Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 12:20 viera – sčernanie chvosta
Fotka k příspěvku chcem sa spýtat či by mi niekto nevedel poradiť čo sa deje s našou závojnatkou...začal jej očernievať chvost a nikde som o tom nič nenašla...dakujem
prikladá aj fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 12:10 viera – zavojnatka
Fotka k příspěvku chcem sa spytat ci nevie niekto poradit co sa deje s nasou zavojnatkou...zacal jej cernat okraj chvosta :-( dakujem za rady
prikladam aj jednu fotku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 08:54 Zdena – Závojnatka - poradí mi někdo?
Mám závojnatku - lví hlavu.Někdy plave břichem nahoru,někdy hlavou dolů,nehýbe se.Ale příjde mi to jako její hra, protože to dělá už alespoň rok,ale zaklepu na akvárko a hned je zase OK.Žere normálně. Dnes jsem si všimla, že má potrhanou ocasní ploutev a jemné žilkování.Příjde mi unavená. S námahou se obrací a plave nekoordinovaně. Je v akváriu s dalšími dvěmi výrazně menšími závojnatkami.Ve vodě se objevují drobné bublinky - pěna. Prosím poraďte mi co s ní. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:15 pavel – bílý povlak
Bílý povlak na hlavě je zvýšené vylučování kožního sekretu většinou při napadení žábrohlísty. Pomůže přeléčení Terap FD od Aquar Rychnov nad Kněžnou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 16:36 pavel – bílý povlak
Bílý povlak na hlavě je zvýšené vylučování slizu, u závojnatek většinou z důvodů napadení žábrhlísty. Většina záv. na ně trpí a je nutné je co nejdříve přeléčit. Dalším častym napadením jsou střevní bičíkovci, ryba má dlouhé bílé hovínko a po delší době se objeví vatové body na hlavě - děrová nemoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:13 lulu
Tak rybka moje milovaná už je ve velkém akva, podarovala jsem ji a ma se prý hej, že se skamarádila, s jednou se začla škádlit a že se má k světu....a vy se mi tu divíte že ještě žije...žije, je to silná holka...a už se má určitě lépe... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:37 Muž VVV111KKK [61] – Re: lulu
lulu, opravdu si nastudujte ten odkaz co Vám doporučil Yirka. Pokud se Vám nechce, pak příjměte radu Effa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:21 lulu
ok dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:52 Žena Linduš [166] – Re: lulu
hranaté je vždycky lepší a čím větší, tím líp se udržuje rovnováha.
ta tvoje rybka ještě žije? zatím bych (nejsem expert) měnila třetinu vody každý den, musí být odstátá třeba přes noc.
kulaté akva se dobře prodává, bohužel. dneska se snaží prodat všechno. i kdyby měli kapra narvat do pet láhve. radši se ptej dopředu tady, je tu spousta lidí, kteří umí poradit (i vynadat) :-D
každopádně je to upřímné a pravdivé.
domluv se s rodičema, řekni, že kulaté akva je víceméně týrání, že chceš, aby se rybka měla dobře.
zkus z nich dostat to největší, které skousnou, filtřík k tomu, nenáročné rostlinky a uvidíš, jakou budete mít radost, jak pěkně to bude vypadat a hlavně rybka na tom bude líp hop
na rodiče, prosím, jemně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:35 lulu
fakt nechapu proc ty kulate teda prodavaji....bych jim to zakazala...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:35 lulu
a kdyby jsem ji dala do maleho hranateho, pomohlo by ji to, dostala by se z toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:18 Žena Linduš [166] – Re: lulu
do kulatého ti tady nikdo žádnou neschválí.
