Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aquaclay ground

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Aquaclay ground
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 13:39 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: darka
to som použil..ale frakcia menšia ako 1 mm cez to s lahkosľou prejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2011 13:34 Žena darka [520] Re: deCORF.OBRAEN
Co tak si dát do toho odpadu sítko ;-) www.tescomastore.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 13:24 Muž deCORF.OBRAEN [220]
AC vyzerá fakt pekne..no včera som vyčistil 10 litrové balenie v sprchovacom boxe, 2 sitka,dobré nervy atd atd.. treba dávať pozor aby to nevyskočilo z vedra a nedostalo sa do odpadu atd..proste kusok trpezlivosti...z 10 litroveho balenia 0,5 litra plávajúceho " tovaru" .. :-)
sadil niekto "koberčeky" vo AC ??..ako ste to tam uchytili, aby to nevyplavilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 21:48 Muž muťa [554] - RostlinyRe: dravec
AC staré dno - a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 20:18 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: dravec
Liapor je příliš lehký. Jsou lepší jíly za "úplně jinou" cenu, než má ta "nálepka"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 20:16 Muž dravec [72] - Rostliny
Poradite mi prosim co dat pod ten AC (nejaky vyzivovy substrat)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:49 Muž muťa [554] - RostlinyRe: dravec
vím četl jsem tu snad úplně vše u AC atd. ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:24 Muž dravec [72] - RostlinyRe: muťa
suhlasim, ale vlakno Liapor vs. AC je tiez zaujimave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:04 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Sid
...zajímavá cena, ale něco jiného bych nechtěl. Možná je to hloupý názor, ale zvolím raději tu nálepku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 12:25 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: dravec
S tím LIAPORem jste na dobré cestě. Granulovaných jílů je hafo, chce to jen vybrat ten správný - jak vlastnostmi, tak cenou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 11:22 Muž dravec [72] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
nuz niekde som cital ze je to podobne ako liapor len cena je vyssia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 11:13 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
predpokladám, že ma asi prístup ku zdroju..tak ako aj Rataj, ktorý si na balenie dá len svoju etiketu..a obal je v dnešnej dobe oveľa drahší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 11:08 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Sid
V čom je finta? :-) Ja som zatial AC nezozhnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 10:55 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
ulala zaujímava ponuka, no včera som už ale kúpil aj s tou samolepkou :-D , 10 litre za 11,52€, no síce po prepočte na euro tak minimálny rozdiel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 10:39 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: muťa
...Já to budu kupovat u Rataje - jak jsem tak koukal, mám to nejlevnější. Pokud má někdo ještě jiný typ kde koupit, sem s ním. Rataj má 10L za 265 kaček...
Co byste řekl třeba ceně o 15% nižší - 450,- (+ poštovné) za 20L (10kg)? :-)
(Ale obal bude bez té pěkné samolepky! Nevadí? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 23:45 Muž Miso [470] Re: dravec
mam AC tristvrte roka, daval som ho do akva nenamocene len som ho premyl a zlial kanienky co plavali. Praveze male rastliny ako Lilaeopsis uplne vpohode, problem je zo stonkamy ktore sa predavaju vpodstate bez korenov a maju velku cast nad dnom, treva ich pinzetou zatlacit riadne hlboko. Co sa tyka JBL manado, asi by som ho teraz zobral skor. Je to vpodstate ten isty sunstrat len ma mensiu zrnitost. Nemal som skusenosti s rastlinkamy takze som nedal vyzivove dno kvoly presadzaniu a to bola ties chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 22:25 Muž dravec [72] - RostlinyRe: muťa
Rataj ma dobre ceny, ak vezmem do uvahy ze zoberiem 30 litrov, tak aj s postovnym sa mi to stale oplati... Na SK som sondoval a je to od 11,50 do 12 € za 10 litrovy pytlik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 22:16 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Já už jsem doma jak na horkém uhlí když to čtu. Tak 40l nakonec, paráda.

Já to budu kupovat u Rataje - jak jsem tak koukal, mám to nejlevnější. Pokud má někdo ještě jiný typ kde koupit, sem s ním. Rataj má 10L za 265 kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 21:54 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
no problém vraj može nastat ked ancistrusy budu vačšie a budú mať vačšiu silu, ale vraj inak pohoda, len kusok pevnejšie nervi na rastlinky s malými koreňmi, ale to riešili zaťažením kamienkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 21:40 Muž dravec [72] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Bratranec chova aj ancistrusy v akvarku s AC a no problem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 20:58 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
servus, no tak nakoniec som v akvaristike stretol chlapíkov ktorý doma testujú Ac a ešte podobne substráty ( ukazovali mi ich ale názov neviem, boli podobne ako AC ale do sivočierna) a odporučili mi AC , vraj strašne dobre sa darí rastlinám, a pokial nemám v pláne cichlidy a ryby ktoré ryjú dno tak si mam dať AC. Pancierníčky vraj v pohode ale ancistrusy to rozrypú, kupil som 40 litre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 18:17 Muž dravec [72] - Rostliny
Viete mi niekto povedat aky je prakticky rozdiel medzi AC a JBL manado? Ja som postrehol rozdiel len vo farbe a zrnitosti.
