Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:38 Muž bago [6] - AmerikaRe: Jirkaass
Ja som samicku prelovil asi v 3 tyzdni do odchovnicky (nosila ich asi 25 dni+-,zalezi tiez aj od teploty v akva}.Kde bolo len vzduchovanie a termostat nastaveny na 22 stupnou.Po vyliahnuti mladych som ju naspat prelovil,aby nepozrala mlade .Prajem ti vela zdaru a samicku pocas tych dni nestresuj, niakymi velkymi zasahmi do akva a vysledok sa potom dostavi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:22 Muž MrHu [300] Re: Jirkaass
No kdybys chtěl na to 60l přejít...tak já osobně bych teď poslechnul tady kolegu a nechal ráčky v tomhle...uvidíš co se stane...:-) založil tu 60ku...udělal tam spoustu úkrytů- prostě aby to bylo přesně pro ráčky...pak tam ráčky přelovil...a příště budeš mít určitě větší úspěch...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:15 Muž Jirkaass [35] Re: MrHu
DObře protože zrovna dneska je den kdy mám odkalovat atak

Jinak k tomu akvá jeste dole máme nejaké cca 60 l a chceji je znamy takže je rozdám možná bych si pridal jednu samicku a možná časem prejdu na tu 60 misto toho maleho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:06 Muž MrHu [300] Re: Jirkaass
Přelovit normálně síťkou...ale vlacek má jednu velkou pravdu...že na odchov více mladých tvoje akva není...takže jestli si chceš mladé ráčky nechat, tak asi přelovení nemá cenu řešit...:-)
O akvárium se starej stejně jako do teď...jen tu samici zbytečně nezlob...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 17:56 Muž Jirkaass [35] Re: vlacek
Ale jo akvá by se našlo. Ale spise tedy jak ji mam prelovit normal sitkou? Nebo je na raky jini zpusob?

Četl sem že doba nošení zalezí na teplote tedy čím vyšší teplota tak rychleji odnosi? ale stejne tam mam 25C°.

A mám ji jidlo dávat třeba pred tu skrýs nebo si pro to dojde protože tedka je porad zalezla že ji kolikrat ani neivdim.

A jeste se chci zeptat. Mužu normláně odkalovat a menit vodu nebude vystresovana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 17:47 Muž vlacek [402] Re: Jirkaass
Tusim tedy, ze podobnou nadrz stejne nemate abyste tam odchovaval vetsi pocet mladych, takze bych to nechal na prirozenem vyberu a nechal samici v puvodnim. Pripadne mate-li nadrzku navic, prelovit dospele az se mladi samice pusti. Pocitejte, ze za +-tri tydny od pocatku noseni vajicek mladi matku opusti, pujde-li vse dobre.

