Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Podle mých zkušeností žabí vlas nelikvidují ani SAE ani otíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 09:20 Muž Damian [0] Re: Dante
Kup si ryby SAE a oni ju vyzeru.. ja som mal tiez tu riasu a po zakupeni SAE ju uz vobec nevidim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 01:54 Muž fantuomas [35] - Rostliny – žabí vlas...
prešiel som si tému a pridám -zopakujem otázku. mám problém so žabím vlasom, tvorí sa intenzívne na lávových šutroch, aj na dne-tiež lávovom. objavuje sa aj medzi stonkovkami a na dreve. udržiavam ju pod kontrolou mechanickým čistením - namotávam ju asi raz za dva mesiace, no s týmto niesom úplne spokojný. ideál by bol, keby som sa ňou nemusel zaoberať :)

na 150l svietim 60w čo nieje nič špeciálne, gro rastlín tvorí rotala,takmer v celom pozadí akva plus heteranthera, dva druhy bakopy...atď, akva je poctivo rastlinné (takmer celá plocha dna je osadená) rastlinkám sa darí, no zároveň aj zelenej riase-vlasu :) mám šancu že mi aspoň dočasne pomôžu s potlačením tejto riasy nejaké živočíchy? čo radíte?
uvažujem o otocinkloch,tak 6 ks..sú schopní konzumovať aj dlhé "vlasy"? mám aj 6 japoník, no nepríde mi, že by riasu likvidovali...nehovoriac o nespočetne neocaridín, drobných slimákov atĎ.. alebo je treba zvýšiť počet amano krevetiek, aby "zabrali"?

za rady vopred dík.

ps. to, v akej miere sa darí riase presadiť má zrejme na svedomí lávový materiál použitý v setupe- s obsahom železa..keby som to tak tušil pred použitím:( teraz je to už pasé, akva je založené viac ako rok...a problém vlasu je jediná vec ktorá ma trápi pokiaľ viem..stále ma neopúšťa viera, že túto vojnu raz vyhrám :B

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:21 Žena Beastie [320] Re: Beastie
neo, nepotřebuje si někdo na týden odložit nějakou menší SAE ?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:30 Žena Beastie [320] – řasa v jávském mechu
Fotka k příspěvku Zdravím! mám problém se zelenou vláknitou řasou typu B3, která mi obývá jávský mech. Celkově se u mě jávskému mechu nedaří, trošku jsem ho zpacifikovala a teď mi viditelně hnědne ( je to vidět v prezentaci, druhá třetí fotka), což teda není ten hlavní problém a není to ani způsobeno řasou - stále mi ale přijde že roste. Teď k otákám:)

Za A. může odstranění riccie z povrchu být příčinou expanze řas?
Za B. jak aktivně mám tu řasu ( a jak) odstraňovat z mechu - v ohledu jestli mi může například udusit ryby, nebo jestli mi tam tak neškodně poroste
Za C. žerou razborky řasy, jsou-li hladové?

Pokud to nebude nějak ohrožovat ryby, tak se o to asi nebudu moct starat, je to zelené, roste to, můžu být ráda :)

PS- o té přisedlé řase na skle vím jen z fotek, v reálu to nevypadá tak strašně!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 09:43 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Cheron
Ta vlaknita je proste potvora. Pri ruznych pokusech jsem videl jak zelena prisedla obrusta kamen a kus skla, jak ustupuje, jak umi vyrust hneda, jak zase zmizi, jak po pridani korene vyroste Ruducha a jak zmizi ze se ji neadari, dokonce i na rostlinach se zmeny poznaly, treba novy zdeformovany list u Echinodoru, zloutnuti a znovunaskoceni rustu plovouci Pistia stratiotes... jen ta vlaknita rasa roste potvora stale, i kdyz treba vice a mene, ale roste stale a kdyz si myslim, ze uz ustupuje a vitezim, asi jen mobilizuje sily na jeste vetsi uder.

Mimochodem, z te nevetvici se, bych se nebal uplest ani lano. Ja vcera myslel, ze do akvarka spadl dlouhy vlas, tak bylo to vlakno pevne.

Nekdy se rika, ze moc snahy skodi. Takze si zacinam zvykat ze tam je, mechanicky odstranuju co vidim, a cekam az prijde napad. Zatim jsem se dohodl s kamosem, u ktereho ta rasa v akvariu neprezije (to fakt nechapu, u mne vydrzi cokoli), ze presne zmerime vodu stejnym vybavenim na vsechno co mame k dispozici, a porovname vsechno co pujde i ohledne dalsich veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:28 Muž Cheron [89]
Možno teraz trepnem hlúposť hmm ale ...

