Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aquaclay ground

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Aquaclay ground
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 13:10 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: petulinakk
fajn na tej fotke sa to podobá farbe AC..sakra no mám teraz riadnu dilemu čo dám na dno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 13:07 Žena petulinakk [2016] Re: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvku Ne, je to ten hnědý na který jsem poslala odkaz - H1, s tím červeným C4 jak jsi posílat ty :-) Na cz stránkách je ten C4 nazvaný rudý, pak je tam ještě jeden červený C2.
Obojí ty písky vypadaly jinak nasucho a jinak pod osvětlením v akvariu, a něco taky udělal blesk foťáku - takže ten C4 je opravdu trochu červenější než na tvém odkazu, ale zase ne tak moc jako na některých mých fotkách. Je spíše červenohnědý. Nejvěrněji skutečnosti je asi tady na foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 12:56 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: petulinakk
jj preto som sa pýtal, lebo na SK som ho nevidel..ty máš miešaný čierny s tým červením C4? lebo sa mi zdá že to máš dosť červené zrnká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 12:53 Žena petulinakk [2016] Re: deCORF.OBRAEN
Ano... hledala jsem ho na odkazu který jsi poslal a není tam, možná v SK ještě flexiobklady nemají plný sortiment, je to tento www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 12:46 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: petulinakk
tmavohnedý máš z flexiobkladoch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 12:44 Žena petulinakk [2016] Re: deCORF.OBRAEN
Tento mám ve směsi s tmavě hnědým, je třeba počítat že pod nasvícením bude mít ještě trochu jiný odstín, ale vypadá skvěle, a sází se do něj velmi dobře palec
Nevím ale jak by vypadal samotný tento odstín, aby to nebylo moc červené... flexi ale mají dobrý výběr ke kombinování :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 12:01 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kortezhugo
čo tak ešte skúsiť toto www.flexiobklady.sk/…
zdá sa mi to síce dost jemnozrné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 11:57 Muž kortezhugo [983] Re: dravec
miesto JBL Manado mozes aj ProfiSoil -to je podobny substrat
mam aj ProfiSoil aj AC
rastliny v tom rastu dobre -len to sadenie je horsie -odkalovanie tiez proste je to oproti kl.strku odost lahsie...

ak by som sa mal teraz rozhodnut co na dno?
tak bud kl.strk(tmavsi) alebo nieco zmiesat z "Flexiobkladov"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 11:36 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
ten istý problém mám ja..do nového akva chcem AC len špekulujem čo sa týka toho zlého sadenia rastlín..inak vyzerá to fakt pekne. V jednom krevetkáriu som mal lávove dno 1-4 mm a rastlinky v tom krásne korenili a aj sa im darilo..len pri sadení často vyplávali..predpokladám že aj to AC bude podobné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 11:30 Muž dravec [72] - Rostliny
Dobry den,toto vlakno som si pozorne precital. Zakladam akva 100(d)x40(š)x45(v), potrebujem vyriešiť vhodne substraty. Chcel by som rastlinne akva a chovat hlavne tetry.
Uvažujem nad JBL Manado alebo AC ground (pači sa mi farba), ku klasickemu
Poradite mi prosim? co dat na spodok a po kolko litrov? Ako to spravne namiešať?
Vopred vdaka za rady a nazory.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 17:51 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: muťa
tak pravdepodobne skúsim ten AquaClay Ground a tie horacomatky, no mám ešte nejaký čas na konečné rozhodnutie, pokiaľ naplním nové akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 16:44 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Horácomatky to jistí. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 15:12 Muž deCORF.OBRAEN [220]
uf konečne sopm prečítal celú diskusiu, a teraz som na pochybách, nakoľko som chcel tento substrát kúpiť do akva. No len ten problém zo slabým držaním rastlím na riadne odrádza. na odkaľovanie používam TetraTec GC30 tak to by malo byť dostatočne vysoke aby nasávalo AC..len to vyplavovanie rastlín mi nesedí :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 08:21 Muž muťa [554] - Rostliny – AquaClay Ground
Zde jsou zkušenosti jednoho z chovatelů - odkaz na jeho stránky:
www.brokl.ic.cz/…

Pročetl jsem si pozorně celou diskusi a doporučuji to udělat každému, kdo o tomto materiálu uvažuje. Došel jsem k závěru, že zde v drtivé většině převažují kladné zkušenosti s tímto substrátem no a že to trvá, než to zakoření, nebo než klesne kal, nebo že se to musí proprat.... Akvaristika je především o trpělivosti, že?