Vie mi niekto porovnat tieto substraty aky je rozdiel v sadeni, odkalovani???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 18:01 Muž dravec [72] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Nuz ako deCORF.OBRAEN kupil si? Ja som ostal s dlhym nosom, nikde nemali tolko AC a v 2 litr. pytlikoch to kupovan nebudem a navyse preplacat...
Dost ma nahovarali na JBL manado, aj sa mi to pacilo avsak AC ma podla mna krajsiu farbu. Tak si to este premyslim kedze akvarko si nerobim na tyzden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:15 Muž kortezhugo [983] Re: dravec
ak mozem poradit? -tak na spodok JBL Florapol

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:04 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
jasne bude to stačiť, niekdy by stačilo aj menej, podľa toho ake rastliny budeš mať a aký štýl akva urobíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:02 Muž dravec [72] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Aj som myslel ze 30 bude dost, ked uvazim ze su to vonkajsie rozmery a sklo ma hrubku 8 mm.
A co dat teda na spodok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 10:46 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
aj mna ta farba strašne zaujala, videl som krásne akvária s AC, no len či aj pri údržbe by som bol spokojny?..dnes idem na nakupy tak uvidím čo sa rozhodnem kúpiť, možno ostanem pri riečnom štrku o hruble 2-6 mm..
ozaj do takeho akvarka pri výške okolo 8cm by ti trebalo 32 litrov AC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 10:00 Muž dravec [72] - RostlinyRe: muťa
Vidim ze sme viacery co sa chstaju nakupit AC!!!
Ten clanok ma fakt povzbudil. Mne sa ta farba paci, a videl som naozaj pekne rastlinne akvarka s AC. Samozrejme zoberiem si dobre rady z fora k srdcu a budem AC prepierat a namacat aspon 2 tyzdne.
Este sa chcem opytat kolko toho nakupit do 100x40(š)x45 akvarka???
Bude ako podklad stacit AC stare dno? Alebo siahnut po niecom ako napr. JBL AquaBasis plus, Tropica Plant Substrate, Diversa NutriPlant substrát???
Este raz diky za Vase rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 18:18 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF.OBRAEN
...no ja ti pomozem v tej dileme :-)
ked ze AC doma mam...
ako som pisal zle to nie je -ale uz to viac nekupim...
proste strk je strk -tam vies co od toho cakat a dobry bude urcite na spustu rokov
Edit: ...som si precital ten clanok co sem dal muťa
to vcelku sedi...
len vsetky tie "vyhody" ta casom prestanu bavit...a budes len vidiet nevyhody
a casom prides aj na to ze ta "tehlova" farba sa ti vobec nepaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 18:09 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 18:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: muťa
ano mam na mysli svah..a kedže chcem aj nejaké pancierníčky a ancistrusy tak to moc dobre nebude..no uvidím ako dopadne môj výber..asi to nechám na na momentové rozhodnutie na predajni :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 18:06 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
zarovnává co? myslíš jako že nejde vytvarovat svah? to nejde asi, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: muťa
no hlavne som zvedavý pre aky sa rozhodnem a aký budú mať v predajni a za ake ceny, AC sa mi veľmi páči, ale to že rastliny v nom moc nedržia ma odrádza a taktiež že to nedrží tvar a stále sa zarovnáva..ach jaj to je dilema :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:56 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
AC - vím že to je okolo 8cm, ale 30l mi přijde zase málo. Ale je fakt že to zkusím nejprve se 30ti a pak uvidím. Nebo uvidím dříve u tebe X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:33 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: muťa
to ti vyjde okolo 8cm vrstva..čo budeš dávať ako dno?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:27 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Já mám tu samou základnu jako ty a budu brát 40l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:16 Muž deCORF.OBRAEN [220]
zajtra pôjdem pravdepodobne kupovať substrát do akva a ja ešte stále po niekoľkodňovom skúmaní sa neviem rozhodnúť či pojdem do AC alebo klasického riečneho štrku 2-6 mm. 30 litrov substrátu na akvarko s plochou 120 x 40 cm by malo stačiť však?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 16:43 Žena petulinakk [2016] Re: Sid
Dekuji za odpoved, vyzkousela bych ji rada, ale podle toho co pisete bych ji spise utyrala...