Pred nejakým časom tu bol článok od jedného člena tohto fóra (nechce sa mi teraz hľadať), ktorý chválil jeden výrobok proti riasam. Celý "trik" výrobku spočíval v tom, že išlo o fermentovanú jačmennú slamu. Jeden kámoš (býva na dedine) by mi bol doniesol trochu tej slamy a bol by som aj pravil pokus, ale:
1. akým spôsobom sfermentovať (skvasiť) slamu ?
2. na základke (kedysi dávno) sme robili senný nálev (nepamätám z akej slamy) a potom pozorovali nálevnikov pod mikroskopom. Myslíte, že po sfermentovaní by sa už nálevniky netvorili ?

Tá "vlasatica" sa rozmáha aj u mňa - hlavne v jávskom machu ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:14 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: hf
Zitra mohu zkusit vyfotit trosku lepsim fotakem nez mam v mobilu, takze zkusim. Jinak uz mam zelene vlaknite 2 druhy, jedna se vetvi, druha se sklada jen z dlouhych nevetvicich se vlaken. Prezila nejspis dezinfekci s poslednimi pridanymi rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:09 Muž hf [54] – Re: Designer
Neměl bys pár foto pro srovnání s mojí řasou? Já jsem na tom asi velice podobně, až na to že filtruju poměrně hodně přes externí filtr a stejně bez efektu... :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 15:50 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tomiino
Po tom uz patram taky pekne dlouho. A zajimave je, ze u kamose tahle rasa neprezije, u mne se ji bajecne dari. Zkousel jsem nesvitit, svitit min, svitit vic, hnojit a nehnojit, dokonce jsem zkusil i Tetra Algizit, menil jsem vodu a menil jsem mene vodu, vzduchoval a nevzduchoval (voda klidna i vice proudici) - roste stale.

