Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2023 14:21 Muž Macek [5] - Rostlinné akvárium v holandském stylu – Jak se mi podařilo odstranit zelenou vláknitou řasu
Aplikoval jsem peroxid vodíku dvakrát s odstupem 5 dní přímo na ložiska řasy na rostlinách a dně. Zároveň jsem aplikoval tekutý uhlík cca 80 ml na 160 l akvárium po výměně vody - ale před aplikací peroxidu vodíku - udělal jsem to tak proto, že jsem chtěl zbytky řasy po aplikaci peroxidu vodíku takzvaně dorazit. Tekutý uhlík totiž působí dlouhodobě v řádu dní na rozdíl od peroxidu. V tu dobu jsem měl dále omezený KNO3 na čtvrtinovou dávku EI a teplotu vody max. 25 stupňů a světlo LED stažené na 50 W. Ale nejzásadnější opatření bylo dávkování peroxidu vodíku. Rybám, ani krevetám opatření nevadila, naopak u některých rostlin mám pocit, že rostou lépe. Nyní jsem tekutý uhlík už vysadil několik týdnů, peroxid vodíku nedávkuji a řasa se zatím neobjevila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2023 20:08 Muž vlka [3453] – ...řasa...
Fotka k příspěvku Hezký den, pomalu mi odchází Hnědovka a na kořenu vyrostla krásná dlouhá zelená řasa. Moc se mi líbí, tak si ji tam ,,udržovaně,, pěstuji...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2023 14:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lojza007
K určení ceny je nezbytně nutné vědět, jaké parametry požadujete otestovat. Zkuste se obrátit přímo na některou akreditovanou laboratoř, nemusí to být jen ta mnou zmíněná.
Asi vás nepřekvapím, že jsem oslovil několik "AL" a vybral si tu, která mi nejvíc vyhovovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2023 21:39 Muž Lojza007 [1204] Re: Sid
A kolik tak ty testy vyjdou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2023 15:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lojza007
Dlouhodobě mám velmi dobrou zkušenost (komunikace, jednání, cena), s akreditovanou laboratoří v odkazu.
www.alsglobal.cz/…
Po domluvě mi provedli rozbory všech parametrů, které jsem poptával.
www.alsglobal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2023 15:21 Muž Lojza007 [1204] Re: Wendy2
Jenže zbytek jsou kapkový testy a ty prostě nejsou přesný. Sami mně doporučili pro přesnější výsledky Profiplants.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2023 14:38 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Lojza007
Železo a fosfor ve Sklorexu měří fotometricky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2023 20:36 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rejlin
Profiplants má i poradnu na videa se lze podívat tady. www.profiplants.cz/… Jsou tam dva druhy zadarmo a pro předplatitele. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2023 18:28 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: rejlin
Mrkni na stránky Surpan blog. Je to borec z Brna. Machr na rostliny. Určitě ti poradí. Dále jak zmínil Lojza zkus Profiplants. Když tam pošleš vodu pan Mithofer taky poradí co dělat. Je to velice ochotný člověk. Zdar. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2023 17:14 Muž rejlin [1] Re: Lojza007
Tak jsem na to nevsazel a vysledek me prekvapil. V pondeli jsem delal klasickou udrzbu - vymena 1/4 vody, hnojeni atp.. dneska rano sem odebral vzorek a hodil do toho sklorexu

Zelezo - 0,26ppm
Fosfor - 0,11ppm
Draslik - 6mg/l
NO3 - 50
NO2 - 0
Gh - 7-4
Kh 3
Ph - 6,8
Cl - 0

Ty vysledky je asi nutno brat se znacnou rezervou, ale orientacne asi staci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 16:53 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: rejlin
Podle mě moc svítíš. Ne délkou, ale intenzitou.

