Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:30 Muž Budik77 [7] Re: lacewings
Achich ouvej, ale jj čekal sem to, že zachránit nepůjde, no co už, škoda ho, je to ryba co ji mám asi nejdýl. :( 4-5 let.
Píšete, že to může být teplotou, stravou či věkem, ale to mi nejde moc do hlavy.
Teplota stálá 25-26 strava si myslím kvalitní a (vločky a grindál) a ten věk taky ještě nebyl. :(
Je možné, že by se toto mohlo nějak vyvinout jiným faktorem? Před 1 měsícem sem přestal sytit CO2 a před 5 dny sem do akva přidal skupinu mladých kominíků z vlastního chovu (7ks). Mohl by toto bát nějaký spouštěč?
Jinak voda se mění pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:27 JoKa Re: molinka
To nevím, nejsem znalec tohoto neřádu...

Ale dobrý postřeh, pokud je to pravda, můžeš vyrobit past na červa! Jako návnada poslouží okružák...

Rozřízneš petlahev, stačí půllitrová, v půli. Konec s hrdlem otočíš a obráceně nacpeš do druhé půlky. Dovnitř dva tři okružáci a kámen, aby se past držela na dně... Nemusí to fungovat, ale mohlo by... Jen nápad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:21 molinka Re: JoKa
Sol mám už 3 deň, zajtra idem zase odkaliť a kúpila som aj eshu ndex, ktorá obsahuje Levemisol. Ešte som ju nedala. Inak mali ste pravdu, tie akvaristické predajne sú na nič, vôbec mi nevedeli poradiť, ešte že som tu s vami diskutovala celý víkend a všetko som sa dozvedela :) Pozerala som tú pijavicu aj na angl. stránkach a tam to niektorí volajú snail leech a skutočne po mojom akvarku sa povaľujú len ulity, všetko tie pijavice vyžrali. Neviem, či tie slimáky nie sú medzihostiteľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 17:58 JoKa Re: molinka
Zatím s překopáváním akva neblázni... Zkus tu sůl a odsávat. Nejsou tak prťavý, to půjde...