Menil jsem dost casto vodu a jako filtr pouzival jen pomerne maly bublifuk, vsemu se dari, tak ze by to mohlo stacit. Uz se ale pracuje na lepsim fitrovani, protoze jak jsem zjistil, nekteri tady prohaneji vodu velkym filtrem jak sileni a problemy s rasou nemaji, stejne jako kamos. Takze budu vice filtrovat a pres vetsi objem houby, co to udela. Treba to nepomuze, co ja vim, ale tohle jsem jeste nezkusil :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:46 Muž Tomiino [43] – Re: romant
diky,nu je mi to jasny jen nemuzu prijit cim to je...
prc se mi tam tvori ?:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:37 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Zkus o tom něco nastudovat.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
planta.aquariana.cz/…
Obecně je nadměrný výskat řas dáván do souvislosti s nějakou nerovnováhou v akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:27 Muž Tomiino [43]
Ahojky,potreboval bych poradit jak bojovat s rasou...mam vlaknitou rasu objevila se mi na rostlinkach a drobet uz i na kamenech.Svitim 12 hod.denne s malou pauzou.Bohuzel to ale nedokazu vyfotit fotak mi tak maly detail neveme :-( co mam delat?jak se mohu rasy zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ivoš
...A není snad mitochondrie součástí buňky, čili i buňky rostlinné...
No právě! ;-)
A když si dáte "dohromady" mitochondrie a sinice a dáte to do souvislostí s výrokem Designera, který níže cituji, zjistíte, proč jsem napsal, co jsem napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:35 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Kajka99
Však to by mě taky nikdy ani nenapadlo tvrdit! Já totiž náhodou vím, že sinice jsou dlouhé, tmavé a většinou mají vprostřed takovou přerušovanou nebo plnou čáru a po stranách patníky. A viděl snad někdo někdy jedinou řasu lemovanou patníky, neřkuli billboardy?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:33 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Designer
Hlavně dávejte pozor, aby jste tím PMDD nepřehnojil-moc mikroprvků, silnější světlo a nízké hodnoty N a P pak můžou dát za vznik jinému druhu zelené řasy, který se tváří zpočátku jako ustupující žabí vlas, ale opak je pravdou a je kolikrát nepříjemnější, protože se nedá ani namotat na špejli díky své oslizlé konzistenci... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:30 Žena Kajka99 [229] – Re: Ivoš
ok ok nebudu tu vyjmenovávat všechny eukaryotní buňky na planetě já jen že sinice nejsou řasy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:25 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Kajka99
A v paprikách jsou prý taky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:13 Žena Kajka99 [229] – Re: Ivoš
a sinic nevyjímaje také... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:12 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Designer
No jo, tak to máš asi vážně nějaký agresivní hnus. Kdyby to rostlo na poli, tak radím: zaorat!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:07 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Sid
A není snad mitochondrie součástí buňky, čili i buňky rostlinné, řasoidní nevyjímaje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Ivoš
Ja vim ze neco nebylo O.K., take to resim. Jeste pred pridanim svetla ji bylo dost, pridal jsem, dost je ji stale, no mozna trosku vic, ale nic podstatneho. Tyden tmy proti ni nezabral, na rostlinach uz ta tma byla znat, rasa jako by nic. Zacal jsem pridavat PMDD a rostliny zacaly rust jak silene, rasa zacina mit jemnejsi vlakna a ze dna jde uz odsat, vetsinou uz na dne nedrzi jako driv. Navic je ji mnohem mene. Vypada to nadejne. Takze snazim se zkusit co a jak, ne ze ne. Se svetlem jsem experimentoval, podle vysledku samo jeste budu (treba ji na zaver pristinenim dorazim, to netusim), proste zkousim a budu zkouset, az to k necemu povede. Nekdy zkousim i opak nez by se zdal vhodny, ale proc ne, kdyz to vypada nadejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Designer
...protoze nebyt ras, nebyl by kyslik dostupny pro nic dalsiho...
Myslím, že to byla spíš zásluha mitochondrií a sinic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ivoš
Jak jsem napsal - kytky, stejně jako rybky, by se měly prodávat (darovat) zdravé.
Zařasené rostliny za "zdravé" nepovažuji. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:47 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Designer
Chlape, ta řasa ti napovídá, že něco v tvém akvárku není v pořádku, něčeho tam máš zkrátka moc. Buďto světla či živin anebo obojího. Pokud zlikviduješ řasu ale neodstraníš příčinu jejího veselého bujení, co se asi tak stane potom?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:37 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: achyles73
Patri, patri, ale nemohly by treba rust vedle ve flasce, kterou bych jim tam dal k tomu ucelu, a ze by mi nechaly akvarko napokoji, tedy aspon ty prebujele vlaknite? No ja vim, to by neslo :) . Ale vazne, kdyz se rasa zacne mnozit tak, ze je chuchvalec vlaknite kam se clovek podiva, neni to zrovna ono. Nejake vlakno sem tam, je to prirozene, nic se nedeje, to bych i snesl, ale vyndavat kazdy den vylozenou urodu rasy pevne jak dratenka na nadobi, krasne sveze zelene, to uz proste neni ono, vsechno ma sve meze, a co si pamatuji, s vlaknitou rasou jsem nikdy co jsem mel akvaria takovy problem jako ted nemel. No vsechno je jednou poprve, jen bych to nikomu nepral a snad nakonec zvitezim, zatim to tak vypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:27 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Designer
Tak, tak, nelze než souhlasit, řasy do akvaria patří stejně jako ryby atd., jestli se nepletu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2011 20:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Ivoš
Pokud je rasa nemoc, pak je ostatni zivot nasledek nemoci, protoze nebyt ras, nebyl by kyslik dostupny pro nic dalsiho ;-) . Musely tady byt pred nami, bez nich bychom tady nebyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:32 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
Pokud budeme brát řasu jako nemoc, tak máme nemocná všechna akvária, rybníky, potoky, řeky, jezera, moře, oceány...Jediné, co snad řasy omlouvá, je zcela neoddiskutovatelný fakt, že tady byly hezkých pár milionů let před námi a zrovna tak tu zůstanou i po nás...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2011 16:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Designer
Tak, tak. :-)
Rostlinky by se měly prodávat (i darovat) zdravé. Podobně, jako rybky. Nebo ne? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 13:04 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Ivoš
To chapu, nicmene si predstavme kluka, ktery ma nove akvarium a par rostlinek. Aby tam mel pro zacatek vice rostlin nez to malo, dam mu trs Limnophila sessiliflora, je celkem nenarocna a mam ji v akvariu vic nez dost. A on misto aby resil rust rostlin, zacne resit, jak se zbavit te desne rasy, ktera mu poroste kde co, klidne vcetne dna, protoze rostlinam se vubec darit nemusi, aby se teto rase darilo velice dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 11:54 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Designer
Jak se říká -darovanému koni na zuby nekoukej, takže tímhle bych si hlavu fakt nelámal. Ona totiž i ta řasa nemusí obdarovanému v jeho akváriu vůbec prosperovat anebo naopak - může být vděčný i za tu řasu (u mě je to vítaný doplněk potravy ryb). Pokud by se chtěl řasy přece jen zbavit, ať se stará - čerstvě vytržené rostliny může například dát na 2-3 dny dát do tmy, kytky to vydrží, zelenou řasu to nepotěší atd., atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 10:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Prenos rasy do jineho akvaria
Mam v akvariu zelenou vlaknitou rasu, snad uz se ji zbavim, nebo aspon ji potlacim na minimum, je to na dobre ceste. Nicmene jak mi hezky rostou rostliny, jiste bych rad obcas nejakou nekomu dal, misto abych to vyhodil. Kvuli te rase v akvariu jsem zrusil u rostlin kolonku daruji, protoze mam strach, ze bych nekomu daroval i tuhle vytrvalou rasu, a pak by mne proklinal.

