Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zářivky AquaGlo a SunGlo

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Zářivky AquaGlo a SunGlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 06:28 Žena Utahraptor [91] Re: wladys
Já bych je taky vyhodila, ale to si nejmíň do výplaty prostě dovolit nemůžu, pořízení nového akvárka mě vyčerpalo až na dno mých finančních možností :))

Tak proto taky pořád otravuju s gločkama :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 22:17 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Sid
..Já bych je taky vyhodil,ale otázka byla položená jinak.Tak jsem se snažil odpovědět. ;-)
Ale musím říct,že jak tady na gločka nadávám,tak už asi 2 měsíce mám nad Guayanou vedle Narvy oceanic nature jednu aqua glo(bohužel mám šílený rozměr zářivek 75cm) a světe div se rostliny rostou stále jako divé.Nicméně je fakt,že tam nemám nic náročného na světlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 22:03 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Tokuschew
Vzhledem k tomu, že se Utahraptor ptá: "...Kterou z těchto dvou zářivek mám dát nad kytičky?", cichlidy (myslíte asi akvária bez rostlin) bych do této debaty netahal. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 21:09 langosh Re: Sid
Sid napsal: Sid: Já bych je vyhodil.
Koukám, že už je to tady opět... :)
Sid napsal:
3. výrazně delší životnost
5. výrazně nižší cena

Vzhledem k tomu, že už je Utahraptor zřejmě má, se mi tyto body zdají irelevantní. ;-)Dále též nevíme, jakou potřebuje délku zářivek. Pokud má atypický kryt, může mít ten výběr maličko složitější... :)
to Utahraptor:
Nevím, jak je máte dlouho, ale minimálně rok vám vydrží. Potom bych případně vyměnil jednu zářivku a po pár týdnech i druhou za zmíněné Sidovy 8xx... :)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 20:21 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Sid
Sid máš pravdu.
Ale platí to predovšetkým pre rastlinkové akváriá.
Nad cichlidy by som zvolil inú možnosť.
830 v kombincii s 840 používam aj ja a to či T5 alebo T8. Výsledky sú veľmi dobré. Dôležité je podľa mna zkombinovať tieto dva druhy žiariviek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 19:48 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Utahraptor
wladys: ...já bych je přehodil
fantasta: Já bych je přehodil...
Sid: Já bych je vyhodil. A nahradil třípásmovými 840 + 830. :-)
Důvody, proč dát přednost třípásmovým zářivkám, jsem nejen na těchto stránkách popsal mnohokrát. Takže jen heslovitě:
1. pro rostliny vhodnější spektrum
2. vyšší světelný výkon
3. výrazně delší životnost
4. konstantní světelný výkon po celou dobu živonosti (úbytek na konci životnosti pouhých cca 10%)
5. výrazně nižší cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:44 R Muž Silent [5949] Re: Utahraptor
Já bych je přehodil. Už proto že se pak vlivem světla opticky prohloubí nádrž. Světlo z obou zářivek se stejně míchá, takže rostliny svoje dostanou. Líp to ale vypadá. Zkus a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:40 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Utahraptor
...já bych je přehodil.Aqua dopředu sun dozadu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:33 Žena Utahraptor [91] Re: RADOVAN
Z fiannčních důvodu si momentálně musím vystačit se sun-glo a aqua-glo. Kterou z těchto dvou zářivek mám dát nad kytičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:30 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Utahraptor
sun-glo nieje na rastliny, je to napodobenina slnečného svetla pri ktorej rastliny bohvieako nerastú( odskúšané, vymenil som za 840 a všetko rastie oveľa lepšie, a aj to lepšie vyzerá, mňe je sunglo veľmi zelené)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 05:35 Žena Utahraptor [91]