Ja vidim proste vyssi riziko v presunu nez v kanibalismu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 17:39 Muž MrHu [300] Re: Jirkaass
Právě kvůli ne úplně hodně zarostlýmu akva bych jí radši přelovil...ztráty budou tak i tak...:-(ale myslim si, že budeš mít časem možnost vyzkoušet i tu druhou variantu...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 17:35 Muž Jirkaass [35] Re: vlacek
Ale akva neni nijak velké... A ani nijak zarostlé, tak právě nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 16:50 Muž vlacek [402] Re: Jirkaass
Ja bych samici nepresouval. Zase tak horke to s tim kanibalismem neni, zmena podminek a stres muzou zpusobit urcite vetsi ztraty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 15:37 Muž MrHu [300] Re: Jirkaass
Přesně:-)tak hodně štěstí;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 14:04 Muž Jirkaass [35] Re: MrHu
To už sem byl informován. Mam pří samičku prendat do nějake nadoby, až budou ty vajička s ocima? A tam je pusti, a pak ji prendat zpatky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 11:00 Jery
To je divné, že odcházejí. Nestihnul jsem si vzhledem k pracovnímu nasazení projet celé forum, ale asi bych se zeptal čím, jakou dávkou a jak často krmíte a také jak často měníte vodu? Pokud takhle odcházejí, tak bych viděl možnosti třeba v nespotřebované potravě na dně a tím pádem i následného zvýšeného množství dusičnanů, což by jim mohlo dělat zle. Dále pak stejný problém ve výměnách vody. Pokud je tam například vápenaté dno, tak by mohlo zvyšovat tvrdost vody a při rychlé výměně by mohlo dojít k šoku ze změny parametrů. Pak mne napadá, jestli tam není nějaká dekorace, která by mohla něco uvolňovat. třeba špatně glazovaná miska, nebo tak něco. Asi bych projl akvárium od dna k hladině a prověřil všechny možnosti. Doma mám dva páry, které majitel choval v obyč odstáté vodě. Osobně mám reverzní osmozu, tudíž je chovám ve skoro destilované vodě. Mám tam hafo kytek, takže hnojím CO2 a PMDD, vzduchování mi jede uplně minimálně (bublá méně než CO2) a raci jsou uplně v pohodě. Krmím jednou za dva až tři dny malou dávku, tudíž se dokrmí řasou a podobně a žijí uplně spokojeně. úkrytu jsem jim udělal z kokosových skořápek, které jsem vyvařil ve slané vodě a následně vydrhnul zevnitř drátěnkou kuli možným hnijícím zbytkům dužiny. Vodu měním jednou týdně asi 1/3 nádrže a tím že přímo z osmozy, tak to je rychlostí cca 5,5 litrů za hodinu. Pokud by se nic nenašlo, tak bych se asi i zaměřil na případné nemoci, tudíž bych pak asi komplet vzal akvárium, dekorace a prostě vše desinfekcí a znovuzaložil. Pak tak 3 týdny nechal jet jen s kytkami a pak tam dal ráčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 10:47 Muž MrHu [300] Re: Jirkaass
Bublifuk by měl být Ok... :-) Držim palce, aby se ti to povedlo, dospělí ráčkové malé někdy žerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 07:16 Muž Jirkaass [35]
Čaute, prosímvás dneska ráno sem si všiml, že raček má vajíčka. Samička je zalezla. A chci se zeptat jeslti mám přidat vduchování nebo stačí bublifuk?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 16:51 Muž Jirkaass [35] Re: vlacek
Zatim se to stalo jen jednou ale cekem me dostava že samička ani moc nezele jen tak cumi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 15:27 Muž vlacek [402] Re: Jirkaass
20litru neni moc, ale pokud je to nizke, tak to jde. Patentky jsou take dobre. Daval bych je na dve mista, ale jinak bych sarvatky neresil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 15:17 Muž Jirkaass [35] Re: vlacek
Akvá v mé prezentaci je to Krevéétky jen jinej pisek a kompletně dopuštěno a jinak sme krmil patentkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 15:13 Muž vlacek [402] Re: Jirkaass
Staci 1-2x denne, ale treba na vice mist. Osobne jsem mel dobrou zkusenost s granulemi JBL Novo prawn. Ve ktere nadrzi je mate? Jinak o zradlo se poprat dovedou, takze proto radeji krmit vice kousky nez treba jednou vetsi tabletou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 14:32 Muž Jirkaass [35] Re: vlacek
A jak často krmit? Je možne že to bylo klidně k vuli otmu protože se to stalo při žradle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 14:28 Muž vlacek [402] Re: Jirkaass
Tak to neres :) Jinak, s hladem roste agresivita.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 14:22 Muž Jirkaass [35] Re: vlacek
to ja ale nepoznám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 09:06 Muž vlacek [402] Re: Jirkaass
Samecci obvykle byvaji aktivnejsi a samicky se vice schovavaji, hlavne kdyz nosi vajicka. Ze by na sebe primo utocili, to pokud nemaji hlad nebo malo prostoru az tak bezne neni, nejedna-li se o pokusy o pareni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 22:23 Muž Jirkaass [35] Re: rak
Ok apson že ho to nák neohrozí ale tedka sme si vsiml