Ma prosim nekdo zkusenosti se znicenim takove rasy treba pomoci SAVO pri dezinfekci rostlin? Mohu ted vubec nekomu darovat rostlinu bez vetsiho nebezpeci, ze mu daruji i tu rasu?

Neptam se proto, ze bych to nemohl zkusit, to jiste mohu, ale treba uz nekdo vi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 21:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Designer
Tak se pochlubim. Po zhruba tydnu pridavani PMDD (bez KNO3 a bez KH2PO4) se stalo to, ze jsem jako normalne sahnul pro chuchvalec zelenych vlaknitych ras mezi rostliny a ouha, zadne normalni vytazeni hrube zelene dratenky drzici pohromade, sahl jsem tentokrate do zabince, ktery nechce moc drzet pohromade, takze uz nestaci sahnout po kteremkoli vlaknu a vytahnout to cele, ta vlakna jsou mnohem jemnejsi. Dalsi prekvapeni nastalo pri odkalovani, rasa jde ze sterku normalne hadici odsat, alespon vetsinou, nedrzi na nem tak, ze bych to musel sat i s kaminky jako driv. Uz vcera jsem se dival na barvu nekterych vlaken te rasy, zdala se mi divna, ne tak zelena. Dnes jsou nektera vlakna spise do bila. Mam takovy dojem, ze ma rasa dost, ne jeste uplne, ale neco se ji nelibi. Navic jsem prvne videl, ze ji zerou Platy. Drive ji nechtely, ozobavaly sklo od zelene prisedle, ale ta vlaknita je nezajimala. Ted jsem videl Platu, jak tu vlaknitou vyskubava z rostlin, a take maji Platy dost zelene vykaly - zrejme jim chutna takhle jemna, "dratenka" jim nejela, nakonec i ja bych mel co delat to pokousat :) . No snad uz konecne zacinam nad zelenou vlaknitou rasou vitezit i bez pouziti nejake chemie primo proti rasam, jen to nezakriknout ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 09:52 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kajka99
Jo, mas pravdu, boj to v posledni dobe je. Dnes jsem konecne po vsech vymenach vody prilil nitrifikacni bakterie (Sera bio nitrivec), chvilku to necham, a pak zkusim PMDD a CO2, to sve monstrum z clanku uz mam smontovane ( rybicky.net/clanky/563-co2-rostliny-a-co-jsem-jeste-nezkusil ), ale od te doby nebyla chvile, kdy by se mi zdalo vhodne to do akvarka dat, kdyz pri lecbe mam silne vzduchovat a tak proc bych zbytecne sytil vodu CO2, kdyz to hned zase vyzenu, ze ano? Ony mi rostliny celkem rostou, spokojeny bych byl i jak to roste rybicky.net/nadrz/10771/5.jpg , ale slibuji si, ze kdyz to poroste jeste vic, rychleji, ze bych treba tu rasu nejak potlacil, protoze ted pri lecbe rostliny nerostly buhvi jak, ale rasa ano, ta naopak jeste pritvrdila, takze se pokusim dosahnout opak, aby vic rostly rostliny. Jestli to pomuze nevim, rasu zatim vybiram rucne jak mohu. Mam koupen i Tetra Algizit (chemie proti rasam), ze kdybych uz to nezvladal... a tak tam uz docela dlouho lezi v krabicce, vzdycky na nej kouknu a pomyslim si, ze jeste ne, az ve chvili, kdy si budu myslet, ze jsem s rasou definitivne prohral a nebude uz moc co pokazit, do tehle chemie se mi fakt nejak nechce. Krevetky by mi v akavrku dlouho nevydrzely, SAE do akvarka nechci (zas tak velke neni, abych tam cpal i to k cemu nemam nejaky vztah typu, ze bych to chtel), mozna rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy , je celkem maly, ale nevim zda mi pomuze zrovna s vlaknitou rasou, pac ja ji mam tuhou jak dratenku, to neni zrovna nejaka jemna rasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 09:22 Muž gigimasters [8] – Re: gigimasters
po stráce požírání řas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 09:21 Muž gigimasters [8] – Re: Kajka99
V pořádku nemáš zač se omlouvat :) No já mám už koupený další kořen je hodně členitý a když poroste mechem a microsoriem tak myslím že to budou dobré úkryty tak uvažuji že krevetky ty nejobyčejnější pořídím. Ale to je výhledově teď se nemaj před skaláry kde schovat.
Ale zase někdo psal že má taky tuto řasu(asi) a krevetky na to vůbec nejdou.

