Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez filtru a vzduchování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Akvárium bez filtru a vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 09:06 Barča Re: katunka
Já to chci jenom zkusit,protože jsem asi rok a půl pěstovala vodní rostlinky v 50 litrovém akvárku,jen jsem hnojila a svítila a nádherně se jim daří,takže jsem je přesadila do velkého akva a začala pošilhávat po rybkách.Samozřejmě,filtr mám nachystaný,jen jsem chtěla znát váš názor.A moc díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 23:46 karci Re: Barča
Jde. Ale pro začátečníka je to celkem težký.
Vzduchování není za normální situace nepřerybněného zdravého akvária vůbec nutné.
Tvz, biofiltrace ano. Ta ovšem probíhá i mimo filtr. Ve filtru však mnohem mnohem intenzivněji.
Ryby a ZEJMÉNA nespotřebované krmivo, ale i např odumřelé části rostlin do vody produkují tzv. "odpadní látky" a právě ty se stávají pro akvárium jedem.
Protože hlavně začátečníci a nejen oni rybičky překrmují, nelze tvrdit, že při minimum rybách (např. 4 ks na 100l) není filtrace a snad i dokonce výměna vody vůbec nutná.
Mnohým rybám vadí hodně organické látky a hlavně různé dusíkaté oxidy (v řadě NO (NH4) > NO2 > NO klesá jejich škodlivost a takto se dusík právě oxiduje při té tzv. biofiltraci")
Hodně fosforu se zase považuje za předpoklad bujení různých nežádoucích nižších rostlin (řas, ...).
Proto je biofiltrace a i pravidelná výměna části vody nutná.

Rostliny vyžadují živiny (krom dusíku, kyslíku, draslíku, sodíku, ..., stopových prvků také CO2) a ty jako odpadní látky produkují právě ryby.
Z toho plyne, pokud je ryb málo, musí se o to více tam ony živiny pro zdárný růst rostlin dodávat.

To je zjednodušený popis dějů v akváriu.

Zdárný růst rostlin = zamezení růstu řas a spol (jednak jim spotřebujou živiny a jednak produkjí i přírodní algicidy proti řasám a i proti jiným druhů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 23:22 Mirek Re: Dussy
No jelikož tam nebudou ryby, které by podstatnou část CO2 produkovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 23:17 Dussy Re: katunka
proc by proboha musela pridavat co2? staci svetlo a trochu prihnojovani potreba asi bude, vsak to skusi a pak nam rekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.12.2006 22:54 Žena katunka [158] Barča
A co ti vlastně vadí na filtru? Pokud tam budeš mít málo rybek, budeš muset hnojit rostliny a přidávat CO2....podle mě je takové akvárko mnohem těžší udržet než akvárko s filtrem a rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 21:54 Dussy Re: Barča
pokud chces malo ryb bez filtru tak bych si tam dal 4 amupularie
par(2-5) krun. jednopruhych
a male hejno rybek (neonky do streni vrstvy a dania do horbi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 21:28 Barča Re: Dussy
Díky za odpovědi.Tak jaké rybky by tam šly?Jo a oprava akvarko má 122 litrů.Jsem úplný amatér
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 18:38 Dussy Re: Barča
proc jen 4 rybky? ja bychtam dal aspon hejnecko mikrorasbor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 18:07 maliman Re: Barča
Musí to jít pokud tam nebudeš mít pomeranče. Filtr se nad 100l v případě ,že nemáš rybky špindíry nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 15:08 Muž j_j [18] Re: Barča
záleží jaký rybky si chceš pořídit,ale podle mě by to jít mělo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 14:47 Barča – rybičky bez filtru a vzduchování
Jde to? Hodně rostlin a světla 3-4 rybky a víc nic?ve 100 litrovém akvárku?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 11109x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/92-akvarium-bez-filtru-a-vzduchovani?od=151