Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kvalitní jehlový ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kvalitní jehlový ventil na CO2
jehlové ventily od camozzi a další věci ohledně CO2 z tlakové lahve
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 14:21 Marcel G – Pomoc s výpočtem průtoku
Hledám nějakého fyzika, který by mi pomohl pochopit zadání hodnot pro výpočet průtoku plynu jehlovým ventilem. Našel jsem jednu webovou stránku ( generant.com/… ), kde se dá vypočíst průtok (v jednotkách SCFM = standard cubit feet per minute, což si zvládnu převést na litry za minutu). Nejsem si ale jistý, jaké hodnoty zadat do dalších polí:

Protože chci vypočíst průtok, vyberu si z první rozbalovací nabídky volbu "Flow".
1) Do pole "Cv" uvedu koeficient průtoku z datového listu jehlového ventilu (např. 0.019).
2) Do pole "Upstream Pressure" uvedu (jestli se nepletu) tlak na vstupu jehlového ventilu, tj. vlastně výstupní tlak z CO2 tlakové lahve. Takže když si například redukčním ventilem na CO2 lahvi snížím výstupní tlak na 3 bary (což odpovídá zhruba 45 psi), tak sem zadám "45". Je to tak?
3) Do pole "Downstream Pressure" uvedu (jestli tomu správně rozumím) tlak na výstupu jehlového ventilu. Tuhle hodnotu ale neznám a ani ji nedokážu dost dobře odhadnout. Vím, že standardní atmosferický tlak (v nadmořské výšce 0 m.n.m.) je 14.5 psi (1 bar). Tuto hodnotu bych sem tedy zadal, kdybych CO2 vypouštěl z jehlového ventilu přímo do vzduchu. Předpokládám ale, že když ten plyn nevypouštím do vzduchu, ale do vody (a někdy ještě třeba přes difuzor), tak bude jistě výstupní tlak vyšší. Nebo se pletu?
4) Do pole "Temperature" zadám samozřejmě teplotu v místnosti (25°C = 77°F).
5) A z rozbalovací nabídky "Specific Gravity" vyberu "Carbon Dioxide" (neboli naše CO2).
Pak už jen stačí kliknout na tlačítko "Calculate" a vyhodí mi to požadovaný výsledek.

Mohl by ale někdo prosím ověřit, jestli je můj postup správný, a co přesně zadávat do polí "Upstream Pressure" a "Downstream Pressure"?

Předem díky za odpověď.
PS: Doufám, že můj dotaz nezůstane opět bez odpovědi. :-O

Ještě doplním: Když se do polí "upstream" a "downstream" zadají stejné hodnoty (tj. stejný vstupní i výstupní tlak), výsledkem bude nulový průtok (0.00 scfm), což by naznačovalo, že vstupní tlak nemůže být stejný jako výstupní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 12:20 Marcel G – Jehlový ventil Ideal 52-1
Chci se zeptat, jestli náhodou někdo tady nevlastní jehlový ventil Ideal 52-1 nebo 54-1 (prostě ze série "1")? Potřeboval bych zjistit, jak jemně je s ním možné regulovat průtok CO2. Předem moc díky za případnou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2015 10:31 Marcel G – Škrtící (jehlové) ventily
Přidal jsem tohle info i k článku "Skládáme si svůj set z ověřených levných komponent" ( rybicky.net/clanky/1177 ), ale raději to hodím i přímo do odpovídajícího vlákna. Doufám, že tento příspěvek ostatním při výběru správného škrtícího ventilu pomůže.

Takže označení škrtících (jehlových) ventilů Camozzi je následující:
RF = označení série
U4 = jednosměrný, O3 = obousměrný
8 = šroubení G1/8, 4 = G1/4, 5 = M5, 6 = G3/8, 7 = G1/2
2-M5 = Ø ovladače průtoku 1.5 mm, 2-1/8 = 2 mm, 3-1/8 = 3 mm, 4-1/4 = 4 mm, 6-1/4 = 6 mm, 7-3/8 = 7 mm, 7-1/2 = 7 mm

Takže, když mám třeba škrtící ventil RFO 352-M5, znamená to, že se jedná o ventil ze série RF (RF), obousměrný (O-3), se závitem M5 (5) a průměrem ovladače průtoku 1.5 mm (2-M5).
Ventil RFO 383-1/8 zase znamená, že se jedná o ventil se šroubením 1/8 a průměrem ovladače průtoku 3 mm.