A řasožravce mám parmičku siamskou a ta se toho ani nedotkne :( občas jedna z těch největších blackmoll ale málo kdy. Tak nevím jestli Otocinclus by na to šel... Já tyto ryby vůbec neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 01:53 Žena Kajka99 [229] – Re: gigimasters
aha, no, já jsem hledala kde jsem to četla a ono to bylo tady na fóru, o pár řádků níž, možná i někde jinde, ale už je pozdě a nejsem schopná to dohledat, takže to nemám podložené, omlouvám se stydim, já jsem si okamžitě snížila průtok filtru a řasa nerostla tolik rychle. Nicméně se domnívám že v tomhle záleží na typu řasy, a ten bez mikroskopu asi neurčíme, takže je zbytečné ti něco takového radit, aby se ti to ještě nezhoršilo. Ještě jednou se omlouvám za unáhlenost. :-)

no tak když je to krásný mech ...četla jsem že řasu vybíráš laždopádně doporučuji koupit anatomickou pinzetu (anatomické mají u špičky horizontální vroubky. 21cm dlouhá stála cca 70Kč). Já vím, mě se to mluví, když moje akva má 20cm na výšku :( první dny jsem očišťovala flame moss a fissidens a žádná prča to teda nebyla...ještě mě napadají řasožrouti. Krevetky by u tebe posloužily jako svačina :-D neritina by asi do mechu nevlezla. S ostatními řasožrouty (nejznámější asi otocinclus affinis či siamese algae eater) nemám zkušenosti, ale třeba by ti někdo nějakého jenom půjčil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 00:53 Muž gigimasters [8] – Re: Kajka99
To jsem nezkoušel. Myslíš že by to mohlo být tím? (problém je že nemám redukční ventil.. :( k externímu filtru)

No on byl krásný ten mech když sem ho koupil a teď suprově roste tak si říkám že se to spraví. Protože chci mít takové mechové akvárium ale nějak nevím jak na tu řasu. :( je to moje první skušenost s mechem měl jsem monoselenium to bylo zažasené totálně a příjde mi po jeho vyhození se to více projevuje na mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 00:43 Žena Kajka99 [229] – Re: Designer
jo ale to nebyla reakce na tebe víš. Jen jsem si všimla tohoto vlákna na úvodní stránce ke kterému mám co říct, aji v nadpisu mám že je to o nově založeném miničku. No sleduju jak bojuješ už delší dobu, nejdřív ta bakterka, nafouklej beťák a pak toto hmm je to pech...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 00:41 Žena Kajka99 [229] – Re: gigimasters
zkoušel jsi snížit průtok filtru? nu kdybych měla zařasený mech a neměla zvířátka která by tu řasu ožrala aniž by mech poškodila, vyhodila bych ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 22:38 Muž gigimasters [8] – Re: Designer
Také s touto řasou bojuji. Sice jsem tolik neexperimentoval, ale teoreticky by se dalo říci že ano. Teď mám nové akvárium, ale kdysi na tom samém místě stálo akvárium jiné a menší, které mělo slabší osvětlení. Tato řasa tam nebyla. Pak jsem na to samé místo dal akvárium větší se silnějším osvětlení a řasa se objevila bohužel poprvé se objevila na jávském mechu a od tam se rozlezla přes celé akva... Na limmophile je též a to ryste rychle a dokonce jí červenají konečky. A tak vybírám a vybírám a nejvíc v mechu.. A také nejvíc tam kde mi proudí voda na rampě od filtru.