Já si jej jistě pořídím a pak přidám svou vlastní zkušenost tady na forum.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 19:23 Muž sirPavol [6] Re: tlacenka
No ak sa nevieš rozhodnúť, možno pomôže skúsenosť. Váha može byť taká, ako si písal. Mám ho vo svojom akva a iný substrát by som už nekúpil. Je fakt, že je dosť drahý, ale stojí za to. Mám v akva litrov a rastliny idú ako besné. A vporovnaní s aquaclay ground je oveľa krajší a vyzerá prírodnejšie. Toť môj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 23:19 Muž adamec32 [6]
Dnes som čistil sklá na akva magnetickou stierkou a podarilo sa mi zajsť hlpšie do dna a zaroven oddeliť vonkajšiu časť stierky ,tak že sa dno dostalo na čistiacu časť stierky a čuduj sa svete,vedeli ste že to dno je magnetické.Čo to obsahuje? Železo? či snáď magnetit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 23:00 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Sinatrax
budou. doporučil bych vzít jeden pytel starého dna a jeden nového dna. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 22:52 Muž kortezhugo [983] Re: Sinatrax
urcite staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 22:46 Muž Sinatrax [3] – Kolik AQG
Dobry den, chtel bych se zeptat jestli mi budou dva pytel po 10l stacit na dno pro akvarko s dnem 100x40? dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:20 Muž maxo [9] Re: pipan
Ja som pouzil klasicke stare dno a na to aquaclay. S rastlinami som problem nemal kedze som mal min 5cm vrstvu v predu a skoro 10cm vzadu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:56 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: pipan
Spíš než o aquaclayi bych být Vámi uvažoval o "novější" verzi, kterou teď pan Rataj uvádí na trh pod názvem Profi-soil, vnitřní struktura je stejná jako u aquaclaye, ale na povrchu má mnohem příjemnější tmavě hnědou barvu, navíc je více nasákavý a těžší, tudíž i samotné sázení rostlin není tak nervy drásající jako dříve...Cenově je to téměř srovnatelné, drahé mi to však nepřijde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 20:29 pipan – výměna dna
Mám v umyslu kompletně vyměnit stávající dno v akva.Uvažuji o aquaclay ground od rataje,ale cena se mi zdá dost velká.Ptám se jestli mužu jako spodní vrstvu použít klasické staré dno nebo musím použít to aquaclay staré dno nebo zdali jde nějak kombinovat.Akva mám 126 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 19:06 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Bára
Já to s koberečkem vzdala... Měla jsem "Cubu", také jsem měla Aquaclay ground, takže problém byl s uchycením a když už to aspoň trošku chytlo, tak ancíci mi to vyhrabávaly. Vzala jsem to a vyhodila, myslím, že s ancíky nemá smysl něco takového sadit... To tak možná zasadit a až to bude komplet zarostlé, pak pořídit ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 17:32 Žena Bára [2] – aquaclay ground+kobereček
Dobrý den chtěla bych si do akvárka zasadit nějaký kobereček ale mám dno aquaclay ground a nevím jestli by to v ně drželo. Co myslíte? A jaký druh by byl vhodný? Nejlépe nějaký nenáročný. A ještě nevím jestli by mi to nezničili ancistrusové jak pořát rejdí v tom dně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 00:04 Viktor003 Re: Designer
nj tie drti niesu dobre ja som si to kupil prvi krat este do maleho akva a chudacik panciernicek sa nanom poranil je to dobre ked nemas ryby zijuce na dne aspon si to mislim.