Z toho už je jasné, že ventil RFO 352-M5 má jemnější regulaci než RFO 383-1/8, protože má menší průměr ovladače průtoku (1.5 mm vs. 3 mm). V technickém listu je také uvedeno, že ventil RFO 352 je určen pro nižší průtoky (do 55 l/min), zatímco RFO 383 pro vyšší průtoky (do 180 l/min).

A jaký je rozdíl mezi RFO a RFU? RFO-3 označuje obousměrný ventil, zatímco RFU-4 je jednosměrný ventil. Jaký ventil použijeme, je v zásadě jedno, ale rád bych zde upozornil na to, že ventily RFU-4 nemusí jít vždy úplně zavřít. To znamená, že i když štelovací kolečko zašroubujete úplně nadoraz, může vám ventil pořád nepatrné množství plynu propouštět. Sám jsem testoval 7ks ventilů RFU-452-M5, a z nich 4ks nešly úplně zavřít. Ventily RFO-3, které jsem měl možnost testovat, šly zavřít na 100% všechny. Tento neduh, kterým trpí ventily RFU-4 mi potvrdil i prodejce ve firmě Tech Con.

Takže moje doporučení ohledně škrtících ventilů zní:
- Na malá akvárka je lepší použít ventil Camozzi RFO-352-M5 (+ odpovídající M5 šroubení - např. "6512 6-M5").
- Na větší akvárka bude asi lepší ventil Camozzi RFO-383-1/8 (+ odpovídající 1/8 šroubení).
- Ventily RFU nemusí jít vždy úplně zavřít, takže těm je asi lepší se vyhnout (i když sám mám pár kousků, které zavřít jdou, ale pokud nemáte možnost si to vyzkoušet, raději bych to neriskoval).
- Pokud chcete ventily nakoupit co nejlevněji, doporučuji je kupovat třeba od firmy Tech Con ( shop.tech-con.cz ). Ventily najdete v sekci Pneumatika > Camozzi > Ventily; šroubení pak v sekci Fitinky.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 23:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hrabi
já pamatuju ještě Petra Bílka, ten byl frajer, uměl to, ale holt dobří lidi jsou asi drazí no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:41 Muž Hrabi [2] - AmerikaRe: matlala
To nevím. Já si vše vybral sám. Pracuji v oboru. Komunikace byla bez problémů. Včera jsem objednal a dneska přišlo. Pokud to ale je jak píšeš, je určitě lepší se poradit, s tím souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hrabi
www.tech-con.cz/… co se kámoš nedávno ptal, stál kolem 400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: VitaValke
Mimochodem doporučuju přečíst můj článek. Budeš o dost chytřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hrabi
jo a dodám, bacha, ten člověk moc neví co a jak, sice je tam už asi rok, ale pořád, pořád poskládá i neslučitelné (úplně jiné velikosti závitů k sobě takové ani né začátečnické chyby).
Takže buď sám nebo se ozvat někomu kdo se tam trošku vyzná. Mezi ne patřím i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:07 Muž Hrabi [2] - AmerikaRe: VitaValke
Zde odkaz:
www.tech-con.cz/…

