Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 19:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lukša
Pokud ti nevadí cena tak fujizuna je dobrá volba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 12:20 Muž Lukša [18]
nebo ješte tento:
www.bonsai-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 12:16 Muž Lukša [18]
Kdo by mi poradil mám hrubší černý štěrk zrnitost asi tak 0,6 a víc.A zdá se mi že do mezer pořád něco zapadává a při odkalování to z něj nejde tak dobře vytáhnout.Proto chci něco s menší zrnitostí.Který je lepší?:
www.bonsai-obchod.cz/…
nebo
www.flexiobklady.cz/…

Který je lepší na odkalování a nebo který by jste mi doporučili z osobních zkušeností.Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:26 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: PentueR
Fotka k příspěvku JJ Macenauer bydli u Pardubic a ma v hypermarketu Globus na prodej cerny pisek zrnitost 1-3mm cena je 45Kč/kg. Hmostnost litru pisku je 1,4kg. Mam ho doma a jsem spokojeny :)

Foto je cerstve po napusteni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 10:57 Tho0or
Chtěl bych se jenom zeptat Plzeňáků, jestli nevý, kde v Plzni sehnat černej štěrk...... coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 13:53 Muž filipsi [1295] – Re: AmorFati
FujizuNa ;-) , neco jako "pisek z hory Fuji". Osobne hladkost, zvlast pak dukladnou, jako u tohoto z flexiobkladu, nebo sklenenych pisku, nepokladam za dobrou vlastnost z hlediska akva. A nemyslim v tom na "fousky" :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 13:27 Muž AmorFati [37] - Amerika
Aha, no v tom případě to bude i hladké :-) Rozhodně volba, která stojí za zvážení, i když to asi vypadá nepřirozeně. Rozhodování tohle x Fujizuma x Aqua Soil je těžké :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:59 Muž filipsi [1295] – Re: AmorFati
Myslis ten cerny? Zcela zbytecne. Dle popisu zrna obalena epoxy pryskyrici, i kdyby byla kridova, muzes je potapet do octa jak chces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:56 Muž AmorFati [37] - Amerika
Ten písek z flexiobkladů vypadá zajímavě a zdá se i hladší a hlavně levnější než Fujizuma. Testoval jej někdo v octu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 22:25 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
neda se ten pisek z flexiobkladu nebo neco hodne podobneho sehnat v brne?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 14:51 Žena bluedream [245] – Re: xmask
Fotka k příspěvku Reál - bez blesku, tak jak to normálně vypadá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 14:50 Žena bluedream [245] – Re: xmask
Fotka k příspěvku S bleskem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 14:34 xmask – Re: bluedream
tak musí to mít aspon podobnou barvu...ale je to taky řešení, to máš pravdu. zkusim promyslet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 14:07 Žena bluedream [245]
Poštovné bude určitě dražší. Spíš nechápu, na co hodně drahého písku. Já si zajela do lomu, vzala dva pytle toho nejjemnějšího štěrku, co tam byl (frakce 2-4mm) a až na to dala vrstvu písku od flexiobkladů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 13:57 Žena darka [520] – Re: xmask
Písek z flexiobkladů vřele doporučuji,dodáno do 2 dnů od objednávky 40kg,je super, poštovné 2OOKč, cena v tomhle množství 20Kč za kg. potlesk Zkus tam napsat a zeptat se,ale myslím, že to poštovné je stejné i při větším množství, já měla 2 kýble po 20 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 13:46 xmask – Re: bluedream
Potřebuju toho hodně, takže se to prodraží... tak kdyby někdo věděl, kde to koupit přímo (to samé, nebo od jiného výrobce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 13:39 Žena bluedream [245] – Re: xmask
No to je fakt síla. Já tam kupovala 30kg (chudák pošťák, když to táhl z auta) a poštovné cca 200,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 13:04 xmask – Re: Ája
Nevíte někdo, neprodává se někde v Praze nebo středních čechách ten černej kř. písek s černou epoxy úpravou od flexiobkladů...dopravdý od výrobce vyjde asi 450, desný... :(
Prej to dělaj i poláci, to samý...neznám výrobce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 22:28 Žena bluedream [245] Re: vejvar
A nebo když se někomu nechce počítat www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 22:21 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: vejvar
Akva 80x35 to mas jak ja. Pocital jsem to a doporucuju at to nedelas :-D Podloz pisek cterkem a navrch dej jen 3cm vrstvu. Jinak se nedoplatis.

