Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ledňáček - jak se bránit?

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Ledňáček - jak se bránit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:04 Štěpán Re: maila7
Dostatečně veliký živý dravec by vyřešil i ty kočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:02 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: maila7
Hele dám ti TIP jestli máš vzduchovku a diabolky si sedni k jezírku a čekej až přiletí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:02 happy85 Re: maila7
Já bych to řešil brokovnicí, nikdo pak nepozná, že šlo o ledňáčka... smich

Jinak bych to asi řešil tou sítí...

A nebo si pořídit živýho sokola nechat ho hlídat na zahradě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:57 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: Turok
Jak můžete vidět v mé presentaci, tak tam takové jsou, ovšem i ty se někdy ztrácejí díky kočkám sousedů, nemluvě o možných nemocích. A nový přírůstek (loňský a letošní) se teď ztrácí díky Ledňáčkovi - pokud tomu nezabráním nebudu mít zaručen přírůstek v jezírku. A navíc nikdo si nekupuje staré dospělé ryby (tedy na chov).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:51 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: ghostik
Síť bych koupil standardní jezírkovou - běžně používanou proti spadu listí. Je černá a měla by být pevná.

4 Štěpán: třeba takový orel, vyrobený ze slepice by byl jistě zajímavý a myslím jestli by spíše Ledňáček neumřel smíchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:50 Muž Turok [18] Re: maila7
mohu mít dotaz proč si do jezírka nepořídite místo sítky a dalších věcí odrostlé ryby nad 10cm? které lednáček není schopen ulovit?

nemohu si pomoct ale příjde mi to jako nejlepší řešení a nejednodušší :) bez zásahů do zahrady a do života lednáčka.
Re: navíc když koukám na objem vašeho jezera tak bych se nebál koupím koi kapry a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:46 Štěpán Re: mch.sokolov
Vzpomněl jsem si na knížku pana Setona kde je popisováno vycpávání zvířat. Možná by šel dravec vyrobit ze slepice. Jenom by se udělal štíhlejší a přidal by se mu zahnutý zobák... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:44 Muž ghostik [81] Re: maila7
Ona je otazka jestli si te site vsimne az poleti stremhlav dolu pro tveho karaska :o)

PS: dej tam tu vojenskou maskacovou sit aby si myslel ze ti to vyschlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:43 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Štěpán
myslim že kdyby šel někam k myslivcům,nákýho starýho ptáka(dravce) někde najdou a nebo do základnich škol,přeci jen se ty vycpaniny použivaj desitky let a něco nepotřebnýho by mohl sehnat,takhle bych to řešil já,zašel bych s flaškou rumu za školnikem a a ať se stará:-Dpřeci jen,školy sou prázdný a kabinety plný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:34 Štěpán Re: maila7
Sehnat síť bude určitě jednodušší (a levnější?) než sehnat dravce, ale aby v ní ten ledňáček neuvíznul.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:34 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: mch.sokolov
To je dobrý nápad s tím přemísťováním, jen pokud by to opravdu pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:31 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: barney
To je možná pravda. Ale nemůžu ji dát všude vzhledem k velikosti jezírka a rozmístění rostlin. Ovšem pokud by byla umístěna na větší ploše (zřejmě nejvíce v hlubších částech), efekt by mohl být stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:30 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: maila7
tomu dravci určitěanoale snad by se ledňáček zastrašil a už by tam nepáchl...jinak bych denně měnil misto s tim dravcem..jezirko máš celkem velký tak mista je dost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:30 Štěpán Re: oldkiwina
Je chráněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:29 oldkiwinka Re: maila7
Co takhle chytnout do nějaké sítě ledňáčka, a dát si ho do klece? Je přeci jen krásný, a rybkami z vašeho jezírka by se mohl dobře krmit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:27 Muž Barney [61] Re: maila7
No ale zase ta síť kdyby tam byla třeba měsíc, tak by si ledňáček odvikl tam lítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:14 Štěpán Re: maila7
Umístil bych atrapu dravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:14 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: maila7
tak to je mazec:-)no já bych zkusil posehnat nákou vycpaninu dravce,takto to řeši můj strýc,když mu špačci dělali nálety na třešně...dal nad to na kůlu přidělanýho dravce a třešně to zachránilo a že to bylo vždy hejno o 50ti kusech..možná by to taky zabralo a ani by to nevypadalo nák ošklivě...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:07 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: barney
Ano, toto mne také napadlo, možná nezbude jiná možnost. Zatím instaluji v okolí CD média v domnění, že svými odrazy Ledňáčka vyplaší. Chtěl bych, ale slyšet jiné nápady, méně agresivní na vzhled. Nebo i jakékoliv další nápady - za vše jsem vděčný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:00 Muž Barney [61] Re: maila7
Co takhle přes hladinu nebo přes větší část hladiny jezírka natáhnout nějakou hustší síť ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:46 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: ghostik
No jenže to právě nechci - aby nám rybky vydrželi, tak jsme jim vykopali jezírko a pokud budu Ledňáčka vykrmovat, už se ho nikdy nezbavím a jezírko bude stále prázdné - desítky ryb kupovat tedy nechci. Ledňáček sežere denně přes 10 ryb do 10cm, jak si zvykne či najde zdroj potravy, je konec.

Potřebuji ho nějak zaplašit! Nechci, aby sem lítal!

Pro mne je to stejné, jako by někomu dravá zvěř roztrhala domácí mazlíčky - taky asi nebudete psát - "co bych za to dal, foťte, kochejte se jak loví, kupujte mu další".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:34 Muž ghostik [81] Re: maila7
Co ja bych za to dal mit jezirko kam lita lednacek. Fotil bych ostosest.
Jestli to mas obyc karasy tak bych to neresil a dokoupil dalsi a kochal se tou nadherou kdyz Lednacek lovi !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:26 Muž maila7 [2] - Jezírkové ryby – Ledňáček - jak se bránit?
Zdravím,
bohužel si naše jezírko vyhlédl Ledňáček. Bydlím blízko řeky Jizery (cca 500m) a dnes jsem viděl, jak odlétá spolu s úlovkem od jezírka, kam se po chvíli znovu vrátil a lov opakoval. Bojím se, že vyloví všechny Karasy co máme v jezírku - z loňských nám tak zbylo jen 10.

Moc prosím o radu, jak Ledňáčka zaplašit či odradit od lovu v našem Jezírku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 1838x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7594-lednacek--jak-se-branit?od=51