Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 22:47 Muž Roman [100] - Cichlidy
electric a neon ani není tak o obchodním názvu, ale spíše o tom jak si to kdo pojmenuje po svém.Mladší generace slyší asi víc na electric a ti starší si to odvozují nejspíše od neonek, či neonů co svítili dřívě nad obchody :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 11:34 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: katterinecka
Ok, díky, já myslela třeba, že nějáká je sytější, ale asi nee, jen jiné názvy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 11:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: orlynka
jsou stejné, jenom jiný obchodní název
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 11:20 Žena orlynka [13] - Labyrintky – neon blue vs Electric blue
Je nějáký rozdíl mezi těmito barevnými varietami? Páč, když jsem hledala, příjde mi to stejný hmm Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 18:26 Muž marekiss [11]
Zdravím všechny.
Jsem totální začátečník v akvaritice, ale rozhodl jsem se pro akva (starý sen) tak i přes počáteční kopance chci docílit dobrého úspěchu.
Chci se zeptat, jestli je normální, že sameček vždy, když potká samičku tak se ji snaží "kousnout" a odhání ji. Mám doma páreček cca týden.
Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:44 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: katterinecka
Díky moc, jenže Brno je pro mě tak trochu z ruky. Zapomněl jsem dodat, že nejlepší by bylo tak Olomoucko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kmara
kdybys přijel do Brna, tak bych ti mohla nabídnout dva mladé samce, nebo domluvit asi tak 10 ryb (nevim kolik jich ještě má). Kdybys měl zájem tak mi napiš do vzkazů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:17 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví o někom, kdo choval/prodával Ramirezky v závojové formě ? Nebo alespoň klasické neon/electric blue.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.12.2010 19:17 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Falcon
No, ramirezky jako takové jsou z hlediska zdraví hodně nevyzpytatelné. Malý příklad -mám v nádrži 3 páry, všechny se třou jak o život, jsou vybarvené, čilé, vyloženě akční. Najednou buch -jedné z nich se udělá na těle vřed, do 2 dnů jí vyleze oko z hlavy a je konec. Ostatní ramirezky jsou v pohodě a třeba za 3 měsíce buch, jedné se udělá vřed...Na ramirezky se zkrátka nesmíš ani křivě podívat a ani to není zárukou, že ti vydrží. U ramirezek je ze všeho nejdůležitější prevence, prevence a zase prevence a ta začíná již samotným nákupem. Koupil jsi ramirezky v Hornbachu? Auu, vyhodil jsi peníze, stačí se jen podívat na všechny ramirezky, které jim tam plavou, polovina z nich už umírá. Krmíš ramirezky živou potravou Auu, pokud se nejedná o doma vypěstované žábronožky či setsakra prověřený zdroj, zaručeně něco chytnou. Krmíš je dokonce nitěnkama?? No nazdar, nech jim rovnou tisknout parte. A tak dále a tak dále. Zkrátka a dobře, ramirezka je velice ošemetná záležitost, ve společné nádrži obzvláště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 14:39 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: NHKG
...Tady je jediná pomoc každý den měnit 20% vody, ale zase to uškodí zabíhání nádrže...
Proč by měla denní výměna části vody uškodit zabíhání nádrže? hmm
Možná zpomalit tím, že budete odebírat část (20% :)) amoniaku a dusitanů, ale uškodit? Čím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 14:18 Falcon – Re: NHKG
Akvarium běží 1,5 měsíce,jedna se o 200l,ostatní osádka je 15x tetra průsvitná,4y ancistrus sp.,3x gupka a ted 2x ramirezka,všichni jsou v pohode jen ta samice se rozhodla jakoby plavat s gupkama :(,u předchozího majitele plavala normalne(leda,ze by se tim NO2 otravila po ceste domu! :()
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 13:26 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Falcon
Bez podrobnějšího infa o akváriu a fotky těžko radit, ale v profilu máš relativně novou nádrž bez osádky. Jak dlouho máš akvárium? Přečti si pořádně rady pro začátečníky, tipnul bych to na otravu NO2 - uspěchané přidání ryb do nové nádrže, navíc cichlidky jsou náročnější. Tady je jediná pomoc každý den měnit 20% vody, ale zase to uškodí zabíhání nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 13:01 Falcon – divné chování ryby
Dobrý den,před dvěma dny, jsem zakoupil párek Ramirézek,samička se od té doby nehla od hladiny,prosím o radu v čem by mohl být problém,děkuji za případné názory. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:37 Stistko – poptávám samičku
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli byste neměl někdo na prodej samičku Cichlidky ramirezovi Neon (electric) Blue. Mám doma samečka, tak bych mu rád dopřál společnost. Díky moc za nabídky - Ústecký kraj, Střední Čechy, Praha (asi tak nějak v téhle oblasti).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 16:07 Muž fantuomas [35] - Rostliny
zatiaľ som zistil iba ph a to by malo byť 7,8 - z vodovodu....keď mám v akve drevo, v dne zeminu a roztrúsené jelšové šišky a dubové, bukové lístie + rastliny - prispieva to k zníženiu ph ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 16:04 Muž fantuomas [35] - Rostliny
rriki napsal: tvrdší voda je co ? kolik má?

