Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:33 Muž aivenhov [16] – spolužitie
Sestra má 2 mexických ráčkov a odvtedy jej behom týždňa pošli 2 pancierniky a gupky majú okúsané/ otrhané chvosty. Je možné že by to bolo ich dielo??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:26 - Re: spider30
Dospelých 6.(nepomer,mám viac samcov).Maličke ešte vidím(netuším koľko),sú fakt drobné.Nosili mi dve samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 19:28 spider30 Re: prasam
Gratulujem. Ja nemam zatial nic. Kolko ich mas v akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2013 17:34 -
Podarili sa prvé mladé,hádam sa všetko nepožerie a niečo aj odchová. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:22 Muž vlacek [402] Re: slavko
Je to presne tak. Krevetkam chvili trva, nez se nauci, ze existuje nejake nove nebezpeci, ale nauci se to a daji si pak pozor. Zajimave, jak se takovi tvorove jsou schopni ucit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 15:51 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: azonic
Mal som ich chvíľu spolu, nemyslím, že by predstavoval výrazné nebezpečenstvo pre krevetky, dokonca aj mladé prežívali. No na krevetkách bolo vidieť, že niečo nie je v poriadku - zdali sa mi akési plachejšie a ani pri kŕmení som nevidel takú kopu krevetiek spolu ako predtým. Možno bola obom druhom moja 30ka malá, každopádne teraz ráčiky pri krevetkách už nie sú a ani to už neplánujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 13:30 Žena Jaffi [91] Re: azonic
U mě funguje, mám krevetky Red Cherry ve společném akvárku s párem CPO už zhruba měsíc a dobrý. Oni jsou ráčci proti krevetkám poněkud neohrabaní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 13:01 Muž azonic [63] - Rostliny
Funguje nějaké soužití mezi CPO a krevetami (red cherry, red crystal)? Chtěl bych si CPOčka pořídit ale jinde než u krevet pro ně místo není.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2013 10:51 - Re: jake98
Pre chov tohto mini ráčika odporúčam min.30l.
200-300 ppm
10-20C(najideálnejšie)
Na pH sú dosť tolerantné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 10:04 jake98
Jak velké musí být akvárko pro pár CPO ? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:39 3DOM – odchov
Dobrý den, necelé dva týdny mám těhotné ráčky. Tak bych se chtěl zeptat co dělat, až se narodí. Měl bych je od dospělých oddělit ihned? Mám odlovit mladé nebo dospělé? Teď občas samec mírně napadne samičku, ta se ale shová a je vše ok. Mám je nechat u sebe? Budou mít mladí nějaké zvláštní nároky? Samostatní jsou předpokládám ihned. A můžu je posléze chovat dohromady ve více kusech? Je to spoustu otázek, snad mi někdo poradíte. :-) Děkuji.
Pridavam pro jistotu jeste popis nadrze: 60 x 40 x 30 cm, napustene cca do 23 cm. 3 kvetinacky, jeden tunel,4 malinke rostlinky. 1 pár ráčků cpo a cca 11 krevetek bluepearl (dve z nich nedavno porodily, ale nestihl jsem odlovit, tak pokud nejsou nekde schovane, asi je racci pozrali...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 14:17 - Re: slavko
Opravené,čakám na schválenie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 23:47 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: prasan
tak by si sa mohol podujať opraviť to v atlase, čo povieš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 23:10 - Re: slavko
Info z prvej ruky som tu niekde na rybičky dával,že to nie je Marble ale Procambarus fallax-potvrdili to testy DNA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 23:05 - Re: rak
Je to skôr písaný článok.Vtedy sa to ešte nevedelo.Ja by som mal tiež pár opravných poznámok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:42 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: rak
rak napsal: ...opět Procambarus marble.
Ja teda nie som odborník na raky, ale v tunajšom atlase je toto:

Rak Procambarus sp. Marble, v prodejnách často vedený jako rak mramorový nebo mřížkovaný, je u nás hojně chován v akváriích. Velmi často se lze setkat s nesprávným názvem Procambarus fallax, který je u nás dosti vzácný. Oba druhy jsou velmi podobné, liší se především způsobem rozmnožování.