Také hnojit 18ml, tolik hnojím já bez CO2 a 2x menší nádrže týdně, mi přijde málo. Tedy na začátek asi dobrý, ale později bych to navýšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 12:27 Muž Lojza007 [1204] Re: rejlin
Problém je, že ve Sklorexu to jsou normální kapkový testy. Jenom o trošku dražší včetně dopravy je i test z Profiplants, kde používají přesnější metody. Z RO je vždycky odpad a ten substrát nedokáže úplně zázračně změkčit vodu, na to nesázej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2023 11:39 Muž rejlin [1] Re: Lojza007
Tak jsem volal do Sklorexu a kompletní test za 500.. Takže v poho.. Dám pak vědět výsledky. RO jsem koupil, ale nevím nevím.. teče čůrek z té měkké a potok špinavé do odpadu.. Na BVK píšou, že tvrdost u nás v Kohoutkách je 2,98 mmol/l.. Otázka co s tím dělá ten substrát. Uvidíme co zjistí na testech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2023 10:08 Muž Lojza007 [1204] Re: rejlin
Do Profiplants jde vzorek vody normálně poslat, kromě laboratoří, který udělají rozbor za násobek víc peněz, moc jiných cenově zajímavých možností není. Ve Sklorexu ti udělají akorát tak kapkový testy, ale na začátek by možná stačilo i to.
CO2 má na pH dost zásadní vliv, doporučuju nastudovat.
Každopádně problém bude i v brněnské vodě, spoustě rostlin se v ní vůbec nedaří, je hodně tvrdá, takže je dobrý se přizpůsobit nebo míchat s RO a vylepšit tak její parametry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 09:49 Muž rejlin [1] Re: Lojza007
Doplnil jsem. Je tam nastavený nějaký základní profil z toho ovládání. Doma přidám detaily. Myslím, že to je kolem 3 hodin dopoledne, pak sníží asi na dvě hodinky a pak to svítí tak 4-5 hodin. Ale kecal bych, každopádně doplním. ;) Nevím jak moc má to CO2 vliv na to PH - přijde mě, že to PH tam hodně drží ten substrát každopádně zkusím zapnout nonstop.. Su z Brna, tak Profiplants mám trošku z ruky, ale zkusím kouknout tady.. V těch hnojivech je pro mě zatím takovej bordel, že jsem zašel do akvaristiky, řekl jim co jsem kupoval za substrát (stejně u nich) a ukázal foto a paní mě dala ten Easylife, ale říkala, že když tam mám ten substrát, tak si myslí, že by ani nemělo být potřeba hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 09:13 Muž Lojza007 [1204] Re: rejlin
Chtělo by to ještě doplnit tu prezentaci - doba svícení, množství hnojiva. Ty řasy se tam dělají kvůli nevyváženému prostředí, buď je moc nebo málo hnojiva, to samý CO2 nebo světlo. Osobně bych doporučil zrušit noční vypínání CO2, ať tam nekolísá pH a vyladit na nonstop provoz, ale jenom tohle velice pravděpodobně nepomůže.
Co by asi stálo za to, tak nechat si udělat aspoň jeden rozbor vody, ať je jasno, jestli není něčeho moc nebo málo. Za rozumnou cenu ho dělá Profiplants a bude to o řád přesnější než ty kapkový a bude to za cenu jednoho lepšího kapkovýho testu. Tipuju na nedostatek nějakýho makroprvku, to Easylife hnojivo není podle mě vhodný na tento typ akvárií. Něco k tomu doporučuju nastudovat zde: www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 08:10 Muž rejlin [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdarec všem akvaristům. Mám akva založené skoro dva měsíce a nějak se mě úplně nedaří. Vyměnil jsem světlo za silnější, aby rostlinky nestrádaly, začal hnojit atp, ale pořád mám plno řas a rostlinky spíš strádají, než že by se zlepšovaly.. Dokáže někdo poradit prosím? Už z toho su celkem zoufalej.. Měním na tom Juwell filtru výtok sem tam, oddělávám a pořád mě ten proud přijde divnej - možná moc dekorací?

