Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 12:06 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kajka99
sme byli nedavno v nuslich a tam meli XL japoniky a pekny 4 cm mely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 12:02 Žena Kajka99 [229] – Re: ČichavecTom
právě jsem se vrátila z akvaristiky s japonicama a i ty dorostlé zase o tolik větší nejsou ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:19 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: ČichavecTom
Teda davat red cherry jako krmeni cichavcum...cichavci je sezerou, kdyz ne, tak to budou zkouset. v pohode jsou opravdu jen s velkymi krevetami. nemluvila bych moc o tom, ze priroda je kruta, kdyz jim je takhle naservirujes. zbytek se pri velkym stesti schova a uz je neuvidis nebo umrou ze stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 09:57 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: ČichavecTom
Tak si jich všímají :o) Včera jsem viděl jak čichavec zmrzačil jednu krevetku, asi třikrát ji polknul a vyplivnul. Mají jich tam cca 30 tak snad jim budou chutnat. Doufám že se některý schovaj a přežijou, nicméně si myslím že mladý neuniknou. Příroda je krutá, nedá se nic dělat...

Možná zkusím nějaké větší, asi Japonicy, dle internetových zdrojů by mněly být s čichavci ok, ale.... (někde někdo psal že red cherry měl taky s čichavci v pohodě :-D).

Přinejhorším budou mít čichavci zase o něco pestřejší jídelníček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 14:42 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Semtex
5 mladejch krevetek na 250 litrů. Zkus se nad tím zamyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:27 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: ČichavecTom
k čemu jsou ti krevetky, když je nemůžeš normálně pozorovat, musiš je hledat aby si viděl alespoň klepítko????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:44 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: GP
Ničeho se nebojím, mají dost bezpečí v porostu kde se mohou v klidu množit a čichavci tam na ně nemůžou. Pokud budou žrát mladý tak se mi alespoň příliš nepřemnoží.

Dneska jsem čuměl když jsem dal tabletu pancéřníkům (kterou obvykle nepohrdnou ani čichavci poté co vyžerou hladinu) a najednou se vyřítila jedna krevetka naprosto suveréně si stoupla kousek od nich a začala se živit zvýřenými zbytky. Nikdo si jí nevšímal :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 19:24 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: ČichavecTom
A je tu další! Takže tři z pěti potvrzeny :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 19:07 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: ČichavecTom
Tak mohu potvrdit. Právě jsem viděl po třech dnech dvě přeživší krevety schované ve skulince na pozadí. Včera jsem našel jen jednu, takže věřím že zbývající tři jsou někde zalezlé. Neschovávají se ale celou dobu, včera jsem tu jednu viděl jak si to štrádovala podél předního skla a semtam se zastavila na pastvu. Čichavce měla pár centimetrů u sebe a nevšímá si jí. Pokud se jí dotkne tak kreveta se teleportuje kousek vedle a dál pokračuje ve stravování jako by se nic nestalo :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 06:52 Okurka – Re: Semtex
Já mám přesně to malý cvakátko :-D Canon PowerShot A590 IS. Brácha říkal, že i tento foťák umí fotit hodně dobře, když si to umí člověk sám ručně nastavit a nefotí na automatický nastavení. Hodně dobře = v rámci normálních pozemšťanů, ne fotografů ;-) Fotku, co jsem přidávala o pár příspěvků níže, jsem fotila na Macro v režimu Akvarium, tam se blesk sám vypne. Asi jdu hledat návod k foťáčku a experimentovat ano Krevetkám zdar! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.01.2011 12:43 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pokud máme ne focení jen malý kompaktní cvakátko, tak je důležité fotit na Macro, čas co nejmenší (1/16 a víc) a hlavně hodně hodně světla, na foceném objektu. A nefotit s bleskem, hlavně ne krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 11:04 Okurka – Re: DrBolíto
jééé, tak to jsem ráda. já měla strach, aby nebyly třeba špatný :-) díky za rady love až budou nějaké změny, určitě se ozvu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 10:54 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Barvu mají takovouhle jemně žíhanou někdy skoro žádnou, jsou v těle hubenější. A ty vajíčka neřeš, tmavší budou proto, že jsou před vykulením je v nich malá krevetka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 10:22 Okurka – Re: Semtex
Díky za radu, ale obávám se, že se svým fotografickým antitalentem tohle nesvedu :-( snad se k tomu časem dostanu, ale teď mám co dělat abych všechny ty akva doma obhospodařila dohromady se dvěma malýma dětma... :)
Nevíte někdo jak je to s tou barvou vajíček u samic? Dvě mají žluté a jedna takové tmavé. Hledám, hledám všude možně po netu, ale o tomto jsem nikde zmínku nenašla... :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 10:18 Okurka – Re: DrBolíto
Samice jsem poznala - jednu podle vajíček a druhou podle žlutého sedla za hlavou, ale jak jsi přišel na ty samce? Myslela jsem, že barvu mají jinou kvůli stáří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 22:19 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tuto metodu již dlouho používám, ale není to jednoduché, musí se použít vysoká clona cca f20 a v hledáčku již není skoro co vidět na ohnisku 18mm. Ale pokud se fotí statické věci není problém si to v klidu připravit a intenzivně nasvítit. Fotka hlístice na ulitě šneka Kružníka čínského cca 3mm velkého a schválně si všimněte hloubky ostrosti. Je to podsvíceno ze spodku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Okurka
jak fotit skvělé fotky? no to chce buď hodně peněz do foťáku a Macro objektivu, nebo zkusit tip jednoho uživatele splendens fora..