zkus si pořídit hranaté, tam můžeš dát aspoň filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 15:33 lulu
A nejaka jedna rybka (nebo dve) by se tam nehodila? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2010 12:44 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: lulu
Já bych zůstal u těch kytiček. Má to jednu výhodu: nemusí tam být voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 12:33 lulu
a spis nejaka hezci rybka? treba nejaka z tech malinkatych druhu? zrovna krevetky a sneky :-D no nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:57 Žena Linduš [166] – Re: lulu
dobrý písek na dno, pár pěkných, nenáročných kytiček, nechat chvíli bez živočichů a pak koupit pár krevetek, nebo šneka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:33 lulu
prave ze menim, hned jak tam uvidim ten povlak..no nic tak to uz je asi marne....ale proč teda vůbec prodavaji ty kulate akvarka, kdyz jsou pro ryby tak nevhodne...ja jsem ho dostala s dvema zavojnatkama na narozeniny, tkaze jsem si nejak vybirat nemohla a navic ve zverimexu to tak bylo primo doporuceno dve do kulateho, tak to pak fakt nevim, co tam ti prodavaci delaj....no a tak kdyz uz ne zavojnatka, je nejaka rybka, ktera by se do tho nevhodneho kulateho akvarka hodila, popr. kolik maximálně? a co by tam vsechno meli mit...kdzy uz to akvarko mam, tak bych ho chtela mit vyuzite, ale aby rybky byly spokojene....celkem me to pak trapi, jak vidim, ze jim neni dobre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:29 Žena Linduš [166] – Re: lulu
yirka má pravdu, ta voda se začne kazit.
určitě tam není filtr a ta ryba do vody samozřejmě kadí+sem tam nějaké nesnědené krmivo...no, v hnoji se špatně dýchá...
tak mě napadá: proč neměníš vodu, když víš, že je zkažená? coze
o kouli radši pomlčíme hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:28 daniska – Re: lulu
Žádná ryba nepatří do kulatého akva a závojnatka už vůbec ne do malého. V akvu je málo kyslíku, proto lapá po dechu, voda je znečištěná, plave ve vlastních výkalech rozpuštěných ve vodě. Omylem jsem odpověděla na starý dotaz (výše), tak třeba Ti to něco dá, když si to přečteš. Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2010 18:23 daniska – Re: kiwinkka
Ahoj. Tvoje závojnatka může mít nastydlý plynový měchýř, ale spíše tipuji na nesprávou výživu. Závojnatky jsou robustní ryby, které nepatří do malého akva, ideálně by měly mít 50 l na rybu (cm rybí délky na litr vody u nich neplatí). Každopádně jsou to ryby společenské, čili měly by být chovány ve skupince dle možností akva a rozhodně ne s jinými druhy tropických ryb (jednodruhové akvárium). Ne že by se s nimi nesnesly, jsou to rybky mírumilovné, ale už jen kvůli té již zmiňované potravě. Mají nedostatečně vyvinuté trávení (díky jejich přešlechtěnosti, tudíž také značně znečišťují vodu) a proto je nutné krmit je rozmanitě, když ne živou potravou, tak mraženou a když umělá krmiva, tak krmiva určená jen pro ně, zelenina apod.. Krmiva pro závojnatky a krmiva pro tropické ryby vypadají na pohled stejně, ale ve složení je rozdíl! A to bude původ problému Tvé ryby. Tento stav je nevratný a může se takto trápit ještě dlouho. Bříško nad hladinou časem oschne a přijde zaplísnění nebo jiné "boláky". Nakonec, nepomůžeš - li jí stejně pojde. Jsou to prostě speciální ryby, vyžadující speciální zacházení.
Já mám 5dospělých závojnatek v akvu o 432 l a k tomu 9 malých (potěr, který hodlám udat, jak dorostou) a už teď mám velé problémy s udržením kvality vody!