Jako nejzazší možnost bych viděl přelovit všechny ryby jinam a v akva nechat parazita "vyhladovět". Parazit má inkubační dobu, když nenajde hostitele, tak do určité doby umírá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 17:56 R Muž romant [27987] Re: molinka
SAVO na "desinfekci" totální, tedy opatrně s tímto slovním spojením, spíš na to nejlepší zapomenout. ;-) Sůl je klasika a bezpečný poměr je polévk. lžíce na 50 litrů vody, rozpuštěného solného roztoku vlitého do nádrže v dané koncentraci(bezpečné i pro rostliny) v separé se dá přitvrdit na poměr jedné lžíce na 30 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.02.2017 17:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Budik77
-děkuji, foto je dostačující
-v tomto případě bych příčinný důsledek přisuzoval infekci,
-kdy virus má výraznou afinitu (vzájemný vztah) k ledvinám a střevu, obsahující mukozní (hlen) hmotu, od nich se pak přemístí i do jiných orgánů (deformace plynového měchýře, strukturární změna jater, mramorovité zabarvení, cysty, srůsty, atd.), kde v důsledku bujení dojde k uvedenému, -zkrácený výklad v obecné rovině-přesná diagnostika je možná pouze histologickým vyšetřením
-faktorů ovlivnující vznik může být několik, věk, potrava, důsledek nevhodné teploty ve ztahu k prostředí,
-pokud se již objevuje, porucha plavání (tu uvádíte), apatie, tak doporučuji eliminaci jedince humální cestou
-ostrý nůž, uspáním, atd
-dodržujte základní hygienickou prevenci,
-po usmrcení rybu zabalte do savého papíru, (kuch.utěrka,toalet.papír.) , vložte do igelitu, zastříkněte savem, zavažte a následně vyhodte do komtejneru na odpadky.
-v žádném případě rybu nesplachujte do záchoda
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 17:50 R Muž romant [27987] Re: Milan
Podle mě se jedná o tzv. vředovitost, tedy onemocnění z "vody", chápejme z méně kvalitních podmínek, je to bakteriální povahy, což už je na těch byť nicotnějších fotkách viditelné, ono začervenalé vyžrané maso. Nepodceňovat kvalitu vody, měnit spíše častěji a nešetřit s množstvím, klidně polovinu akvária týdně, to pro budoucnost. Teď to vidím na možný scénář(jsem zde skeptik) separování postižené ryby a o event. léčbu třeba léčivem Bactopur direct(to je důležitá přípona).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 17:44 molinka Re: Driv3r
Vôbec nekŕmim živou potravou, určite som si to doniesla z akvaristiky, lebo asi pred mesiacom som kupovala nejaké rastliny a rybičky. To nemyslíš vážne, že to mám celé prerobiť :-( ako mám dezinfikovať rastliny štrk a drevo?
EDIT-v akom pomere by mal byť roztok sava alebo soli na dezinfekciu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.02.2017 17:42 R Muž romant [27987] Re: Budik77
Osobně bych tu rybu v brzké době poslal na druhej břeh, měl jsem už možnost obdobně vyhlížející cosi vidět a nedopadlo to dobře, nedokázal jsem majitelku přesvědčit o tom ulehčení trápení, ryba bojovala více jak týden a stejně odešla do rybího nebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 17:40 Milan – Foto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím dokážete někdo identifikovat toto nádorovité onemocnění? Rybí osazení celé nádrže 375l krom dvou duhovek je zdravé. Myslím že se vyvíjelo delší čas z žaberních lístků nežli bylo okem viditelné. Jinak to rybku z počátku nijak nelimitovalo, stále má chuť do jídla jen se trošku straní hejna. Případně díky za radu pokud se dá léčit nebo zda mám utratit.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 17:38 Milan
Prosím dokážete někdo identifikovat toto nádorovité onemocnění? Rybí osazení celé nádrže 375l krom dvou duhovek je zdravé. Myslím že se vyvíjelo delší čas z žaberních lístků nežli bylo okem viditelné. Jinak to rybku z počátku nijak nelimitovalo, stále má chuť do jídla jen se trošku straní hejna. Případně díky za radu pokud se dá léčit nebo zda mám utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:45 Muž Budik77 [7] – Kýla?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No foto nic moc, ale nechci ho ještě více stresovat a nahánět kvůli fotce. :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 11:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Budik77
-jedno foto by napovědělo více ,než popis, který zde uvádíte, jistá možnost vyhřeznutí (prolapsu) tu je, ale je to věc zcela vyjímečná.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 10:43 Muž Budik77 [7] – Kýla?
Dobrý den, mému Pancéřníčkovi kropenatému nastal problém, z řitnímu otvoru mu vylezl vzduchový měchýř (střeva? nejsem si 100% jistý), je to vůbec normální? Stává se to někdy?
Proč se to stalo?
Dá se vůbec nějak zachránit?
Vyplave nahoru a horku těžko se sápe ke dnu a tam se zaklíní o nějakou rostlinu či kořen, jinak ho to co má na břiše táhne vzhůru. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 19:23 Muž Driv3r [236] Re: molinka
Zajímavější je zjistit jak se tam dostali.krmila si živím? přinesla jsi kořen nebo rostliny s přírody?Vzhledem k zminovaným věcem bych radši znovuzaložil akva.Vyvařit stěrk a kořeny rostliny propláchnout v roztoku sava nebo soli ,ryby do čistého akva na pozorovaní a léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 15:32 molinka Re: lacewings
Veľmi pekne ďakujem za všetky rady, dúfam, že to zaberie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2017 15:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-Levamisol ti nikdo nepošle ,prodej je sice možný přes internet, ale musíš si ho vyzvednout v lékárně, nevím ani zda je ještě zde v ČR v prodeji ,naposled jsem to ověřoval v listopadu

-ta eSHa ndx ,kde je složka Levamisolu, je nevyzkoušená, NEVÍM zda zabírá

-zasolit jednu polévkovou lžíci na 50l předem rozpuštěné soli,pokud budeš měnit vodu tak doplnit i sůl v poměru vyměněné vody,pokud tam již sůl je, tak jen při výměnách postupovat doplněním
-Vychytat nebo jim přerušit rozmnožovací cyklus,ale to bys musela dát pryč ryby a nechat stát akvárium 28dní bez ryb
-pokud se chytají té plastové trubky tak jim tam dej něco podobného ,jestli na to nalezou
- ;-)
-nejdelší moje diskuse ohledně diagnostiky určení zde na rybičkách, děkuji všem co přispěli palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 15:04 molinka Re: lacewings
takže akú koncentráciu soli tam môžem dať teraz, keď už vieme čo to je a koľko tam mám rybičiek? Pokračovať v tej čo včera, alebo o niečo viac? Na ten Baktopur direct už mám zabudnúť však a nedávať ďalšiu liečbu. eshu mám a to druhé liečivo skúsim zohnať, kde sa bude dať na internete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 15:00 molinka Re: JoKa
je to 150l akvarko a momentálne je tam už len 10 neoniek, 2 gubky a 3 pancierničky drobné. Dva slimáky Helena, ktoré požiarajú moje premnožené slimáky...Inak nič a samozrejme rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tuyetcz
-velice lituji,ale zde bude nutné utracení
-nevidím léčbu pozitivně,bylo by to prodlužování neodvratitelného v řádu dvou týdnů
-humálně usmrtit
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2017 14:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JoKa
-vychytat
-zasolit akvárium na nejvyšší možnou míru podle kytek a ryb
-funguje v řadě případů Levamisol,ale musí být´´čistý´´, ten asi neseženeš, jestli na ně zabere eSHa ndx,kde je složka levamisolu,tak to nemám vyzkoušené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2017 14:36 JoKa Re: molinka
A čo s tým teraz?