.... kdo chce fotit Macro a nechce si kupovat drahé objektiv, tak tu je malá ukázka v odkaze....
podívejte se na fotky potěru ryb....

Michal Rýša ve vláknu popisuje i techniku jeho focení. Pro snadnější orientaci jsem vložím citaci jeho popisu focení pidi věcí. Jen pro zajimavost doplním, že potěr po vykulení má asi jen 1 mm, to jsou ty první fotky potěru.

www.splendenspower.cz/…

"Foteniu sa venujem už 2,5 roka a špecializujem sa na fotenie makra - detailov hmyzu a kvetov, napríklad očí motýľov a vážok asi najviac, takže toto je len taká malá ukážka je to fotené zrkadlovkou Nikon D40 a obyčajným setovým objektívom, ktorý je však otočený tak, že predná šošovka je priložená k bajonetu (to je ten otvor v tele zrkadlovky, do ktorého sa dáva objektív) , takže pri najširšom zoome - 18mm a zaostrení na nekonečno viem zobraziť 1mm dĺžky skutočného obrazu na 4-5 mm dĺžky čipu, čo znamená, že obraz s dĺžkou 3-54 mm viem zobraziť na celú dĺžku čipu, takže všetky tieto fotky, napríklad aj tú poslednú viem vytlačiť aj na A3 - A2 formát, lebo to nie je výrez, ale plné rozlíšenie, len zmenšené, takže takto sa dá hrať s foťákom"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:25 eriksk
mne teraz nosie 4 red cherry vajicka tak bude plno malich uz teraz ich mam cca. 30 ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:02 JagerMaister
pri výmene vody pozor ja som raz pri výmene spravil prešľap a pošlo mi 80 cherryn :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 16:52 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Na obrázku jsou dvě samice (v pozadí) a dva samci (v popředí).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 15:58 Okurka – Re: filipsi
Fotka k příspěvku prosím, čím uděláš tak úžasnou fotku? Dostala jsem krevetky red cherry k vánocům od manžílka hop cca 20 ks na 35l akva. Doteď jsem měla jen různé rybky (akva 700l, 160l, 60l) a sem tam odchov skalárek. Krevetky mě chytly, ale nedaří se mi pěkné fotky. Mimochodem už dva dny pozoruji u tří samiček vajíčka, ale dvě mají žlutá a jedna taková tmavší skoro do černa. Je to normální? Dnes jsem odkalovala a vyměnila cca 1/3vody = 10litrů a půl dne po odkalení mám hodnotu NH3 okolo 50 není to na krevetky moc? hmm přikládám moji nejlepší fotku udělanou asi na padesátý pokus :-D a ještě jeden dotaz - to co tam je před samičkou jsou to mladší red cherry? máme je ze dvou zdrojů, tak bych nerada míchala více druhů... omlouvám se za spoustu otázek, ale nemůžu si pomoct stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 17:49 Muž Gordon [22] – Re: katterinecka
tak cherryny jsou snad neocaridina a mandarinky caridina :))
Prej to jsou naopak velmi ochotně se množící krevety (podle knížky o krevetách) co snesou skoro všechno a tak jsem je chtěl zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 16:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Gordon
pokud mají odlišné rodové jméno (to první) tak by se křížit neměly určitě, podle toho se to dá jednoduše zjistit (ale musíš vědět jaké to je ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 15:49 Muž Chem [837] – Re: Gordon
Ty by se krizit nemely. Zatim z dostupnych zdroju nemam nejakou relevantni informaci o tom, ze by se dobre mnozily i mezi sebou, natoz s ostatnimi druhy/varietami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:42 Muž Gordon [22] – Re: Chem
Díky. Šlo mi hlavně o to aby se nemíchaly, protože se by se mi líbila kombinace červených, modrých a oranžových krevet, ale dalmatýny nechci :-D