No přeju, aby to nebylo tak horké a dobře dopadlo, ale nevím, nevím ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:09 Muž Yirka [9141] – Re: lulu
Máš pro ni vytvořeny špatné podmínky:
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:03 lulu
Ahoj..Chtěla bych se zeptat...Mam kulate akvarko a jednu zavojnaktu v něm... Když ho umyju, dám do něj rybku, tak tak týden je v pohodě, pak začně ně hladině pořád otevírat tlamičku a asi brát vzduch a je tam pak hodně bublinek, až do takové pěny a hladina je taková kalná, vůbec nevím proč...a taky jí pak něco začne táhnout ke hladině a tam se vybulí na bok..Vžycky se snaží rychle plavat, aby nevyplavala nahoru, ale jak už je vysilena, tak se necha a lezi na hladine...proč je t ahaldina klaná a proč ji bývá tak špatně? z čeho? je to jí nebo akvárkem? .....a k tomu tématu...taky mi to uz dve pretím delaly, a tak jsem je nakonec musela vyhodit, protoze ji ten hnusny ocas zacly okusovat...bojim se, ze to co jsem psala bude zachvíli to same oc u predeslych dvou....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:07 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
Foto dodám zítra ted nemám čím fotit...a s těch obrázku se mi to zdálo na ten fungus nebo jak se to píše ale nejsou tam ty štětinky a ty skvrny jsou velké klidně i půl centimetru a v ruzných částech ocasu nikdy jsem to na ní nevidel...a nezdechnou mi ostatní ryby???jinou nádrž nemám pouze s bettou sad jak jsem psal obě závojnatky začínají polehávat i pancéčřníčci a zdechl mi už jeden pancéřník a ancistrus a druhého ancistruse nemužu vubec najít... sad :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:05 klubicko – Re: Honzabetta
Tak to vyfot, hod to sem a zkuseni Ti snad poradi. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:05 Muž Yirka [9141] – Re: Honzabetta
Tak ji vyfoť, neboť jinak nemá ta debata smysl.
A ještě se zkus podívat na pár fotek sem: www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:03 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
nepoznal jsem ani jedno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:36 R Muž Silent [5949] – Re: Honzabetta
Jakou máš kvalitu vody? Hlavně NO2 a NO3. Jako první pomoc můžeš vyměnit část vody, ale pokud to nevidím těžko ti můžu přesněji poradit. Zkus sám rozpoznat o co jde tady rybicky.net/nemoc/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:31 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
a kam jí mám dát ??nemám jinou nádrž sad a pancéřníčci už začínají ppolehávat i druhá záojnatka a ještě jsem si všiml že má bíle skvrny na ploutvích...ale na plísen to nevipadá! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:24 R Muž Silent [5949] – Re: Honzabetta
Tak jedině na netu. Většina e-shopu je má v nabídce. Léků na plísně je více, třeba Mycopur od Sera, acriflavin, Anti-mycotin od Hu-Ben nebo GeneralTonic od Tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:17 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
A kde to seženu??u nás akvaristiku nemáme sad a do akvaristiky se dostanu 3krát do měsíce.. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:15 R Muž Silent [5949] – Re: Honzabetta
Možná počínající zaplísnění rány. Použij eSHa 2000 podle návodu a mělo by to být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:11 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
Čau akvaristi,včera jsem přijel z italie a všiml jsem si na jedné závojnatce odřeninu a na ní takovou bělavou hmotu a nevím co s tím už mi zemřel jeden pancéřník a ancistrus...prosím poradte! :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:13 akrono12 – zavojnatka
nechcem sa chvalit ale zavojnatky su cool rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 14:51 akrono – zavojnatka
no hm to bude tim ze vela zareie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 14:46 akrono – zavojnatka
mam zavojnatku .krmim ju 3 razy do dna a raz za 3 tizdne menim vodu. na dne ma kamienky musle a kristale. je spokojna a zije. to je vsetko caw

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 18:16 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: zelvik58
Jestli přenesete 4 závojnatky do kbelíku a necháte je tam 3 dny, velmi pravděpodobně jim to trápení zkrátíte. :-O
Jak na věc popsali Yirka a Jrk - denně měnit velkou část vody až do okamžiku, kdy bude možné změřit NO2 a tyto budou testem na neměřitelné hodnotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2010 17:35 Muž Jrk [143] – Re: renie