To neumis pocitat? treba 3cm vrstva pisku je 8 x 3,5 x0,3 = 8,4litru pisku a pisek ma cca na 1 litr objemu hmotnost 1,6kg takže 8,4 x 1,6 a sme nekde u 13,44 kg pisku na 3cm vrstvy do akva 80x35
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 22:12 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shedias
Má někdo ten pisek co o nem pise shedias u krevet?

kolik bych ho priblizne potreboval na akvarka 80*35cm a 50*25?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:34 Muž kalahare [11] Re: boruberry
Ten pouštní písek bude nejspíš chemicky nezávadný, nebál bych se toho, je vlastně 100% přírodní. Ale myslím si, že pro kořeny rostlin bude lepší ten hrubší z flexiobklady.cz. Přeci jenom zrnitost od 0,1mm, to už je prach :) Ten barvený má zrno od 1mm. Ale každému dle gusta. Tmavé dno je super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:42 Žena bluedream [245] Re: boruberry
No nevím, jestli pouštní písek vyjde levněji, než 20,- za kilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:24 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shedias
Tak ale ten poustni pisek ma stejnou zrnitost a vyjde levnejc ne? to uz chce pak si najit to nejlevnejsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:14 Žena bluedream [245] Re: Shedias
Rostlinky drží krásně. A lehčí není. Řekla bych dobrá volba. Jen jsem pod něj dala štěrk, protože by se mi při množství, které jsem potřebovala dost prodražil ;-) Dneska jsem přendavala jednu rostlinku a držela fest palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 19:59 Shedias Re: bluedream
Jj to je ta prezentacka...No nekdo pisek jednou za cas prevaruje treba jednou rocne, tak sem to pro jistotu napsal, spis pro ostatni, ja to delat nehodlam... ;-)
riaks ze ho mas ve velkym akva - jak je to s drzenim rostlinek - nevyplavavaj? Chova se normalne jako ricni pisek nebo je diky tomu epoxy mirne "lehci"? Premyslim o nem vazne do 240L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 19:21 Žena bluedream [245] Re: Shedias
Mám ho ve velkém akva a super. Také nechápu, na co vyvařovat. A určo jsi ho viděl tady - v malém akva vypadá taky nádherně rybicky.net/nadrze/3565 (doufám, že majiteli prezentace nevadí, že sem dávám odkaz :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 19:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shedias
Jestli je zality epoxidem tak proc uz ho chces prevarovat? Mozna maximalne zneutralizovat eppoxid v 3% roztoku octa a proprat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:56 Shedias
Ja taky hledam cerny pisek do meho akva.

Nasel jsem tenhle www.flexiobklady.cz/…

po vymene mailu s vyrobcem jsem zjistil, ze se jedna o ricni pisek obaleni specialnimy sazemi a zalyty epoxydem. Nemel by tedy uvolnovat vapnik ani nic jineho - je na to i atest. (otazkou je jak se zachova napriklad pri prevarovani, ptal jsem se vyrobce, tak jakmile dostanu odpoved tak to sem hodim)