Snížoval jsem osvětlení, zvyšoval pravidelnou údržbu, dúkladněji odkaloval v mechu a nic. Teď chci v brzké době přidávat co2 tak uvidím.

Ale tato řasa je převít a jen tak se asi nevzdá. rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 13:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kajka99
Diky, krasne se to cte, opravdu. Jen ty krevetky uplne nemohu pouzit, pac jednak zadne nemam, a druhak Tercovci jsou po nemoci a tak radeji krmim jen suchym smich . Kdyz mi krevetky kamos nabizel (jeho vlastni odchov) a ja rekl, ze proc ne, ze zive krmeni se vzdycky hodi, malem mne utlouk :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 13:49 Žena Kajka99 [229] – Zelená vláknitá v založeném miniakváriu
Nu, já se zelenou vláknitou mám taky nedávné zkušenosti. Na Štědrý den jsem si založila miniakvárium (18l, 11W, 13h denně), mám v něm taxiphyllum sp., fissidens fontanus, monosolenium tenerum, microsorium pteropus narrow, hygrophila siamensis v emerzní formě, eleocharis v emerzní formě, pogostemony helferi a glossostigmu elatinoides. Samé pomalu rostoucí rostliny, a ty objemově největší v emerzní formě. Moc jsem se do akva nedívala, čekala jsem až to zaroste..no a zarostlo, ale né mechy :-D

Vyrostly mi dva typy zelených vláknitých řas: první vyrůstal z míst na listech pogostemonů a hygrophily, které vypadaly jako bych je poprášila mletou paprikou, ta rezavá místa asi taky byla řasa. Vláknitá řasa co z těch míst vyrůstala byla jasně světle zelená, neuvěřitelně jemná, a nedala se odškubnout, tahala se.
Druhý typ mi prorostl monosolenium, tmavě zelená řasa, byla to tužší (ale určitě ne tvrdá) vlákna, různě se větvící.
Myslím si, že to bylo způsobené tím, že mi na akva několik dní po sobě svítilo jasné sluneční světlo, a že mám pomalu rostoucí rostliny. Jako první věc jsem začala dávkovat CO2(během dvou dnů došlo k neuvěřitelnému skoku v růstu rostlin) a začala jsem řasu odstraňovat mechanicky, ale skoro to nebylo znát, hlavně na některých jemných rozrůstajících se rostlinách ji nešlo ani uchopit pinzetou. Přečetla jsem si Horácův článek, a asi patřím do kat. B. Nicméně ani mě nenapadlo přihnojovat, když skoro ještě ani nemám zakořeněné rostliny, to by byla sebevražda :-D

Takže co jsem udělala? Dala jsem si do akva krevetky ze svého většího akva. Za dva dny nebyl po řase ani náznak. Jen do té jemňounké se jim moc nechtělo, ale to neva, protože ji klepítky zpracovaly do kuliček, které se z akva vybírají velice lehce :-) nicméně až dojde k přechodu rostlin na submerzní formu, krevety vylovím, chci to jen jako rostlinné akvárium. Ale pozorovat krevety jak očišťují lístek za listem byl skvělý zážitek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 12:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sid
Vlastni zkusenost, ale ctu hodne a rad, to ne ze ne. Vypnute vzduchovani, rasa v jeho miste nejaka byla, ale zadna sila. Zapnuty filtr, porostla i na jeho molitan, zelena vlakna jsem pucoval i z nej, kolem kameny a rasa na nich, slusna rasa. Vypnuty filtr, uplne cisty, ale vlozeny zpet do akvarka (ze cisty molitan fakt uz nema vliv na nic pri leceni), rasa na sutrech sice zustala, ale zadne superchuchvalce, zatimco v okoli vzduchovacich kamenu pekne pritvrdila, proud bublibnek sel castene pres houstinu, a tam bylo teprve nadeleni, hotova uroda. Ted jsem opet zapnul filtr a zrusil vzduchovani, takze mohu si tim jeste jednou a znovu potvrdit/overit co pisu. Co je pro mne dulezite, neni to provzdusnenim vody (ve smyslu treba od vzduchovani kaminkem), ale jejim prutokem, protoze proc by se ji jinak darilo na miste, kde filtr nasava, tedy u molitanu toho bublifuku?