To bude zase spíš Milošova parketa. Ale píšou, že v zasolené vodě se hostitele pouští (včerejší rada sedí). Takže bych pokračoval v těch výměnách vody a zasolením... Oni se pustí a pak je musíš odsát... Léčivo na to asi není... Mechanická práce, také doporučují tvou oblíbenou pinzetu...

Pohlídej si ryby, aby se do ran nedala infekce, pak by přišlo na řadu léčivo...

Jaké tam jsou ryby a živočichové? Přesně! Ať můžeme stanovit maximální bezpečnou koncentraci soli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:34 molinka Re: JoKa
áno, jasné, všetci potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:30 JoKa Re: molinka
No, první chobotnatku vytáhla Karnal. Já na ní došel až přes pijavky, které zase vytáhl lacewings. Takže zásluha patří oběma... ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:27 molinka Re: JoKa
Vy ste úžasní potlesk , áááno, je to určite ono, fuj, nechutné. A čo s tým teraz? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:26 JoKa Re: molinka
Detritový červy to nejsou určitě. Ti jsou zalezlý v písku. Vykukuje jen kousek, jsou do červena a nápadně připomínají nitěnky...

Hele je to ta chobotnatka. Koukám znovu na videa, fotky a řekl bych, že jsem si jistý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2017 14:20 JoKa Re: lacewings
Tak myslím, že ji máme. Je to ta chobotnatka rybí. pisciola geometra.

Molinka: podívej se na tohle video. Je to zvětšené. m.youtube.com/…

Je to ono? Podle mě sedí všechno. Popis, pohyb, i obě videa jsou hodně podobná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JoKa
- na velikost jsem vlastně taky zapoměl,dík za doplnění
- na tom videu to prý taky není zřetelné
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:18 Tuyetcz – Krvácející vřídek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim poradi mi nekdo? Rybicce se udelal nadurek u ocicika a pred chvili zacal pomerne dost krvacet. Nevyfotila jsem to kdyz to teklo nejvic, mela sem uslzeny oci a prd jsem videla.
Trvalo to jen chvili ted uz z toho netece tolik, kazdopadne nadurek je porad.
Mame nejakou sanci? Ma nekdo zkusenosti?
Ps, rybicka je dana v male nadobce protoze jsem dukladne cistila akvarko, nemame ji v takovym mrnavym prosturku..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:14 molinka Re: lacewings
No, tak už som zase tu. Podľa toho obrázku, čo ste mi dali link by to mohla byť tá chobotnatka. A aký je rozdiel medzi chobotnatkou a pijavicou a ešte tou bahennou potvorou. Prvé dve majú latinský názov Piscicola. Inak, až sa bojím strčiť do akvarka ruku, že si to prichytí :-( chytá sa to totiž všade, na kýbel, na trubicu. Inak v angličtine som našla niečo čo sa volá detritové červy, take ešte aj to...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:11 JoKa Re: lacewings
Hmmm, tak ta to také není. Je na popis moc velká... Koukám na video hltanovky a to by tu neonku vcuclo celou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JoKa
- hltanovka bahenní je tím myšlena
-taky možné je zde přísavka i špičaté zakončení,jen si nejsem jist tím pohybem hltanovky,taky nevím vše
-pohyb neonek by byl nepřirozený ,takově začervenalé misto,u hřbetní ploutve je to vždy dobře viditelné
-to je těžké
-přeci jenom to má něco do sebe ,pokud píší ,,popište krátce ,výstížně,to co vidíte,žádné slohové práce,, pak je to moc matoucí
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:42 JoKa Re: lacewings
Pijavice (ta klasická, nevím jak se jmenuje) určitě ne, ale co pijavka bahenní?
Abych byl upřímný, tak pijavka mě napadla už podle fotky a popisu, hned jako první...

