Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 21:07 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
to tak vyjde pro ryby si jedu až koncem února
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 21:04 R Muž romant [27987] Re: vendy
Já bych ještě měsíc počkal, ale už nebudu rejpat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 21:00 Muž riso [129] - CichlidyRe: RAP
RAP napsal: S tím si dovolím nesouhlasit, překrmováním je můžeš zničit.
Myslis jako ze budou mit v dospelosti problem s nadvahou, kloubama a cukrovkou? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:58 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Jojo myslela jsem že ta barva vody je z řasy způsobená nezajetým filtrem, pak jsem ho otevřela a byl plný torbenu to mělo za následek tu barvu, hmoty jsem vymyla v akvarijní vodě a barva mě už netrápí, jinak dušení ryb z filtru a jeho nefunkčnosti bylo z akva mé mamky, za kterou sem taky píšu. :-) Takže snad je všechno za mnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:53 R Muž romant [27987] Re: RAP
No, já bych zase tak palce nahoru nedával, ono kolegyně to akvo nemá zatím na placky v richtiku, ještě nedávno jí trápil nezajetej filtr, byl bych vopatrnější, ale třeba jenom slyším trávu růst. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:53 Žena vendy [27] - CichlidyRe: RAP
No zatím nic, napíšu si rady od chovatele a až bude problém, budu to řešit, snad se to dít nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2014 20:51 RAP Re: riso
S tím si dovolím nesouhlasit, překrmováním je můžeš zničit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:50 Muž riso [129] - CichlidyRe: vendy
na krmeni mladych ryb (a to nejen tercu) je jen jediny spravny recept: cpat co se do nich vejde a menit vodu. A takhle porad dokola ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:45 RAP Re: vendy
..... není potřeba ryby stresovat v jiném a pak je znovu přelovovat,....
Rozumný to názor! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:01 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Tak volala jsem mu řekl mi čím krmí, ale prý mi budou žrát všechno, karanténu nemám, a říkal mi, že pokud v akva mám jen neonky, není potřeba ryby stresovat v jiném a pak je znovu přelovovat, tady jsou v první řadě důležití terči, takže kdyby od nich něco měly neonky "chytit" nijak mě to nevadí a prostě ten nemocný kus půjde ven.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vendy
ideální je vpouštět do tmavého akva (bez světel), nechat 1 den, pak zapnout světlo, zkusit nakrmit - pokud vezmou, tak futrovat co zvládnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:00 Muž acik [416] Re: romant
přesně tak,taky jsem začínal s krmením od chovatele,ale neměly problém i s jiným krmením,teda až na pigeony,ty jsou zoufalý,spíš já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:58 Žena vendy [27] - CichlidyRe: grunda
tak myslela jsem tím, aby se při vpuštění nelekly,nebo jen ten první den, nechat zaplé první dvě zářivky, aby si zvykly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:57 R Muž romant [27987] Re: vendy
Ideál je krmit tím samým co majitel, alespoň zprvu a krmit bych začal tak za 2-3 dny, stejně ty ryby budeš mít nejdříve v zaběhnutý karanténě, tak za ten měsíc je snad rozkrmíš co budeš dávat ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vendy
počkej den, světlo nevypínat. Až začnou žrát, tak 3x denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:53 Žena vendy [27] - Cichlidy – krmení nových přírůstku
Ahoj majitel říkal, že než si je odvezu ten den je nenakrmí, kdy je mam nakrmit já? A asi začít krmit suchými?Nevím jestli hned z prva krmit 2-3x denně... Ještě mám 4 zářivky a každá se dá zvlášť zapínat, mám je při vpuštění mít vše zhaslé a každý den jednu po druhé zapínat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 19:36 Muž Priest [325] - Cichlidy – Discus Premier
Máte někdo zkušenost s těmito vločkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 19:21 Muž acik [416]
tropical se prodává i u nás,viděl jsem pro palcky i vločkové,vypada zajimavě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 15:35 finnnp – Tropical