nemerám ale skúsim to niekde pozrieť...trebárs na stránkach vodárenskej spoločnosti....žial alebo našťastie nepatrím k ľudom čo si moc zakladajú na meraní parametrov vody...:p skúsim zistiť - no mäkká voda v Trenčíne isto nie-je ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 15:02 Žena stetinka [270] – Re: fantuomas
já je mám v 6,5 pH. GH je 8 a KH 4. I tak mi občas příjde, že jsou vykulenější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 14:55 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: fantuomas
tvrdší voda je co ? kolik má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 13:51 Muž fantuomas [35] - Rostliny – nároky ??
zdravím, dostali ich u nás v akvaristike za 4,50 e ale 8 ks, vyzerajú zdravo, a sú aj menšie (=mladé) - rád by som si kúpil párik, neskôr ešte jeden do mojej 150ky - husto zarastenej, iba krevety...len v trenčíne máme tvrdšiu vodu, nemám ambície ich množiť..máte niekto skúsenosti s chovom v tvrdšej vode?? (v akváriu mám ale dosť zeminy, drevo, listy...) ď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 09:43 Jan – koupím cihlidky ramirezovi Electric Blue
Ahoj, sháním cihlidky ramirezovi Electric Blue, kdo by měl nějaké k prodeji za rozumnou cenu, prosím napište na mailto:xhanz@seznam.cz nebo na tel č. 605534057 - okr. Mělník , děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:07 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Jetta
Co se týče akarky zelené tak hlavně samice jsou poměrně dost agresivní a to i na mnohem větší ryby a bohužel ne jen v době tření. Tohle lze částečně zmírnit velikostí nádrže, ale i tak jsou to pěkné potvory. Viz moje Jungle a ryba zvaná Megera:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 17:48 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodka
Myslel jsem si to.
ptal jsem se protože,se mi trpasličí docela dobře množí.
a chtěl jsem jim u příležitosti většího AQ.
dopřád více místa.
Ale tento druh potom dost limituje další osazenstvo.
a cichlidky moc chci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 17:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jetta
Akarku zelenou znam jen podle popisu, takze neporadim. Nemyslim si ale, ze chov opravdu malych zivorodek s kteroukoli cichlidou by byl ten nejlepsi napad. Ono to muze nejaky cas fungovat, jenze pak se cichlidy vytrou a muze byt zle. Treba to fungovat bude, treba se nic nestane, ale uz z toho jak se nikdo moc nehrne k odpovedi, je pravdepodobne, ze tenhle pocin chovat drobnoucke zivorodky s cichlidami neni prilis obvykly. ;-) Je ale fakt, ze lze obcas videt velike Skalary plavat v nadrzi s Neonkami a jejich lov se nekona, takze fungovat muze ledacos. Bojim se cokoli predpokladat, s touhle kombinaci zkusenost nemam ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:59 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Neva když budu chtít něco odchovat pujde samice živorodky ke krevetkám.
mně spíš zajímá třeba živorodka trpasličí,živorodka okatá atd.
dokážou spolu žít (nebo je to velký jak potěr).

A rozdíl mezi Thomasovou a Akarkou zelenou.
Je Akarka doopravdy větší a zlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 15:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jetta
Napisu to tak, ze pokud nejaka rybka neprezije s Cichlidkami thomasovymi, pak neprezije s velkou pravdepodobnosti s zadnou cichlidou, fakt jsou to mirumilovne rybky, navic pomerne male. A jestli budou honit poter zivorodek? Ten prece povazuje za zradlo i vlastni mama (vetsinou), takze ackoli si tohle osobne nepamatuji (ze bych je nekdy videl nahanet poter nejake zivorodky, nyni thomasky nechovam), nepredpokladam, ze by si tohle zive krmeni nechaly ujit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 22:20 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
mužete se podělit o zkušenosti z cichlidkama.

