Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 10:33 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – cichlidka ramirezova i varianta electric blue
Zdravím, mám doma 100l nádrž a uvažuji že bych tam dal pár kousků cichlidek. Víte o někom v Praze, kdo chová ramirezky i variantu electric blue?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:59 Muž VojtěchK [0]
No je to bida kdyz clovek takhle krasny ryby nese to sebou hodne problemu. Jedina moznost je asi to zkusit a uvidi se jestli se vymlati nebo jestli vydrzi. Jeste problem kdyz bych vzal mlady tak bych ani nevedel co je samecek a co samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:34 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To je samozřejmě běžná otázka a je těžké na to správně odpovědět. Řešil to snad každý cichlidář. Sehnat sehraný pár je fajn, pokud má přijít do chovné nádrže sám. Sbližování dvou dospělých párů může, ale taky nemusí vyjít. Já to nikdy nezkoušel, takže víc nemůžu sloužit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:48 Muž VojtěchK [0]
De o to ze kdyz je vezmu jako mlady tak se mi nekteri nesparuji a co pak s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 19:29 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
u těch velkých, silných (a řekněme agresivních) druhů může být ustavování teritorií docela velká přetlačovaná, takže je ideální je pořídit je všechny zaráz a stejně velké nebo tak velké, aby se dokázali jedni druhým bránit. ideální samozřejmě je, když se pořizují jako mladé ryby a k budování hierarchie a teritorií proběhne plynule během dospívání, ale pokud už se mají pořídit jako dospělí, tak se člověk musí připravit na kdeco
snad k tomu někdo zkušenější dodá víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:25 Muž VojtěchK [0]
Aha to by asi slo maly zivodovky ty bych sehnal. No takze mam koupit nebo spise sehnat vsechny ryby prakticky najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 19:06 R Muž romant [27987] Re: VojtěchK
Místo těch vodiček(nic proti nim), bych použil nějaký ryby, jenž posléze poslouží jako článek potravního řetězce, nějaký živorodky, ať se akvo začne více špinit a bakterie mají dost žrádla na to aby se pořádně namnožily a nitrifikace byla pevně ustanovena, neb to přidání většího množství ryb najednou bude i pro více jak měsíc běžící akvo tzv. bez ničeho, pěkná pecka a nepodcenit výměny vody, zvláště v momentě vpuštění ryb bude docela záhodno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 18:39 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pokud k nim má něco přijít, tak musí přijít všichni zaráz, jinak si ten první pár/skupina zabere celé akvárium jako svoje teritorium a později přidané ryby utluče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:30 Muž VojtěchK [0]
Jasný akvárko poběží minimálně měsíc jen filtrace a voda nic víc. Mám koupit i ten start bio filtr nebo jak se tomu nadává? Je to nějaka vodičko do nových filtrů. No a co jinak si myslíte o tom když tenhle páreček dovedu domů a přežijí přepravu a zvykání na nový prostředí mám k nim ještě něco dát? Viz nejlépe výše zmíněné. Kančík Červenohlavý, kančík černopasý, kančík nikaragujský nebo ta Vieja Fenestrata ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
základem bude hlavně dobře udělané a hlavně ZABĚHNUTÉ akvárium. Kolísání parametrů vody, především N-látek, zvyšuje agresivitu ryb všeobecně, natož u takto přirozeně agresivních druhů(některé níže uváděné více než jiné). I za dobrých podmínek může být transport do jiné nádrže dost problematický, takže fakt opatrně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:43 Muž VojtěchK [0]
Jasný já doufám že to bude v pohodě. No měl právě jich více a taky přenesl jednoho samce a dve samice do jiného akvára a tam samec jednu samici ubil. No ale tak doufám že když budou takhle už spolu že se vytírají apod. Tak že by to mohlo být v pohodě. A docela uvažuju teď co k nim ať se samec nenudí a neumlátí tu samičku. On je má v nádrži společně s nějakými Červenohlavými apod. Má jich tam víc takže si davaj tak nějak pokoj. Ale od červenohlavých bych musel zase sehnat od někoho už pár. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 17:20 Muž wladys [291] - CichlidyRe: VojtěchK
Může to být ok, ale taky nemusí...stačí změna prostředí, nevhodně zvolení obyvatelé a může to skončit fatálně. U cichlid se člověk nikdy nenudí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:50 Muž VojtěchK [0]
Jasný s tím se počítá nejdřív zakoupim filtraci a pak postavim nějakou nosnou konstrukci bude to přece jenom váha. No a pak se to jen nechá běžet bez ryb. A dnes sem se domluvil s kamarádem že mi nechá páreček Citroňáků. Chce jinčí ryby tak mi je nechá. Je to pár který se mu už i vytírá takže by to mělo být v pohodě jsou cca 12-14 cm velký. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:36 RAP Re: VojtěchK