Předem moc děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 18:28 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hawkey
Udělej si prezentaci akvária s co nejvíce informacemi. Pozor na jednoduchý změkčovač vody třeba do kuchyně je to jen o tvorbě vodního kamene a vyměňuje to vápník s hořčíkem za sodík a to není pro osazenstvo nic dobrého. Pokud jde o tu RO tak nevím kolik je to let co jsi jí používal, ale dneska je to jediná cesta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 15:46 hawkey Re: skypi
To asi žádný, ale když jsem kdysi používal RO, tak mi připadlo že výsledky byly horší než bez.
Každopádně finální otázka. Na vině je zřejmě tedy tvrdá voda a hodně světla.
Dá se to nějak zachránít přípravkem na změkčení vody, smícháním s nějakou měkkou plus nějakým likvidátorem řas nebo v tomhle stavu všechno vylejt a začít znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 14:53 Muž skypi [248] Re: hawkey
A jaký je rozdíl z hlediska dosažení "změkčení" tvrdé vody mezi míchaním vody ke změkčení s vodou z RO a vodou destilovanou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 12:16 hawkey Re: Jozef
Svítí se 25W LED
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 11:56 hawkey Vodárny
Podle tabulek by mělo být u nás Ca+Mg 4,6mmol na litr.
Co s tím? Je něco na změkčení vody? Nebo míchat s destilkou? Reverzní osmozu znám, ale taky se mi moc neosvědčila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2023 23:42 Muž Jozef [311] Re: hawkey
hawkey napsal: předtím byly týden v malém akvárku se stejnou vodu a žádné řasy jsem nezaznamenal
A čím sa svietilo atd...čím sa svieti teraz (12 hodín je asi na začiatok veľa)...
Skočte na stránky vodární a nájdete tam minimálne čiastkový rozbor pre dané odberné miesto (obec) a asi aj úplný.
A opäť - založenie prezentácie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 18:40 hawkey Re: Rovano
Zdrojová voda je celkem tvrdá, to vím, ale rybky byly předtím ve 20l akváriu bez filtrace, bez Unisoilu, než se to velké zaběhlo a tam se žádné řasy netvořily. Jdu tedy pořídit nějakou kompletní testovací sadu.
Edit: Tak jsem přece jen sadu koupil a výsledky jsou tyto:
No2 - 0
No3 - 0
GH - 8d
KH - 10d
Ph - 7,6
Cl - 0,8
Ale jak jsem psal, předtím byly týden v malém akvárku se stejnou vodu a žádné řasy jsem nezaznamenal, ve velkém to šlo během pár dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 18:26 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: hawkey
Může to být normální záběh akvária. Jak píše kolega, bude lepší vyplnit pár údajů do prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 17:03 hawkey – zamoření vláknitou řasou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj
Před lety jsem celkem úspěšně provozoval 60l akvárko, ted jsem pořídil dceři 120litrů.
Je tam substrát Unisoil, 8 neonek, fitrace AquaEl1000 s UV filtrem teplota okolo 22 stupnů. Osvětlení 12 hodin denně, asi 12 kytek, žádné hnojení.
Hned po pár dnech začaly růst řasy, po dvou týdnech je to kalamita.
V čem může být problém? Krmí dcera moc? Slabý filtr? Je fakt, že ten Unisoil ho dost ucpával, tak možná neběžel naplno. Dá se to ještě nějak řešit než začít znova?
Díky za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 23:25 Pertinax Re: Lanerot
Ty si myslíš, že svítíš jenom 9 hodin, ale ty rostliny a řasy jsou stejně od rána vzhůru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2022 17:47 Sonic Re: Lanerot
Ahoj, upravila by som svetlo na 8 hod s 3 hodinovým maximom 100 perc. a hnojivo ubrala na polovicu. Predtým však urob výmenu vody 3/4 vody. Máš zásobný substrát/je nasýtený/, tak vo vode ti stačí mať Fe na cca 0,1mg/l a určite bude veľa draslíku, hodnotu NO3 na 5-10mg/l stačí a CO2 na tmavo zelený drop.PO4 by som ale postupne pridala aspoň na 0,5-0,8mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 15:29 Muž Lanerot [0] - Cichlidy – zelená vláknitá řasa
Fotka k příspěvku Dobý den,

mohl bych Vás poprosit o radu s vláknitou řasou v akváriu?