Už dno mam vimislene ( na spodok akva dam SERA floredepot a prekrijem to riecnym premitim strkom ) dufam ze to bude dobre nakolko to co som chcel nemali. Povodne som chcel kupit len cierny kremicity piesok a ku kazdemu korenu dat SERA florenette A lae nemali len bieli piesok a ten som nechcel to sa nehodi skor nieco tmave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 10:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Viktor003
Mohu se zeptat, jake planujes mit ryby a jake rostliny? Od toho uz by se dalo odvodit, co to chce (i kdyz jiste, podstatnou roli hraje take Tve esteticke citeni). Ja mam v akvariu hrubsi ricni pisek, neco takoveho, jak se vysype z kosicku, kdyz si kupujes kytky od AQUA-DAHO. A zvolil jsem jej proto, ze si myslim, ze v tomhle dobre rostou treba Echinodory, ktere se mi moc libi, a zaroven nemam zadne ryby, ktere by mely potrebu jemnejsiho dna (nemam nic, co by se melo zahrabavat, ci melo potrebu ve dne vytrvale ryt a pisek neustale nabirat a vyplivovat, nebo si to ublizovalo "posouvanim se" po hrubsim dne). Vseobecne se nedoporucuji ruzne drti, protoze maji ostre hrany, na rozdil od treba ricniho pisku, ktery je omlety a nema na kamincich vylozene ostre hrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Viktor003
prorpat pisek, vybrat necistoty, pripadne vydesinfikovat, ci prevarit, dat na dno, zasadit kyti napustit, zapnout svetlo, filtr a cekat cca 14dni pak postupne pridavat rybky a hlidat no2
doporucuju nastudovat tento casopis klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Viktor003
když si začátečník tak je dobře že se radíš, ale měl by sis nastudovat ještě hodně věcí, je plno zajímavých článků a diskuzí, stačí jen hledat na netu. Napsat si seznam všech věcí co budeš potřebovat a u každé položky se zastavit a zjistit si co je nejlepší a co ti bude nejvíc vyhovovat. Abys pak nemusel všechno zase předělávat ;-) A s ničím nespěchat
zrovna nedávno jsem zjišťovala jaké dno by se mi nejvíc hodilo, tak jsem pročetla tyhle diskuze o dnech a nakonec jsem si vybrala (a snad i dobře). Nebo se koukat po nádržích kdo ke co má a třeba i napsat osobní vzkaz a zeptat se jak je s tím spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:05 Viktor003 Re: Designer
nj mas pravdu ja som zaciatocnik tak este mam vtom trochu gulas
zajtra idem do akvaristiky pozrem co maju na vyber ptm vam napisem ale uvazujem nad tim ciernym pieskom. Kolko asi treba nechat stat tu vodu ked tam uz mam dno a dekoracne predmeti??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Viktor003
A kde budes mit vodu? Neber to jako rypani, ale k cemu Ti bude dno vysoke 5 az 6cm, kdyz mas 25cm celkovou vysku nadrze? Velike Echinodory, ze by potrebovaly mit misto pro koreny, se Ti tam stejne nevejdou (pokud nemaji trcet z nadrze) a mensi rostliny tak moc nepotrebuji. V akvarku 160l s vyskou 40cm mame u predniho skla tak 1cm, protoze tam stejne nebudou rostliny, tak proc plytvat objemem. Tech max. 5 az 6cm si dej uplne dozadu jako nejvyssi bod dna, nejlepe jeste ve svahu k jedne strane nadrze. Kdyz si rozplanujes co kam zasadis, muzes mit nekde trosku vic a jinde mene, cimz usetris objem a ryby to jiste oceni vice nez par cm dna pod sebou, ovsem i to zavisi na rybach a na nich zase typ vhodneho dna, at se treba nezrani, mohou ho prehrabovat, nebo dokonce se zahrabavat ;). Neres vec po etapach, rozmysli si vsechno najednou - treba i vcetne toho, jakou mas vodu z kohoutku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Viktor003
v menších nádržích vypadá líp jemnější písek, zdají se pak opticky větší ;-) nemluvě o tom že se líp sází menší rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Viktor003
no je hodne lehkej.... kytky v nem moc nedrzi a kdyz zakoreni a chces je presadit, tak musis predelat peknej kus akvarka....

popremyslej nad cernym piskem od flexiobkladu, vypada dobre, kytky v nem drzej taky dobre a dobre rostou....
mam totiz oboje... jak pisek tak aquaclay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:40 Viktor003 Re: Moucha
plánujem dať vrstvu tak 5 aebo 6 cm nakolko mam akvarko len 25 cm vysoke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 15:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Viktor003
zalezi jaky akvarko chces provozovat a jakou vrstvu palnujes....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 19:54 Viktor003
mám v pláne zariadiť si akvárium a neviem aké dno bi som si mal kúpit podla vás bi bolo dobré dať na dno nepremitý štrk a nato dať Aquaclay ground ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 18:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jakubqo814
co plave sesbirat do nejake nadoby a zalit varici vodou, nechat vychladnout, cast klesne...
