Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 12:34 Žena darka [520]
Děkuji moc za reakce,už se mi o té výměně i zdá smich Ještě mě napadlo, že bych v akvárku neumývala pro tentokrát stěny uvnitř,at´tam těch malých potřebných potvůrek zůstane co nejvíc ;-) Jak dlouho by na těch stěnách mohly přežít,než tam bude znovu voda tak mi to určitě bude tak cca půl hodiny trvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 12:25 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: darka
myslim že po 2-3 hodinách by neměl bejt problém:-)pokud uděláš vše cos napsala:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 12:18 Muž Horác [3942] – Re: darka
Pokud máš zajetý filtr, tak je můžeš přelovit hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:56 Žena darka [520] – výměna dna
Potřebuji u krevetek vyměnit dno,je příliš hrubé. Má s tím někdo zkušenosti? Za jak dlouho byste je dali do znovuzaloženého akva? Ponechám vodu,trochu starého štěrku na dně,filtr pojede v kýblu. Rostliny dám taky staré, rychlerostoucí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:37 Muž Jirka [10]
Vybarvení napomáhá černé dno.Potom krmit žábronožkou-artemie,zelenou řasou-dá se koupit suchá.Jinak samci jsou vždy vybledlí,ale samice při tmavém dnu a dobrém krmení jsou rudě červené. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:16 esparaleer
dospieť by mali v 3-5 masiaci. To, že nie sú vybarvené bude asi určite v tom, že sú to samci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 20:26 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
na barvu ma vliv asi spoustu věcí ale bejvic prostredi, treba me se vybarbujou i samci, samozrejme samice sou vzdycky vybarvene vyc

to jestli sou dospele asi tezko poznas podle barvy, bo tu by mely nabrat uz jako velmi male treba me se zacaly vybarvovat cca po měsici co se narodily, mely asi 3-4mm

to ze sou uz schopny se mnozit poznas podle toho ze se samicim zacnou tvorit za hlavou vajicka (taky zluty flek)

a na zaver: mam ted spoustu malych red cherry alevne je prodam (brno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 16:18 Muž Viktoricz [3]
U red Cherry jsou samci téměř bez barvy. Ti se ti nevybarví nikdy (když tak jen velmi slabě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 13:53 Žena Lucianetta [43] – pohlavní dospělost
Kdy krevetky dospívají? Mám 4, když jsem si je přivezla domů, 1 byla skoro dospělá a 3 byly mrňata. Už je to (nevím přesně) asi 2 měsíce a možná víc, za tu dobu ta jedna dospěla, je červená, ale z těch 3 prcků ne a ne dospělci vyrůst... nebo to, že nejsou zbarvení, může být něčím jiným? Např. potravou? To by ale byly bez barvy všechny krevetky, ne....? Vůbec to nechápu ne :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:04 Muž chicko [124] – Re: vejvar
U papírkových testů "5in1" to je opravdu silně orientační, těmi já neměřím. Napsal jsem jen to co vyšlo z testů a ne že to tak je(ale tím, že sem používal stejné testy, tak jsem mohl alespoň srovnat rozdíly-to jestli jsou hodnoty reálné nemůžu na 100% zaručit, ale na takových 90% jim věřím/papírkům bych věřil tak 20%/.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 12:57 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: chicko
cca po tom tydnu sem si pujcil od kamarada taky ten multi test, ktery meri vsecko na jednom papirku a namerilo mi to no3 asi 30 a no2 2-4 coz mely byt naprosto neunosne hodnoty, krevety sem tam stejne dal bo sem uz byl domluvenej s chovatelem a byly naprosto v pohode.

tudiz jedina hodnota kterou merim je teplota bo tu jedinou muzu efektivne ovlivnit, kdyz si spomenu, nebo kdyz zacnou rust rasy tak odkalim a to je tak vse

jedine, na co sem chtel upozornit je ze akvarijni testy jsou silne orientacni a myslim ze neni problem se bez nich obejit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 10:41 Muž chicko [124] – Re: vejvar
Je sice pravda, že tyhle krevetky vydrží "horší" podmínky, ale já doporučuji alespon ty 3 týdny(po týdnu může být akva chemicky v pořádku, ale kritické období je podle mých měření až v 10.-12. dnu po založení kdy hodnoty No2 dosáhly svého maxima poté se týden snižovaly a měsíc po založení byly neměřitelné, No3 na 10-15 (měřeno 2 dny před odkalením) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 09:30 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: matrix069
tyden po zalozeni 12litrovky sem tam dal neocaridina prirodni formu a v pohode, ale kdybych tam daval neco narocnejsiho, treba crystalky, tak to necham aspon mesic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 16:29 Muž matrix069 [79]
Ja som dal po týdnu a vše v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 14:55 Muž Sprachys [48]
ja dal tyden po zalozeni rybky (platy koralove) a sneky (okruzaky a piskorky)
a mesic po zalozeni tam sly krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 14:34 Muž Snofrev [54] – Re: Bexim
já jsem je přidal po necelých třech týdnech od založení rovnou s rybkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:59 Bexim
ten týden tobylo když sem měnil dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:58 Bexim
no já měl akvárko zařízené pro krevetky asi měsíc než sem si je pořídil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 18:34 Žena Lu [1] – N. red Cherry
cituji: Minimální doba zaběhávání nádrže je jeden měsíc, optimální jsou měsíce tři.