....chci hlavne rozmyslet ryby, at nestavim akvaro k nicemu
Ryby si rozmýšlej, ale akvárium může klidně běžet. Alespon pak přijdou ryby do stabilního prostředí a případnými zásahy(přestavbou) nerušit osadníky Pokud budou rostliny, tak zakoření a lépe ustojí občasnou péči těchto "zahradníků" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:25 Muž VojtěchK [0]
Akvarium stoji doma v koutě jen postavim nejakou robustni konstrukci. A pak se napousti to je otazka podle me mesice. Jeste shanim nejaky koren paradni tak se uvidi. Ale chci hlavne rozmyslet ryby at nestavim akvaro k nicemu aby se tam rybam dobre zilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 12:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Tak nějak mezi řádky to vypadá, že to alvárium se bude teprve stavět. je to tak? pak by se nákup posouval ne na dva měsíce, ale aspoň 4. času na studium víc než dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 10:30 Muž VojtěchK [0]
Jasny no koreny budu ted shanet. Co myslite o korenech z nasich rek? Jinak ok diky zeptam se po nem. Uvazuju ze bych dal dva pary k sobe ale kteri uz jsou na sebe zvykly. A zkusil jim vymezit teritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 08:03 RAP Re: VojtěchK
...snad ve vivariu poradí
Ptej se na Romana Hrdličku, na tyhle "potfory" je machr.
Jinak to, co napsal Libor o pěkně zařízeném akva, má něco do sebe.
PS: V předešlém příspěvku jsem zapoměl na své oblíbence z menších cichlid rybicky.net/atlasryb/kancik_panamsky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 07:06 Muž VojtěchK [0]
Ryby budu porizovat az tak za dva mesice musim postavit stul pod akvo a zakoupit filtraci a chci si udelat poradnou dekovaci. A do te doby chci vedet co nejvice co je pro chov dulezite. A chci vybirat dlouho a peclive neni kam spechat a za kazfou dalsi radu jsem moc vdecny. Mam i kamarada co chova kanciky od nej bych mozna taky ziskal nejaky parecek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 06:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: VojtěchK
Možná tam jsou ještě moje dva páry rivulátů...ty by měly fungovat, protože u mně už vodily mláďata...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 06:04 Muž VojtěchK [0]
Vidim to jednoduse zkusim sehnat uz zparovane ryby. A kdyz se nezadari tak bohuzel ty zparovane ryby nezparovane vybiji tomu jsem byl svedkem u kamarada. Tyhle ryby proste chci takze to musim vymyslet aby to fungovalo snad ve vivariu poradi. Co sem tak pochytil tak to neni jen obyc prekupnicka prodejna ale opravdu lidi co o tom vedi sve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: VojtěchK
VojtěchK napsal: Pořádě to promyslím abych věděl no jestli mají stejnou stravu apod abych jedněm nedával do těla a druhejm neubližoval, ještě to pořádně rozmyslím a uvidím chci mít tohle akvárium podle svým nej představ. Takže uvidím. A myslíte tedy tak 3 páry maximálně? Když dám třeba pár citroný pár těch Salvinů a pár třeba černoopasých nebo Fenester? To už je asi tak nějak na mě která ryba se mi libí nejvíc a z toho vybrat tři ale každý v páru. No a to bude taky něco když koupim rybky a ony se mi nezpárují. tone

Za mne je to už tak strašně křivolaké, že já bych do toho takto teda nešel! 650 litrů není zase tak moc velké akvárko na takhle šílené experimenty...Vraťme se na začátek. Pokud z té nádrže chcete udělat bramboračku, dejte tam jen samce, a třeba od deseti druhů. Jsou vybarvení, nemají samice, nemají se o co rvát, a prostor si vyřeší celkem nekonfliktně.
Pokud se chcete věnovat párovému chovu velkých cichlid, s tím, že předpokládáte i mláďata, pak si udělejte hezké akvárium, a dejte tam jeden pár. Ony ty ryby, které vybíráte mají i přes dvacet cm, tak toho zaberou dost. Když uděláte nějakou pěknou kořenovou dekoraci, dva, tři šutráky, tak už vám to akvárium bude menší. Já měl v šestistovce jeden pár žlutých herosů a několik kamenů - styl japonská zahrada - jeden květináč s echinodorem, a když i ženská schválila toto jako bytovou dekoraci, tak to muselo asi vypadat docela dobře. :-P
Protože jak začínáte meditovat, co uděláte s rybami, které nezpárují, tak už cítím, že máte jen to jedno akvárium a zaděláváte si na průšvih.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 05:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: ...touto krásně vybarvenou rybkou Cichlasoma Flowerhorn
No, jestli si vybíral podle fotek na netu, tak budeš asi zklamán. Na fotkách jsou většinou ryby na naše v hodnotě nad tisíc Kč. Sem se spíš vozí "nepovedené" ryby. Navíc se u těchto kříženců jedná o dosti agresivní ryby.