Je pravda ze od zalozeni akvaria testuji co tam pujde nejlepe, nektere rostlinky o kterych jsem si myslela ze moc nepujdou se taky opravdu trapi (vetsinou to byly prebytky odjinud), ale nektere kupodivu prijemne prekvapily, a naopak nektere ktere by mely byt na svetlo nenarocne naopak stagnuji... :-)
Je mi ale jasne ze je to o vice faktorech nez jen o svetle... porad nemam nastudovano dost
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 12:42 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: muťa
Je to tak - ta vrstva má cca 1cm. K tomu, co od ní očekávám, by to mělo stačit. :-)
"Přesazování"je v plánu jen u ludvigie - ta bude nahrazena šípatkovcem Helanthium bolivianum "Vesuvius". Ten se dá udržet na místě zaštipováním výhonů, staurogynus tvarovat zastřihováním a blyxa vyštipováním mladých rostlin.
Takže nějaké přesazování opravdu není v plánu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 12:35 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: petulinakk
Zkoušeli jsme opakovaně staurogynus v této nádržce - rybicky.net/nadrze/12085 - ještě když byla osvětlena 2x T8/18W s reflektory a na dně nebyla mramorová drť, a - nezadařilo se... (Ostatní podmínky - dovolím si předpokládat - byly "v normě").
Zato v mém domácím akva ji mám nějakých 20cm od 4x T5/24W a lebedí si.
V tomto akva - rybicky.net/nadrze/8045 - jsem ji testnul pod 2x T8/15W a taky O.K.
Můj pocit z této kytky - světlo si užívá. :)

Každopádně tahle kytka stojí za odzkoušení. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 12:30 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Sid
Je toho jen tenká vrstva vespod - aspoň to tak vypadá. Já bych měl ale obavu, že při nějakém přesazování apod., se to dostane nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 10:22 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: dravec
Není to moje akva, přesto díky. :-)
Pokud jste si prohlédl fotografie z jeho zakládání, zaregistroval jste, že pod FLEXIpískem je vrstva obdobného materiálu, jakým je AC nebo Monado - granulovaný jíl.
Protože o dobrých vlastnostech tohoto materiálu nepochybuji, použil jsem jej jako základ substrátu pro toto rostlinné akva. Překrytí černým pískem pak je respektování požadavku majitele akva, (jeho estetického vnímání), a i mého požadavku na funkčnost substrátu rostlinného akva v držení mírně pokročilého akvaristy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 09:12 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Sid
Vase akva je nadherne! Nuz farebne sa mi paci najviac AC, potom manado. Zajtra idem na nakup tak uvidime, samozrejme sa pochvalim aj na fore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 22:17 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: dravec
A třeba černý FLEXIpísek by se vám nelíbil? rybicky.net/nadrze/13634
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:51 Muž kortezhugo [983] Re: kaqpo
no mne nevyplavalo nic...
ale PS som mal pol roka vo vedre z vodou :-)
aj po tak dlhej dobe nie je jednoduche do toho sadit...
ak to chce niekto pouzit "hned"? a sadit vecsie akva? -tak to chce pevne nervy +k tomu par piv :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:26 Muž kaqpo [7] Re: dravec
Ja mám v akva manado síce ho neviem porovnať s PS ale v jednej akvaristike kde predávajú poväčšine rataja a majú zariadené akvária s PS mi hovorili že je strašne ľahký a je takmer nemožné odkaľovať takže neviem ale manado čo som použil ja malo 10 litrov a po nasypaní do akvária a zaliatí mi na hladinu vyplávalo asi za pol hrste to som pozbieral a zvyšok nechal po týždni som to prehrabal aby sa odvzdušnilo dno a teraz po 2 týždňoch sa správa z 90% ako štrk vôbec nepláva ak ho zdvihnem a pustím do vody okamžite klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:09 Muž dravec [72] - RostlinyRe: kortezhugo
Nuz bol by som rad keby sa aj umna zelenalo. :-) Nuz zatial nahanam info, aby to bolo co najskor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 14:01 Muž kortezhugo [983] Re: dravec
Manado nemam...
mam ProfiSoil aj AC
pisal som ze ProfiSoil je podobne ako Manado
a rozdiel PS a AC -je len v zrnitosti a farbe...
este dodam ze ja napr. farbu dna vobec neriesim...
pretoze to prerastu rastliny a potom ani nevidno co tam je nasypane...
tak ze ja mozem kludne aj modru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 13:34 Muž dravec [72] - RostlinyRe: kortezhugo
To je fajn, ze mas aj manado aj AC, vies mi povedat aky je medzi oboma rozdiel (okrem farby)? Vopred diky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 13:13 Žena petulinakk [2016] Re: deCORF.OBRAEN
AC mi přišlo více do rezava, také jsem o něm uvažovala... ten červený C4 nevím jestli bych si troufla dát samotný, narozdíl od AC.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 16625x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8980-aquaclay-ground-?od=101