mrkni sem, dobré stránky ;-) www.akvakrevetky.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 17:45 Bexim
jásem to dělal tak že rybky po týdnu ale ty nejmín náročné a po dvou týdnech i ty choulostivější a různé bezobratlé takže tak po 2 týdnecha za tudobu by tam mohly stihnout vyrůst řasi kterýma se krevetky živí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 17:15 kozy – Neocaridina denticulata red cherry
Zdravím,
jaká je optimální doba vložení těchto krevetek do akvaria po jeho založení? Slyšel sem že 3 týdny ale taky že stačí týden. Děkuji za opovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 07:44 Muž chicko [124]
Mne se množí rychle ze 4 dospělých mám od ledna asi 50 malejch(už i velkejch :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 04:46 Muž radek1 [4] - Rostliny
Já je mám a opravdu se množí opravdu hodně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 22:13 Muž reaver [16] - Rostliny
red cherry mam uz viac ako rok, obdobie rozmonozovania sa opakuje priblizne raz za 3 mesiace. Hlavne udrzuj dobre podmienky a nenechaj v akva ryby co by mohli male krevety zozrat.Budes potrebovat trpezlivost. Prajem vela uspechov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 21:17 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Ja mam 4 samicky a vecinou tak 2 z nich nosej vajicka. Samce mam jenom 2. Vsude behaj maly krevetky tak 3mm as 1cm, bude jich asi fakt moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 19:59 Muž filipsi [1296] – Re: jan
No, me zas treba hodne pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 19:42 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Hodne rychle smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 19:32 jan – jak rychle se množí krevetka red cherry?
Můžu se někoho zeptat jak rychle se množí krevetka red cherry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 11:28 Muž frmol [14]
mam cherry nekolik let, dari se jim, kanibalismus jsem nikdy ale nepozoroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 10:21 Žena hanika [1] – Re: houbeless
To spis vypada, ze ty vajicka nebyly oplodneny. Zkusila bych si s nekym prohodit samecky. Genetika se nezapre ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 10:17 Žena hanika [1]
Tak tohle mi prislo na jinem foru : "Nevím jak je to s potomstvem, ale u mých red cherry pozoruji kanibalismus. Občas si všimnu, že na dně leží krevetka (nevím zda je po svlékání nebo zda umírá), ale ačkoli se ještě hýbe a brání, tak je obsypaná několika dalšíma krevetkama, které si na ní pochutnávají. Já jsem v tomhle směru dost přecitlivělá, nerada na to koukám, ale bohužel to je příroda. Takže z toho vyvozuji, že jsou schopny sežrat i své potomky. Ale je to pouze můj laický názor."
Takze to vypadá, že záhada úhynu mladých krevetek je vyřešena. (?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 17:41 Muž filipsi [1296] – Re: Horác
No ja klidne merit prestanu, uvidime. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 17:24 Muž Horác [3942] – Re: filipsi
Mně se cheryny množej jak divý a rostou taky pěkně ... Kvalitu vody ani teplotu jsem zatím neřešil, nebylo proč. Začaly se množit dokonce už v provizorním akvárku, ani nepočkaly na to, až jim zařídím krevetkárium. :o) ... Zkrátka platí: Nejhloupější sedlák - největší brambory. :o)))
horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 17:21 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: dvin
liapor je vypálenej jil:-) jinak vice najdeš na www.liapor.cz X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:12 Muž frmol [14]
mne se cherry mnozily celkem uspesne, ale kdyz jsem odlovil neonky, je 2-3 mm krevetek jeste vic
mozna se jen schovavaly, ted si volne plavou, mozna ryby nejakou sem-tam sezobly. kdovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 12:59 dvin – Re: filipsi
Fotka k příspěvku :) fakt nevim, obecne u ryb plati vyssi teplota pro odchov, ale u tehle netusim.. by chtelo nakyho experta. S tou tvrdosti sem zjistil zajimavou vec, do velkeho akva 220l sem dal misto pisku liapor 1-4mm a cece celkova tvrdost vody stoupla z 6dgh na 11dgh. Alkalita stejna. By me zajimalo jak ten liapor vubec vyrabi. Ale u krevet se mi dno menit nechce, tam mam kremicitej hezkej cerveno-bilej pisek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 12:39 Muž filipsi [1296] – Re: dvin
23-24, obyvakova + svetlo, v noci sepne topeni na 22. Ale ta teplota jako duvod se mi nezda. Myslis jako ze by chtely vic nebo min?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 12:18 dvin – Re: filipsi
jeste me napadla teplota, mam 22°C, kolik ty? Ale pry jsou teplotne hodne tolerantni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 10:55 Muž filipsi [1296] – Re: dvin
Ja mam jeste mekci nez ty, Dkh 1.5 ; Dgh 2.5 ; EC 150 (v akva, kohoutek jeste min). Vede se mi podobne, az na to, ze prezit a vyrust jsem jeste nic nevidel. Ale vylihnutych i desitky. Zatim to davam do souvislosti s tou tvrdosti, zkusim pritvrdit. Ale komunikoval jsem s vice lidmi, kterym se take odchovy idealne nedari, a meli i tvrdsi vodu. Kdybys neco zjistil, dej vedet.
houbeless - pravdepodobne ano, normalne se pri noseni nesvleka. Mozna je jeste mlada, sice zacala nosit, ale potreba svleknuti byla vetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 10:19 houbeless
ja mam take nejspis problem, krevetky nemam dlouho. psal jsem to uz minuly tyden v jinem prispevku ...

