Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Eleocharis acicularis - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Eleocharis acicularis - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 21:32 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Žako
Tak pokud nemá Tvé světlo regulaci výkonu, pak je možno experimentovat s dobou osvětlení. Já třeba dělám polední pauzu na 4hodiny, ale to je prý pro aqua s CO² nevhodné.
Ale ještě bych tomu dal čas, jak se to bude chovat dál. Pokud budou přírůstky do boků a na výšku nic, tak to světlem nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2022 17:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Žako
Je to spíše typem rostliny než světlem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 15:27 Muž Žako [4] Re: Passenger77
Také si tak trochu myslím že mám až moc silné svetlo a ten eleocharis nemá potřebu se táhnout do výšky ale vzhledem k tomu že mám ten helialux spectrum tak pro menší intenzitu bych musel koupit controler co stojí 3,5 tisíce a to nevím zda se mi moc chce . Myslíte že by to mohlo vyřešit doba svícení? Momentálně svitim 8h, jestli kdybych to zmenšil na třeba 7 jestli by to pomohlo nebo nepomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2022 15:24 Muž Žako [4] Re: zervajs
To dno kde je eleocharis má frakcí 1-2mm je to verze powder
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 13:17 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Žako
Ahoj, fotky pěkné. Zdá se mi to hodně pro-(pře-)světlené, ale může to být jen optická iluze nastavením vyvážení bílé foťáku.
Pokud by to bylo toto, tak pak ty rostliny, kterým nic nestíní, nemají moc potřebu se vytahovat za světlem. A otázka je, co znamená u této rostliny varieta "mini" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 13:03 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Žako
Děkuji za fotky.Pěkný layout. potlesk
- já vidím celkem "hrubé dno", v liaporu který jsem měl i hrubší,trvalo 'trávě' delší dobu než pokryla daný prostor,
- dropcheker je dle barvy tak na hraně? ( Málo)
- zůstávám u svého "chce to ještě čas".
Myslím, že nejlépe sám víte co děláte a potřebujete. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 12:31 Muž Žako [4] Re: zervajs
Mám tam tu 800 32w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2022 12:31 Muž Žako [4] Re: zervajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Edit: Tu rasu na skle ignorujte :) akva je před udrzbou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 09:25 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Rovano
Pokud tam má tu osmistovku ( 28w, 3500L) tak tím jsem svítil do 63 litrů...pravda že z T 420... Světlo,živiny,CO2... můj předpoklad je, že první akva má taky kobereček, takže ví co dělá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 09:10 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Žako
Tipl bych moc vysoká intenzita světla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 05:49 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Žako
Fotku by to chtělo.
Od pasu: asi máte kultivar který je skutečně "mini". (Dal bych tomu ještě čas.)
Předpokládám, že v akváriu není samotná, co ostatní "zelenina"??
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 01:09 Muž Žako [4] – Růst eleocharisu
Ahoj, rád bych dostal menší radu. Mám založené nové druhe akva 3 měsíce (rio 125,osvětlení helialux spektrum, filtrace oase biomaster 350, plynné dávkování co2, hnojiva zelena tropika, dno Japanese Soil Powder, ve dnů tropika npk kapsle) jde mi o to že mám zasazený eleocharis artikularis mini a když se podívám na jiné akva tak jim roste krásně nahoru ale já za celou dobu este nestříhal a vše se mi plazí u dna, jako rozrůstá se ale hodně divně že nejni ani centimetr vysoký jen se táhne do stran. A rád bych měl trávník jako ostatní který ho třeba jednou za měsíc ostříhaji protože je moc vysoký. Co dělám jinak nebo špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 16:13 Brodys Re: Xixao
Jak píše Sid a ještě bych upřesnil, před odkalováním :) Je z toho čurbes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 16:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Xixao
Hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 15:28 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Brodys
Taky si říkám asi že to bude přechod... kdy to tak stříhat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 12:23 Brodys Re: Xixao
Mně hnědnul ze začátku po prvním zastřihnutí, ale pak se to srovnalo a začal růst jak zběsilý, tak jsem usoudil, že je to nějaký přechod na subemerz.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 11:18 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – Hnedne
Fotka k příspěvku Ahoj... mám tento trávník a hnedne mě.. nevíte čím to může být? Ph 6.5, kh 2, no3 17 substrát tropica aq soil... vymena vody 1/4 týdne.. hnojim easy life profito plus ferro ..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2012 20:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Filip980
Dej pod ní trochu jílu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 20:17 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Johan
No bude ve předu v nádrži, kde mám křemičitý písek zrnitost 0.6 - 1.3 mm. No s tou výživou to bude horší, zatím nic neplánuju, ale do budoucna určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 20:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Filip980
Pokud bude jemné dno a třeba i nějaká výživa pod pískem, tak nebude mít problém.
-pěstírnami prodávané E. acicularis a E. parvula mají naprosto stejné nároky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 17:38 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: grunda
Dobře, díky. Mám zatím zkušenost jen s menším e. parvulus tak uvidím jak se bude dařit s tímhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 17:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Filip980
je to plevel, poroste bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 16:35 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Poroste?
Ahoj měl bych dotaz jestli by mi mohl růst eleocharis acicularis v 480ti litrové nádrži? Budu mít 188 W světla, což vychází na 0.4 - 0.5 W na litr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dravec
nic nevydrží věčně, ostříhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:39 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravim, co robit ked sa mi v koberceku zavse objavia hnede "listy" ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:18 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: kaqpo
Podle podmínek v akva zhruba od jednoho týdne do jednoho měsíce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 18:42 Muž kaqpo [7] – Prechod
Zdravím neviete niekto približne ako dlho trvá prechod z emerzného stavu na submerzný u tejto rastliny ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 13:49 Muž LuckyLjuk [18] - RostlinyRe: zeck
Jinak Eleocharis nebudu dávat do aq co mám v prezentaci, tam mám opravdu slabé osvětlení, budu jí dávat do nového 60l aq pro krevetky s osvětlením 30W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 08:32 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Ljuknes
Pokud budeš přidávát CO2 a přihnojovat, tak nebude problém, důležité je jemnější dno,rostlinky jím snáze prorůstají...Což dle prezentace máš, tudíž bych se nebál, že by se mu nedařilo, teď jen jestli eleocharis seženeš, v zimě je to bída ;-)