Akváriem Juwel rio 180l, založeno před čtyřmi měsíci
Filtr setový bioflow 3.0 s původními médii, jen ve spodním koši vyměněn jeden molitan za Juwel-cirax.
Osvětlení Juwel HeliaLux Specrum 48w 140lm/w.
Doba svícení 9hod 14:30-15:30 rozsvícení 15:30 - 20:00, světlo na 100% a od 20:00 - 23:00 stmívání.
Substrat Tropica Aquarium Soil + zásobní substrát od Tropica.
Co2 - s nočním vypínáním zapíná hodinu a půl před rozsvícením a vypíná hodinu a půl před zhasnutím. Dropchecher PH 6,5.
Hnojivo Macro a Micro Complex od AquaGrowe 5ml denně obojí.
Hodnoty vody co mám možnost měřit.
papírkový test
NO3 20 mg/l
NO2 0 mg/l
GH 8
KH 5
PH 6,5
Cl2 0 mg/l

kapalné testy

Fe 0,2 mg/l
PO4 0,2 mg/l

Údržba 1x týdne výměna 50% vody (20l destilky) a odstraněni řas. 1x za 14 dní odkalení dna.
Osazenstvo: 12 neonek
15 tetra červenotlamá
8 parmičky černopruhé
4 Neritina Zebra
3-5 krevetky
5 čichavec zakrslý
Rostliny osazeno cca 90% dna.

Potřeboval bych poradit s následujícím problémem.Před přibližně měsícem se začala objevovat vláknitá řasa, zvýšil jsem Co2, aby byl dropchecker světle zelený, před tím spíš tmavě zelený. Proudění vody je myslím dostačující (výtok z filtru nasměrován na přední sklo), je přidán i scimmer.Řasu odstraním, ale tvoří se stále dál.

Budu rád za každou Vaši radu v boji s tímto problémem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 18:41 Žena Eva [1] Re: Roger
Dno se smísilo, protože jsem akvárko musela vyměnit za nové, když staré začalo sáknout Původně byl vespod jíl pro kytky a navrchu jemný písek pro pancéřníčky, ale ti mi umřeli. Byli tam 3 a jeden ancistrus. Kytiček jsem myslela, že mám dost - vzadu valisnerie, jávský mech, uprostřed alternatera, echinodora, anubias vpředu a při dně hemianthus a sagittaria, ty jsem chtela jako koberec, ale zatim se nerozrustaji. Pri nakupu mi tenkrat rikali, ze kytek mam moc, tak jsem dalsi neporizovala. Nebudou si konkurovat? Intenzitu svetla jsem stahla. CO2 tedy dávat nebudu. Mockrát díky za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2021 18:35 Žena Eva [1] Re: GeXeS
Mám tam okružáky, několik kousků a zdá se, že se spokojeně množí, ale nejsou přemnožení. Měla jsem tam pancéřníčky a ancistruse, ale postupně mi umřeli v době, kdy se začala tvořit ta vláknitá řasa. A protože se bojím, co tam je za potíž, nechtěla jsem další pořizovat, dokud to nespravím:(
Edit: Aha, už jsem to doplnila, okružáky mám. Děkuju za nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 17:48 Muž GeXeS [67] Re: Eva
Nemáte v prezentaci souhrn druhů, to by bylo dobré doplnit. Ale podle fotek mám pocit, že nemáte žádné "pracovní" šneky (okružáky, levatky). Tím bych začal. Já měl taky jednu dobu náběh na vláknitou řasu, ale poslední dobou se zdá, že ustupuje. Mám od založení levatky a navíc jsem přidal krevetky. To asi rozhodlo. Je potřeba tam vytvořit stabilní potravní řetězec - nebo se babrat s chemií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 17:29 Muž Lojza007 [1204] Re: Roger
Modlím se, je možný, že řasa už byla na ústupu a kombinace všeho to jen urychlila. A nebo taky za chvíli bude zpět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 17:17 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Tak se začni modlit, možná zabralo jedno z druhým, má několik příčin, u mě jsem vypozoroval, že světlo až tolik neřeší jako málo živin, stav kdy má málo živin jí u mě vyhovuje klidně i při nízkém osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 16:50 Muž Lojza007 [1204] Re: Roger
Já jsem se zelenou vláknitou bojoval asi 2 měsíce. A pak během týdne zmizela, nevím, jestli pomohl od Tetry přípravek proti řasám nebo že jsem na inzerát koupil Chihiros Doctor nebo to prostě samo zmizelo, ale už několik týdnů mám klid. Snad se nevrátí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 16:02 Muž Roger [1873] Re: Eva
Evidentně moc světla, ztlumit intenzitu, čas bych nechal být, tekuté CO2 je zbytečné.
Na vašem místě bych doplnil zeleň, jednoduchou (například sessiflora, polysperma apod..). Namotávat a mít trpělivost, tahle potvora je na delší boj, většinou z přemíry světla vůči živinám, ale na druhou stranu může mít i jiné důvody.
Máte zvláštní dno, menší frakce a na nich nějaké oblázky, tak aby se u toho nedržel bordel či žrádlo které padá dolů, žádný vysavače na dně nemáte tak to nemá kdo spotřebovat.
Předpokládám že akva není na sluníčku apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 14:21 Žena Eva [1]
Ahoj, ja mam akvarium 3 mesice, a mam podobny problem. Asi pred mesicem mi v nem zacaly rust rasy. Do te doby nerostly ani rasy, ale ani rostlinky, a tak jsem poridila nove osvetleni s nadsenim, jak kytickam pomuzu. Misto toho mam akvarko plne ras a na listech se ted i tvori bile krustovite povlaky. Osvetleni jsem hned ztlumila, svitim 8 hod, zmizela rasa na skle, ale vlaknita je tam prad. Zacala jsem vic hnojit, vlaknitou rasu manualne odstranovat, pravidelne menim vodu, a pridavam tekute CO2 od Rataje. Ale za ten mesic se nic moc nemeni. resp. vlaknita zelena potvora zpomalila, zato se pridaly ty sede povlaky a listy se pomalu rozpadaji. Viz. ma prezentace. Nevim, jak pokracovat, aby mi kyticky uplne neodesly, tak se tesim, na kazdou zdejsi radu:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 11:34 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Sysalka
Já stmívač mám - sice manuální s kolečkem - z Invitalu,jen jsem ho zatím nepoužil ale asi ho použiju a snížím intenzitu světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2021 11:23 Žena Sysalka [277] Re: jakaf
Ahoj,

