Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:34 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dejw
Mě napadají jedině nějaké nenáročné krevetky. Do akvária, kde filtr běží denně jen dvě hodiny, bych ryby vůbec nedávala. Nestačí se v něm utvořit ty správné bakterie. Neříkám, že pro krevetky to bude bůhví jak optimální, ale rozhodně je to pro ně menší zlo. Bez filtru a s častější výměnou vody to zvládnou. To si myslím já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:30 Dejw
Ahoj mám ještě jeden dotaz když mám 11l akvárko a nechci jej měnit za větší jaké bych si měl pořídit ryby?Tudíž potřebuji rybku,která nepotřebuje vzduchování na celý den(máme postarší typ který dokáže běžet max.2hodiny deně) v akváriu by dále měla živ.rostliny.Děkuji a doufám,že mi pomůžete vybrat nového obyvatele mého menšího akvárka!Předem děkuji za odpověď.!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 14:09 R Muž romant [27977] Re: Míša
Je vidět, že v tý původní nádrži nebudou optimílní podmínky. Jak o to akvárko pečuješ teď? Co filtrace a výměny vody, jak často měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 14:03 Míša Re: romant
Ahoj, jsem zase já. měla bych prosím ještě dotaz. Rybka se mi zlepsila, bříško se ji trochu zmenšilo. Dala jsem ji zpět, ale to jsem asik neměla. Začala mi ztrácet barvu, včera jsem ji našla obrácenou bříškem nahoru. Dala jsem ji zpět do jiné nádrže samotnou a je ok. barvu má zpět a je čilá. nevím co sní. mám ji nechat na stálo jinde? prosím porad. Mísa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 10:49 R Muž romant [27977] Re: Dejw
Tak chyba je jasná. Nevhodná velikost nádrže. Závojnatky jsou dost prasátka a jejich výkaly velmi silně znečišťují vodu, takže je nutná pravidelná údržba dna, kvalitní filtrace a pravidelná výměna vody. Takhle to do budoucna nemůžeš provozovat. Musíš se rozhodnout a to buď větší akvárium(více jak 100 litrů), nebo v této nádržce nemít závojnatky. Teď začni měnit vodu a to každý den plovinu, to je základní první pomoc kterou musíš udělat pokud ty ryby chceš zachránit. Jako další krok je to rozhodnutí, kterým směrem se vydat. ;-)
EDIT: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 10:40 Dejw – RYCHLÁ POMOC
Dobrý den potřebuji urychlenou radu!Máme 2 závojnatky v 11litrovém akvárku s filtrací a živ.rostlinami a jinými rybičkami.Jedna rybka plave neustále u dna a je lína pouze když krmíme tak vyplave na hladinu jinak se celý den nesmyslně plácá a plave u dna.Dali jsme ji do karantény,aby případně nenakazila zbývající ryby.Druhá rybka má na hřbetě bělejší šupiny bojím se,že je to plíseň.NEVÍM JAK JIM POMOCI ANI KDE JSEM UDĚLAL CHYBU.PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ A DOUFÁM ŽE SE VŠE ZLEPŠÍ A ŽE MI ZDE NĚKDO POMŮŽE CO NEJRYCHLEJI. DĚKUJI!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 19:13 Marek
Dobrý den.. Chtěl bych se zeptat. Máme závojnatky a jedna z nich má u hubičky červené fleky a pod žábrou na boku. Dlouho jsme ji neviděli kadit. Plave spíš u dna a je trochu línější. Pídili jsme se a snad nějaký přežrání.. nebo snad vodnatelnost.. Kdyby někdo pomohl byly bysme moc rádi. Snad se zmátoří. Předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:43 R Muž romant [27977] Re: makynka
Milá "Míšo", nejdříve to akvárko nech pořádně stabilizovat a potom si o zamýšlených žabkách něco nastuduj, třeba ve zdejším atlase. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:34 makynka
prosím, mám závojnatky a přítel by mi chtěl koupit žabičku. mohu si ji tam dát děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:26 míša Re: romant
dobře, moc děkuji za rady, snad to dopadne dobře
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:23 R Muž romant [27977] Re: míša
Tak to by neměla být nějaká bezprostřední reakce na tu očistu. Nechal bych jí v karanténně a měnil tu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:20 míša Re: romant
je to tak měsíc a pul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:19 R Muž romant [27977] Re: míša
Opravdu těžko soudit, ale pokud máš možnost jí mít tzv. odděleně, tak bych jí tam pár dní nechal, často jí měnil vodu a uvidíš jak se to bude vyvíjet. Kdy naposledy proběhla ta velká očista akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:08 míša Re: romant
můžu mít ještě dotaz? nemůže to být tedy něco závažnějšího. mohu ji dát k té druhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:52 míša Re: romant
děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:42 R Muž romant [27977] Re: míša
A to je právě ten problém, ta měsíční totální očista, to je naprosto špatně. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