Nóóó...asi musím zklamat tebe :-)...Čakovičtí dovedou dovážet véééélmi pěkné kousky... smich ...Že by byly levné to né, ale pěkné jsou velmi výrazně... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 23:15 Muž wladys [291] - Cichlidy
Hlavně ty ryby nenakupuj po dvu. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:37 Muž VojtěchK [0]
Pořádě to promyslím abych věděl no jestli mají stejnou stravu apod abych jedněm nedával do těla a druhejm neubližoval, ještě to pořádně rozmyslím a uvidím chci mít tohle akvárium podle svým nej představ. Takže uvidím. A myslíte tedy tak 3 páry maximálně? Když dám třeba pár citroný pár těch Salvinů a pár třeba černoopasých nebo Fenester? To už je asi tak nějak na mě která ryba se mi libí nejvíc a z toho vybrat tři ale každý v páru. No a to bude taky něco když koupim rybky a ony se mi nezpárují. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:25 radim Re: VojtěchK
nikaragujci se mezi tvým výběrem určitě neztratí, jsou to velmi houževnaté ryby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:22 Muž VojtěchK [0]
Ha tak projíždím vivarium a koukám ještě na Vieja Fenestrata a Kančík Salvinův. Co vy na to? Trochu už kombinuju, ale chci zvolit pěknou kombinaci a hlavně aby se mi navzájem nepozabíjeli. Za každou radu díky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:03 Muž VojtěchK [0]
Ok dobrá zůstávám u těch zaručených jako je červenohlavý a černopasý. Ještě koukám na ty Nikaragujce. Moc hezká ryba ale asi bude menší než Citronáci a spol. vid? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 21:16 RAP Re: VojtěchK
...touto krásně vybarvenou rybkou Cichlasoma Flowerhorn
No, jestli si vybíral podle fotek na netu, tak budeš asi zklamán. Na fotkách jsou většinou ryby na naše v hodnotě nad tisíc Kč. Sem se spíš vozí "nepovedené" ryby. Navíc se u těchto kříženců jedná o dosti agresivní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:27 Muž VojtěchK [0]
No a ještě uvažuju krom těch dvou druhů co sem napsal k těm Citroňákům nad touto krásně vybarvenou rybkou Cichlasoma Flowerhorn palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:16 Muž VojtěchK [0]
Už tak nějak předběžně mám vybráno. A to černoopasý a červenohlavý a k nim citronáky. No ted mi jde jen o to jak vybrat dobrý pár v pátek zajedu do Vivaria do mělníka tak snad mi poradí a řeknou co a jak. A když se zeptám dál jak je to se světlem pro tyhle ryby a co rozestavění kamenů v akváriu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 21:12 Muž VojtěchK [0]
Aha aha a můžete mi tu někdo vypsat tak nějak jakoby seznam ryb který by mohli být z citronákama? Dva páry jen Citronů je nespíše blbost že? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:18 RAP Re: LiborSprysl
....citroni mi docela dobře fungovali s managujci..
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:16 RAP Re: wladys
Ta akara je v pohodě. Spíš jsem myslel ty červené. Mimochodem jsou ideální k ocelátům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Já se přidám k Vláďovi... ;-) ...jen tak naokraj...citroni mi docela dobře fungovali s managujci... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:05 Muž wladys [291] - CichlidyRe: RAP
Jo klidně, souhlas.. to byl jen příklad. Ty dva druhy mě prostě v tu chvíli napadly... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 17:57 RAP Re: wladys
Já bych citroňáky kombinoval zase jen s SA cichlidama např. Vieja.
