině může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 12:27 Muž Horác [3942] Re: Silent
Dovolil bych si nesouhlasit ... O převýšení jde, pokud čerpáme vodu z jedné nádrže do druhé (vyšší). U externího filtru, kdy je sací i odtoková hadice ponořená v jedné nádrži, nehraje vzdálenost mezi filtrem a hladinou vody žádnou roli. Čerpadlo nepřekonává větší odpor, protože hmotnost vody v sací a odtokové hadici se vzájemně ruší - ať jsou jakkoliv dlouhé. viz také rybicky.net/forum/5508
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 12:01 R Muž Silent [5949] Re: pakozdy
Jde o převýšení, ale hadice nemají být ani příliš napnuté ani příliš prověšené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 11:53 pakozdy Re: Silent
a predpokladam ze musi ist o prevysenie nie o dlzku hadic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 11:41 R Muž Silent [5949] Re: pakozdy
S výškou se tlak snižuje, proto výrobci v návodech uvádí maximální vzdálenost mezi filtrem a hladinou v nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 11:35 pakozdy – vyska vytlaku vs prietok
zdraivm ..
nemam skusenosti s ext. fitlrami ale potreboval by som vediet ci pri externych filtroch sa predlzenim vysky stlpca vytlaku nejako znizuje prietok filtra.

vdaka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3319x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9320-vytlak-filtru?od=51