Tak dneska první zkouška a dobrý.Zbaštilito.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 13:00 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Jako další pozitivum bych u těchto granulí bral i to,že se potápí pomalu,tudíž ryby jej mají více času sezbírat je ještě před dopadem na dno.Toto by mohli uvítat chovatelé kteří chovají terčovce ve společenských akváriích.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 10:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: finnnp
Pokud mas Tercovce jen v cervenych ci hnedych odstinech, v pohode, jeste budou mit lepsi barvu. Ale pokud mas nejake blankytne modre atp., tak se pri pouzivani krmiva s astaxanthinem nediv, ze mas ryby do hneda. Nicmene astaxanthin uz se prodava nejaky cas i pro lidi, sam jsem jej nejaky cas uzival a zdalo se mi, ze jsem jeste vitalnejsi, nez normalne (pokud to vubec jde).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 09:52 RAP Re: acik
Kdysi jsem četl článek, kde importér na krmení Tropical nedal dopustit. Bylo to jediné, co mu čerstvě přivezení terčovci bez problémů brali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 09:39 finnnp Re: rriki
Já to zase nechtěl pro levnost výrobku koupit.Stálo to 300 kč a je toho 1000 ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 08:43 Muž acik [416] Re: finnnp
já myslím,že celkově firma TROPICAL je vyhlášená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 08:03 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Granulky dobré,ryby se mi po nich mohly utlouct.Myslím že je tam přidávaný astaxantin pro zvýraznění barev.Pokud se nepletu tak to dělají Poláci.Zkoušel jsem kdysi kontaktovat výrobce a nechat si poslat granule od nich,ale byl jsem odkázán na v té době výhradního dodavatele v ČR-p.Kvapila z JK ANIMALS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 00:24 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
D50 je jedno z nejlepších krmení, akorád u nás je všechno drahý ,,,,,,,,,,,,,nebudu sprostý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 23:01 finnnp – Krmivo
Fotka k příspěvku Dneska jsem v zahraničí koupil tento Klump.Má s tím někdo zkušenosti.Stálo to pár šupů a nerad bych plackám dal nějaký sajrajt.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 04:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
rriki napsal: Jak ze strachu,červi chytíš i z granulí
coze no ...no bych se teda divil, že bych mohl chytit červy i z granulí... smich To jedině pak spálit červa...Takhle napsáno je to samozřejmě blbost, protože kde nic není, ani smrt nebere...natož aby se červ objevil..V granulích červi nejsou, tak jak by se do ryby dostali? Technologie výroby suchých krmiv neumožňuje ani přežití jejich zárodků...Takže zbývá ryba...a v ní ty zárodky být mohou...latentních onemocnění mají naši chovanci docela dost... nastartování chorob může umožnit i strava, ale v kombinaci s dalšími okolnostmi v případě suché stravy...
Takže z toho vyplývá...červy z granulí nechytíš!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 23:23 kroner Re: acik
Fakt je ten, že do směsky nedávám žádný umělý barviva a ryby mám sytě vybarvený. Sem tam jim fouknu vitamín do vody, ale podle mě je to jestli ne zbytečný, tak nadstandard. Dobře sestavená směs má vitamínů dost, k tomu 4 druhy mraženky, granule, grindálek, ob den výměna třetina až polovina vody, nějaký ty minerály a ryby se mají jak v bavlnce. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 21:45 RAP Re: acik
Pokud jsou v pohodě, nebojuješ s nemocema atd., tak klidně takto pokračuj. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 21:34 Muž acik [416] Re: RAP
To víš,chci pro placky to nejlepší,ale srdce asi nedostanou zatím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2013 20:51 RAP Re: acik
...že bych měl prát do placek teď srdce,
To přece nemusíš. Je pravda, že rychleji rostou a jsou větší. Ale pokud jim dáváš pestrou stravu, tak je to v pořádku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 19:46 Muž acik [416] Re: rriki
no měl no,já to přiznám... dostávájí mražene k.larvy,artemie atd... + nějaký ten vitamín...přemýšlím,že bych dával i mořské mražené krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 19:40 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