Tímto postupem to akvárko neustále zakládáš a to vůbec rybkám neprospívá, protože jsou neusále v nestabilním prostředí. Filtr nech dělat svoji práci až do doby než se jeho výkon viditelně sníží a teprve potom ho lehce propláchni ve vodě z akvária. Jednou týdně měň 30% a více vody a můžeš odkalit dno akvária, ale žádný vyváření a desinfikování. Tvůj problém se trochu paradoxně jmenuje přehnaná hygiena a ta je stejně tak jako zanedbávání údržby vždycky špatným postupem. Mrkni na ty odkazy a něco o tom nastuduj a uvidíš, že se to zlepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:29 míša Re: romant
filtraci mám. ob měsíc čistím všechnu vodu, jinak 3/4. kamínky co mám na dně umývám v horké vodě. rybičky přendám do jiné nádoby, odsaju vodu, vyčistím. ve zverimeksu mi pani doporučila umývat akvárko solí, prý to dezinfikuje. nedělám vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:23 R Muž romant [27977] Re: míša
Co to znamená, že akvárko čistíš pravidelně? Jak taková údržba probíhá, je tam filtrace a kolik vody a jak často měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:20 míša Re: romant
akvárko čistím pravidelně, mám stále čirou vodu. chovám dva šneky a dvě závojnatky. nádrž je 200 litrů velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:05 R Muž romant [27977] Re: míša
V drtivý většině případů jsou nemoci rybek nastartovaný nevhodnýma podmínkama v nádržích kde jsou rybky chovány. Závojnatky jsou velmi zdatnými producenty odpadních látek a když se podcení údržba nádrže v podobě pravidelný výměny vody a odkalení dna, tak je problém velmi rychle na rybách viditelný. Takže aniž něco víme o nádrži ve které je ta závojnatky chována, tak bych si tipnul na ty zhoršený životní podmínky v nádrži, jejich důsledkem je ono tzv. podivné chování té rybky. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:46 míša – závojnatka
ještě k mému příspěvku, jeden den jsem ji našla obrácenou bříškem nahoru. prosím pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:29 míša
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:29 míša – závojnatka
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych radu. je to tak týden co mi začala plavat rybička na dne, pořád jen leží na kamenech a má nafouklé bříško ( takové zvláštní ). raději jsem ji dala od ostatních do jiného akvárka. přikládám fotečky. prosím poraďte mi co by ji mohlo být. děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 11:59 R Muž romant [27977] Re: eliška
Aniž víme něco o nádrži kde ta závojnatka je a o péči o to akvárium, tak bych si dovolil spekulovat, že ta závojnatka bude v lehce nevyhovujících podmínkách a proto bych na první dobrou nasadil vodoléčbu v podobě výměny 50% vody v akváriu a to klidně každý den. Mrkni se třeba do zdejšího atlasu na nároky těchto ryb a podle toho můžeš usuzovat jak do budoucna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 11:44 eliška – má nadherná lircenka (závojnatka)
prosíím pomožte mi jak vylěčit závojnatku. :-( pořád leží na boku, fůrt vyvádí jako kdyby byla praštěná skoro vůbec nežere atd. moc vás prosím to je moje zlatíčko a merada bych jí stratila :-( někdo to asi už zažil tak odepište prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 17:24 R Muž romant [27977] Re: Handulicka
Bude velmi záležet na velikosti nádrže a na péči o ně. Pravidelné odkalování, výměna vody a dobrá filtrace je u závojnatek nutností, neb jejich výkaly velmi znečišťují vodu a z toho mohou pramenit různé problémy. Netvrdím, že tomu tak je i u Tebe, ale je důležitý na to upozornit, protože o akváriu v němž ta závojnatka je nejsou žádný informace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 17:03 Handulicka – prosím o radu
Ahoj všem. Chci se zeptat na radu. Máme 3 měsíce závojnatku. Je v akvariu sama a rostliny má umělé. Máme hodně tvrdou vodu a navíc kamenito železitou a proto ty umělé rostliny. Krmíme tetra gold fish.Zdá se mi, že rybička trochu ztratila barvu. Je to možné? Čím to může být? Jinak je čilá. Děkuji za radu Hanka a Honzíček :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 16:24 katka1234
Tak závojnatce je hůř! :( Noc asi nepřežije.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 11:50 katka1234 Re: romant
Mám aquaball s dvěma patry. Nevím přesně číslo. Filtruje celkem v pohodě a ten bioaktivní molitan mám taky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 11:37 R Muž romant [27977] Re: katka1234
Ta filtrace u takto exponovaný nádrže je velmi důležitá. Nevím co tam máš za filtr ale doporučil bych Ti čerpací hlavu s kostkou biomolitanu, která udělá velmi dobrou službu. Čištění filtru není nutný až zase tak často, až když se jeho výkon viditelně sníží, tak teprve potom. Dbal bych na kvalitní odkalování dna, společně s výměnou vody jednou týdně. Teď tu vodu měň intenzivněji a určitě se to zlepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 11:31 katka1234 Re: romant
Vyměnila jsem 40% vody a vyprala filtr. Uvidím co se bude dít. Pro jistotu jim nebudu aspoň 2 dny dávat najíst.
Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 10:46 R Muž romant [27977] Re: katka1234
Určitě to nechce je překrmovat a pokud možno stravu co nejpestřejší s podílem té rostliné složky v podobě těch tablet a taky bych jim dával něco masitýho, třeba patentky, ale znovu opakuji, méně je více, protože kombinace překrmování a nadměrný produkce výkalů závojnatek je potom natolik zatěžující vodu, že dojde k namnožení dusíkatých látek a ryby začnou reagovat tak jak píšeš. Oni se začnou z nadměrných koncentrací, zvláště dusitanů dusit a proto je nutná ta zvýšená hygiena a výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 10:41 katka1234 Re: katka1234
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 10:32 katka1234 Re: romant
Díky za radu. Vím, že jim je tam trochu těsno, protože se mi rozmnožili krunýřovci. Budu jim měnit vodu a uvidím. Můžeš mi doporučit nějaké opravdu dobré krmivo prosím?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 10:23 R Muž romant [27977] Re: katka1234
Měnit, měnit a zase měnit vodu, nic rozumnějšího se poradit nedá. Denně 30% i více. Zymyslet se nad velikostí akvária a vhodnosti takovéto nádrže pro závojnatky. Jako vodítko doporučím zdejší atlas ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 09:26 katka1234 – Umírající závojnatka
Ahoj,
potřebuji rychle pomoc. Dnes ráno jsem se probudila a našla jednu z mých závojnatek plavat obráceně, nebo spíš ležet na dně. Dýchá, ale pokud nemusí neplave.
Mám i krunýřovce takže si občas snědí i něco od nich (tablety Dajana bottom), jinak je krmím Tropi Dajana granule a tropica basic. Teplotu mají 24°C vodu jsem měnila před týdnem. Nádrž mám 65 litrů, 4x krunýřovci a 2x závojnatka.
Potřebuji radu. Chci ji hrozně zachránit!

Moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.06.2011 08:31 Žena Linduš [166] Re: Siooon
coze tragicky přerybněné akvárko čuňaty, neměníš vodu, neodkaluješ, filtr čistíš týdně...ještě napiš, že ho celý propereš v chlorované vodě...
čistě ze zvědavosti: myslíš, že dusitany, dusičnany jsou ve vodě vidět?
nuž, divím se, že ty ryby ještě žijou.
jako první pomoc, měň klidně polovinu vody denně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 21:29 Siooon – Re: Linduš
jo, pak jsem si to precetla uz chapu :) omluvam se. Jo a čistím jenom filtr, nějak nemám problém se zakalenou vodou, je porad pruzračne čistá. každý kdo ke mne dojde říka jak to delám že mam tak čistou vodu. Je to nutne asi že jo? Tim se neco zlepši? Mate nejaky typ co sa "ochoreni" by to mohlo byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 21:11 Žena Linduš [166] Re: Siooon
bylo myšleno, jak ho čistíš, co výměna vody, odkalování atd...? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 20:56 Siooon – Re: katterinecka
máš pro mne nejaký typ, co by to mohlo být? Pečlive myslím, čistím filtr týdenne. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 16:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Siooon
co znamená že ho čistíš pečlivě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 16:20 Siooon – Re: katerrinecka
čistím to co týden, péčlivě. Všechny ostatní jsou uplně v pořádku. Ne nejsou. Umele. Filtr..značky Eheim. www.eheim.sk/… tenhle konkrétne. Zkouším i zmenu stravy. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 15:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Siooon
když máš v akvárku tolik ryb silně znečistujících vodu, tak je podle mě jen otázkou času než nějaká onemocní.