Vrtá mi halvou jedna věc - jestli to chápu správně, tak sun-glo je lepší pro kytičky než aqua-glo? Já mám totiž aqua-glo vzadu a sun-glo vepředu a vepředu mám akorát microsorium, které to světlo zas tak moc nepotřebuje... neměla bych to tedy prohodit? Bych moc potřebovala aby mi konečně rostlinky zarůstaly to pozadí :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 00:06 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Raťafák
To s tou svítivostí je fakt...ostatně můžeš si to přečíst u každé zářivky.Udává se to v lumenech.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 23:49 Raťafák
Také používám AquaGlo a nemuzu si stěžovat :-)
Mám ji v kombinaci s "obyč" zářivkou GE 850 a jsem spokojen, tedy se odstínem světla a vybarvením akva. Zatím nevím jak rostlinky, mám to krátce namontované ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 12:22 beuna
nevadí když mám v akvárku samostatnou zářivku agua-glo?dělá to lepší efekt ale snad rostlinky porostou stejně jako když jsem měla sun-glo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 18:08 Muž Norton [109] Re: Mája
Myslím, že jsem to už v některém foru psal. SunGlo se charakteristikou blíží zářivce s plným spektrem typu 940. Pokud máš Májo nestandardní kryt, tak je to, jak píše Roman dobrá volba. Pokud však máš možnost použít standardních trubic 8xx, dej na radu Romana Langoshe přednost jim. Akvárko máš 60cm široké, tady se nabízí použití trubic T5 55cm. U Tebe by bylo takřka ideální 2x T5 HQ 24W 840, panečku, to by bylo světla... ;-). 18W T8 jsou cca 60cm dlouhé a to už by patice "čouhaly". Používám T8 55cm slabší variantu HE 14W a včetně patic Arcadia to "dá" cca 58cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:40 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Mája
Spektra GLO zářivek:
ukrop.info/…

Spektra zářivek Osram:
www.aqua-passion.net/…

Spektra snad všeho co existuje:
www.aquabase.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:08 langosh Re: Mája
Sun Glo, je jedna ze speciálek, jejíž parametry se blíží standardním zářivkám - jak barevnou teplotou (4200K, tj. cool white), tak světelným tokem (např. 15W má 860lm) - stejnou muziku tedy seženete mnohem levněji....
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:07 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Mája
Jde o to jakou délku trubice potřebuješ.pokud 75cm a 25W, tak Ti jiná možnost za nejméně peněz nezbyde.Pokud potřebuješ jinou délku, tak je to zbytečné vyhazování peněz.Omrkni si někde v elektře trubice s o značením 830 či 840 (philips,osram,silvania,narva...) ;-) to vyjde podstatně levněji a je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:01 Žena Mája [40] – SunGlo
Tak se chci zeptat, co si myslíte o zářivkách SunGlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 14:47 ivos Re: Luboš
Jestli je vyhodit a jaké si místo nich koupit, nemá teď význam řešit, protože už je máš v rámci setu. Setové aqua s tímto krytem a původně těmito zářivkami mám také. Původně - nepíšu proto, že by byly špatné, ale proto, že jsem chtěl vyzkoušet velice podobnou alternativu, která není úplně běžná - nyní používám Osram Fluora & Biolux a můžu říct, že jsou hodně podobné Aqua & Sun Glo jak svítivostí, barvou, tak i cenou. Byl a jsem spokojen s oběma.
Co se týče tvé otázky: taky jsem hodně laboroval a prohazoval a zkoušel. Můj závěr je jednoznačný: AQUA GLO DOPŘEDU a SUN GLO DOZADU, takto se to mě osobně osvědčilo.
A ten rámeček radši na akva nedávej ani pod ani na něj a jenom si ho schovej někam do sklepa - je to dobré leda jako ochrana při stěhování. Pod aqua buď levnější polystyren, nebo dražší specielní pěnová podložka - osobně používám - má to alespoň nějakou štábní kultůru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 22:18 balu Re: stifam
Souhlsím s tím,že nikdo z nás asi není tak chudý, aby si nemohl jedou rok koupit zářivku v průměru za 250 kč. Ale na druhou stránku nevidím důvod, proč ? Když stejnou službu odvede obyčejná zářivka. Je pravdou, že ty speciálky sun-glo mají odstín svícení trošku do žluto-zelena. Ale to je vše.