Videl jsem to v jedne nadrzi tady, bohuzel si nemuzu vzpomenout u koho, ale prijde mi zajimavy i cenou. Pri vetsim mnozstvi vychazi 1kg na 20,-. Co si o tom myslite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 10:31 Žena Janiska [6] – Re: Ája
Ahojky a co říkáte na tento písek? Taky uvažuju o černém dnu. www.flexiobklady.cz/… ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:42 marsz
Asi od drceného čediče mám okraj akvária úplně bílý. Nejde to dolů ani žiletkou. Argh. Kytky rostou divně a sinice začala růst dobře. Čedič půjde asi z domu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:38 Muž Diego [72] – Re: johan
A co teda.Na obalu bylo napsáno čedič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: prikpa
Tak to asi nebude čeďič ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:07 Muž Diego [72]
Dneska jsem taky čistil sko magnete a omylem mi ten magnet vevnitř spadl na dno a zvedal jsem ho,tak na něm čedič držel jak přibitej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 10:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mirielll
...kremicity cerny pisek - spise kaminky....ale chytaj se na magnet...
coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 00:43 mirielll
ja jsem koupila v obi ve streboholech kremicity cerny pisek - spise kaminky....ale chytaj se na magnet, tak nebudu moct asi stirat sklo. Taky jsem ho vyvařila...a je v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 15:07 Žena Utahraptor [91] – Re: PentueR
Něco podobného mám v akváriu taky, kamínky něčím obarvené na černo. Vzhledem k tomu, že jsem to nevyvařovala, nesmrdí to, v akvárku to vypadá pěkně, rybičky ani krevetky otrávené nejsou a voda nesmrdí, je to inertní. Asi se nepočítá s tím, že se to bude vařit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 08:28 Muž PentueR [256] – Re: cjiricek
Myslím že vím, co máš na mysli.. Koupil jsem před nedávnem dva pytlíky černého štěrku, na pytlíku byly nějaké polské pindy a po vyvaření a promytí to smrdělo jako močůvka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 23:16 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím,
rozhodně nedoporučuji ,,ZWIREK CERAMICZNY,, (černý) v pytliku to vypadalo celkem dobře tak jsem 2 vzal. štěrk jsem nasypal do hrnce a že ho krátce pro sichr povařím...
zanedlouho se začal linout neuvěřitelný puch, něco jako barva a igelit s pneumatikama...
po vychladnutí jsem prozkoumal jeden kamínek a zjistil jsem že je na kamínku nanesena jakási tvrdá a lesklá barva. :-(
no přiznám se že si připadám jako největší blb, takhle se nechat napálit. sad

jirka :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 10:18 Vlado – písek černý
Skus si najít ZOO-SHOP Grýgery.Tam je písek černý 25 kg za 385 kč.To samý,co prodává Akvarista za 525kč.Já osobně mám od tuď lávový písek je hnědý až černý a má vhodnou strukturu na osídlování bakterií,ale v mý vodě nemůžu posoudit,jak se to líbí rostlinám.Ale na pohled je to přirozenější než-li jednobarevný písek.Dá se tam nakupovat osobně ale jen dopoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 08:33 Muž PentueR [256]
Můžu doporučit písek (drť), kterou prodává firma Macenauer (www.macenauer.cz). Hrubost asi 2-5mm, nemá ostré hrany, akorát není nejlevnější (asi 180Kč/5kg). Mám ho nakoupený, v sobotu předělávám akva s použitím tohoto, takže pak bude nějaké foto k vidění v profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 08:15 Pavel – Re: tue
Klasická ostrá drť (prodává se v X barvách), která ale ve vodě je našedivělá. Nevhodná, pokud máme ryby dna nebo se chceme často rukou hrabat ve dnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 22:54 tue
mate nekdo skusenost s timto sterkem? www.akva-exo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 23:35 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Noxx
rostlinám nepomuže žádná výměna dna, to samé je bude čekat pokud se vrátíš od čediče zpátky k říčnímu, hlavně kriptokoriny u těch je tento příznak znám při každé změně. já mám čedičové dno od založení a rostliny tím nestrádají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:06 bohouš
doma mam takle tmu musim hodne svitit ntokazu si to predstavit cerne d...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 17:53 bibi – skus
my sice nemame takove kaminky ale je to jedno plavat se jim bude stejne jako s nomalnimy kaminky ale moc moc zelenyho a hlavne ziviho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:28 Muž frmol [14]
cerne dno pusobi hodne efektivne, ale spis bych se priklanel k hnedemu dnu, mne to pripada prirozenejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:24 Muž Noxx [14] - Rostliny
Zrovna nedávno jsem vyměnil klasický říční písek nebo štěrk, jak kdo chce :-) za černou čedičovou drť. Esteticky vypadá možná líp, ale rostlinám ta změna rozhodně nepomohla - sagittariím uhnily v podstatě všechny původní listy, kryptokoryny začaly žloutnout atd. Navíc se více rozrůstají řasy. Teď asi po 3 týdnech se situace trochu zlepšila, ale silně zvažuju návrat k původnímu dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 08:01 pavel – Re: MiHl
A co černou fujizumu či Aqualit, což je trochu obdoba akadamy ... rozhodně je levnější brát co největší balení, než malá! www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 21:30 Muž MiHl [55] - Cichlidy
čedič bych nebral, mám ho a nemám ho rád

ten odkaz,co jsi uvedl, je černé sklo, ostré být nemá, jako sklo vodu nemění, ale mně by vadilo, že na rozdíl od běžného písku je lesklé

když už něco levnějšího než akadamu, tak bych bral spíš tohle:
levnaakvaristika.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36447x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=714