zdravim.
krevetka neocaridina denticulata cherry mi nosila vajicka. Dnes rano jsem ale koukal - nasel jsem svleceny krunyrek a vajicka jsou na nem.
Co se stalo? "potratila"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 09:49 dvin – úmrtnost
Ahoj, takovej dotaz. Mám taky red cherry a měl jsem 2 samičky s vajíčkama. Ovšem vylíhli se všehovšudy 2 prckové, z nich přežila a vyrostla nakonec jen jedna krevetka. Je to normální, nebo bude chyba třeba v parametrech vody, nebo tak něco? Máme měkčí vodu (kh 3, gh 6), nemůže to být třeba tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 22:43 Muž filipsi [1296] – Re: hanika
No nevim jestli ona, ale ja bych urcite mohl. Stacilo by mi k tomu, aby mi zacaly prezivat mlade. Ale ja na to jednou prijdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 22:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: filipsi
Fotka k příspěvku to já doufám, že tahle už taky bejt spokojenější nemůže být.. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 21:38 Muž filipsi [1296] – Re: johan
Fotka k příspěvku Krmim rybim (vipan, atp), a co si najdou, a samicky jsou cele cervene, prilezitostne az bude chut a budou na dohled zase vyfotim. Vybarvily se uplne do cervena az ted, v uplne dospelosti.

(edit - tak jsem se byl pokoukat, a dostal jsem chut hned. Tady je)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 21:30 Muž Johan [4945] - Rostliny
já je krmím krmením pro rybky, ale přidávám hodně sladké papriky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 21:04 Žena hanika [1] – Re: frmol
no to jsem taky zkusila a nechala jsem ji tam pres noc. vystridala se na ni jedna samicka a asi pet samecku, co jsem videla. jinak taky nic moc. maj tam plnej filtr ras, tak jsou v klidu :) . opravdu se zacervenaly az kdyz jsem jim dala do akvarka javskej mech a ricii. to se jim viditelne libilo potlesk ale nejakou dobrutku by to chtelo. Zkusim mrazeny dafnie pro ryby a co nenajdou pancici (coz pochybuju, ze ti by neco nenasli), tak bude krevetek. Uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 20:55 Muž frmol [14]
nekteri chovatele doporucili i kousek mrkve, pry jim karoten doda na barevnosti, jako kdyby se opalovaly :-D , podle mne je to ale nesmysl. nicmene jsem to zkusil, ale ani si te mrkve nevsimly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 20:47 Žena hanika [1] – Re: frmol
No mě taky normálně žijou spolu, právě že jsem tohle viděla poprvý. Ale taky jsem viděla poprvý, jak se svléká krevetka...nevim, asi to moc řešim :-) Taky je možný, že si myslela (sameček), že se svlékla samička a byla zrovna při chuti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 20:41 Žena hanika [1] – Re: Effouš
No to doufám :-| ikdyž přijde mi to zvláštní. Sama ta "útočnice" to svlíkání asi musí znát. Je to řízené svlíkacím hormonem, který ty ostatní krevetky nejspíš nějak vnímají a díky tomu by mohly rozeznat tělo krevetky od svlečky...ikdyby byla ta právě svlečená svlečka "nasáklá" hormonem a byla "cítit" tak jako právě svelčená krevetka, stejně ještě neni dost rozložená na to, aby byla poživatelná. Tak proč by po ní skákala... a tak chycená krevetka se mrskala a potom až zabrala a vyskočila jí ze spárů. No prostě zvláštní...zejtra du koupit něco masitýho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 20:38 Muž frmol [14]
obcas jim prilepsim chipsy se spirulinou od sery pro pancernicky a krunyrovce, to jim staci
jinak jsem nepozoroval ze by cardinie a neocardinie byly drave, plavou pohromade ty nejmensi 2-3 mm az po dospele

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [18] 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=851