Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení mouchami, muškami

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Krmení mouchami, muškami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 21:37 Aduš
Ahoj chtěla jsem zkusit hodit do akva mouchu ale bojím se abych tam něco nezatáhla, protože kamoš mi říkal, že radši ne protože ta moucha si sedne všude možně tak co mám to zkusit nebo ne? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2011 16:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: hujerek
Určitě plnohodnotně nahradit lze, ovšem většinou je spíš problém dlouhodobě a pravidelně plnohodnotné množství nachytat ;-)
Jinak k čemu se asi ryba v přírodě dostane častěji? K nítěnkám žijícím v odpadu nebo ke spadanému hmyzu? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 14:59 hujerek Re: RadioactiWe
Myslel sem to tak, jestli touto havětí lze nahradit plnohodnotně tu klasicky, doporučovanou živou stravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 08:56 Muž Thoros [1]
Já do akvárka taky hodím jakoukoliv havěť a ryby se o to jen perou ;) I velký pavouk pro ně nebyl problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 21:47 Muž mori79 [6]
ja mojim bezne hadzem musky co sa najdu na okne a do konca zena nasla na kvete aj husenicu taka zelena mala tak dania ju zraly z oboch stran coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 16:06 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: hujerek
Čo si predstavuješ pod pojmom užitočné? Myslím že ryby budú zato radi, hlavne za tie svrčky, ale patentkami by som krmil aj tak X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 00:52 hujerek
Je podle vás užitečné krmit tou havětí na kterou narazí každý, typu: mušky, mouchy, mravenci, kobylky, cvrčci, mouční červi? Jde tím zastoupit živou potravu? Nebo to v žádném případě nenahradí nítěnky, patentky atd...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:29 Žena stetinka [270] Re: Tudy
Velký cichli, mi běžně jedly veliké crvčky a rvali se o ně jako koně potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:00 Muž Tudy [330] - Krevetky
Pokud se týká hmyzu, zkoušel jste někdo luční Kobylky? Konkrétně pro Kančíky a Perlovky (5-9 cm). Kobylek je všude plno...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 14:28 Muž Dixon [13] - Sumci
Dneska som skusil dat motylkovcovy africkemu muchy.Pekne to lovil....doporucujem,chuti im to! :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 11:36 Muž capretto [32] Re: červík
Já mam trochu strach abych si s tou havětí z venku něco nepřitáhla do akva,nějakou nemoc nebo tak podobně.co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 07:43 Žena Avona [107] Re: červík
Vzhledem k tomu, že jsem z baráku, tak na zahradě se přírodního krmiva najde dost:-) pavouci, červíci, mravenci... všechno zdlábnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 07:29 Žena červík [4] – mouchy
Taky jsme to zkoušeli, ale ryby na tu mouchu koukali jak z jara...asi si mysleli že jsem se zbláznila, ale co ještě můžu doporučit jsou žížaly !!! po těch se mohli urvat...pak už si pletly i můj prst se žížalou :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 14:17 Rover Re: FidoBMX
Mouchy masařky pro velké masožravé cichlidy (kančíci perleťoví, vrubozubci); víc je nasytí kobylky a sarančata, nebo cvrčci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 00:11 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: havs
dá se to obědnat www.dendrobena.cz
najdete tam i popis jak je pěstovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 20:46 havs Re: Voloďka
Banánová muška - Drosophila melanogaster vestigiall
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 19:55 Žena Voloďka [59] - TetryRe: havs
Stačí nechat v místnosti hnít jablka v misce a budeš mít piďi mušek kolik budeš chtít na krmení menších rybek :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 19:48 havs – mušky
Kdysi existovala bezkřídlá forma mušek z ovoce (tzv. banánových)- pěstovaly se pro rybky - možná by se daly sehnat. Jen se muselo dát pozor, aby tam nezalétly ty okřídlené, zprznily by chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 17:31 Muž j_j [18] Re: FidoBMX
Fotka k příspěvku masařkama jsem občas krmil raka červeného...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 17:20 Muž Gordon [22] Re: FidoBMX
jo taky jsem to zkoušel, dánia po nich jeli jako diví, furt je vokusovali a pak jsem mouchy vyhodil X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 17:16 Žena Avona [107] Re: FidoBMX
Já mouchami, mravenci a pavouky krmím běžně a rybičky si v nejmenším nestěžují :-) Tedy největšími konzumenty jsou Kongáči, ani Pestřenci nepohrdnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 17:12 oldkiwinka Re: FidoBMX
Není to blbost. Zabiješ mouchu jinak než insekcitidy atd. (prostě ji klepneš...), a dáš ji rybám. Samozřejmě jimi nekrm nějaké pidi rybky.. Třeba mušky octomilky jsou skvělé pro tetry, halančíky, parmičky, atp... Masařky už pro větší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 16:37 FidoBMX – Krmení mouchama?
Ahoj všichni bavyli jsme se s kamarádem o krmení a on mě řekl jestli jsem někdy zkoušel smich mouchy nejdřív jsem si myslel že si děla srandu ale dlouho mě o tom přesvědčoval.Podle mě je to nka blbost ale chtěl bych slyšet vaše názory? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2006 17:54 Muž [] Re: kiiki
Občas je dávám ocellatům, ale dát je terčovcům by mě nenapadlo. Jsou na ně dost velké a myslím, že by je ani nežrali. Ale můžeš to zkusit. "Nečisté" v přírodě neexistuje, jen nemocné. Třeba prošlé krmení je, podle mě, daleko nebezpečnější, než čerstvě zabitá moucha, která předtím seděla na kravském "nečistém vedlejším produktu" ;-) Pokud ti je budou žrát, proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 17:11 Woolin Re: kiiki
jestli chces krmit necim hejbajicim se... tak krm octomilka ;-) to je skvely krmivo kterym sem krmil zprvu taky a pak se my zacaly trit skalary, pak sem teda prestal tim krmit a trely se furt, ale neco to v nich vyprovokovalo.. ;-) teda tim to asi poardne nebude... ale je to fajn vec.. takze zksuit muze je.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 16:48 blek Re: kiiki
Mouchy samy o sobě jdou zkrmovat bez problémů, ale musíš dát pozor aby nebyli postříkané nějakým reidem, na tvém místě bych je nechal plavat protože máš žrádla tak na 15 let. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2006 16:25 Muž [] Re: kiiki
Jako takové by jim ty mouchy nevadili,ale koleduješ si tím že si přitahneš ňákou nemoc do akva,při své výbavě krmiv to opravdu nemáš zapotřebí.Těch těrčovců by byla škoda a navíc by tě tu ostatní rozcupovali až by tě ňáká rybka pošla(i když horší už na tebe ani snad být nemůžou.Mouchy jsou zvířátka nečisté radim (tobě) NE! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 16:01 kiiki – živé mouchy
Můžou se rybkám dávat živé mouchy? X-) Nemůže jim to nějak ublížit? Dík

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3990x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8191-krmeni-mouchami-muskami?od=51