Velikostně je to akvárium na 2 maximálně 3páry těchto cichlid s ohledem na vnitřní uspořádání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 17:10 Muž wladys [291] - CichlidyRe: VojtěchK
Samec si stejně vybere(pokud vůbec) jen jednu samici. Já bych tam dal ještě jeden druh větších a houževnatějších cichlid(třeba Aequidens rivulatus, Hypselecara temporalis.. atp.), na dno nějakého většího krunýřovce. Hrozí totiž velice reálně, že se samec bude v akva nudit a bude samici napadat a mohl by ji klidně i zabít. Takto bude mít jak jeden tak druhý nějaké rozptýlení a měl by být větší klid v akva. Jiho a středoamerické cichlidy jsem takto vždy choval a osvědčilo se mě to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 14:44 Muž VojtěchK [0]
Ano Kančíky Citronový nechci se jich zbavovat. Nebo tedy myslis kdyz se zacnou rozmnozovat? No to by se videlo. Rozhodne chci tyto ryby jsou velky a majestatni a krasny proto sem sehnal i tak velky akvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: VojtěchK
No blbý je pak co s nimi...těch se člověk zbavuje nejhůř...teda pokud myslíte kančíky... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:17 Muž VojtěchK [0] – Cichlidy citronové
Ahoj lidi pořídil jsem teď dalši akvarium a to o objemu 650 litru. A chci do něj cichlidy. Co my poradíte mam dat jen citronovy? Treba jednoho samce dve samičky at maj prostor nebo muzu i vice? Akvo je 160 dlouhy 60 siroky. Diky za rady. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 23:48 Žena baletka [624] Re: Lucky005
Jarda Rybka www.akvarijniryby.com/… Není to úplně Ostrava, ale je to kousek. Nejsem si úplně jistá, jestli zrovna Ramky odchovává nebo dováží, ale myslím, že chová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 23:10 Muž exit [116] - RostlinyRe: Lucky005
zkus kouknout na tyhle stránky www.davmi.eshop-zdarma.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 21:11 Muž Lucky005 [197] – Cichlidka Ramirezova (Mikrogeophagus ramirezi)
zdravim, nevite o chovateli Cichlidky Ramirezove (Mikrogeophagus ramirezi) v Ostrave a okoli, bral jsem nejake kusy od jednoho pana na aquaburze, ale nevzal jsem si kontakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 20:08 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
No zkusit to jde, ale řekl bych, že je to škoda. Hlavní předností velkých cichlid jsou hlavně ty projevy spojené se skupinou. Ať už se jedná o předvádění, ustavování hierarchie, námluvy nebo péči o potěr.
Zkusit to samozřejmě jde, ale ta pravděpodobnost je malá, i kdyby se člověk trefil do samice a samce. Hlavní problém by ale byl, pokud by člověk vzal dva samce, protože by neměli žádný jiný terč (v podobě samic) a zajímali by se pouze o sebe, což by ten slabší taky nemusel přežít.
Jinak samozřejmě se dá čekat, až někdo nabídne pár, ale bude to trvat. A v případě oněch red spotted severáků bych řekl, že to bude čekání trvalé nebo minimálně hodně dlouhé. A ve chvíli, kdy bude chtít někdo prodat sehraný pár, tak bude možná stát víc než pořízení té mladé skupiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 19:20 Muž exit [116] - RostlinyRe: Urtman
Ten leopard je opravdu nádherný, ale uvažuji spíš nad pekoltii, která by měla být v pohodě.Ale těch sumců je tolik, že jestli neseženu jeden typ v zástupu jich stojí další stovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 19:15 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
No s tím nákupem od každého více kusu a čekat až se to spáruje a posléze vytřídit bude trochu problém. Za prvé v tom budu mít nejspíš dost peněz a za druhé kam s něma potom a za třetí jsem neplánoval odchovávat mladé. I když nebráním se tomu. Nešlo by koupit rovnou pár a pokud se nespárují - nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 18:36 JoKa Re: exit
Jenom k tomu doplním toto krunýřovec leopardí, krunýřovec oranžový. Krunýřovec leopardí je nádherná ryba (dle mého soukromého názoru nejhezčí ze všech krunýřovců). Agresivní je pouze ke stejnému druhu (nebo samcům jakéhokoli krunýřovce). Takže pokud ho budeš mít v akva, tak se rozluč s jakýmkoli jiným samcem krunýřovce. A perlička navrch, sháněl jsem ho dlouho a vzdal jsem to, když jsem zjistil cenu. Maličký kus stojí 900 Kč a pokud nebude mít ideální podmínky, tak ti nedospěje a chcípne. Řešení pořídit už dospělého, ale to si připrav tak 1500. To odradilo mě, protože pořídit rybu za litr a doufat, že mám doma dobré podmínky se mi fakt nechtělo... Ale jinak je skvělý.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 17:06 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
(skoro)Nikdy nelze tvrdit, že to tak nejde, ale dá se to z pochopitelných důvodů nedoporučit. Klidní jedinci a dobře postavená nádrž dokážou hodně, ale obecně si nemyslím, že je to úplně vhodná kombinace. Zkusit se to dá a věřím, že první rok, dva to fungovat bude. Ale jakmile dospějí a případně se budou i třít, tak bych dal ruku do vody, že to fungovat rychle přestane

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1180