Máš recht,taky jsem si kdysi dusitanama přiotrávil ryby.V akváriích s holým dnem se to přece jenom lépe udržuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 19:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Jak ze strachu,červi chytíš i z granulí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 19:19 Muž acik [416] Re: rriki
už to máte kluci zmáknutý,vím že bych měl prát do placek teď srdce,ale snad vyrostou i tak,krmím 3x denně,ale srdce bohužel ne stydim a to jen ze strachu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2013 19:15 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Já do samotnýho masa nic nedávám,ale do směsi žetatinu ano 450 átku co se dává do jídla.Pokud jí tam nedám tak mi vše uteče do vody a filtru.Jinak používám i Agar a Gely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:37 Muž acik [416] Re: Romy
Jo věděl jsem proč to ukončit. Díky Romy, mrknu na to!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:26 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: acik
Takhle jsem jí vyráběl já,a nikdy jsem problém neměl.Jde o to,jak dobře jí propláchneš,a zbavíš se krve,která poměrně rychle kazí vodu.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:15 Muž acik [416]
no já jsem zezačátku krmil srdcem a sel z toho masa i velky oblak něčeho a miniaturni kousky ktery placky nezraly,tak jsem dostal strach a prestal jsem krmit srdcem,ale je pravdou,ze jsem mel kupovanou směs a to myslím želatinu obsahuje. Jak to máte vy s domáci vyrobou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:09 R Muž romant [27987] Re: kroner
Přesně jak píše Romy, taky jsem to nepobral a ani nikdy nepoužíval, jenom bych dával bacha na množství a dávkoval to rybám po menších částech, aby to mizelo už z vodního sloupce, ale je jasný, že na dno stejně něco spadne, tak ať je toho minimum co mají ještě zpucovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:04 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kroner
Tak zas o zkušenost víc...,ryby si to stejně vyzobají.
Já vlastně nikdy tu želatinu moc nepochopil,aby směs držela,stačí jí vhazovat zmrzlou,a při postupném rozmrzání se uvolňuje i žrádlo,želatina mi přišla zbytečná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 17:59 kroner Re: Romy
Tak jsem udělal směs, vynechal želatinu a voda zkalená nebyla. Jenom je to totálně rozpadlé, ale ryby to zfutrovaly, tak snad ok. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:48 Muž acik [416] Re: doktorDa
udělej "discus turtles special" a já si to koupím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:41 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: acik
Mám ještě želvy a když jsem hodil k terčům gamarus tak ho nechtěli. Od té doby co tam mám motoráčka tak ho nenechaj ani nažrat. Jsou to s...ě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:29 Muž acik [416] Re: doktorDa
to ne ja si delat nic nebudu,jsem na to linej a hlavne od aquamasteru je dobry krmeni a budu dal objednávat od nich,kazdopadne to stridam,ze nedostavaji stále stejny,obcas jim hodim i ten samotnej cerstvej banan,ale nezerou ho všichni... premyslim,ze bych jim daval i krevetky... jo a vody mi proteče i tak dosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:26 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: acik
Máš recht. palec A už jsi zkoušel sám něco vymyslet na žrádlo nebo stále jen kupuješ? Chápu máš to čerstvý, ale třeba já jsem už míchal a to byl masakr. Vody kolik protekl na odkalování atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:09 Muž acik [416] Re: doktorDa
no a? to preci není spatny ne? unas taky nerostou banány a jim je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:05 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: acik
Omluvám se, že reaguji. Zvlášť, když kupuji od aquamasteru discus special, ale už ten název discus life moře je hroznej. Chápu, že naši miláčci to žerou, ale v amazonce asi chobotnici nepotkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:15 Muž Priest [325] - CichlidyRe: kroner
Mě směs kalila vodu když jsem ji měl moc řídkou a želatina ji po vhození do akvária neduržela pohromadě.Stačilo ji zahustit před přidáním želatiny trochou vloček nebo granulemi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 5862x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7008-krmeni-tercovcu?od=51