Ty krevetky mandarinkový by se taky s ostatními křížily? Nedávno jsem je viděl v Hornbachu a byly moc hezký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:29 Muž Chem [837] – Re: Gordon
U blue pearl a cherry se krizeni nevylucuje - nedaval bych je do spolecneho akvaria. Zkus tam pridat misto blue pearl nejake Caridiny, pokud chces 3 druhy spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 09:00 Muž Gordon [22]
Ahoj, zajímalo by mě jestli je možné chovat ve větším akvárku společně Red Cherry, Caridina cf. propinqua a Blue pearl? Nebudou se křížit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 20:47 volfik
Zdravím, právě se pomalu ohlížím po nanoAQ a budu v něm chtít krevetky a právě se chc zeptat, jestli se snesou třeba s ráčky. S rybičkami jsem vyčetl, že když to nejsou obří rybičky :), tak by se měly spolu snést. Potom se chci zeptat, kolik krevetek může být v jednom 60 l AQ? Četl jsem, že 5 ks/ 10 lů vody, takže to znamená, že v tom 60 l AQ mám mít 30 krevetek + třeba 15 ks rybiček? A snesou se krevetky i s jinýmy druhy krevetek nebo mám mít jen jeden druh? Moc díky za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 14:35 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
mám v AQ živorodky a red cherry (3samice už 14dní nosí vajíčka)
mužu do AQ nalít kvuli kožnímu slizu rybiček (sul nebo něco takovýho)

bojím se aby mi potom těhotné krevetky neschodili ty vajíčka.
nebo tam tu sul mám dát až po narození malích
ale aby to pak zase neublížilo těm prckum.
poraďte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:23 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Gordon
kdyby si jse o ně opravdu zajímal, tak zjistíš, že můj poslední příspěvek v tomto vlákně odpovídá přesně na tu stejnou otázku o 10 dní dřív.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:16 Muž Gordon [22]
Včera jsem objevil, že jedna krevetka už sebou tahá vajíčka. Jak dlouho trvá, než bude mít mladé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:35 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodka
dík za radu hned ji nechám plavat.(sice se tam pak drží krmení díl )
jávský mech tam mám taky je za kořenem.ale asi ho musím výce roztahnot
je moc hustej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:25 Žena Linduš [166] – Re: Jetta
nech ho růst i po hladině, zhoustne. pak ho štípni a chyť zas pod kámen. není to náročná rostlina, při nedostatku světla dělá patra víc od sebe a tím je vlastně dole "chudší".
rád se i láme, možná je holý kvůli manipulaci.
dolů zkus jávský mech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:18 Muž Jetta [11] - Živorodky
takže se tý rostlince u mně evidentně nedaří.
Je krásně zelaná,plná malích formosek.a krevetek
pro krevetky je to nejoblíbenější místo v AQ
až na druhím je filtr.

ale ode dna mi zustává jen holej pahejl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:05 Žena Linduš [166] – Re: Jetta
cherry zdravou kytku nežerou, jen oždibávají bordýlek a odumírající části.
přikrmovat můžeš skoro čímkoliv: krmení pro ryby, spařená kopřiva atd...
ale myslím, že pokud tam máš nějakou řasu a krmíš ryby, přikrmovat krevetky je zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 10:53 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
čím mám přikrmovat red Cheryny.
Zdá se mi že jim moc chutná rostlina Ceratophyllum demersum.
což je u mně nežádoucí (mizí ukryty narozeným živorodkám).
řasu tam nejspíš žádnou nemám.teď jim tam přidávám palety pro raky.