já osobně bych se na tekuté uhlíky vyprdla a spíš bych zkusila snížit intenzitu osvětlení, než zkracovat délku.
U mě to tak aspoň funguje.
Nemám stmívač, tak to řeším položením matované průsvitné fólie na kryt akva. Podle potřeby pak měním počty vrstev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 06:53 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – rozjezd vláknité
Nazdar po vlně veder se mě začala objevovat zelená vláknitá řasa - já už se radoval,že jsem zatím od založení bez řas.Do akvárka jde dopoledne z boku sluníčko,to jsem vyřešil tím,že zatahuju závěs,plynné CO2 nemám a neplánuju,dobu svícení mám nastavenou časovačem.Co šlo odstranit jsem i s řasou odstranil,odkalil a vyměnil 30 litrů vody.Napadá mě koupit tekutý uhlík,upravit dobu svícení - nevím jestli zkrátit,nebo naopak přidat a ryby nebudu 3 dny krmit.Poradí někdo s tím světlem,jestli zkrátit,nebo prodloužit?Aktuálně svítím od dneška 8 - 11 a 14 - 19.Díky za rady a tipy.P.S. měl jsem v plánu probrat egerii co zase zaplnila hladinu,ale dík řase to neudělám,aby žrala řase živiny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2021 10:19 Muž Lojza007 [1204] Re: vaclav
Akvárko je u západního okna, takže tam fakt svítí celý odpoledne. Doteď to moc problém nebyl, ale jak se teď udělalo hezky, tak se ty řasy zhoršily. Naštěstí se brzy bude stínit, jinak ani v baráku nebude k přežití.
Včera jsem to odkalil, při tom jsem zjistil, že odkalovač je slabý a má problém z písku vytáhnout tu řasu. Na druhou stranu velice dobře fungoval na rostliny a předměty, velice slušně z nich řasu sundal.
Takže teď nesvítím, nalil jsem tam oranžovou Tropicu (pouze mikroživiny) a dneska změřím NPK, abych viděl víc, předpokládám, že NO3 tam bude celkem dost (je ho dost už ve zdrojové vodě), nemám tušení, kolik tam bude fosforu a draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 19:54 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Na sluníčko pozor je to opravdu silné světlo kam se na něj hrabe jakékoliv osvětlení. U toho musíš mít opravdu dobrý filtr, aby to zvládl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 16:42 Muž Lojza007 [1204] Re: vaclav
CO2 jede nonstop, dropchecker drží pořád stejnou světlezelenou barvu, nikdy nejde do žluta, pokud to nějak nerozdrbu. Hnojit jsem trochu začal, při testech vyšlo 0 P i K, ale teď tam radši nic neliju nebo tam můžu lít Tropicu bez NPK (žlutá barva), měly by to být jenom mikroživiny. Případně mám i zelenou Tropicu s NPK, ale u té se bojím, abych to teď ještě nezhoršil.
Se světlem to bude největší věda, budu muset změřit, kolik hodin na to zhruba svítí slunko, abych dosvěcoval mimo tuto dobu, předpokládám, že se pokochám tak hodinu večer a zbytek bude slunko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 16:10 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Odkal, co půjde a zbytek namotávej na špejli, pokud to jde. Podle mě bys měl už svítit aspoň 8 hodin a na poměry se vykali hlavní je dusík fosfor a stopové prvky. Hnojit ale pro tu trochu rostlin je o ústa, nebo si spíš koleduješ o řasy já bych začal až tak po 2-3 měsících. CO2 ale stále a nevypínat. maniakva.sweb.cz/… doporučuji prostudovat všechny články o vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 14:07 Muž Lojza007 [1204] Re: vaclav