Jsou tam živé rostliny? Jaký filtr? Jak provádíš údržbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 15:03 Siooon – Taky neco neni v poradku
Fotka k příspěvku Dobry den, prosim Vas.. mam par mesicu zavojnatky. Problem mi delaji jednom dve teleskopky. Jedna z nich je už 1/2 bíla od bříška po tlamku, chová se zcela normálne, vesele pláva. Druhá se chová jako leňoch a pořád se drží pri dne. ale když poklopkám po sklu, tak ožije, a s barvou je všechno v pořádku. :( mám o ne strach. Prosim poraďte. :-( omlouvam se za "kvalitni fotku".
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 13:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: tetrys
Tak to je moc fajn, ze je vsechno jinak nez jsem myslel :-) .

Kdyz je to jen kousek plotvicky, nedelam nic, to doroste, a v akvariu ktere neni rozhozene se na to vetsinou ani nic nechytne. Resil bych to az v pripade, ze se neco na tom poraneni objevi. To poraneni uz je starsi a nejvice nachylne k tomu, aby se tam neco chytilo, je v okamziku, kdy je cerstve. Takze o to mene bych ted cokoli resil.

Jinak poraneni ploutvi neni u ryb nic neobvykleho, u nekterych druhu ryb potycka obcas konci prave potrhanymi plotvemi. Posledne to u nas odnesl samec Cichavce perletoveho, kdy se mu pri rvacce ve smyslu otaceni se kolem sebe druhy zakousl do trcicich paprsku na ritni ploutvi a ty nezustaly tak krasne jak byly. Kvuli kazde takove prihode lit chemii do akvaria, to bych nic jineho nedelal ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 12:12 tetrys
Já ji mm ve 100 l akvárium. Jenže jsem odjela na delší dobu pryč a má máma se rozhodla, že vyčistí akvárium. Nikdy to nedělala a podle toho to taky dopadlo.
Mockrát děkuju za rady. Když jsem to uviděla měla jsem velký strach. Ještě jednou moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 21:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ja to doplnim. Nedopatreni mamy, to mi zavani tim, ze je ryba pravidelne lovena, aby se umylo komplet akvarium a dala cista voda. Neni vyjimkou, ze presne takto probiha pece o akvarium tam, kde o akvaristice nikdo kolem akvaria nic moc nevi. A kdyz to takto probiha, byva to akvarium tak male, ze se strci snadno cele do vany, a tam zavojnatka rozhodne nepatri.

Mohu se zeptat, jak probiha pece o akvarium? Ono v normalne bezicim akvariu, ted nemylim ta bez dna a rostlin pro profi ucely, se kazdy akvarista snazi pouziti chemie vyhnout jak muze, takze i pouziti protiplisnoveho prostredku pri poskozeni ploutvi si sakra rozmysli.

Omlovam se, ze predesilam ten nejhorsi scenar, ale tam kde mama neakvaristka lovi rybu, to tak nezridka kdy byva, proto to pisu, a nemyslim to vubec zle, je to ve snaze poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 21:16 R Muž romant [27977] Re: tetrys
Častěji měň vodu a můžeš použít něco proti plísni, třeba acriflavin, ten ocásek jí doroste, pokud je to mechanický poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 21:08 tetrys – Problém
Dobrý den, zjistila jsem, že se mé závojnatce utrhl kousek ocásku. Bylo to nedopatření mé mámy, zjistila jsem to asi až po 14 dnech, když ji měnila vodu, že v síťce je kousek ocásku a že jí chybí. Prosím poraďte nemůže se jí kvůli tomu něco stát a doroste jí? Normálně plave, ale i tak mám strach.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 13:18 martimilaa Re: zelvik58
Moc děkuju za odpovědi. Nejhorší je, že už jsme si na ně všichni zvykli a tak i děcka by nesli těžce je někam dát:-((
A u akvaristiky vydržím, je to super. potlesk
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22452x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky--nemoc?od=901