nebo je tato rostlina moc náročná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 17:11 dest – Re: noiseless
v tomto prezijou naprosto v pohode mozna bych jen pridal jeste trosku zelene ....
ja je mam v 12 litrovce rovnez bez vzduchu a jak sem si prave uvedomil vodu uz sem jim nemenil dobrej mesic :-D ale dari se jim skvele :) spousta mladejch kdyby jste nekdo chtel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 16:49 Muž noiseless [1] – maličké krevetky
Fotka k příspěvku zdravím .. zaobstaral som si 8l nádrž na malé narodené krevetky. Dal som tam kremičitý štrk cca 1mm, jávsky mach, HM a ešte nejakú rastlinku, vylovil z väčšieho akvária 15 asi týždňových krevetiek a dal ich tam.
Moja otázka znie, stačí toľko rastlín koľko tam mám, na to aby tie krevetky prežili bez vzduchvania ? Vzduchovanie sa tam nechystám zavádzať ... dal som ich tam preto, lebo som mal pocit že moje kardinálky vietnamské ich požierali ... tak aký je váš názor ? prežijú bez vzduchovania ??? Foto toho akvária je priložené ...

PS.: v tom mojom väčšom som nechal ešte asi 40 takých malých krevetiek, tak uvidím, ktorým sa bude dariť viac ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:56 Žena Varden [0] - Labyrintky
Já to nikdy moc nepočítala, ale odhadem tak měsíc....asi hodně záleží i na teplotě vody v jaké se vajíčka vyvíjí:-) Teď mám jednu redku bokem s kreveťatama, nosí vajíčka, už je tam dva týdny a týden taknosí a tváří se že ještě nějakou dobu bude..odhaduji to tak na dva týdny, ale je v hodně studené vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: jandy
to záleží na teplotě vody, ale počítej min. 21 dní.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 17:41 jandy
tak ja se taky přidám s dotazem - jak dlouho to trva od doby kdy samicka zacne nosit vajicka do vylihnuti malych krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 17:37 Muž noiseless [1]
ja chovám red cherry s rybkami kardinálkami vietnamskými (Tanichthys micagemmae) a teraz sa konečne krevetkám podarilo mať potomstvo. Viete mi povedať po koľkých dňoch sú malé krevetky za vodou ??? to znamená že by to už mali prežiť ???? Už majú cca. týždeň ...
A myslím že aj trochu miznú, myslíte že je možné aby ich požierali kardinálky ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 15:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Krevietka
Na tyhle problémy je jednoduché řešení: nemáš místo, nechceš křížení? "Tak Chovej jen jedny"!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 08:03 Žena Varden [0] - Labyrintky
tak krevetky můžeš dočasně chovat i v 5l láhvi od okurek....než se najde místo pro další akva:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 07:15 Alzakhraj – Re: Krevietka
to jsem si taky rikal ze na dalsi uz mojem 1+1 misto neni;-) A hle, naslo se, dokonce na 3x tak vetsi;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 23:57 Krevietka
V akvarku mam prave tie naturalky a viac by vynikli cervene :-O A na dalsie akvarko uz niet miesto..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 23:16 Žena Varden [0] - Labyrintky – Krevietka
já je mám rozdělené, redky chovám zvlášť a přírodní formu mám zároveň se všema nedospělýma kreveťatama..hodně krevetek se mezi sebou kříží a pak to není dobré...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 23:13 Krevietka
Vdaka, vraj by sa nemali drzat spolu, lebo sa navzajom pokrizia a stratia tak na farbe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 19:21 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Krevietka
asi by bylo dobre si o tom nejdriv neco precist (napr: www.akvakrevetky.wz.cz/… )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 19:05 Krevietka
Ahojte, neviete poradit, mozem chovat viacej druhov krevietok v jednom akvarku? Trebars red cherry a neocaridina denticulata?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=671