Přesně tak, jak psal Yirka - vyměnit část vody, klidně i 80 % a do doby než seženeš nějaký test na NO2, tak 50 % vody měnit denně! Dnes se asi ten test nesežene... Tyto papírové testy mají opravdu hodně divné výsledky. Do doby než budou lepší testy bych se pH, GH ani KH nezabýval - dle fotografie jsou ty výsledky hodně podivné - tyto testy bych nepoužíval. Když už papírové rychlotesty, tak 5 in 1 od JBL ty jsou jakž takž použitelné, ale i tak ve srovnání s kapkovými nepřesné. Jinak spíše doporučuji testy kapkové. Osobně používám od firmy Rataj www.rataj-spk.cz (kliknout na "Produkty" a poté si vybrat v sekci "Testy vody".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:37 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: renie
Vypadá to na otravu.Závojnatky bych přelovila do kyblíku s kapkou preventinu,akva vypustila,dala novou vodu a nechala ji tak 3 dny odstát.pak bych je tam šoupla zpátky.Mezitím to chce odhalit a odstranit příčinu.Tohle je první pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:17 renie – Re: Yirka
Tak jsem to přelouskala a nezbyde mi nic jinýho asi než vyměnit vodu...A nevíš něco o té hodnotě KH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 15:58 Muž Yirka [9141] – Re: renie
Ale já píšu o úplně jiné, troufám si říci rybám životně důležitější veličině a to jsou N-látky.... Prosím opravdu přečíst si ten odstaveček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 15:55 renie – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Test jsem udělala a hodnoty jsem psala h předešlém příspěvku,ale nevznám se v tom KH-na indikátoru mi to ukázalo hodně světle modrou,ale na stupnici je pouze světle zelená-nula a pak to přechází do tmavě zelenomodrý až do tmavě modrý-20,tak co si z toho mám vybrat?Přidávám fotku snad to pomůže...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2010 15:47 Muž Yirka [9141] – Re: renie
Problém bude zřejmě v obsahu dusitanů (NO2). Máš test? Měla by pomoci výměna vody (opakovaná min 1/3. Doporučuji přečíst zejména kapitolu o filtraci? www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 15:39 renie
Ahoj mám problém s našimi závojnatkami a vím,že už jsem o tom četla ale nemůžu to nikde najít...Měli jsme plny akva ryb.4 zavojnatky a nějací ancistrusy,ale když jsem přijeli po tydenní dovolene cele akva bylo vychcipany-mel se starat bratr...no nic:-(Teď po pul roce jsme si poridili nove 4 zavojnatky a 5 ancistrusu,kaminky jsou tam puvodní,ale velice dobře prosolené a propláchlé.Filtr,uhlí do filtru i kytky jsme dali nové.Než jsme je nasadili tak voda přes týden stála a filtrovala.Použili jsme doporučené množství akvaregulátoru,pH máme mezi 6-7,GH(tvrdost) kolem 3,ale nevím přesně kolik máme mít KH...I přesto nám do 12hodin chcíplo všech pět ancistrusů a závojnatky jsou zbarvené místy do krvava a tři z nich jsou schované v rohu pod filtrem a nejeví známky aktivity.Prosím o jakoukoliv radu a děkuji hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 22:54 Muž pancéřníček [168] – To snad ani není možné
šárka napsala:
Tak jsem rybičk vyndala,vše vymyla varici vodou-i rostlinky,...Ale ted mam novy problem,rostlinky mi zacaly hynout,asi slanou vodou,to neresim...

Teda vyprat rostlinky ve vařící vodě a pak se ještě divit že začaly hynout coze Kam se ten svět řítí... hmm ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 18:23 Muž jajaapaja [174] – Re: šárka
A když jsi tam dávala tu sůl ,tak kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 17:57 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: NASREDDIN
Vyprat rostlinky ve varici vode by nenapadlo ani moji sestiletou neter. A ze ji obcas napadaji ruzny kraviny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 13:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
chudaci rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 13:16 Muž Yirka [9141] – Re: NASREDDIN
Máš pravdu (kdoví jestli ne i těch ryb). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 13:13 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Yirka
Bohužel před třemi týdny došlo k onomu převaření prakticky čehokoli, kromě ryb.
Tudíž akvárko lze za čerstvě založené považovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 12:12 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Míhánková
Chtělo by to podrobnější popis.Filtrace ,topení,jak často odkalujete,čím krmíte,jak máte rybky dlouho.Závojnatky,jsou hodně choulostivé,čím přešlechtěnější,tím choulostivější.Akva také není největší.Tohle vypadá že se dusí,mohlo by to být vysokou teplotou.Pokud by jen mněnila barvu,tak to je u dospívajícich ryb normální ahoj
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22455x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky--nemoc?od=1031