Edit: teď zpětně, sedí popis, fotka, pohyb a konečně i chování. Jen nevím, jak by na rybě vypadal "kousanec", ale vzhledem k velikosti, nemusí být dobře viditelný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2017 13:16 lenkalor Re: lacewings
Teď to necháme na Molince, ta si to může prohlédnout zblízka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: lenkalor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: lenkalor
-nevidím video ,odvozoval jsem z veškerého popisu tazatelky,který zde zazněl, proto jsem ji vyloučil, nic tomu nenasvědčovalo tak jak to bylo tazatelkou prezentováno,zakončení bylo původně špičaté dle uváděného
-pokud je na videu jasně zřetelná přísavka ,kulatého tvaru, a i zbarvéní odpovídá
klidně může ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Karnal
Potvrzuji, podle pohybu to ploštěnka rozhodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:03 lenkalor Re: lacewings
Proč myslíš,že to není chobotnatka- piscicola ? Podle tvaru těla, přísavek i pohybu mi ji nejvíc připomíná. Video nevidíš- pohybuje se jako píďalka, má přísavku na obou koncích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:59 Žena Karnal [196] Re: molinka
Na videu to vypadá jako ta chobotnatka, ale na živo jsem chobotnatku nikdy neviděla, soudím jen dle fotek. Za sebe můžu jen říct, že to rozhodně nevypadá jako ploštenka. Edit: tedy to co vidím na videu není ploštenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-no video neuvidím ,to bych musel někam ,kde je silnější signál a rychlejší net
-žábrohlísty jsme vyřadili,dále se vyřadí tasemnice,chobotnatka,hlístice(tam chybí přísavka)
-zbývá ploštěnka a pijavice
- u pijavice mi nesedí, tam by byla viditelná přítomnost pijavice v narušení kůže u ryby, zbarvení, velikostní poměr stažitelnosti,početnost výskytu a rovněž by tak lehce by neodpadly při odlovení, jak zde bylo uvedeno.I samotná možnost zavlečení je nepravděpodobná.
-u ploštěnek odpovídá doba vývoje,přísavka,stažitelnost,rychlost a početnost výskytu,zbarvení i popisované chování - keď sa prichytia o štrk, tak si veselo plápolajú ako koraly -

-diagnostiku určení, ponechávám otevřenou ,pouze jsem uvedl náhled k možnosti určení
-zapojte se i další ,nekoukejte pouze na mé poznatky a postřehy které tu uvádím
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:23 molinka Re: molinka
konečne...
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:05 molinka Re: lacewings
no keď sú to tie pijavice, tak to nie je veľmi dobré, len tak rýchlo som preletela tú diskusiu. Musím si poobede na to sadnúť. Už by tam o chvíľu malo byť v prezentácii video, napísalo, že čaká na schválenie redakcie. Teraz musím preč, poobede som tu ako na koni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:05 Žena Karnal [196] Re: molinka
Zkus jich co nejvíc odsát, mám dojem že na ty pijavice a chobotnatky nic moc asi ani neexistuje - kromě mechanického odstranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:01 molinka Re: lacewings
stále sa pokúšam o nahratie videa, aby to nebolo málo, ešte nám aj na pol hod vyrazilo prúd a ja mám rozbabrané akvárko, nahrávam červy na YT aj do prezentácie :-|
dúfam, že sa mi to dnes aj podarí. Inak je ich tam fakt kopa a sú veľmi zvedavé, stále sa mi prichytávajú na odkalovaciu trubicu a keď sa prichytia o štrk, tak si veselo plápolajú ako koraly ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Legioix
-zde je určením diagnostikována zmíněná Piscicola geometra, domníváte se podobnosti se zde uváděným případem
- rybicky.net/forum/712-pijavice
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:44 Žena Karnal [196] Re: lacewings
Ježiš, to bych si vůbec netroufla... :-) Vše co jsem tam psala je rovněž jen má interpretace či překlad toho, co zde molinka o tom parazitovi napsala. Chtěla bych jí pomoci se dobrat co to tam vlastně má, jsem na to už taky docela zvědavá. Prostě - z toho co molinka napsala a z těch fotek mi přišlo, že ta věc asi i plave, ale je to jen a jen moje interpretace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Karnal
Karnal napsala: Ploštěnka se plazí a neplave, nepřichytává se hlavou - ten popisovaný způsob pohybu neodpovídá. Není to nějaký druh pijavice?
-můžete mi prosím ukázat pasáž ,kde uvádím ,že ploštěnka plave
-případně ,že jsem dagnostikoval v uvedeném případu ploštěnku jako parazita nacházejícího se u tazatelky,pouze pokláděm souvisle případné možné souvislosti a příznaky k určení samotnému, kdy tazatelka jednou uvádí to a podruhé zas je to jiné
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:19 Muž Legioix [574] Re: molinka
molinka napsala: Ale ako Vám mám to video priložiť? nejde mi to len fotky

Tak to dej na YT a sem vlož link. Vypadá to jako malá chobotnatka: www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:03 Žena Karnal [196] Re: molinka
Video jde vložit do prezentace, někde tam bude odkaz (to jsem ještě nedělala, tak nevím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:01 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: molinka
normální pijavice
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=2201