Objednával jsem to u mailto:Jaroslav.Danes@tech-congroup.com

Pokud by jsi potřeboval koupit něco dalšího, tak při nákupu nad 1.000,-Kč se poštovné neplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 21:29 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: PetrP2B
Fotka k příspěvku ok, takže je to fakt šmejd :( podívám se po tom Camozi, jen to zas bude další poštovný a tohle můžu vyhodit :( zkoušel jsem i otočit vstup a výstup a nic se nezměnilo, šipka na něm žádná není
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 21:20 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: VitaValke
Naopak, čím větší tlak na vstupu jehlového ventilu, tím ostřejší nastavení. Jehlový ventil je zjednodušeně klasický ventil s jinak udělaným sedlem a hodně jemným závitem(opravdu má jehlu). Není to jako redukční ventil, který potřebuje pro správnou funkci nějaký minimální tlak na vstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:58 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: LANOUR
rozpouštím zatím jen dřívkem nebo cigaretovým filtrem, difuzer mám objednaný takže tlak nepotřebuju, zatím mám jehlový ventil otočený tak o půl otáčky což je asi maximum a reguluju to redukčákem, kde se ručička na druhým manometru ani nezvedne, jen mě napadlo zkusit do toho z redukčáku dát třeba 4 bary a pak by možná ten jehlovej ventil začal regulovat jestli k tomu potřebuje nějaký vstupní tlak, nevim jak to má přesně fungovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:19 Muž Hrabi [2] - Amerika – Škrtící ventil
Dneska jsem kupoval škrťák Camozzi u Tech Con.
Pokud by to někoho zajímalo, tak aktuální cena za Camozzi RFO 383-1/8 je 274,-Kč.
Oproti jiným i dražším je to nebe a dudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 16:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: KarlosS
no ono dělají i se závitem M5 (jak utahovací hřídelka tak výstupy), ale stojí skoro 2x tolik, ale pár lidí mi už psalo že je mnohem lepší. Osobně jsme nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 16:16 Muž Dejmon [64] Re: KarlosS
JJ, pravdivá slova, já mám průmyslový a nedám :-)
www.porterinstrument.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 15:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: VitaValke
zřejmě ten jehlák má málo jemný závit. Čím víc s jehlákem můžeš točit, tím je přesnější. Osvědčený (i když né dokonalý) je jehlový ventil Camozzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 15:16 Muž LANOUR [55] Re: VitaValke
Zalezi cim rozpoustis co2,ale na 2 bary je dost ja mam 0,5-0,7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 13:02 Muž VitaValke [8] - Malawi – jehlový ventil
jaký je postup seřízení soustavy? pořád mi to nechce fungovat, když otočím jehlákem o milimetr tak to nebublá vůbec nebo to valí na plno :( redukčákem si to nastavím jemněji, jaký má jít tlak do jehlového ventilu? úplně minimální a jen to lehce přiškrtit, nebo je lepší tam dát třeba 2 bary a škrtit na jehláku hodně?