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 11:18 kyblikojd – sun glo
já koupil sun glo za pouhých 160kč, a má docela pěkný odstín...v odchovným sem koupil za 45kč philipsku 840, ale tam nejsou ani rostliny krásně zelené, oproti té sunglo...ale příště asi koupim taky uplně obyčejnou, v malinkym u krevet mam taky obyčejnou (dz) 840 osram a ta svítí taky pěkně... Sunglo by měla být také 840, ale přesto má jiný odstín...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 10:24 langosh Re: balu
Rámeček u 160tky byl součásti krytu Waterhome, takže bych předpokládal, že by měl jít pod kryt, ale v některých eshopech uvádí, že jde pod AQ:-| . U 84ky to bylo součástí setu, takže jsem to nějak neřešil a šel pod AQ, kde svoji funkci plní napalec .
Roman:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 23:32 stifam Re: wladys
Jsem to neopravil, omylem jsem napsal sun glo, mam aqua glo :-) Normální ářivka, tak říkám tý co neni spešl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.09.2006 23:28 Muž wladys [291] - CichlidyRe: stifam
...tak nevím..tady píšeš,že máš aqua-glo a v prezentaci zase sun-glo...takže jak to teda je..v těchdle dvou zářivkách je totiž velký rozdíl..aqua-glo bych použil maximálně na noční osvětlení....sun-glo je použitelná pro rostliny,ale ta životnost!!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 22:57 Usine Re: stifam
Čemu říkáš obyčejná zářivka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 22:02 stifam Re: balu
Používal jsem normální zářivku pět let, teď jsem si koupil aqua glo a můžu ti říct, že svítí mnohem lépe než ta normální, to je můj názor :-) Koukni na moje akva, uvidíš sám, škoda že jsem smazal fotky, aby sis to mohl porovnat s mormální zářivkou. Pokud jde o porovnání cena výkon, bude to zřejmě pravda, normální zářivka vydrží déle, ale zase si myslim, že nikdo z nás neni až tak chudej, aby si nemohl jednou ročně 250kč do tý zářivky vrazit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 21:25 balu Re: KRYT, Luboš a Langoš
Nejprve omluva pro langoshe. Ta větička o těch zářivkách je neúplná. Někdy mi to rychleji myslí než píše. Chtěl jsem říct, že jsem nejprve tyto (obyčejné) zářivky používal, ale co to bylo za značku a typ již nevím. Měl jsem problémy s rotlinkama a řasou. Mohlo to také být čerstvě založeným akva nebo nesprávným typem zářivky. Poté jsem si v akvaristice koupil ty drahé speciální a postupně se vše srovnalo. Ale vzhledem k jejich ceně a malé životnosti s nimi skončím (až dojdou) a budu používat obyčejné doporučené značky a typu.
Chci, ale říct, že ty drahé speciální zářivky nejsou špatné ve smyslu světelného spektra vzhledem krostlinkám a rybičkám a rozhodně jim neublíží.

Proč svítím jednou zářivkou?
Je to zdůvodu umístění akva na protější straně od okna, takže hlavně v letních měsících je tam hodně světla a dvě zářivky jsou hodně.
Kryt:
Kryt se skládá z horního a dolního rámu. Horní rám má po obvodu drážku hlubokou cca 2 cm a širokou asi 1 cm, která se nasadí na horní okraj akva. Zářivky jsou v dostatečné výšce na hladinou. Nikdy nemáš vodu v akva k horímu okraji. Dále doproručuji používat krycí sklo. Udržíš tak čisté zářivky od kondenzovaných par atd.
Spodní rám - do něho se akva vloží. Akva se rámečku dotýká po celém obvodu cca v šíři asi 1 cm. Zbytek dna je ve vzduchu nad podložkou. Měl jsem z toho strach, ale do těchto rámečku se dávají i větší nádrže. Pro svůj klid jsem pod akva do rámu dal 1 cm silnou polystyrenovou desku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 11:07 langosh Re: Luboš
No to by mne taky zajímalo - nikde jsem nenašel konkrétní sdělení kam s ním :-). U 84l AQ jsem ho šoupnul pod AQ a vypadá to dobře - není vidět dno. U 160l jsem si to už netroufnul - na to je ten plastový rámeček moc velký "aušus". Je pravda, že to sedí i na vršek (zvýší to odstup krytu od hladiny, což se třeba v létě může hodit). ale mně se to tam vzhledově moc nelíbí.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 10:54 Luboš – kryt
Ještě by mě zajímalo,když máte např. plastový kryt Glo-lite,jak se instaluje. Je tam nějaký rámeček z plastu, který zakrývá okraj akvárka, ale nevím zda patří dolů nebo nahoru. Já ho dal nahoru pod samotný kryt zářivky jsou výš a kryt i lépe sedí než jen na skle akvárka. Dolů jsem dal akvarijní molitan a okraj přelepil černou páskou, zdá se mi to lepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 10:12 langosh Re: balu
Jaký je důvod, že svítíte pouze jednou? Speciálkám je většinou vytýkána svítovost - proč tedy ještě omezujete svícení?