Budu si dělat radost 200l AQ a chtěl jsem na dno
Akarku zelenou ale ta Cichlidka Thomasova je užasná
trochu podobná Akaře modre a protu mám slabost.

myslíte že když budou dělat společnost hodně prťavím
živorodkám tak se ve společným AQ nezachrání žádný potěr.
a jak velcí musí být rybky co snima bez uhony přežijí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 22:11 Žena Sisinka21 [3] – Re: RAP
Tak by to taky šlo .. :)) A nebo si koupit větší akva pro párek Zelenooček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:59 RAP
Sisinka21 napsala: Tak kočka se na to moc netváří .. :-D A chtělo by to taky řádně a pořádně zařídit akva, než se do toho pustím ..
Tak šup do toho. ;-)
Sisinka21 napsala: a můj největší probém: maminka :-D nějak změnila názor z "je mi to jedno, dělej si co chceš" na "ne, smrdí to!"
To je jednoduché, musíš mamku pro to získat. Já kdysi takhle chytil mamku na paví oka. Dneska, když přijedu, musím si vyčlenit čas na údržbu jejich akvárek. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:55 Falcon – Re: Sisinka21
Tak už mám jasno!Počítám,tak před vánocemi budou plavat v novém akva... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:49 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sisinka21
Ja se nedivim, a navic pritom jak je znam, jak umi byt pri treni tmave prouzkovane, a ty trpytive tecky, a lem te hrbetni plotve, moc zajimavy tvar... Navic naprosto neproblemove ryby, mnozi se samy i ve vode z kohoutku bez jakekoli upravy. Kdo chce videt prirozene projevy cichlid a mit co nejmene starosti (voda, mirumilovnost, snadnost odchovu, nenarocnost na potravu), nemuze volit lepe. Kdyz to srovnam s ramirezkami, je to mnohem jednodussi a pritom ty rybky nejsou o nic skaredsi, jen jine, a nepochcipaji pri prvnim vykyvu vody (odpusti lepe chyby zacatecniku), nechytaji kazdou blbost (nemoci, jsou dosti odolne), jsou mirumilovne a umozni mit zarostle akvarko bez kompromisu (bezne nenici rostliny, snad neco nedopatrenim vyryji, kdyz delaji dulek pro mlade)... Ale to bych superlativy nejspis popsal aspon A4ku, tyhle rybky nemaji chybu. Snad mozna v horsi dostupnosti, nejsou to cele cervene rybicky jako nektere vyslechtene zivorodky, nejsou ani cele neonove, a tak se jich neproda tolik lidem, kteri o rybach mnoho nevedi a vybiraji podle barvy - to krasne, kdyz jsou spokojene, totiz v prodejni nadrzi nejspis malokdo uvidi. No snad ohledne motivace stacilo :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:49 Žena Sisinka21 [3] – Re: RAP
Tak kočka se na to moc netváří .. :-D A chtělo by to taky řádně a pořádně zařídit akva, než se do toho pustím .. a můj největší probém: maminka :-D nějak změnila názor z "je mi to jedno, dělej si co chceš" na "ne, smrdí to!" (Měla ten skvělý nápad koupit mi 10 skalár do 54l akva, já tehdy 12-ti letý prcek, nic jsem o tom nevěděla a když nám začaly chudinky pomalu odcházet a začala smrdět voda, maminka se zapřísahala, že už nikdy nic takového nechce). tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:44 RAP
Sisinka21 napsala: V čem přesně máš teď namysli? :P
V jejich pořízení, tedy C.thomasových. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:44 Žena Sisinka21 [3] – Re: Falcon
Kdyby mi tak špatně nezkomentovali Zelenoočka, tak se Ti do Thomasek ne.. to nó :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:42 Falcon – Re: Sisinka21
Tak prrrrrrr..!!! :-|jsou moje!!! :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:41 RAP – Re: Sisinka21
A co ti v tom brání? :) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:39 RAP – Re: Designer
Jj, příroda si umí poradit, když se jí do toho člověk moc nemotá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:35 Žena Sisinka21 [3] – Re: Designer
Ty jo, začínám mít na ty Thomasovi stejné choutky jako jsem měla na Zelenoočky :)) Krásná představa. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sisinka21
Mimochodem, proc tak oficialni osloveni >>Jezisi<<? No ja vim, ono to vuci me osobe neda, ale tady muzes i Jiriku ;-) . smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sisinka21