Mám samečka ten je hodne aktivní a samičku(menší klepeto) ta je taková vystrašenější ale že treba samec chodí a najednou žautočí na samičku je to v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 22:13 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
Ne, asi o klepeto dříve přišel, po dorůstu je klepeto navždy menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 22:13 Muž vlacek [402] Re: Jirkaass
Neni to problem. Bud po svlekani doroste nebo zustane o trosicku mensi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 22:06 Muž Jirkaass [35]
AHojte dneska jsem si vzsiml že muj ráček má jedno klepítko menší je to nějakýá problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 13:41 Muž Maester [0]
Mě se zase stává to, že když jsem jim koupil úkryty - vytíračky pro L sumce - tak se mi holka v nich barikáduje. Má ten vchod zastavený kamínkama, které si tam sama nanosila až skoro po strop...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 23:42 theCAESAR Re: bago
Rozhodně dík :-) už od někud vylezl, ale odkud, to teda nechápu. Ancici mu až tolik nevadí ty lezou vždycky tak nějak okolo, spíš ty neposedný dánia jim tam občas blbnou :-) Tak je to pokus, uvidíme, jak to s nima bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 17:12 Muž bago [6] - AmerikaRe: theCAESAR
Nazdar,do piesku isto nie ,skor lozia po celom akvarku takze bude najskor kdesi zalezeny v ukryte ,ak sa ti nahodou nezvlieka.A s ancikmy by som ich urcite nechoval ani inymi rybami zijucimi u dna... Precitaj si tento clanok rybicky.net/clanky/441-miniracci--ano-ci-ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 14:08 theCAESAR
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s tím že by se ráček zahrabal do písku? Včera jsem si koupil dva, jsou tam spolu s daniama, 2 x xiphou a dvouma ancistrusema. A dneska z hodiny na hodinu jeden zmizel, a k filtraci nebo teplomeru je to pro ne daleko aby vylezli tak nevím... :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 14:06 Muž vlacek [402] Re: křupka
Pokud myslite treba red cherry krevetky, ktere se vam snadno mnozi, tak to neni problem. Obcas se ale muze stat, ze nejaka neopatrna prijde o nohy (ktera ji ale doroste), pripadne ji racek chyti a sezere. Jsou to ale vyjjimky. K nejakym drahym krevetkam bych racka radeji nedaval. Zalezi ale na zarizeni nadrze, objemu, pocetu krevet a moznosti ukrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 13:37 křupka
Chtěla jsem se zeptat jestli je tento ráček vhodný ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 11:56 jose Re: RSvorcik
Kludne ju prehod, len by bolo dobre dat tam nieco kde sa mlade mozu schovat, hrcu machu, ceratophyllum.... a este ked ju budes chytat je to pre nu stres, ked ju budes moc trapit, moze pustit vajicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 10:00 Muž RSvorcik [0]
Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s přemísťováním samice s vajíčky. Mám ji ve společném akváriu s čichavci neonkami a pancéřníky tak se bojím, že mi čichavci malé sežerou už se mi to jednou stalo. Nebo mám pochytat čichavce a nechat samici s neonkami a pancéřníky. Ještě jeden dotaz ve druhém akváriu mám trestance ancistruse okusoval mi rostliny ten malým rackům snad nevadí nebo se snad nesežere?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:01 Muž Landvir [57] Re: Chem
Zdravím, chci se jen podělit o zkušenost, kterou jsme tu rozebírali, nakonec jsem se chystal dát texanusům 2 dny rozplavaný ancíky, vzal jsem ho do pinzety že mu ho podám, bohužel se vysmekl a pelášil po akva, raci včera umyslně nedostali nažrat a tak jsem s ohromení koukal jací jsou to lovci, ancík neměl sebemenší šanci, toť má zkušenost, třeba se bude někomu hodit, akorát nevím jak zvládnou ancíky za týden, kdyžtak dám ještě vědět ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:19 Muž Chem [837] Re: Landvir
C. texanus je mozne krmit poterem rybek. Jak ale ostatni pisi, zalezi na tom, jak moc po nem pujdou. Z vlastni zkusenosti - CPO i tito berou slabsi a hynouci jednínce poteru. Zivotaschopne rybicky jim prchaji. Zalezi ale na podmnikach v akvariu a populaci Vasich jedincu - jak moc je Vase populace agresivni. Je to podobne jak rybami - nektere pary sezerou sve mlade hned, jine tak nejak postupne a nektere se jich ani netknou. Tento druh raka je dost mirumilovny na to, aby se na poter rychle vrhnul a sezral, ale postupne a pomalu by je vystipat mohl.