A svetlo? Se zhruba pred mesicem pridanym svetlem se mi zda vetsi mnozstvi te rasy, kterou vyhazu kazdou chvili do kyble, a to ted delam udrzbu nadrze kazdy den, a vzdycky se najde nejaky ten slusny chuchvalec k vyhozeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 12:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Designer
...Co jsem pochopil, vic proudeni vody, vic rasy, kde neproudi, je ji mene. Vice svetla, vice tehle rasy - vetsi prirustky na tom co vyberu...
A pochopil jste to proto, že je to vaše dosavadní zkušenost nebo proto, že jste to někde vyčetl? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 11:11 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Zelena vlaknita rasa
Ted koukam na tohle tema, protoze uz si pripadam jako pestitel vlaknite rasy. Pred vanocemi jsem si myslel, ze uz ji mam tak nejak pod kontrolou, rucne jsem ji vyhazoval, zadne drama. Nejvic ji vzdycky bylo u molitanu filtru (bublifuk). Pak prislo pridani svetla, pak leceni ryb, filtr odstaven, zapnute vzduchovani (jinak uz bylo dost dlouho nepouzivane). Kdekoli je trochu houstina, objevil se tam poradny chuchvalec tehle rasy, hlavne pobliz vzduchovani, v miste odstaveneho filtru se ji darit prestalo, a nekde ted uz rostou vlakna te rasy i primo ze dna. Nejsem v tomhle liny, proste to vyberu, ale ty prirustky rasy mne netesi a ne vsude to jde vybrat 100%. Jasne, akvarko jsem lecbou rozhodil, menim ted vodu jak sileny a dnes konecne dodam zpet zlikvidovane nitrifikacni bakterie. Co jsem pochopil, vic proudeni vody, vic rasy, kde neproudi, je ji mene. Vice svetla, vice tehle rasy - vetsi prirustky na tom co vyberu. Pred zmenou osvetleni jsem zjistil, ze par dni bez svetla ji nezlikviduje a ani ji to nejak neublizi, to bych asi musel nesvitit tak dlouho, ze by to nezvladly ani rostliny. Pridavani Sera flore daydrops ci bez nej, na rasu to asi nema vliv, rostla tak jak tak. Leciva jako eSHa 2000, Flagellol a V-Penicilin, snasi ta rasa opravdu bajecne, snad se ji v tom dari jeste lepe. Ted se chystam uz konecne to akvarko zase zabehnout, pak chci zacit pridavat PMDD, a take zavest CO2. At se deje cokoli, a to to zacala v jednu chvili vzdavat i Pistia na hladine, rasa je stale. Reknete mi, je tady nekdo, kdo se tehle rasy nejak uplne a definitivne zbavil a nemyslim tim znovuzalozenim akvaria?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 09:30 JuraS – Re: fanda007
Podle několika fotek v tvém profilu vidím, žes jako krmení do akva vysypal aspoň lžíci patentek...schválně..kolik z nich si neonky "zobli" ? a kdo se nejvíc nažral..tipoval bych že šnek která má nedokonalé "spalování" a zatěžuje vodu odpady které jsou pro řasy jak katalizátor..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 22:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: fanda007
Obden 50% a pak "šlus"... :-O Jak jsem napsal - tady bych viděl příčinu vašich potíží.
V nově zařízených nádržích s akadamou je na místě co nejčetnější výměna vody až do stabilizace podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 22:19 Muž tojehnus [1]
Sid napsal: ...koukněte se na tuhle řasu...
Mohla by to být již zmíněná sinice a za tímto problémem, stejně jako za devastací rostlin, je třeba vidět nesprávnou "manipulaci" s Akadamou...
Kolikrát a v jakých objemech jste od založení (20.10.) měnil vodu?


2. Den 5O%, 4. Den 5O%, 6. Den 50%, ... Včera 5O%. Bohužel jsem neměl jak měnit vodu když jsem byl 10 dní pryč. Bohužel, ale to asi bude největší problém.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23665x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207-zelena-vlaknita-rasa?od=451