Zeck: Marně čekám kdy se Ti podaří přečíst téma nějaké diskuze a přispěješ něčím víc, než buzerováním a urážením ostatních... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 22:02 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ljuknes
Mě rostlo při necelých 0,3W/l :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 21:37 zeck Re: Ljuknes
Nejdřív by jsi se měl naučit počítat :-) . 18w zářivka na 100l akvárium není 0,5w/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 21:12 Usine Re: Ljuknes
Uvedené údaje W/L jsou silně zavádějící. U malých akvárek to může být málo, u velkých stačí podstatně méně. Pokud budeš mít CO2 a časem i nějaké to hnojivo poroste ti většina rostlin dobře. U některých ale záleží na síle světla jen v tom jak budou barevné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 21:08 Muž Barney [61] Re: Ljuknes
Ono se i pro Echinodoruy uvádí osvětlení 0,5W/l, ale krásně rostou pod 0,2W/l.
Že eleoch potřebuje 0,75W/L je blbost. Při tvých 0,5W/l s CO2 bude maximállně prosperovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 21:05 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ljuknes
Mně roste cosi podobného na 0,5w/l a razí všude kde může oddenky.
A bez hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 20:52 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Osvětlení pro Elechoraris
Zdravím, myslíte že leocharis acicularis bude zdárně prospívat i pod 0,5W/l? Jaké máte zkušenosti? Všude se pro ni píše 75W/l, ale to jí bohužel nemůžu dopřat. Příhnojovaání a Co2 bude.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 19:32 Muž mk [0] Re: herb
Ahojky,
já osobně mám velice dobré zkušenosti s HC neboli hemianthus callitrichoides. Jakmile se uchytí, rychle při dobrých podmínkách pokryje celé dno. Je nenáročná, v podstatě se o ni vůbec nestarám. V poslední době se začíná vytohovat nahoru, protože už nemá kolem sebe prostor. Tato rostlinka mi vytvořila koberec o výšce 3 až 4 cm. Takže jestli můžu doporučit, tak z vlastních zkušeností bych volil HC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 16:07 hebr
a s cim se lip tvori koberecky? s Eleocharis acicularis nebo Eleocharis parvulus bych si chtel jednu z nich koupit do novyho akva ale nevim kterou a u akva-daho maj parvulus za 25 a acicularis tam nemaj :( maj ho u rataje za 125 myslim celej koberecek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2008 09:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zaciatocnik
neporastie mi v tak 3-5mm ciernobielom strku? niekto z vas ich nema v strku? ako vam rastu?
Domnívám se, že drtivá většina černo-bílého štěrku, tzv. "VARIOPAINTU", prodávaného jako akvarijní substrát, je směsí čediče(?) a mramoru, který obsahuje více než 95% vápence.
Svou strukturou, velikostí a zejména chemickým složením jde o substrát nevhodný pro pěstování nejen eleocharisu, ale i jakýchkoli jiných kytek. Nic na tom nezmění fakt, že sem tam někomu sem tam něco na tomto podkladě "roste". (Uvozovky proto, protože je často zaměňováno přežívání s růstem.)
Rozkladem organické hmoty a dýcháním živých organismů, (příp. umělým sycením), se voda obohacuje CO2, který z části tvoří s vodou slabou kyselinu uhličitou a ta reaguje s vápencem.
Při reakci se do vody dostává vápník (zvyšuje se tvrdost) a hydrouhličitany (zvyšuje se alkalita).
Přitom vyšší tvrdost a alkalita není jediným problémem - některé nenáročné druhy akvarijních rostlin jsou k takovým podmínkám tolerantní a pár z nich je dokonce i vyžaduje.
Druhým důsledkem je, že se z vody "ztrácí" volný CO2, který je ideálním zdrojem uhlíku pro drtivou většinu vodních rostlin a pro některé z nich jde o limitující aspekt - při nízké koncentraci CO2 nerostou.
A neméně důležité je, že nízký obsah CO2 nelimituje řasy všeho druhu! (Řasám takové podmínky spíš sedí nejen proto, že volný CO2 nepotřebují, ale i proto, že omezují jejich konkurenty - vyšší rostliny.)