A spôsob rozmnožovania v článku sa podobá tomu v atlase. Ako to teda je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: tomsk1
Ne ,ale v č,18.
Nikdo raky nehází do jedné vody.
A když už tak i v č 19 je chyba ,opět Procambarus marble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 21:42 Muž tomsk1 [10] - CichlidyRe: rak
Ak máš na mysli článok o CPO v Akvárium - 19. číslo, tak tam žiadne pritochodné info niesu. Je tam len uvedená teplota vody v domovskom jazere a teplota vody aka je doma u akvaristov. Každy druh raka ma rad iné teploty, nemôžeš všetky raky "hadzat do jednej vody" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2013 21:09 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Frodo
Článek si pozorně pročtu. Udělal jsem jen takový přelet, ale už jsem našel velikou chybu Procambarus marble je ve skutečnosti fallax. Jestli je tak psaný celý článek tak to je dosti špatné. :-(

Edit: Kdo pozorně čte tyto články tak razí na protichůdné informace:
Např:Raci milujú čistú vodu s teplotou pre tropické druhy
25-28 °C a pre druhy z mierneho pásma 18-25 °C. Horná
hranica je 33-35 °C a spodná 0 °C, pričom veľa druhov rakov
znesie na krátky čas aj teplotu pod 0 °C
A hned v druhém článku je:
V akváriu rakovi vyhovuje teplota 18-26 °C, ale najlepšie
rastie pri teplote 24 °C. Dokáže vydržať vo vode s teplotou
nad 30 °C i vo vodách, ktoré úplne zamŕzajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2013 18:00 Frodo
Přidám moje zkušenosti: ráčci naprosto v pohodě, rostliny neokusují, chovala jsem je s ancíkem a vše bylo ok. Pokud máš akva kolem 100l, myslím, že už můžeš mít klidně 2 samečky, každý si najde svoje teritorium a snesou se. Teda u mě to tak bylo :) Žerou snad všechno, u mě milovali nakrájenou okurku. Když měla poprvé samička vajíčka, tak o ně (nejspíš díky mojí neopatrnosti) přišla... Podruhé jsem do pokoje chodila co nejméně a když už, tak jsem se div neplazila po zemi, abych nerušila :-D Výměnu vody jsem prováděla pouze v malém množství a ani jsem neodkalovala, jenom aby měla klid. Zadařilo se, narodili se mladí ráčci, bylo jich nespočet. Bohužel, neměla jsem s chovem žádné zkušenosti a nevěděla jsem, zda mladé odlovit nebo nechat. Nakonec jsem je nechala, a přestože měli dostatečné množství úkrytů, po měsíci žil už pouze jeden mladý ráček. A i ten nakonec zahynul, přestože byl už téměř 3x takový jak na začátku. Zda ho sežrali staří, těžko říct :-( Od té doby z ráčky nemám, ale opravdu je můžu jenom doporučit, jsou hrozně fajn, zajímaví a nenároční :-)
Doporučuju: klub.akva.sk/… časopis Akvárium - č. 18; výborný článek o těchto ráčcích, nejlepší co jsem kde našla! Omlouvám se, jestli to tu už někde je ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 17:50 - Re: otik007
Skús viac bielkovín v potrave. Nie je niečim stresovaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 15:29 otik007 Re: prasan
Dusik je v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:56 - Re: otik007
Tak teplota je ok,len tú výmenu vody rob častejšie.Akú máš hodnotu NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:21 otik007 Re: prasan
Myslíš vysoká teplota?V akvárku co mám raky a tetry je 25C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:17 otik007 Re: bago
Celé dno je z tenké vrstvy písku a na tom jemný asi 10mm kamínek z pískovny kterých je u Kolína spousta.Raci mají na dnu vytvořeno spoustu jeskyněk s bambusu a kamení, takže si myslím že dno je taky v poho.Samozřejmě pravidelně odkaluji a měním vodu cca jednou za 14dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:58 - Re: otik007
Samice môžu púšťať mladé(zahodiť) aj pri vysokej teplote.Skús ju preloviť do trocha chladnejšej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:21 Muž bago [6] - AmerikaRe: otik007