Také píšete "Já tyto zářivky také zprvu používal..." - mám pocit, že je ale používáte stále ;-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 09:50 balu Re: Luboš
V podstatě souhlasím s Blekem a Štěpánem.
Já tyto zářivky také zprvu používal a nemohu říct, že bych měl nějaké problémy. O změně osvětlení také uvažuji (vyměnit je za obyčejné). Nevýhodou je u těchto speciálek jejich cena a poměrně malá životnost maximálně 1 rok.
Zářivku Sun-glo mám vzadu a svítím s neustále. Zářivku Agua-glo mám vpředu a zapínám ji podle potřeby.
Mám také na akva umělohmotný dvouzářivkový kryt a musel jsem jej poupravit abych mohl zapínat každou zářivku zvlášť, nebo obě najednou.
Můžeš se podívat: rybicky.net/nadrz.php… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2006 09:21 langosh Re: Štěpán
Já bych nebyl tak kategorický. Je pravda, že standardky mají větší svítivost za daleko menší cenu, ale nesouhlasím s tím, že by obecně u speciálek nerostly bežné kytky. Mám Sun (přední) a Aqua Glo v 84L AQ (též součást setu) a rostlikny rostou o 106 - viz www.akvarko.cz/… . Zařivky mám již skoro rok a 1/2 a jejich menší svítivost se ještě snížila :-) + přidávám rašelinu - tj. zabarvená voda a rostlinky rostou. Samozřejmě to ale není na červené a jiné citlivky.
Roman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 08:00 ddanse Re: Luboš
Já teda nevím,ale z mé zkušenosti mohu říct že takové drahé trubice,jako je Glo a Sun jsou jen na potíže.Měl jsem je a nerostlo mě nic.Potom jsem je vyměnil za obyč Osram lumilux 830 a mrkněte na výsledek.Téměř okamžitě se to v mém akvárku zazelenalo.A pořizovací cena 65Kč kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 08:00 Štěpán Re: Luboš
tak si jenom kup jednu obyč (6500K) na porovnání, a třeba nebudeš čekat, až tamty vyhoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 07:56 Luboš Re: Martin76
Já si nemoh vybrat, byly už v rámci komplet 200 l akvárka. Když se zkazí tak koupim jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 07:52 Muž Martin76 [5] Re: Luboš
Ahoj Luboši, kolegové mají bohužel pravdu, když porovnáš svítivost v lm a životnost předražených akvaristických speciálů a obyčejných zářivek, tak v drtivé většině speciály prohrávají, nemluvě o poměru cena/výkon. Ale když už je máš, tak je tam klidně šoupni, časem se ukáže, zda Ti budou stačit nebo ne. Na tom, která bude vepředu ani nezáleží, je to jenom o tom, jak se Ti to bude víc líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.09.2006 07:44 Štěpán Re: blek
blek se ti pokoušel říct, že tyhle supr dupr drahý zářivky jsou na prd, máš je vyhodit.
Nechal napálit. Kup obyčejný za 50 korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 07:35 Luboš Re: blek
Mi jde spíš o umistění v krytu,kterou dát dopředu a kterou dozadu.Nevím jaké umístění je lepší pro rostliny a pohled na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 07:25 blek Re: Luboš
Umístil bych je do skříně. Nad akvárko bych dal obyčejné třípásmové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 07:08 Luboš – Zářivky Aqua-glo
Potřeboval bych poradit s umístěním zářivek Aqua-glo a sun-glo,které dopředu a které dozadu.Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9893x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/899-zarivky-aquaglo?od=201