Takže - chcete-li jakýmkoli rostlinám poskytnout dobré výchozí podmínky a nikoli je již v tom základním hendikepovat, pokud kamínky ve sklenici s octem šumí, vyměňte dno. ;-) :-)
Pak se vrhněte na pěstování eleocharisu podle rad Lukáše Podholy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 08:12 Muž Yirka [9118] – Re: Mrakoplash
Máš pravdu, ale v ten moment jsem byl ve spěchu a tak to bylo rychlejší ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 21:11 Muž zaciatocnik [2]
ste suprovy dikees ale poprosil by som aj vase skusenosti neporastie mi v tak 3-5mm ciernobielom strku??niekto z vas ich nema v strku?ako vam rastu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 21:03 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Yirka
Mozna bys misto kopirovani mohl dat odkaz na jeho webik pac tam je opravdu hodne informaci
00lab.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 20:45 Muž Yirka [9118] – Re: Yirka
Ještě to jméno: Luke Podhola :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 20:44 Muž Yirka [9118] – Re: zaciatocnik
Ted jsem náhodou našel tento odkaz od tohoto chovatele-pěstitele
:Až doneseme rostlinu domů..
V českých obchodech se Eleocharis acicularis nedá sehnat často. A když už se k němu dostaneme, bude pravděpodobně vsazen do malé vaničky jako předpěstovaný kobereček nebo do košíčku, ve kterých se rostliny prodávají nejčastěji. Ač si někdo může říct (v případě předpěstovaného koberečku), že s ním není potřeba nic dělat, je chyba vložit ho do akvária stejně jako celý trs z košíku bez nějakých úprav. U velkopěstitelů roste Eleocharis acicularis emerzně (nad vodou ve vlhkém prostředí) a jeho listy se po vložení pod hladinu musí uzpůsobit novému stylu příjímání živin. S tím souvisí nutná obměna listů. Z toho by mělo být zřejmé, že pokud začne výměna u většího trsu, pak se z něj stane snažší oběť pro řasy. A to z důvodu větší koncentrace odumřelých listů na malém prostoru (Eleocharis acicularis je velice hustá rostlina). Protože se Eleocharis acicularis množí, pro nás výhodným způsobem, skrz výhonky, je jednoduché rozdělit velký trs na několik menších. Protože bývá dělení časově náročnější (po vytažení z košíku dostanete chaotickou změť listů a kořínků ), je dobré si připravit nějakou vaničku, kde budete moci průběžně zvlhčovat listy vodou z rozprašovače. Jak už jsem napsal, rozdělte opatrně trs na několik menších tak, aby každý měl přibližně po pěti listech. Dejte velký pozor, ať nepřetrháte kořínky nebo nepolámete listy, rostlina je dost křehká. Když je hotovo, můžeme se pustit do sázení. Vsaďte do dna, nejlépe pinzetou, připravené trsy a to přibližně tři až pět centimetrů od sebe. Pokud je osazovaný prostor příliš malý, zmenšete mezery. Po skončení této práce však ještě nejsme u cíle. Eleocharis acicularis je rostlina sama o sobě velice náchylná na napadení řasou (kteréhokoliv druhu) a je nutné ji preventivně ošetřovat.

Péče o trávník
Starost o nově rostoucí zeleň musíme svěřit vhodným živočichům, protože manuální odstraňování řas nebo odumřelých listů je možné pouze v několika málo případech. Nejvhodnějším kandidátem jsou krevetky Caridina japonica. Dostanou se opravdu všude a jsou schopné očistit rostlinu odspodu až ke špičce listů. Šneky bych v případě Eleocharis acicularis vynechal z důvodu jejich rozměrnosti nebo možnosti přemnožení. Z ryb bych doporučil Poecilia sphenops nebo Poecilia sp. endleri. Nejsou sice tak výkonné jako krevetky, ale jejich občasná zobnutí do listů pomůžou.