Ja som svojim rackom daval mrazene nitenky a zo suchej stravy Biomax - Crayfish (vyrobca Genchem) to mali najradsej... Potom dolezita je vymena vody a aky mas tam substrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:38 otik007 Re: bago
Měl jsem chut ji odlovit ale bál jsem se že snůžku pustí.Přikláním se spíš k názoru o krmení.jak byla krmená to netuším,samuzřejmě jsem ji krmil suchou stravou Crusta Gran,spařenej salát,okurka,sem tam maso z ryb ale mě spíš zaráží ta opakovanost, je to už třetí kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 07:07 Muž bago [6] - AmerikaRe: otik007
Myslim ze to mohlo byt skor stresom. A s tetrami by som ich isto nechoval, su to dost zvedave rybky. A ak by sa jej ich podarilo odnosit, tak male cpo by hned rybky pozrali. Skor by som sa ich pokusal odchovat samostatne v malej nadrzke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 23:22 - Re: otik007
Bola poriadne kŕmená pred znáškou? Počas nosenie totiž príjmajú samice potravu len obmedzene,alebo vôbec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:43 otik007 – uhyn-rak mexický zakrlslý
Prosím poradte:již po třetí mi uhynula samička obtěškaná vajíčky.Jsem z toho hodně rozhozenej. Raky mám ve společném akvárku 250l spolu s tetrami.Oplodněná samička nebyla 2 týdny vidět,když se s vajíčky objevila bylo na ni vidět že není v kondici.Bez zájmu o krmení bloumala po akvárku a do dvou dnů uhynula.Voda,teplota,ph v pohodě. Čekám na všechny rady. Díky Otík 007

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 19:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: 3DOM
To se neboj že by se tísnili, aspoň 5, jestli je raci nesežerou tak se ti brzo namnoží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 19:27 3DOM Re: katterinecka
A kolik bych jich tam tak měl mít? Pozeptám se. Zase bych nerad, aby se tam pak ráčci tísnili (viz velikost akvárka výše).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2013 18:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: 3DOM
Jeden pár krevetek je dost málo, jsou zvyklé být ve skupině. Můžeš je zkusit sehnat od nějakého chovatele, třeba na inzerát, budou o dost levnější než v obchodě, někdo je možná dá i zadarmo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 17:59 3DOM Re: rak
Děkuji za radu, přidám k nim tedy 2 x Neritina semiconica - Red Union Snail a 1 pár krevetek Neocaridina heteropoda var. Yellow/Red.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2013 14:42 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: 3DOM
Plže tam dát můžete,u krevet je to asi tak že se mohou stát potravou raků ( sám krevety u raků mám ,ale počítám že se časem může stát že je tam nebudu mít).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 13:13 3DOM Re: rak
Dobre, dam na vasi radu. Ani nejake plze nebo krevetky? Precijen, zda se mi pro ne to akvarium dosti velke. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2013 04:37 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: 3DOM
Jestli je chcete množit tak bych tam žádnou rybu nedával(i malé ryb mou mladé raky ohrozit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 22:53 3DOM Re: bago
Dekuji. A hodily by se tan nejake ryby, co udrzuji poradek a nebudou racky stresovat. Jsem zacatecnik a moc jde mi hlavne o uspesny odchov malych racku, budu rad za kazdou radu. Napadlo me, ze by tam mohla byt hezka 1bojovnice na ozdobu, ale vuci rackum je asi moc velka a navic by ji mohli poskodit ploutve, ze? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 21:50 Muž bago [6] - AmerikaRe: 3DOM
Panciernikov ,by som ku nim nedaval pri zvliekani CPO potrebuju klud,zbytocne by sa stresovali.Ryby, ked uz tak najlepsie mensie ako endlerky,mini razborky(galaxy,micro,...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 21:12 3DOM – Ryby k mexickým ráčkům