mám tenhle: archiv.aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2013 21:46 Muž ondra [168] - Živorodky
Většinu zboží už mám na novém eshopu. Na Slovensko není problém poslat
eshop.akvaristikapolesovice.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 10:13 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: Pokud se s tím nebude nic dělat,tak nám tady budou takový povedení obchodníci s čistým svědomím kálet na hlavu,mastit si kapsu a smát se nám do obličeje.
Máte samozrejme pravdu. Ja len pripomeniem, že cieľom podnikania je zisk, nie spokojnosť zákazníkov. Avšak, aj príspevky ako je Vás, môžu ten ich zisk nabúrať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 08:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jamajcan
taky ho mám a souhlas. Ale kupoval jsem ho v Polsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.03.2013 08:21 jamajcan
Chtěl bych jěště jednou upozornit,na nekvalitní/šmejdy/,jehlové ventily zn.Grün System.Jsou nepoužitelné.Ze začátku byl již problém s tím,že přednastavená hodnota,nidy nebyla stejná,po vypnutí a zapnutí elmagventilu a musela se pokaždé dolaďovat.Po cca.1.5měsících provozu,už dokonce nejde seřídit vůbec/buď fouká o 106,nebo nepropouští vůbec.Nechápu,jak si toto může dovolit někdo prodávat.Nedřu se k tomu,abych peníze strkal do kapsy chytrákům,kteří se nestydí s čistým svědomím,tento šunt prodávat.Pokud máte podobné zkušenost a nakoupili jste u fy. www.prirodni-akvaria.cz ,kontaktujte mě prosím do vzkazů.Na Ostravské aquaburze,by měli mít stánek,tak to tam s nimi budu řešit.Pokud se s tím nebude nic dělat,tak nám tady budou takový povedení obchodníci s čistým svědomím kálet na hlavu,mastit si kapsu a smát se nám do obličeje.Takže chce to trošku akci a ne si nechat vše líbit. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 20:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: dravec
No tlak musí být v nějaké jednotce. Pokud to máš v atmosférách tak buď rád, že jsi ještě nevyletěl do vzduchu. Pokud to jsou pascaly tak je to mizerně málo. Já z bomby tlačím tak 0,7 baru a na ventilu to snižuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:23 Muž dravec [72] - RostlinyRe: dravec
Sorry. Alebo sa opytam aky ma byt tlak na vystupe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: dravec
500 kočkopsů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 18:48 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravim prosim o radu. Naplnil som co2 flasu a tlak na vystupnom vetile je nizky - cca 500 (do pocitadla sa bublinky nedostanu) oproti 2000 ked vsetko fungovalo tak ako ma. Kde je chyba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 19:30 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaH
jo, už vidim ty grafy. Mě stačí, co mám, s atomizéry, které je trošku problém protlačit, to stejně reguluje pozvolna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 18:50 HonzaH Re: matlala
Když koukneš do datasheetu jehláku ( www.tech-con.cz/… ), tak uvidíš, že se tím menším dá regulovat menší průtok na stejnej počet otáček jako u většího průměru a malej průtok je přesně to, co já potřebuju(menší akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaH
On má menší závit lepší regulaci? Myslíš výstupní a vstupní závity? ty jsou snad fuk, regulační hřídelka je stejně stejná. Nevím, dlouho jsem s panem Bílkem nemluvil. Mě to doma funguje výborně, jen jsem mel problém s netěsností redukčáku u budíku a na vstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:29 HonzaH Re: matlala
Objednáno. Pan Bílek mi velice ochotně a rychle poradil. Jenom jehlák jsem vzal s M5 rozměrem kvůli jemnější regulaci. Až to budu mít vše pohromadě, tak dám vědět, jak to celý vypadá :)
Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 22:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaH
obrázek ilustrační, je to jen tělo a k tomu musíš vybrat správnou cívku, dělají an různé napětí + konektor. Nejlépe, když se zeptáš přímo jich. Konkrétně Petr Bílek to se mnou dlouho řešil a dali jsme dohromady produkty vhodné pro Akvaristiku.
bilek@tech-con.cz a můžeš napsat, že tě posílá Petr Matula, měl by vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 22:47 HonzaH Re: matlala
už sem to našel :)
Ale nechápu jednu věc.. Ten ventil www.tech-con.cz/… (A321-1C2) má vlastní cívku, ne? K čemu teda ta druhá cívka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaH
jo, někde jsme psal, je nehřející, malinký a skládá se postupně tělo, cívka, konektor, celkem mě vyšel na 1100, ale kvalitativně je to špička a netopí jak všechny ostatní, nebzučí a je rychle rozebratelný a dá se snadno vyčistit, když to něj něco vletí-mě třeba kousek těsnícího vlákna a teflonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 21:41 HonzaH
Jestli se můžu zeptat. Dá se v Tech-conu taky vybrat EMV vhodný pro akva? Díky za případnou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 22:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: riso
ten jehlák je takřka to samé co má tech-con za 150, pak redukčák ten sám mrkni na aukro, já sehnat se dvěma budíkama (tělo je stejný jak tvoje, jen u tvýho není vyvrtaná nebo je zaslepená díra a nanometr z lahve) a vyšel na 550 s dopravou.
Tolik k menší úspoře, jinak spojovací materiály má i tech-con, ně nejvíce poradil Petr Bílek od nich, už jsme nějak daly do kupy co je pro akvaristiku OK, takže ví, co má akvaristům nabízet, rád poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 21:53 Muž riso [129] - CichlidyRe: Kyselka
Ja jsem to poskladal takhle:

Tlakova lahev:

pozarnitechnika.eu/…

1440 Kc

Redukcni ventil:

www.horaky-pb.cz/…

655 Kc

Jehlovy ventil:

www.akva-tera.cz/…

353 Kc

System funguje perfektne, nejsou potreba zadne redukce, vsechno to do sebe zapada jak rikadla Josefa Lady smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 14:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Moucha
trošku draho
já flaška skoro nová 1550 s náplní 6kg
redukčák 500
jehlák RFO nebo RFU už nevim 1/8" za 200
vsuvky a výstupy na hadičku cca všechny a nit byla doma, ale stejně jsem to přetěsnil na redukčáku lepidlem, utíkalo to přes nit.
Volitelně pak, to nemůžeš počítat do standartu, je EMV a ten vyšel na 600 + 200 cívka + 100 konektor a kabel, ale jaká cívka přesně už z halvy nevim. Aspoň má max 30°C a nevrčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 14:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kyselka
redukcak s redukci cca 800,-
bomba 2kg 1800,- (repas jde sehnat za cca 1000,-, ale ja to mam v kanclu tak jsem potreboval novou)
jehlak RFO 383-1/8 se sroubenim za cca 390,- (sroubeni: spojka přímá 1/8" , plus prime nastrckove tusim ze S6510 6-1/8)
teflon snura cca 100,- , teflon tesneni par korun

je to kupovany pred pul rokem, ceny se trosku zmenily
redukcak Micro, dva manometry - 780,-kc
redukce cca 250,- nebo vymenit prevlecnou matici 112,- (argon ma W21,8, CO2 ma zavit G3/4)
RFO 383 - 1/8 - 207,45kc
2501 1/8 - 16,80kc
S6510 6-1/8 - 33,60kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 13:12 Kyselka Re: Moucha
a celková cena z komponentů včetně láhve (velikost/objem)? díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 09:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
no ja jsem to koupil v nekolika obchodech primo v Praze....
redukcak zde svarecskepotreby.cz/…
maj i co2 flasky, ja si flasku koupil radsi novou u kovosluzby www.kovosluzba-hp.cz na Pruběžný ul., kde je i plnirna a zadara mi daly i par tesnenich

a pro jehlak jsem si zajel na cernej most, kde ma zastoupeni camozzi www.tech-con.cz je to v areálu Xaverov, maj i potrebny sroubeni i nastrckovy spojky na hadicku

vzal jsem ssebou i redukcak a primo v prodejne vyzkousel sroubeni,
potrebny tesneni jsem sehnal v zelezarstvi u Rouska, kde maj i tesnici snury

nastrckova spojka mela tesneni primo na tele, jehlak ma u zavitu vybrani na tesneni (dal jsem tam teflonovy), jen spoj sroubeni/redukcak jsem musel tesnit teflonovou snurou (nouzove se da na dno zavitu v tele redukcaku kousek PVC hadicky jako dosedaci tesneni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 09:17 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Angusss
Ja som vsetko zohnal tu: fish.aquaristic.net/…
cize pasku, redukciu aj ventil. Super obchod s nemeckou presnostou a rychlostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 07:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Angusss
budes asi potrebovat kus sroubeni, mezikus / pripadne redukci..... chce si to zkontrolovat zavity a taky poridit tu tesnici snuru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:12 Muž Angusss [10] - Raci, krabi, krevetky – jehlovy ventil a redukcni ventil
Zdravím všechny, omlouvám se, pokud to tu již padlo, ale je možné zapojit Ratajův jehlový ventil www.akva-tera.cz/… na klasický redukční ventil např. tento aukro.cz/… ? Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 10:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dravec
Myslím, že teflonová páska je to, čo potrebuješ, ako píšeš obtočiť a našrubovať a nie na silu. Potom vyskúšať ponorením do vedra s vodou a hotovo. Netreba sa báť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
jj přesně tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:16 Muž dravec [72] - RostlinyRe: matlala
objednal som si aj teflonovu pasku. staci to obtocit okolo zavitu a tak nasrobovat? alebo aky je postup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
buď teflonová páska, nebo nejlepší je to vlákno, ale stojí víc, raději se zepttat nějakého instalatéra,. zda má trošku navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 16:36 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravim, prave som si zakupil ihlak www.sklorex-akvarium.cz/…
Chcel by som sa opytat ako to nasrubovat do EM ventilu, ci to treba nejak tesnit, alebo staci jednoducho nasrubovat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 18:39 Muž Xedos [9] Re: dravec
Mám je obědnané, dojdou mi příští týden, tak dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 18:02 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Moucha
Pravdepodobne Azia.
jehlové ventily od camozzi a další věci ohledně CO2 z tlakové lahve
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 9355x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8490?od=51