pak opakovat
me se to usazovalo asi pul roku, protoze nektere zrnka co klesla byla porad strasne lehka a snadno se zvirila

jako nej odkalovaci zvon pouzivam 15mm pvc hadici postupne zredukovanou (12mm,10mm,8mm,6mm,4mm), hadice stoji par korun, 12mm hadici jsem obalil teflonovou paskou, jinak hadice do sebe pasujou na tesno, chce to vyzkouset na jaky prumer to zredukovat, podle prevyseni akva-kybl, diky tomu ze neni nic lepeno se pri ucpani snadno cisti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 17:33 Muž kortezhugo [983] Re: jakubqo814
co neklesne - nechaj este vo vedre z vodou...potom to pridas do aqua...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 17:08 petulevrtule Re: jakubqo814
Do dvou dnů, alespoň u nás to tak bylo... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 17:06 jakubqo814
ahojte kupil som si toto dno a včera som ho namočil nejaké kamienky vplavali a niektoré do rana spadli ako dlho to ešte potrvá ,potrebujem už zariadit aq.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 17:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: ondra
Btw AQ je možná dělané na podobném principu, ale není to totéž jako liapor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 14:20 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Mrakoplash
Liapor se vyrábí v několika třídách podle zrnitosti a objemové hmotnosti, takže pro akvárium je samozřejmě vhodnější těžší. Někde bych vyštrachal i přesné výrobní označení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 13:43 Mrakoplash Re: ondra
U liaporu toho poměrně dost plave. Doporučuji, pozeptat se Isamika, který ho měl (má) v akváriu.
Ale ušetřit se na tom dá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 10:13 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: jakubqo814
Pro info:
Liapor je obchodní název pro keramzit. a myslím, že AC je totéž, jen v jiném obalu, takže bych navštívil spíš stavebniny a ušetřil dost peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:42 Jakubqo814
aka je cena v akvaristike cca ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2010 09:45 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak já si taky přiložím do mlýnu.TEnto substrát jsem používal vesměs od doby co to výrobce dal na trh.Zkušenost je asi takováo.Podklad písek na to AC ground.Po několika letech bych to už nepoužíval.Ono zminované že je substrát porézní a má v sobe spousty bakterií je fakt.Má to ale podstatný problém, a to že časem namnožené bakterie díky malému pohybu vody ve dně nejspíše odumírají a začíná to celkem slušně zahnívat.Pravidelné odkalování tomu sice zčásti zabrání, ale stejně nakonec dojde k tomuto jevu.Každopádne spoustě rostlin to celkem sedí.Tím že je materiál lehký, tak i odnože rostlin a kořeny nemají žádný problém se dostat do míst kde nejspíše cítí více živin.Jinak jsem to použil i jako filtrační medium do vnějších filtrů a tam díky pohybu vody k zahnívání nedochází a celkem slušně to plní funkci biologického čističe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 23:09 Muž maxo [9] Re: Kastyn
Musis mat dlhsi odkalovaci zvon, to je ta cast co sa zabara do substratu. A mozno aj trochu vacsieho priemeru. Chce to len skusat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 20:39 Žena Kastyn [0] – Aquaclay Ground
Jak mám správně odkalovat? Jde to hodně špatně ucpává mi to odkalovačku, Poradí mi někdo? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:19 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: LucieV
Zdravim.Nedivim se ze se Vam akva zakalilo protoze na ten aquaclay stare dno patri jeste jine dno dyt je v tom nejaka raselina tak je jasny ze to zakali vodu.Ja mam taky akvarium 240 litru a koupil jsem jeden pytel stareho dna dal jsem asi 1-2 cm vrstvu-cely pytel a na to jsem dal 2 pytle aquaclay ground jako toho obycejnyho a zadnej problem nebyl voda se vubec nezakalila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:14 Muž maxo [9] Re: LucieV
Ja mam tiez AquaClay v 240-tke /120x40x50/.Je ho tam cca 40L. Zo zaciatku to vypadalo nejak vysoko,ale casom to lahlo a teraz je to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:13 Žena LucieV [0] Re: Bob66
Jojo tento vypoce znam, ale aquaclay ma jinou hustotu tudiz jinou hmotnost... prijde mi vypocetenych 38kg coze (coz je 47.5l aqua clay) trosku moc.. A to jsem dala prumernou vysku dna jen 5cm..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 16625x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8980-aquaclay-ground-?od=151