Chcete-li dobře prosperující a vypadající trávník, budete mu muset věnovat poměrně dost času a musíte ze své strany počítat s určitou trpělivostí. Eleocharis acicularis je potřeba pravidelně stříhat, protrhávat a česat.

Pár dní po zasazení je vhodné listy zkrátit na délku dvou až tří centimetrů. Důvodem je stimulace rostliny k dalšímu růstu. Sami uvidíte, že během několika dnů se objeví nové, krásně zelené lístečky. Zastřihávání by se mělo stát pravidlem a rozhodně by se nemělo provádět jen tehdy, až rostlina doroste do své maximální výšky (~15cm). Ideální je rostlinu udržovat ve výšce mezi čtyřmi až osmi centimetry. Stříhání provádějte uplně stejně jako byste zkracovali vlasy (Eleocharis acicularis je v angličtině označován jako Hair grass). Při zkracování si rozhodně vypněte filtr a odstřihnuté větvičky nechte vyplavat na hladinu, kde je můžete buď sesbírat pinzetou nebo síťkou (obojí stojí nervy).

Další činnost vylepšující růst je odkalování Eleocharis acicularis. Dá se provádět jednak úzkou hadičkou, kdy se zaměříte na detritem nejpostiženější místa nebo, v případě opravdu dobře zakořeněné rostliny!, pročešete trávník obyčejným hřebenem a zvířený kal odsajete nebo odfiltrujete. Je nutné čas od času trávník protrhat a dát tak prostor novým větvičkám. Bez těchto úkonů vám bude rostlina pomalu chřadnout a její barva nebude tak sytá.

Pro úspěšný růst Eleocharisu..
Předkládám výčet mnou sesbíraných informací a vlastních zkušeností při pěstování Eleocharis acicularis jako trávníku.


teplota vody: 20-25°C
světlo: 0.5-0.7W/L
substrát: jemný a přitom snadno prostupný (Akadama, ADA Amazonia, příp. velice jemný štěrk)
hnojení: dostatek živin dostupných ze dna + přihnojování CO2
manuální péče: pravidelné stříhání, přítomnost krevetek, odkalování a protrhávání

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 20:38 Muž zaciatocnik [2] Re: ghostik
a nevies ze ci mi bude darit rast aj v obycajnom ciernobielom strku ktory ma zrnitost tak masximum 5mm ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 20:36 Muž ghostik [81] Re: zaciatocnik
Mam ji v pisku cca 3-4mm a dari se ji. Jen roste hrozne pomalu :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 20:12 Muž zaciatocnik [2] – Eleocharis acicularis
dobry den ake matre skusenosti s touto rastlinou??mdnes osm si ju kupila v informaciach pise ze potrebuje piseok ale ja mam iba strk tak staci iba ako dno strk??a proste kae mate skusenosti ako rastie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 09:52 Sidonius – Re: petrys
Petrys: stačí téhle rostlince Glossostigma elatinoides osvětlení 0,5w na litr, když bude v akva o výšce 25cm?
Sidonius: Glossostigma by se měla spokojit s osvětlením, které uvádíte.

Využiju tohoto vlákna ke zveřejnění tohoto poznatku:
Vzhledem k tomu, že se mi poslední dobou "zbláznil" jávský mech na kameni v popředí akviška, byl jsem nucen na něj vzít nůžky. Když jsem jej opatrně obstřihnul okolo podkladu, objevil se pod ním parádní trávníček z glossostigmy. Zdravých, sytě zelených, řasou netknutých rostlinek.
Docela mne to překvapilo, protože pod tou vrstvou mechu musely být dlouhodobě v podstatě bez světla. Transport živin je jedna věc, ale že nebyly tyto rostlinky vytáhlé a vybledlé, to mne překvapilo... ano
Tím netvrdím, že glossostigma je rostlina do nádrží s mizernými světelnými podmínkami! Naopak! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 10:50 Sidonius Re: filipsi
Doufal jsem, ze ho nejak donutit umite.
To bohužel neumím... :-( Ale věřím, že by to šlo tak, jak píšete - zkusit mu stáhnout řádně hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 10:26 Muž filipsi [1295] Re: Sidonius
JJ, prave proto se ptam, vzdy jsem ho videl prodavat kvetouci, ale v akva nikdy. Myslim, ze jen pokud by vykoukl ven, a to se mu u me asi nepovede. Doufal jsem, ze ho nejak donutit umite ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 10:20 Sidonius Re: filipsi
Ne, nekvetl. :-)
Jednak ho mám v akva teprve dva měsíce a až poslední dobou je vidět, že se mu začíná dařit.
A pak - předpokládám, že jako bahenní rostlina kvete tato kytka na suchu. Jestli ji něco donutí kvést při trvalé vegetaci pod vodou, to netuším.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2081x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6135