Dobrý den, mám akvárko 60 x 40 x 20 cm bez topení a mám v něm 2 CPO ráčky. Chtěl bych k nim přidat dva pancéřníčky (myslíte, že je to vhodné?), aby udržovali čistotu a ještě nějaké dvě zajímavé nenáročné ryby (nebude tam přeplněno?). Můžete mi prosím poradit s výběrem? Rád bych se také dočkal toho, aby ráčci měli mladé, popř. i mladých rybek. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 11:12 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Tak daleko nevidím, jen aby to kdyžtak nebyli přímo brácha se ségrou, což od jednoho prodejce asi budou. : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 06:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pagi
To bude veliký problém.Protože jak jsem již psal tak je to tu a i v okolních státech jedna rodina.:-(
Jedině se pokusit sehnat přírodní formu a spářit je.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 14:54 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Rak - díky za rady, zkusím jim udělat nějakou tu změnu, když to nezabere, tak pak jednoho z nich vyměním za ráčka z jiné rodinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2012 07:48 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pagi
Kolega to asi přehlédl ,ale krmit raky žralokem je nevhodné ( jsou to sladkovodní tvorové).Rak potřebuje rybí maso i kostmi (teď jsou vánoce tak uřízni kousek kapra a podej jim ho),jinak jim můžeš podávat akva,ryb,vodní šneky ,atd.
Teď k tomu množení mám zkušenost že oddělím samce od samic ( cca 14 dní a pak ho vrátím zpět)a mělo by nastat páření.Také je možné pozvolna snížení teploty vody ( cca 2-4 °C po dobu 1 měsíce ) a potom vše vrátit zpět ( ale zase pozvolna - nesmí nastat teplotní šok = smrt ).
Jinak tyto raci jsou v této době tak přešlechtění ( degenerace) že se může opravdu stát že se množit nebudou ( z jednoho páru rodičů se dokola stále množí potomstvo - bratr se sestrou, atd ),už jsem i slyšel názor že jak u ryb tak u ostatních tvorů se provádí znemožnění( slabé ozáření) množení aby firmy ( producenti - velkochovy ) měly odbyt( ale to je jedna paní povídala).
Když tak se ozvi jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 00:02 - Re: Pagi
Tieto dorastajú cca 5cm.V 3cm by sa už mali v pohode množiť.Mrkni moju prezentačku.Raky čo som mal som aj odchoval.A to v prezentačke zďaleka nie sú všetky. ;-)
Ako tak čítam tvoju,to dopúšťanie priamo z vodovodu nie je pre raky dobré!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 20:04 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Tak díky za povzbuzení :) Ta velikost přes 3 cm je bez klepet. Tak snad je ještě v pubertě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 19:54 - Re: Pagi
S odchovom nemôže byť problém.Je to to isté ako iné druhy rakov.Mám 3 samičky a jedného samčeka CPO.No samček je v porovnaní k samičkám maličký.Až dorastie a nezožerú ho, hádam niečo bude. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 18:45 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Raci, ráčci, rozmnožte se !!
O mexickém CPO se tady toho dost napsalo, ale především slabé zkušenosti s odchovem. Poradí někdo zkušený?(ne četbou, ale vlastníma rukama:)
Mám v 27l akvárku 1 samce, 2 samice asi 3 měsíce, vel. přes 3 cm. Už se všichni min. 2x svlékli, neschovávají se, jsou stále vylezlí a aktivní, sytě zbarvení, vypadá to, že se jim daří. Hodnoty v tomto akva jsem neměřil, ale ve velkém mám uvedené u prezentace. Teplota vody cca 22 stupňů. Krmím vločkovým, granule, syrový žralok a ted jsem přidal patentky a komáří larvy.
Čím to, že se ještě nevytřeli ? A jak docílit vytření?
Prodejce na burze říkal, že to bude bez problému. Děkuji za každý kloudný příspěvek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:35 - – Up date
Novinky z račej farmy.V Hong Kongu vyšlachtili Cambarellus patzcuarenzis var.White (CPW)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=401