Ten tam je a jednu chvíli šel dokonce až do žluta, akorát teď jsem kvůli únikům opravoval zapojení, tak CO2 tam jde málo a v rámci boje s řasou jsem nevěděl, co v tuto chvíli pomůže víc. Nastavím tedy světle zelenou.
Rostliny už zakrývají mnohem víc, je to dva týdny stará fotka, to roste celkem dobře, ale teď asi vlivem nedostatku CO2 a přebytku světla se zvrhla zelená řasa. Nejspíš bude rozhašenej i poměr NPK, to zjistím zítra, dneska chci vyměnit 1/2 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 12:34 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Chce to přidat rostliny, a to hodně hlavně rychle rostoucí stonkovky nesmí být vidět zadní sklo. Předpokládám, že co2 je plynné, a tak ti tam schází drops checker. Až ho budeš mít tak to chce světle zelenou barvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 12:18 Muž Lojza007 [1204]
Potřeboval bych poradit, jak vyzrát na zelenou řasu. V akváriu vypadá jako hnědý chomáče, ale když se vytáhne, je zelená. Taky na rozdíl od hnědé roste podle světla. Akvárium běží cca měsíc a půl, od začátku se přiměřeně držela na kořenu, svítil jsem cca 6h. Ale jak se teď udělalo hezky, tak na akvárium svítilo hodně slunka, takže se doba svícení přirozeně prodloužila a řasa se dost rozjela. Dokonce je na té řase hezky vidět, kde stíní zeď a kde nestíní.
Takže v tuto chvíli je akvárium už dva dny kompletně zakrytý, ale nevím, jak tomu ještě pomoct? Zkusit víc hnojit nebo spíš míň? Úplně vypnout CO2 nebo spíš přidat? Rostlinám se doteď celkem dařilo, ale samozřejmě po této době ještě nejsou pořádně rozrostlý a samozřejmě bez světla jim to dlouho nevydrží.
Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 21:21 Gazva Re: Gazva
Fotka k příspěvku Tak zelena vlaknita riasa je komplet prec vid foto.
Po zacati ustupu riasy som nasadil CO2-Vital. Tyzden 6ml /max doporucena davka na 150 lit litrov (denne)/. Tyzden 3ml. Tyzden dve stlacenia (cca1.5ml).
V dalsom postupe asi vysadim CO2 vital a ak nebudu problemy zvysit postupne dobu svetla o hodinu (neskor dve)?
Pod korenove rastliny som pichol nejake gulicky tak uvidime.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 05:07 Brodys Re: Jirik
Někde na internetu je na to pokus, konkrétně jak se vyvíjel cyklus dusíku s přidáváním a nepřidáváním bakterií a rozdíl nebyl žádný. Lepší,pokud máš v okolí schopného akvaristu,aby ti naočkoval filtr, když už zrychlovat..... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 22:51 Muž Jirik [0] Re: Brodys
OK nechávám zaběhnout, děkuji za radu. Jen se zeptám to stability na zajetí filtru je kravina ?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23665x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207-zelena-vlaknita-rasa