Ja bych to udelal jako to delam s jinym zivym krmivem (i s hure vybarvenymi krevetami), ktere podavam mirumilovnejsim zivocichum - s troskou vody do misky a pak vareckou rychle rozkvedlat a zkrmit. Je to rychle, bezbolestne a s jistotou to sezerou i krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.02.2011 15:30 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Landvir
Tito raci nejsou zrovna velcí lovci,a zároveň ani pojídači ryb.To by jste musel mít raky rodu Procambarus ti by z potěrem si poradily lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 11:52 Muž Landvir [57] Re: vlacek
Ahoj zabít b ymě je bylo líto, ale co s něma viď? Třou se skoro pořád a tak sem si říkal vzít ho do pinzety a rakovi ho podat, těžko ho uloví, i když s krevtkou neměli problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 11:50 Muž vlacek [402] Re: Landvir
No, nevim jak budou uspesni v lovu, ale urcite jimi nepohrdnou, pokud uz nejakeho chyti. Zabijet je pro ne snad nehodlas, to by mi moc ok neprislo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 10:39 Muž Landvir [57]
Ahoj všichni, nevím kam přesně zařadit otázku tak se ptám tady: Je možný raky texaský nakrmit rozplavaným potěrem ancíků, nebo je to pro ně velké sousto?? Díky Landvir

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 22:49 Muž vlacek [402] Re: konrymosher
Nedoporucuji. Patrne stresem z ryb na dne racci potom hynou. Takovou zkusenost mam ja. Pribuzni c.texanus jsou trochu odolnejsi, ale ani jim nedela pritomnost stejne velkych nebo vetsich pancernicku dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:48 Muž konrymosher [1] – Ráček mexický a ryby pohybující se u dna
Zdravím, chci se zeptat můžu si k ráčkovy mexickýmu zakrslýmu pořídít pancéřníčky nebo jiné ryby pohybující se u dna?nic sem o tom nenašel.díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 12:05 Žena stetinka [270] Re: rak
Mám dost měkkou vodu a mám s nimi i šerynky a endlerky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 21:06 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: stetinka
Ty raků dáš křídu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 20:15 Žena stetinka [270] Re: rak
Oki,samozřejmě ji tam nechám, ale posledně zmizela během pár hodin, tak mě to trochu zarazilo. Přehnala jsem to totiž z křídou, tak jsem si nebyla jistá, zda to není nějaká reakce na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 19:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: stetinka
Tu svlečku tam nech ,rak jí bude pojídat po částech.Tak to může trvat i déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 19:09 Žena stetinka [270]
Když už jsem tu, neměl by někdo fotku, jak vypadaj čerstvě vykulení prckové CPO? Ta moje samice měsíc tahala vajíčka a pak najednou neměla žádná. Nevím, po čem se v té změti rostlin a štěrku koukat. I když si myslím,že je asi pustila po výměně vody. Ale co kdyby...

Taky se teď svlíkla,ale svlečku nesnědla, netušíte proč? Už tam leží 3 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 19:03 Žena stetinka [270] Re: Andulka
Mě se svlíkla. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 16:42 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky – Snůška bez svleku?
Ahoj, četli jste někdo někde, že pokud se samice před pářením nesvlékne, tak se snůška nevyvede? Já jen, jestli je to svlékání podmínka... Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 12:21 Muž vlacek [402] Re: jose
Napr. 4ks na 112litru, po dvou mesicich zbyl jen jeden. Ted jsem mu dal dalsich deset, tak uvidime. S krmenim si myslim, ze u nej neni problem, protoze podle vseho prekrmuje. Co mam ja zkusenost, tak jim staci velmi malo a v krizi okusuji rostlinky a ruzne zbytky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=501