Ja neblbnu. Kdyz jsem odesel od rodicu, doma zbylo po case zhruba 70l akavrko plne Cichlidek thomasovych, pac se tam tak samy namnozily, a tu atmosferu dokreslovaly totalne prebujele sipatky, asi od slusneho hnojeni :) . No idealni to nebylo, ale par let to jeste skoro samo fungovalo, pac tomu bracha a tata obcas vymenili cast vody a obcas se darem par kusu ryb zbavili. Uznavam ale, ze 50l s parem thomasek by mohlo byt uzasne, koukat jak vodi mlade a nic jim je neuzira... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:15 Žena Sisinka21 [3] – Re: Designer
Ježiši neblbni, to by mě ani nenapadlo, dávat je ve víc jak 1 páru a ještě s něčím. Zvlášť do 50l akva. Jenže mám 54l, kančíky zelenooký mi tady zakázali, že je to pro ně malé a já chci do akva jen 1 párek nečeho (přinejhorším 1 samce + 2 samičky), otíka a konec. :) Víc určitě ne i kdyby to bylo "prázdné". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:55 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: romant
Ono by paru stacilo i 50l, klidne by 50l sneslo i 2 pary a dalo by se prihodit jeste i neco mensiho, at to neni tak prazdne, ovsem s rozumem. Pod 50l bych nesel, do mensi nadrze (kdyby fakt nebylo kam cokoli vetsiho dat) bych si poridil treba Halanciky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:48 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Falcon
Jo jo, mam 13ks Cernych fantomu v karantence, jeste miminka, ale jsou fakt nadherni. A nektere kousky na sebe pekne napinaji ploutve a jak jsou jeste ruzovi a pruhledni, pri tomhle jim tmavnou ocasky a telicko jde do sediva. A jak se jim zableskne ten svitivy lem skvrny! Moc krasne ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:28 R Muž romant [27981] – Re: Sisinka21
Já bych je do menšího než 100 litrovýho akva rozhodně nedával, byla by to škoda jak pro ně, tak pro pozorovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:25 Žena Sisinka21 [3]
Jaká je pro párek těchto cichlidek podle Vás optimální velikost akva? Už jsem se na ně dívala dřív, ale ani na miniakva jsem se to nedočetla, tak jestli s tím nemá někdo zkušenost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:18 Falcon – Re: Designer
Další rybky k nim samozřejmě chci! ;-) Nějaké hejno teter,asi krvavá a průsvitná...(i když si ještě pohrávám s černým fantomem) :-) to by snad nemuselo být na škodu,při délce 90 cm akva,by to snad mohli zvladat?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 15:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Falcon
Poridil bych 4 az 6ks, at se nenudi ;-) . Z pohledu cichlid to jsou opravdu mirumilovna stvorenicka, navic nejsou nijak velke, 100l akvarko je pro ne v pohode. A kdyz se k nim nekoupi jine ryby, zvysuje to vyrazne sanci, ze jich casem pribyva bez jakekoli pomoci :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:48 Muž mmulcr [86] – Re: Falcon
doporučuji pročíst: maniakva.sweb.cz/… ;-) P.S.: jsou to krásné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:32 R Muž romant [27981] – Re: Falcon
Bude záležet na ostatní osádce. Je to teritoriální rybka a bude si vytvářet svůj životní prostor. Těch 100 litrů, považuji za skoro až málo, klidně se může stát, že jako svoje teritorium si vybere celý akvo a ostatním obyvytelům to pak dá náležitě najevo. Zvážil bych to. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:11 Falcon – Re: Oskar.
Dobrý den,máte někdo zkušenosti s chovem Cychlidky Thomasovy?Zajímalo by mě,kolik ryb k sobě do 100l akva,a dale jsem se dočetl,že se špatně rozpoznává pohlaví? :-( ;-) Děkuji za vaše případné názory...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:32 Stistko – Re: Stistko
Tak jsem dneska u samičky objevil v zadní části hřbetní ploutvičky malou bílou skvrnku (na krupičku to ale nevypadá, i když člověk nikdy neví). Je to oválné a asi dva milimetry velké. Foto bohužel nemám (foťák stávkuje) :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1651